F.Hladiš - Michalec (71.Ryšávka), Stojaspal, P.Hladiš, Josefík - Holboj (60.Kašpárek), Kostelník, V.Velecký, Těthal (55.Sagula), Máčalík - J.Velecký (77.Mahdalík)
Jaoslavice: Žbel - Dlabač, Polách, Valenta, Červenka - Lahoda (51.Paníček), Macalík, Fajgara (64,Chovanec), Polách, Vrba - Vávra
rozhodčí: Dujíček - Mitáček, Němec  del. Hubál
žk: 0
diváci: 120
střely na branku: 12:4
rohy: 4:2
další utkání: Fryšták - Bojkovice 2:0, Dolní Němčí - Žalkovice 0:3, Skaštice - Ořechov 2:0, Otrokovice B - Osvětimany 3:2, Buchlovice - Napajedla 0:4, Nedachlebice - Koryčany 4:3 PK

Týden po výprasku v Bojkovicích utekl jako voda a během něj jsme si mnoho poznámek nazapsali. A těch pár za zmínku snad ani nestojí. Ikdyž... Zkraje týdne nám došel doporučený dopis z našeho obecního úřadu k podání vysvětlení, ale toto jsme nereflektovali s odůvodněním, že mnoho viníků nemá v obci trvalé bydliště a hnáni k odpovědnosti musí být výhradně ve Štrasburku. Zatím to prošlo. Dalším ohniskem jakéhosi remcání byly pochopitelně různé putyky, ale v nich vedly protinivnické řeči zejména (čti jenom) ti, kterým jejich fotbalový um umožnil hrát před pětadvaceti lety nejvýše okresní soutěž, neboť ve své mnohdy krátké kariéře neobešli s míčem u nohy ani patník. Takže takovým bylo vše připomenuto a nás spíše zajímala týdenní příprava obou celků. Tam už nás události zaskočily. Ve středu jsme na hřišti v rodišti Komenského nikoho nenašli, ale z kabiny se ozýval zpěv. Tam přístup nemáme a proto bližší vysvětlení schází (narozeniny?). V pátek jsme podobnou situaci zkoumali  v Jaroslavicích, kde jsme domácí fotbalisty zastihli dokonce s papíry v ruce. A tam už se nám odpovědi dostalo. Místní kluci totiž v týdnu vypustili nejen míče, ale i trénink a pod vedením učitele zpěvu se věnovali nácviku vítězného pokřiku, který už si nikdo nepamatuje a text měli předtištěný na zmíněné "á čtverce". V této souvislosti nám došlo, že to samé se odehrávalo i u nás. Vstřebané informace jsme si pečlivě utřídili a uvádíme, že naši dnešní hosté  prohráli desetkrát v řadě a naši umělci do baráku nepřitáhli bod za celé jaro a to už se pomalu o slovo hlásí léto a s ním také B třída. V jednom z klubů se proto očekávala nevšední událost. Nivničané pro ni udělali vše možné a do sestavy zařadili po zranění se vrátivší F.Hladiše, P.Těthala, J.Máčalíka a dokonce i M.Holboje. Brankář F.Hladiš tak byl přímo na hřišti při stém startu svého bratra Petra v dresu Nivnice. Co se dnes odehrálo v naší aréně?
   Jestli ještě naši kluci pomýšlejí na záchranu soutěže (tak na to nech zapomenou!) nebo se o to touží alespoň  pokusit tak jediná cesta vedla přes dnešní zisk tří bodů. Soupeř pří vší úctě k němu byl hratelný a vše ostatní už bylo na nás. Začátek utkání byl oboustranně aktivní a nervozita nepřepadla nikoho. První přízeň přítomných chtěl slíznout M.Holboj povedeným centrem z pravé strany na J.Veleckého, kterémužto hlavičku vytáhl na roh dvoumetrový brankář Žbel. Za dvě minuty hezky střílel po nahrávce J.Veleckého J.Máčalík, ale z brokovnice by asi trefil lépe. U hostů zaujala v 8.minutě individuální akce kapitána Polácha, ale s koncovkou bojoval jako všichni předchozí. Hosté hráli aktivně a v 11.minutě pálil ostrými Fajgara. Minul jenom o chloupek a pokud hlaveň dopiluje kdoví...  Také další minuty patřily hostům a jmenovitě Vrbovi. Ve 12.minutě z úhlu navrátilce F.Hladiše nepřekonal a tak o minutu později raději přihrával, ale Fajgarovu střelu F.Hladiš robinzonádou pokryl. Za další minutu měla pro změnu líbivý design naše akce vedená J.Veleckým, který z otočky vystrašil Žbela a ten měl o melouch postaráno. Následovalo pár oboustranných situací, jenž popisovat nebudeme, protože byly pomalé a staromódní. Se střelami to bylo podobné a mnohdy míč k brance pro velký odpor vzduchu sotva dolétl. Šum v hledišti znovu nastal až ve 28.minutě, když se o dorážku střeleckého pokusu Honzy Máčalíka pokusil J.Velecký. Ten svou snahu trošku přehnal a obětavostí trefil kolenem tyčku. Obavy ze zranění trvaly jenom chvíli a po kontrole kolena a tyčky se mohlo vesele bojovat dál. Ve 36.minutě byli na jednom z posledních zájezdů před naším vápnem hosté a po nabídce Macalíka pustil balon na naši branku z dvaadvaceti metrů Fajgara, ale na F.Hladišovi