F.Hladiš (46.Kuchař) - Kašpárek, Ligas, Michalec, Holboj - Májek, Kostelník, Velecký, Kryl, Máčalík (46.Josefík) - Lukeš (75.Chovanec)
Napajedla: Chvojka - Koutník, Holomek, Drga, Haša (20.Plachý) - Havránek, Kozubík (71.Ouroda), Laciga, Bůžek - Foral, Vondráček (67.Bejtkovský)
žk: Ligas - Laciga
diváci: 125
střely na branku: 2:6
rohy: 4:2
další utkání: Skaštice - Koryčany 2:0, Fryšták - Jaroslavice 2:1 PK, Dolní Němčí - Ořechov 2:0, Otrokovice B - Bojkovice 0:4, Nedachlebice - Osvětimany 2:3, Buchlovice - Žalkovice 1:0 PK

Tento týden pro nás začal tragickou zprávou a v tomto stínu zůstal  dnešní výsledek a vlastně i fotbal. Jak je tradicí tak jsme měli potíže se sestavou a mezi absentující jsme zapsali P.Stojaspala, P.Hladiše a F.Ryšávku, T.Jurču a R.Jančáře. Favoritem jsme nebyli ani po solidním bodíku z Jaroslavic, neboť hosté patří k favoritům soutěže a to i přesto, že tuto roli začínají naplňovat až v posledních kolech a v součtu s dnešním utkáním vyhráli čtyři poslední zápasy. Napajedelské Slávii v létě odešel Belant s Náplavou, zranil se Zimčík a dnes chyběl i Bartoš. Z nových tváří nastoupil do branky Chvojka a do středu hřiště Laciga. Naše kolísavé výkony a jiné kulturní akce zapříčinily i úbytek diváků, což lze považovat za opodstatněné. Čím vyplníme prostor určený k popisu dnešního utkání zůstává ve hvězdách, protože zejména druhý poločas nenabídl kromě branky hostí vůbec nic. Opravdu. Za celé utkání naši kluci vystřelili mezi tyče dvakrát a Napajedelští hráli jenom to, co potřebovali a promiňte nám to, ale ve druhé půli nepotřebovali předvést zhola nic. Uvařit z této vody okořeněný fotbalový guláš nesvedeme ani při sebevětší snaze.
   Rádoby fotbalové představení začalo minutou ticha drženou za T.Vrágu a v této letargii se oba mančafty nacházely po celou čtvrthodinu s jedinou výjimkou. Tou byla čtvrtá minuta a padesátimetrový sprint Forala s míčem u nohy po levém křídle a následná střela nad naši branku. Zbytek minut se dal proklimbat né-li prospat. Následující minuty, a to buďme zase objektivní, hezké fotbalové momenty přece jenom přinesly. Tu první jsme zanesli ke spokojenosti domácích do výčtu našich aktiv. Na pravém křídle dostal  míč po autovém vhazování do nohy V.Velecký a po obelstění dvou protihráčů předložil balon do vápna J.Máčalíkovi. Ten ho trefil parádní trajektorií z první k tyči a  na chvíli bylo veselo - 1:0. A mohlo být ještě veseleji, ale po podklouznutí Drgy jsme nezužitkovali akci dva na jednoho, jelikož právě tomu jednomu přihrál V.Velecký a nabízející se P.Lukeš mohl pouze sklopit hlavu a mazat zpět. Tím spíš, když ve 20.minutě vystřelil parádně z dvaadvaceti metrů do víka Havránek a paradoxně se tak událo také po autovém vhazování. Naši ho jaksi zapomněli obtěžovat a tak nebylo co řešit - 1:1. Ve 24.minutě stojí v našem zápisníku napsané, že po nahrávce hostujícího Kozubíka střílel doprostřed Foral, ale nač jsme to psali ví bůh. Také ve 27.minutě byl v nadějné pozici Foral, ale jeho finální nabídka z křídla nechutnala nikomu. Ve 30.minutě naštěstí pro nás neoslovil rozhodčího souboj v našem vápně natolik, aby se nadechl a fouknul. Po dalším průniku Forala se k míči dral Plachý, ale skončil na zemi a čí vinnou po nás vědět nechtějte, protože stojíc padesát metrů od situace toto rozsoudit neumíme. Až 33.minuta nabídla nebezpečí i před svatyní hostí. Standardní situaci zahrál z poloviny hřiště P.Ligas a po prodlouženém balonu Z.Kostelníka sahal hlavou J.Máčalík, ale míči scházela razance a hosté ho zkrotili. Krátce