TĚLOVÝCHOVNÁ  JEDNOTA  NIVNICE  z.s. FOTBAL 

1.mužstvo - 1.A třída    dorost- krajská soutěž   žáci- okresní přebor   přípravky- okresní přebor

Oddíl kopané

     Nejstarší, největší a nejvíce sledovaný širokou obcí fanoušků, mládeže i dospělých občanů. Byl založen v roce 1932 . Začínalo se ve skromných podmínkách, nebylo hřiště ani žádná větší finanční podpora a proto bylo nutné překonávat řadu problémů. Nebyly peníze ani na zakoupení míče a dresů. Na výboru se usneslo,že zápisné bude činit 1,- Kčs a měsíční členský příspěvek 5,- Kčs. Brzy se pořídily první dresy, hrálo se na louce  "Pod hrázů" a hledalo se místo pro lepší hřiště.Předseda Josef Bradáč našel nové místo na " Rajčovni". Tak se říkalo trhovisku uprostřed vesnice, kde se o žních mlátilo obilí a s tím byly každý rok problémy. Místo bylo trochu upraveno a urovnáno, stolářský mistr zhotovil branky a mohlo se hrát. Tento stav trval až do roku 1935 kdy klub zanikl. K obnovení došlo až na jaře roku 1941 a znovu se hrálo pod názvem SK Nivnice. Po osvobození postoupilo mužstvo dospělých do I B třídy. V roce 1948 přešel klub do sjednocené tělovýchovy a hrál pod názvem Sokol Nivnice.
 

     V dubnu 1960 hostilo TJ slavnou jedenáctku ČS internacionálů s legendárním brankařem Františkem Pláničkou a nejlepším útočníkem Josefem Bicanem. To už tenkrát hrála naše jedenáctka v I A třídě. Nejslavnější období nivnické kopané bylo v letech 1968-1978 kdy mužstvo hrálo v I A třídě plných deset let.

     Dnes má oddíl kopané zařazeno do soutěží 5 mužstev. Muži se po dlouhých letech v OS a OP vyšplhali do 1.A třídy, dorost po mnoha letech  zakotvil v  krajském přeboru. 
Žáci i obě přípravky hrají OP. V roce 2014 došlo k historickému okamžiku, protože poprvé ve stejné sezóně vyhrály všechna naše mládežnické celky svou soutěž!

 

dsdsds.jpg
xyxyxyxy.jpg
logo.JPG


 

 
Autolakovna VOLNÝ
 
MITES s.r.o.
   
 

ANKETA

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one