TJ NIVNICE - TJ SOKOL ŽALKOVICE 1:2 (1:0)

F.Hladiš - Kostelník, Ligas, P.Hladiš, Stojaspal (72.Michalec) - Holboj (77.Josefík), Velecký, Kryl, Máčalík  - Májek (85.Jurča), Lukeš
Žalkovice: Svoboda (89.Juráň) - Urubek, Netopil, Pospíšil ( 84.M.Jankola), Beneš - Bartušek (59.Petr Horák), Pavel Horák (68.Čevela), Janečka, Knap - Z.Horák, Němec
rozhodčí: Michalec - Ambroz, Mikulášek   del. Vrba
žk: -
diváci: 150
střely na branku: 5:7
rohy: 5:2
další výsledky: Dolní Němčí - Osvětimany 1:2 PK, Ořechov - Koryčany 2:0, Otrokovice B - Napajedla 2:3 PK, Fryšták - Buchlovice 3:0, Skaštice - Bojkovice 6:1, Nedachlebice - Jaroslavice 3:0
   Zase sedíte u té záhuby lidstva a startujete internet? Co se chcete dozvědět? Je to mnoho otázek najednou, ale stejně tak je to i s naším mančaftem. Je tu mnoho otázek, ale málo odpovědí. Nivničané jsou totálně z formy, což už asi postřehli i lidé mající problémy s očima nebo s brýlemi.. Pokud se škodolibě ptáte, kdy jsme formu měli, tak na to odpověď máme. Bylo to mezi prvním a třetím kolem včetně, kdy jsme brali pět bodů (jsou to sice dva měsíce, ale co je to v životě lidském?). Na to, abychom věděli co následovalo už jsme staří dost. Sedm utkání a naši brali zlatého bludišťáka za bodík v Jaroslavicích!  Jinak jedeme od nuly k nule, až nakonec asi pojdeme stejně jako ty nuly. A to jsme celý týden naše vozidlo štelovali, měnili co se dalo, ale ve druhém poločase dnes všechno zhaslo a motor už ani neškytl. A to jsme měli až na F.Ryšávku k dispozici všechny součástky. Navíc jsme k důležitému utkání  vytunili i sestavu a nasadili nezvykle dva útočníky, ale ani to nepomohlo. Druhý poločas jsme prostě (ne)dojeli na prázdnou nádrž. Jestli nebude nakonec potřeba udělat nějakou větší generálku..  Soupeř? Šťastný to tým! Přijel do pěkného areálu, viděl a hlavně zvítězil. Trpělivou hrou, kdy si na svoje šance počkal a ty využil.
   Ještě neprotekla ani první minuta a už jsme psali o prvním střeleckému pokusu hostí. Z levé strany dostal nabito Knap, ale s přesností měl velké starosti. V 6.minutě poprvé spolupracovala naše útočná vozba P.Lukeš-F.Májek, ale u míče byl ve vápně mladý brankář Svoboda včas. V 11.minutě se naši vysocí hráči odstěhovali před branku hostí, tušíc, že bude následovat dlouhý aut J.Máčalíka do vápna. Jenže přišel pravý opak a krátké vhazování uzmul hráč hostí se jmenovkou Bartušek. Jeho rychlý uprk skončil křižnou ranou na zadní tyč a jenom modlení se našich hráčů zabránilo prvnímu gólu utkání. J.Máčalík se za tuto estrádu chtěl revanšovat prakticky vzápětí, ale roh P.Kryla hlavou nezužitkoval a balon trknul mimo. Zajímavý první poločas pokračoval a co chvíli hřmělo před jednou či druhou brankou. V 15.minutě chtěl slíznout slávu Beneš v reflexním dresu hostí, ale po své pecce z dálky  o ní mohl jenom snít. Za dvě minuty, přesněji za sto sekund, přihrál kapitán soupeře M.Janečka svému vrchnímu ostřelovači Z.Horákovi a jenom blok P.Ligase nepustil jeho první šrapnel na naši branku. Přestože se hrál od začátku dobrý a aktivní fotbal z obou stran tak až v 19.minutě mířil první míč mezi tyče. Byl neslaný, nemastný a proto se ho ujal náš brankář a ihned jej odhodil do pole. Tam vydržel jenom chvíli, neboť šouráček F.Májka měl stejné parametry a bylo malým zázrakem, že jsme z něj vyloudili alespoň roh. Ve 21.minutě měli na obuvi první branku utkání hosté ze Žalkovic. Z.Horák pláchnul podél levé lajny, obelstil a snad i zostudil  naše beky, ale ta koncovka Němce...náš brankář mu vyloženou šanci zmařil a tíhu okamžiku zvládnul lépe. Ve 26.minutě opět míč zavazal J.Máčalíkovi. Co jiné si totiž myslet o finální přihrávce na V.Veleckého, ke kterémužto se míč vůbec nedokutálel? Málokdo by věřil, že je něco podobného vůbec možné. Kdo to prošvihl, tak úplně stejnou, né-li větší šanci či spíše kiks zaznamenal také u F.Májka za pouhou minutu. Ten prošel kam a jak chtěl, ale zpětná nahrávka na ideálně postaveného P.Lukeše na malém vápně je nezvěstná ještě včíl. Bože můj, fotbal se hraje na góly a jeden vstřelený jsme přece jenom v první polovině utkání k našemu úžasu spatřili! Na levé straně placu podnikl výpad do velkého