22.8.2012 od 17:00
TJ NIVNICE - LUHAČOVICE
2:3 (1:0)
branky: R. Straňák, Holboj - 2x Bernátek, Haloda

Do dalšího pohárového klání jsme vyrukovali bez několika hráčů základní sestavy, z různých důvodů nám chyběli P. a L. Ligasovi, Lukeš a Máčalík. Poprvé se v našem dresu představil Pitner. Hosté hrající krajský přebor se představili jako kvalitní celek, ale úvod utkáání byl vyrovnanější než napovídal rozdíl dvou tříd. V 11. minutě se hosté nestačili divit, když se z 22 metrů po nahrávce Bortela ideálně trefil Straňák a domácí se ujali vedení 1:0. Následně se hra odehrávala převážně ve středu hřiště. Tuto pasáž přerušila až nebezpečná hlavička hostujícího Halody, kterou vytěsnil Koktavý na roh. Vzápětí nebezpečně střílel domácí Bortel, ale pouze do boční sítě. Ve 23. minutě sahali hosté po vyrovnání, ale křižná střela Polácha proletěla podél brankové čáry. Ve druhé polovině první půle zahrozila obě mužstva pouze ze standardních situací. Ani ty však vyloženou šanci nepřinesly. Ve 41. minutě po centru z levé strany spálil vyloženou šanci hostující D.Červenka. a to bylo z první poloviny vše. Druhá půle začala obrovskou šancí domácího Veleckého, následovala tutovka hostujícího Bernátka a hned se potvrdilo nedáš - dostaneš, neboť hned z protiútoku zvýšil na 2:0 domácí Holboj, To se psala 49.minuta. V 56. minutě střílel po rohovém kopu Luhačovic L.Kovařík, ale Koktavý reflexivně zasáhl. Po této šanci měli hosté mírnou převahu a domácí se soustředili na rychlé protiútoky. v 74. minutě se hosté dočkali snížení na 2:1 když skóroval Bernátek po přímém kopu z pravé strany. Netrvalo to ani dvě minuty a hosté z pokutového kopu Halodou srovnali na 2:2. V 80. minutě byl zvrat v utkání dokonán, když křižnou střelou skóroval hostující Bernátek.  Nutno podotknout, že Luhačovice byly ve druhé půli lepším celkem a jejich kvalita se projevila. Přesto si naši kluci zaslouží za předvedený výkon pochvalu, s pohárovou soutěží se loučí se zdviženou hlavou a do kabin je doprovázel zasloužený potlesk obecenstva!!!

1. kolo
5.8.2012 od 17:00
TJ NIVNICE - DOLNÍ NĚMČÍ
5:4 (2:1)
branky: 2x Ligas L., 2x Lukeš, R.Straňák

Obě mužstva hrála od začátku svižně a hra byla vyrovnaná. Do první šance se dostalo naše mužstvo šancí Lukeše, ale tu zneškodnil hostující gólman. Skóre se měnilo v 10. minutě, kdy po hrubé chybě domácího gólmana skórovali hosté střelou z 30ti metrů - 0:1. Naše mužstvo to nepoložilo a nadále bylo aktivní. Zato byli odměněni v 25. minutě, když po ideální přihrávce P.Lukeše mezi obránce srovnal Libor Ligas - 1:1. V 36. minutě se naše mužstvo dostalo do dvou vyložených šancí, které ani Lukeš ani Ligas L. však neproměnili. Ve 42. minutě po akci L.Ligase a ideální nahrávce R.Straňáka skóroval Lukeš - 2:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin. V úvodu druhé půle se dostali do šance hosté, minutu později naši, ale akce zůstaly neproměněny. V 51. minutě jsme se však dočkali - Velecký trefil břevno a odražený míč uklidil do prázdné branky Lukeš - 3:1. O 2minuty později se skóre opět měnilo - hosté se znovu vrátili do hry, když křižnou střelou snížili na 3:2. V 58. minutě byli hosté důraznější před naší brankou a srovnali na 3:3. V 64. minutě jsme znovu skóre naklonili na naši stranu - Velecký našel před prázdnou brankou Libora Ligase a ten neměl problém zakončit - 4:3. Pátý gól našeho mužstva padl v 80té minutě, kdy po krásné nahrávce Libora Ligase skóroval podél vyběhnuvšího gólmana Radim Straňák - 5:3. Přestřelka pokračovala, hosté hlavou snížili na 5:4 v 84.minutě. Zápas jsme si však již nenechali vzít.

Předkolo
29.7.2012 od 17:00

TJ NIVNICE - FC STRÁNÍ
8:7 na penalty
(v normální hrací době 2:2, poločas 1:1)
branky: 2x Boďa

Obě mužstva začali od začátku svižně. Skóre otevřeli ve 23. minutě hosté, kdy domácí brankař chyboval a míč mu proletěl mezi nohama. Na vyrovnávací gól jsme dlouho nečekali, ve 31. minutě po krásné akci centroval míč Krajčovič a Boďa se trefil hlavou. Naše mužstvo bylo v 1. půli lepší, ale gól již nepadl a tak se za stavu 1:1 šlo do šaten. Ve druhém poločasu byli hosté lepším mužstvem, vytvořili si několik šancí, ale gól nepadl. Až v 81. minutě se po centru Veleckého opět hlavou prosadil Boďa a naše mužstvo ztrhlo vedení na svoji stranu - 2:1! Tento stav se nám ale dlouho nepodařilo udržet. Již v 84. minutě, kdy domácí gólman opět chyboval a špatně vyrazil míč, rukou zahrál L.Ligas a z nařízené penalty hosté srovnali na konečných 2:2. Následoval tak penaltový rozstřel, který byl napínavý až do konce!!! Vystřídalo se v něm 10 hráčů z obou mužstev! Rozhodující gól za naše mužstvo vstřelil Filip Ryšávka. Velké dík patří našemu gólmanovi Filipovi Hladišovi, který 2 penalty soupeře vychytal!