Lysoněk - Kostelník, Mahdalík (20.Kašpárek), P.Hladiš, Stojaspal - Holboj, M.Hladiš, V.Velecký, Těthal (78.Chovanec), Sagula (58.Ryšávka) - J.Velecký
Skaštice: Chytil - Bubla, Batík, R.Vymětal,  Motal - Menšík (78.Icela), Sova (73.Petrůsek), Glozyga, Škrabana (62.Mynarčík) - Ančinec (89.L.Vymětal), Konečník

žk: Sagula, Holboj, Kostelník - Motal
diváci: 150
střely na branku: 3:8
rohy: 1:6
další utkání: Bojkovice - Osvětimany 1:0 PK, Otrokovice B - Žalkovice 1:2, Buchlovice - Dolní Němčí 1:2 PK, Fryšták - Nedachlebice 2:0, Jaroslavice - Koryčany 0:6, Napajedla - Ořechov 0:1

Aprílovému žertíku navzdory se samozřejmě
hrálo v Nivnici, ale my jsme měli v úmyslu začít otázkou a tak to také bude. Zformovali jsme ji  tak nějak. Jaké cíle může mít mužstvo, které se na poslední chvíli horko těžko poskládá k mistrovskému utkání a soupeřem je mu mančaft, jenž z možných dvaačtyřiceti bodů uhraje jednačtyřicet? Odpověď je, že žádný. Snad i důstojně odehrát utkání se jevilo jako příliš smělé. Nuže, kde tedy byli někteří naši kopáči? Pověst o odlétání zvonů do Říma na Velikonoce je všeobecně známá, ale přesto se do Itálie J.Máčalík vydal, aby nabyl jistotu. J.Michalec, F.Hladiš a S.Josefík jsou práce neschopní a T.Kuchař naopak zatoužil po stoprocentním příplatku za sváteční směnu. Hlavním hrdinou dalšího zajímavého příběhu byl R.Jančář, který si přijel pro kabelu a  že prý končí. Byla to akce srovnatelná s kulovým bleskem a ještě včíl nevíme s čím končí. Klid do našich duší tak mohl přinést jedině pocit, že důležitější utkání nás teprve čekají, což chápali i příchozí, kteří i přes konkurenci jakési barrandovské taškařice dali přednost fotbalu. Našla se i pozitiva a mezi ně řadíme tři dorostence v sestavě a návrat T.Kašpárka.
   Hýbat se zemí se nemá na Velký pátek a jelikož dnes již byla neděle tak na první brázdu jsme dlouho čekat nemuseli. V 6.minutě ji vyoral Konečník, když se snažil z pravé strany přehodit vyběhnuvšího brankáře P.Lysoňka, o kterém ještě bude řeč. Útočník hostí branku minul a malá mu byla i ochraná síť. V 10.minutě využil své rychlosti a dobré zeměpisné polohy hostující Bubla, ale míč proletěl kolem vzdálenější tyčky z té přijatelné strany. Nebezpečných závarů a všelijakých podobných situací přibývalo výhradně kolem naší branky a nebude překvapením, že i ta třetí zaznamenaná je z dílny hostů. V 15.minutě vyrážel pohotovou střelu Batíka parádně P.Lysoněk na rohový kop. A co to. Čtvrtá také. V 18.minutě utekl pravý bek Bubla opět všem přítomným a zase čaroval sedmnáctiletý dorostenec v naší brance P.Lysoněk. Za dvě minuty jsme poprvé střídali kvůli zranění a muselo dojít k šachové rošádě. Odstoupivšího stopera J.Mahdalíka na tomto postu nahradil V.Velecký, na jehož post poskočil Z.Kostelník a do hry šel přetrénovaný T.Kašpárek, aby upustil páry ze svého kotle. Zvládl to. Následovalo hluché místo, o kterém nemáme valné zmínky a tuto vatu vyplníme objektivním sdělením, že míč drželi hosté, ale do kloudné koncovky cestu nenašli a naši obranu za tuto pasáž pochválíme. Světe div se, co následovalo. Ve 38.minutě vydřel míč D.Sagula pro P.Těthala, který ho servíroval dále na J.Veleckého, který sice zdánlivě směřoval k rohovému praporku, ale zavčasu se zarazil a