poté pronikl po křídle po příhře Kozubíka Koutník, ale taktéž jeho nabídka před brankou zůstala spoluhráči opomenuta a lavička hostí na své souputníky oprávněně hřímala. Na chvíli. Ve 39.minutě jsme totiž u rohového praporku nabyli pocitu, že se nemůže nic stát a také odkopnout míč nám bylo pod úroveň. J.Máčalík se zkrátka s míčem mazlil jak opičák s mandarinkou až mu ji uloupil mladý Vondráček a jeho pobídku na malém  vápně ke spokojenosti Fatry využil prudkou koncovkou Bůžek - 1:2. Zcela zbytečně obdržený gól, ale takových už jsme inkasovali nespočet a proto to ani nikoho za židle nezvedlo. Ve 41.minutě nádherně vystřelil autor druhé branky Bůžek a jenom neméně hezký zákrok našeho brankáře vytěsnil míč na břevno a když se do branky nevešla ani dorážka mohli jsme si vydechnout. Zvlášť když tu byl poločas, během něhož održel dárek od klubu V.Velecký. Důvodem bylo právě dnes hrané dvěstěpadesáté mistrovské utkání našeho srdcaře v dresu Nivnice. Toto číslo je o to úctyhodnější, když si uvědomíme, že je Vlastikovi teprve šestadvacet. A potom začal druhý poločas, který už jsme jednou hanili a podruhé to dělat nebudeme, ale z výpočtu nebezpečných a jakžtakž zajímavých situací si uděláte obrázek sami. Každopádně se v naší brance poprvé představil T.Kuchař, protože se nám při jednom ze zákroků zranil F.Hladiš a ze hry šel s podobným neduhem i střelec naší branky J.Máčalík. Ale čas letí a tak pojďme nahlédnout na druhou polovinu. V 52.minutě hodil dlouhý aut do vápna T.Kašpárek a po vyhrané hlavičce P.Ligase zůstal překvapen u zadní tyčky P.Lukeš a díky chybějícímu důrazu si míč cestu do branky nehledal. To byla jedna ze dvou návštěv velkého vápna našich u svého soupeře. To druhé přišlo za rovných deset minut, ale ani toto neskončilo střelou a starostí nemaje, mohl brankář hostí Chvojka rozjímat o zítřejší výuce ve škole. To jsme ovšem odbočili od toho podstatného. Na levé straně pláchl V.Velecký, ale spoluhráči mu vůbec nevěřili a do nebezpečné oblasti v blízkosti branky hostí za ním neběželi a mnozí dokonce zvolili roli pozorovatelů. Nebylo divu, že vše skončilo špatnou nahrávkou na S. Josefíka a rozladěním zůčastněných i těch ostatních.  Co soupeř? Ptáte se správně. Kazil jednu finální nahrávku za druhou a tu, která už za něco stála zastavil praporek pomezního signalizující ofsajd. Až v 71.minutě jsme z dlouhé chvíle zaznamenali dalekonosný pokus Havránka ze třiceti metrů doprostřed, ale tušíc další vývoj ani bychom ho nazaznamenali, jelikož za dvě minuty rozvlnili hosté síť potřetí a to už byla jiná káva. Hostující Havránek, který byl jen tak mimochodem u všeho, odcentroval na hlavu střídajícího Bejtkovského a ten osamocen a neleníc trefil hlavou přesně - 1:3. Potom se hrálo, hrálo a hrálo a jestli nic nezměnilo tak se hraje doteď. Bez valného výsledku a mezi vápny. Stoprocentně. Někteří diváci zívajíc a  někteří dokonce pochrupujíc byli vzbuzení  teprve v závěru. V poslední minutě,  po téměř dvaceti minutách prostých fotbalových zážitků, chtěli naši ještě něco nabídnout a asi proto se na velkém vápně nedohodl T.Kašpárek s naším brankářem, jenž sebral malou domů do ruk , načež těžko mohlo následovat něco jiného než nepřímý kop. A ten byl sehrán v duchu předchozích minut. Po rozehrávce vystřelil Havránek z třinácti metrů mimo a napsal tečku za tímto utkáním. Hosté byli fotbalovější, kombinačně přesnější a když jsme jim nabídli možnosti ke skórování, využili je
. Přestože jsme měli utkání dobře rozehrané tak tři body putují k řece Moravě.