vápna J.Máčálík, kupodivu nahrávka na F.Májka prošla a kupodivu tento hráč střílejíc zblízka tím šťastným nebyl. Míč totiž capil do tyče a jenom vícenež vhodný odraz nám dal druhou šanci, se kterou už J.Máčalík naložil ku prospěchu našich a dorážku zvládl - 1:0. To bylo slávy a radosti. Naše fáro jelo jak mělo, ale hosté nám ještě do poločasu začali házet hřebíky na cestu. První a to hodně ostrý odklízel ve 34.minutě golman F.Hladiš,  zabránivší brance hostujícího Janečky. Ten procestoval až šestnáct metrů před naši garáž a střelu pacifikoval nejprve na břevno náš golman, aby vše uklidil P.Stojaspal odkopem neznámo kam. Ve 37.minutě jsme zase cosi před vápnem opravovali až rozhodčí usoudil, že neoprávněně a nařídil přímý kop asi pětadvacet metrů od branky. Viníkem byl označen P.Ligas a faulovaným Z.Horák. Ať už to bylo jak chtělo tak výsledek známe dobře. Z.Horák míč přeskočil a střílejícím byl Netopil, jenže ten brankáři nezatopil, jelikož míč po teči opustil hrací plochu, pro nás   vhodným směrem. Ve 43.minutě jsme byli připraveni a vcelku i ochotni oslavovat druhou branku utkání. Překvapení se však nekonalo. J.Máčalík, ukopnuvší si míč v nejideálnější pozici, se pouze stihl chytit za hlavu a po jeho vzoru to udělalo i pár přítomných. K ničemu to nebylo, leda k odpískání konce poločasu, po kterém se ozval ostýchavý potlesk. Druhá polovina závodu už měla jiné parametry. Jak už v úvodu zmíněno, naši zařadili neutrál a s přibývajím časem, když se nikdo nedíval, tak zatáhli i za ruční brzdu. A podle  toho to muselo i vypadat. První nesmělý pokus po přihrávce Němce zaznamenal hostující Knap, aby však  vyplašil jenom ty, co seděli v horních řadách. Ve 49.minutě chtěl obránce Z.Kostelník roztlačit naši káru a předvést ofenzivním fotbalistům jak naložit s koncovkou, ale pochodil stejně jako oni. Před branku se vydal od rohového praporku a přestože to byla cesta trnitá tak se dostal až před golmana, jenže toho trefil do obličeje a o změně stavu nemohla být mluva. Tímto začalo našich ofenzivních výpadů ubývat, stejně jako sil, a ke slovu a míči se dostávali především fotbalisté sympatických Žalkovic. V 53.minutě se v naší knize píše o přihrávce Bartuška a střílejícím Němcovi. Míč prolétl z dvaceti metrů nad. V 55.minutě prodlužoval dlouhý nákop hlavou V.Velecký na J.Máčalíka, ale tomu jeden gól stačil a o druhý neměl valný zájem. Dolní končetiny sice nastartoval, ale míč si ukopl. Že už jste to někde četli? Je to možné. Rovnou hodinu se hrálo, když se zastřeloval Z.Horák, jemuž míč ze šestnácky zablokovali naši beci. Trvalo tucet minut a tento kanonýr už se trefil přesně. Sice k našemu zármutku, ale vývoj druhé poloviny k podobné události neomylně spěl. Knap odehrál míč ze strany hřiště a střídající Čevela jej usměrnil na několikrát zmiňovaného Zdeňka Horáka, který prostorem uvnitř vápna a míčem nepohrdl a v 72.minutě jej usměrnil  k tyčce - 1:1. V 77.minutě už v naší hře skřípalo a vrzalo vše a výletem do blízkosti  branky nadělal našim hodně starostí Janečka. Tyto utnul až dobrý zákrok F.Hladiše a naděje na bodový zisk ještě doutnala. Hosté se cítili na body tři a v 80.minutě je měli v hrsti. Naši nezachytili další výpad na straně hřiště a po přihráce Petra Horáka se k centru dění čili míči dostal jmenovec nebo dle jména příbuzný Z.Horák a ten promění devět (dobře osm) šancí z devíti (dobře desíti) - 1:2. Naši kluci už bohužel jeli do kopce,  z motoru cosi páchlo a vyvalil se i dým. No a i ten bodík nám protekl olejovou vanou. Závěrečný nápor v podobě standardních situací sice vedl k několika závarům před brankou hostí, ale ke gólu nevedla ani dobrými parametry disponující hlavička J.Máčalíka a ani pobyt našeho brankáře ve vápně hostí. Ti v nastavení zkoušeli  trefil opuštěnou branku našich borců, soustředíc se však na defenzívu, neměli toto zapotřebí a ani se tak nestalo. Po osmi prohrách je div, že naši čeledníci nejsou poslední, ale  co není může být už za týden. Příští domácí utkání s probuzeným Fryštákem se bude rozdávat černý Petr. Je to padesát na padesát. Chce se věřit..ale kde brát víru, když jsme výherní sousto nepozřeli už osm týdnů?