sobota 12.srpna 17,00 - mistrovské utkání 1.mužstvo

F.Hladiš - Michalec (85.Chovanec), Ligas, Velecký Jančář - Holboj, Kryl, Kostelník, Josefík, Máčalík - Ryšávka (76.Jurča)
Skaštice: Stýblo - Vymětal, Janalík, Motal, Bubla - R.Frýdl, Batík, Sova (83.Zaoral),Škrabana, Batík - Konečník
žk: Motal - Velecký
diváci: 100
střely na branku: 6:5
rohy: 4:8
    V týdnu řádil na Kroměřížsku kulový blesk, ale nebylo mnoho důvodů se domnívat, že podobně akční budou i naši fotbalisté a způsobí domácím nějaké škody. Poslední výsledky totiž vysoce favorizovaly ani ne čtyřsethlavé Skaštice, které přihlásily do soutěží A i B tým. Z téměř třiapůltisícové Nivnice přijelo dvanáct chlapů a jeden dorostenec, poněvadž už k minule absentujícímu F.Májkovi přibyli P.Hladiš a P.Lukeš. Zas a znovu scházel také T.Kašpárek, ale kde ten se nachází neví ani on sám. A víc nás zkrátka není. Nivničtí borci naskákali v tomto okleštěném složení do autobusu a snad poprvé v historii klubu cestovali k mistrovskému utkání i po dálnici. Jak výše zmíněno tak se domácí borci  po minulé výhře v Buchlovicích stali favoritem utkání a také poskočili v žebříčku FIFA o jednu příčku za reprezentaci Česka. Našim hlavním posláním bylo šířit fotbalovou kulturu i za hranicemi okresu.
   Ještě před začátkem utkání jsme z dlouhé chvíle stačili spočítat všech 23 diváků (během utkání jich několik přibylo, ale do uvedené stovky jsou zřejmě započítaní i nebožtíci odpočívající za vzdálenější brankou a ti, kteří mají permanentku, ale odjeli na utkání Kroměříž-Hulín) a zjistili jsme, že osmnáct jich známe i jmény a jsou z Nivnice. Ale k utkání samotnému. Po vyhraném losu jsme měli úvodní výkop a po přesném uvedení míče do hry jsme nabyli přesvědčení, že by nemuselo být nejhůř. To ještě ve čtvrté minutě znásobila kombinace R.Jančáře s V.Veleckým, který si míč na noze šteloval tak dlouho až to vypadalo na vyorání první letní brázdy, ale opak byl pravdou. V.Velecký poslal na branku domácích ostrou včelu a kdyby ta nešla pod břevno, ale po zemi, kdoví kde by skončila. I tak ji s námahou vyrazil Stýblo na roh. Za minutu poprvé střílel domácí Konečník a o tomto "rošťákovi" bude dnes řeč ještě asi stokrát. Teď jsme ho však zastihli mířít doprostřed a tím pádem našeho brankáře nepolekajíc. Sled událostí neustával a už v šesté minutě zahrál P.Kryl na pohled nicotnou standardku z dálky tak, že balon dopadl zvrchu na břevno domácí branky. V 16.minutě kopal jednu z mnoha standardek, kterými bylo celé utkání rozkouskováno na mnoho drobných dílků, Konečník a po chvíli přemýšlení jestli střílet či centrovat nakonec zvolil první variantu, ale i podruhé uspěl náš strážce branky. Ve 26.minutě byl míč brankové čáře asi nejblíže v dosavadním průběhu hry. Po rohu domácích zakončoval stoper Motal a k naší spokojenosti běžel míč souběžně s brankovou čárou až do autu. Také akci z 28.minuty mají na triku domácí, když po přihrávce Konečníka zakončoval Bubla vysoko nad. Za šedesát sekund vyběhl ze své stoperské pozice (popravdě se tam po jakési naší akci zapomněl) V.Velecký a ač byli společně s M.Holbojem jenom dva tak předvedli pohlednou a přesnou součinost do trojúhelníku a domácí brankář Stýblo musel představit své kvality, aby zastavill balon letící do branky. Následoval náš několikátý roh, ze kterého se však vyklubala parodie na standardní situaci. Domácí po tomto aktu nepřesnosti upalovali tři na jednoho našeho obránce, ale v rámci soudržnosti s námi asi celou cestu přemýšleli jak akci zmršit. Vymysleli to následovně. Vymětal se sice ocitl zcela sám před brankářem, ale dobře vyběhnuvšího F.Hladiše jenom nastřelil a zcela opuštěnou branku mohl z dorážky trefit