svým levým kladivem bouchnul míč pod břevno takovou silou, že někteří  postřehli balon v síti až po pár vteřinách - 1:0. Nebuďme skromní a ještě jednou tuto individuální akci vyzvedněme! To byla vítaná vzpruha, ale zatímco mladí v hledišti dováděli, staří moudře uvažovali co dál. Skaštičtí měli i nadále více ze hry, ale do půle se jim už vyrovnat nepodařilo. Posledním, kdo to zkoušel byl R.Vymětal, ale branku netrefil. Nástup do druhé půle se v našem podání podobal tomu minulému (myšleno tomu "nedachlebskému"). Ještě jsme nestačili utřít první kapky potu, už jsme v hlubokých sítích lovili první balon. Po přetaženém centru Menšíka ho tam hlavou ve 49.minutě poslal R.Vymětal, který míči udělil takovou trajektorii, že tento balon směle uznáme za nechytatelný - 1:1. A nechytatelnými se stávaly i akce hostí, kteří opanovali obdélník ohraničující pozemský ráj neboli fotbalové hřiště. V 51.minutě nacentroval na kapitána Sovu Konečník, ale prvně jmenovaný zkoušel pevnost sítě z boku branky. Potom přišla sporná situace po (ne)faulu P.Stojaspala uvnitř vápna. Penalta nařízena zatím nebyla a kdyby byla tak jsme pravděpodobně ani necekli. V 66.minutě už nařízená byla a necekneme ani teď. M.Hladiš zasáhl nohy Z.Konečníka v místě kde velké nebezpečí nehrozilo, ale co naplat. Penaltu postižený samozřejmě proměnil - 1:2. Následně tady musíme přiznat, že dosavadní minuty druhé poloviny nám neposkytly to, co jsme si od této pasáže slibovali nebo očekávali. Z naší strany nebylo velice o čem psát a také děj se nijak nezamotával. Hosté naopak větřili, že připomínáme raněné zvíře a bude záhodno rozhodnout o konci jeho nadějí na bodový zisk. Stalo se brzy. V 69.minutě se ještě blískl náš nejlepší hráč P.Lysoněk, který vytěsnil mimo tyče střelu střídajícího Mynarčíka, ale po následném rohu nám přece jen hosté gól vstřelili. Míč dostal v 70.minutě před branku nadvakrát Konečník a najednou ho eskortoval do branky Motal - 1:3. Bylo rozhodnuto a někteří dokonce vzpoměli na vývoj minulého utkání. Pěkně děkujeme a jsme rádi, že naši fotbalisté si podobný exces odpustili. V 76.minutě poslal nadýchaný míč Petrůsek na Menšíkovu hlavu, ale ten se z nadějné pozice do střelecké listiny odmítl zapsat. V 83.minutě jsme sehráli na vlas podobnou akci jako byla ta branková, jenže právě bez tohoto gólového efektu. J.Velecký po úniku z levé strany vyprášil rukavice novice v brance Skaštic L.Chytila (bratr talentovaného hokejisty F.Chytila), který míč, a tady budeme laciní, chytil. To už se začínal zvedat vítr, zatáhlo se a po konci už toužili jak naši, kteří to měli domů blízko, natož hosté z Kroměřížska. Ti zakončili utkání hlavičkou Glozygy po rohu Konečníka a přítomní mohli opustit teritorium. Možná máte pocit, že jsme se vám snažili zamlčet naše ofenzivní akce, neřkuli výpady či dokonce šance. Věřte, že jimi nemůžeme sloužit, protože utkání opravdu opanovali fotbalisté Skaštic a tři body vezou naprosto zaslouženě.
   Pokud budou hosté chtít zkopírovat tento článek, nechť jej utnou v těchto místech. Následující sdělení jim totiž ke cti sloužit nebude. Ve své kabině totiž zanechali takový bordel, že i dobytek z nedalekého kolchozu by se studem propadl. Uklízečky v krajském přeboru se mají na co těšit.