nebyla delší absence v brance poznat a opět nás podržel. Poslední těžší okamžik jsme přežili ve 40.minutě, když hosté dosáhli po rohu gólu, ale jelikož hráli i horní končetinou tak o uznání branky nebylo možno vůbec uvažovat. Rukou podle našeho skromného názoru zahráli hosté i před svojí kraksnou, ale rozhodčí ukázal na rameno a my jsme anatomii nestudovali a těžko můžeme s odborníkem polemizovat co je nebo není ruka. Tahle příhoda upadla v zapomění už za pár vteřin, protože došlo k okamžiku kvůli kterému se na fotbal chodí (mimo pivo) a naši kluci vsítili klasický gól do šatny. Ve 44.minutě vyhrál chlapský souboj před vápnem hostí V.Velecký a přes J.Veleckého se míč odporoučel až k P.Těthalovi a ten z deseti metrů trefil to, co potřeboval - 1:0. Ve druhé polovině jsme si nezaznamenali snad ani jednu souvislou akci hostí, jelikož se fotbal hrál výhradně na polovině soupeře, jenž se plantal od ničeho k ničem. Věřte tomu nebo ne. Ve 47.minutě bzučel jako včelička kolem vápna M.Holboj tak dlouho, až ho to přestalo bavit a rozhodl se píchnout. Bohužel obratný Žbel ještě snil o bodech a žihadlo do sítě nepustil. Za minutu už nic nesvedl ani on neb naše akce snesla i přísnější fotbalovou stupnici. Důrazný mladý chlapec J.Máčalík vydřel míč na naší pravé straně (co tam hledal jako levý záložník nevíme) a nádherným centrem poslal nabídku hlavičkáři J.Veleckému, který se trefil náramně - 2:0. Tato dosud nepoznaná situace měla na naše kluky léčivý účinek a od té chvilky byli na hřišti jenom oni. V 53.minutě vlétl do vápna hostí jako otravný komár do stanu P.Těthal a po srážce s brankářem hostí jsme pokukovali po rozhodčím a šponovali uši, ale žádný zvuk píšťalky nezazněl. Za příznivého stavu to s námi nijak nezalomcovalo a přicházely další pohledné záležitosti. V 59.minutě utekl hbitě na levé straně D.Sagula, kterého vůně klobásek sice táhla víc a víc doleva, ale včas přihrál před branku a jenom obklíčení J.Veleckého zabránilo třetí brance našich. V 61.minutě nacentroval M.Holboj na hranici velkého vápna a D.Sagula ukázal přítomným, že jeho střídání se povedlo. Pěkným lobem totiž přehodil brankáře a hned byl zapsán mezi střelce - 3:0. Jaroslavičtí horkotěžko stačili našim křídlům a po kooperaci J.Veleckého a J.Máčalíka netrefil D.Sagula odkrytou branku v 64.minutě. Moc jsme si přáli zaznamenat nějakou příležitost nebo něco podobného i pro fanoušky hostí, ale přes věškerou snahu a pozornost se dnes nedočkají, poněvadž fotbalisté hostí byli u své branky uvázáni jako psi u boudy. Jaroslavičtí fotbalisté  nám zkrátka žádný námět o své útočné hře nepředložili a my se už nebudeme zdržovat a vrátíme se zpět na  polovinu hostí. V 71.minutě pláchl nabuzený D.Sagula opět a nebýt chasníků před J.Veleckým, kteří ho zajali i s míčem tak bylo s hosty opravdu zle. Také v 74.minutě režíroval náš ansábl D.Sagula a po jeho centříku hlavičkoval v záklonu a tudíž nad V.Velecký. Na ostrém slunci už jsme chtěli spočinout i my, ale nezaznamenat parádu F.Ryšávky by bylo neprofesionální. Po vyhrané hlavičce J.Máčalíka míříl pod břevno zmíněný čutálista a golman Žbel vytáhl velmi povedený zákrok. To samé můžeme prozradit i o koncovce D.Saguly zblízka. Žbel se opět vytáhl. V rozkladu se nacházející hostující figury už zcela rezignovaly a častěji pozorovaly světelnou tabuli než naše výpady. V 81.minutě se obránci hostí znovu orosili, ale po kolmici P.Stojaspala pohrdl zápisem mezi střelce J.Máčalík, jehož idea byla jistě jiná, než rozorat záhonek s kytičkami sázenými správcem. Čtyři minuty před koncem se zastřeloval V.Velecký, ovšem přehodil Žbela i branku. O minutu později už slavil. Ve středu plochy nahrál Z.Kostelník míč střídajícímu J.Mahdalíkovi a ten uplatnil svoji kopací techniku a stihl i přemluvil ke spolupráci  V.Veleckého, který svůj brankový apetit rozezvučel naplno a přidal čtvrté fotbalové kořeníčko - 4:0. To už mnozí diváci plakali radostí, jelikož už málokterý počítal s tím, že se ještě dožije toho, že naši borci někoho srovnají do latě. Co na tom, že naši výhru můžeme klidně označit za Pyrhovo vítězství, které na našem truchlivém postavení nemohlo nic změnit. Jediné, co víme jistě je to, že cestu do pekel jsme minimálně o týden odložili a navíc se nám tam třeba bude líbit.