Janalík, ale ten pro změnu minul i míč samotný. Ve 33.minutě už nic extra domácí vymýšlet nemuseli. Konečník poslal míč ze standardky před branku a ve změti těl si balon našel holeň P.Ligase a od té si to štrádoval do naší branky. Této cestě udělal přítrž až pozorný golman F.Hladiš a zpod břevna jej suspendoval mimo tři kovové tyče. Ve 39.minutě vypíchl, podle našeho laického názoru asi ovlivněného i  vzdáleností od místa činu, čistě míč domácím V.Velecký, ale rozhodčí pískl standardní situaci pro skaštické kluky. Po pozápasové konzultaci s přímými účastníky se prý pískat dala. O exekutorovi nebylo pochyb, protože místo bylo jak dělané pro leváka a tímto Konečník je. Jeho přímák z dvaceti metrů prosvištěl nad zdí a jeho let ukončila až síť - 1:0. Naši i po tomto zásahu nutili domácí k ostražitosti a ve 44.minutě krátce před přestávkou měl na noze vyrovnání opět V.Velecký. Po jednom z mnoha našich kopů od praporku propadl míč až k němu a jeho touhu po vyrovnání museli na brankové čáře hasit domácí obránci. Tím byl první poločas historií a k němu jenom krátce. Prvních dvacet až pětadvacet minut se hrál vyrovnaný fotbal a až v dalších minutách převzali iniciativu domácí, v jejichž dresu byl rozdílový hráč Konečník. Ten však na začátku druhé půle v epicentru dění nebyl a přesto jsme inkasovali. Diváci se ještě kloudně neusadili, někteří si ještě dokonce olizovali mastné prsty a bum prásk domácí přidali do svého obvodu ve 49.minutě pojistku. Bubla na pravé straně odcentroval míč  před naši branku a Batík měl poměrně hodně času a hlavou umístil míč z estetických důvodů do protipohybu brankáře - 2:0. V 52.minutě loboval z první S.Josefík domácího Stýbla, ale branku minul a body se k nám začínaly obracet zády. V 54.minutě pálil z úhlu Konečník (proboha už ne!), ale naštěstí si balon dal rande jenom s přenosnou brankou. V 58.minutě si slabší chvilku vybrala naše defenzíva a toho hodlal využít domácí Škrabana, leč díky výborné robinzonádě F.Hladiše zůstalo u odhodlání. V 66.minutě přestřelil v dobré ba výborné pozici branku Sova. Jméno nahrávače vám tentokrát zamlčíme (ano, byl to on). V 76.minutě jsme pobývali před domácí brankou a za zmínku stojí centr M.Holboje a před branku vrácený míč J.Máčalíkem. Zakončoval P.Kryl, ale tuto už tak krkolomnou pozici mu ještě ztižil domácí obránce nohejbalovým blokem. Ti, co ještě fyzicky mohli potom odběhli k naší konstrukci, aby sledovali opuštěného Sovu, kopnuvšího  prudce  do míče a ten proplachtil nad (míč). Pak se zase běželo na druhou stranu a po nabídce R.Jančáře uzmul míč pro sebe M.Holboj. Jeho záměrem jistě nebylo poslat balon nad břevno nýbrž pod, ale stalo se. To už jsme dávno věděli, že to dnes na nějaké jásání nebude. V 84.minutě si narovnal na levačku míč Konečník a technická přízemní letka šla okolo tyčky do zámezí. Jestli teď máte pocit, že nečtete článek o utkání, ale disertační práci o fotbalistovi jménem Zdeněk Konečník tak se pletete, ale tento chlap byl dnes u všeho a po celé utkání se prodírajíc houfy obránců byla radost ho sledovat. A zítra bude zase...V posledních vteřinách si ještě sbalil batoh D.Chovanec a vypravil se na dlouhou cestu do pokutového území domácích. Tam tvrdě narazil...ne, narazil si míč s Z.Kostelníkem a skončilo to nerozumně. Zkrátka si nahrávali tak dlouho až nebylo co vystřelit a o této akci určitě besedy s občany pořádat nebudou. A tím mohlo být druhé soutěžní utkání ukončeno. Domácí byli lepší v útočné činnosti a vítězství jim patří právem. Naši se prezentovali aktivní hrou a přinutili domácí vydat všechny síly, ale v zakončení jsme byli jaloví. Proto šly naše akcie během děje střemhlav dolů a tam také zůstaly.