F.Hladiš - Michalec, Ligas, P.Hladiš, Jančář - Holboj (79.Jurča), Kryl, Kostelník, J.Máčalík (87.Ryšávka) - Velecký, Josefík (70.Májek)
Dolní Němčí: Škařupa - Šmehlík, L.Kadlček, Cmol, M.Stojaspal (82.Mikulec) - P.Tinka, R.Krchňáček, M.Krchňáček (46.Ježek), Bída - Poruban (70.O.Kadlček), T.Stojaspal
rozhodčí: Schürmacher - Mikulášek, Michalec
diváci: 300 (v zápise mylně 200)
žk: 0 - Šmehlík, T.Stojaspal
střely na branku: 5:4
rohy: 4:3
další utkání: Jaroslavice - Osvětimany 1:2 PK, Napajedla - Koryčany 3:2 PK, Fryšták - Skaštice 0:1, Otrokovice B - Nedachlebice 1:4, Bojkovice - Žalkovice 2:3, Buchlovice - Ořechov 2:3
   Pokud měl ranní déšť a chlad, kdy i Amundsen utekl ze zahrádky dovnitř restaurace, signalizovat úroveň fotbalového derby, tak se mu to povedlo jenom z části. Dnes se totiž sice fotbal rozbíhal jenom zvolna, ale nakonec obrátky nabral  a kulminoval s přibývajícím časem. Jisté tak je, že až se po dnešku potkají Nivničané s Dolněmčany u soustruhů, pil, kombajnů, kolovrátků či fréz, tak bude o čem žvanit. Po utkání už můžeme také říct, že se zítra prodá více výtisků Dobrého dne a v úterý Slováckého deníku určitě  v Nivnici. Hosté totiž odjeli zklamaní a jistě nebudou chtít o svých miláčcích alespoň týden slyšet. Než nahlédneme na trávník, který postupem času na slunci vysychal, mrkneme do sestav a uděláme si prezenčku neboli docházku. Do  množiny přítomných jsme s radostí zapsali vrátivšího se P.Hladiše a překvapivě také F.Májka, jenž pobýval dlouhodobě na jakémsi táboře s dětmi. Že je to pravda bylo všem jasné už v kabině, kde bez jakéhokoliv upozornění spustil říkanku "paci, paci, pacičky", a aby toho nebylo málo tak s valašským přízvukem. Opačným směrem se vydal P.Lukeš, který spolu s čápy opustil hnízdo a odlétl do teplých krajin (Brusel?). Škoda. U hostů jsme naprosto marně pátrali po brankáři Hájkovi a P.Krchňáčkovi, protože oba byli neschopni boje kvůli zranění. V úvodním odstavci ještě zmíníme velice solidní návštěvu, která byla daleko vyšší, než je psáno v zápise, ale tento už nešel uvést na na pravou míru.
   Prvotní střelecký pokus měl na svých křuskách hostující Poruban po centru R.Krchňáčka, jenže z jeho pokusu se ozvaly falešné tóny a o nebezpečí nebylo řeči. Stejně si vedl domácí M.Holboj po přihrávce J.Máčalíka a to vše v desáté minutě, když už přišli i ti, co usnuli u odpolední pohádky. V  následující minutě měli domácí Nivničané první vyloženou šanci. Obránce R.Jančář poslal dlouhý míč na V.Veleckého, ale ten si asi vzal obě  kopačky levé a ve vyložené šanci selhal, chtíc prostřelit hruď brankáře hostí. Ve 13.minutě kopíroval brankovou čáru od praporku po malé vápno S.Josefík a brankář Škařupa vyrazil míč koleny zpět do hry. Z protiútoku hostí nás málem omývali, protože nebezpečný Poruban prudkým polocentrem-polostřelou o chlup minul zadní tyč naší branky. Kolem dvacáté minuty jsme na pár okamžiků vyšuměli a více ze hry měli hosté, ale nic kloudného navynalezli. Snad jenom střelu Porubana ve 27.minutě, ale s tou se seznámil náš brankář F.Hladiš a všem dal najevo, že z takových pokusů má doktorát. Na probuzení našich fotbalistů to stačilo a ve 32.minutě ukončili divácké čekání na gól. Z.Kostelník vyválčil před velkým vápnem míč, aby jej expresní službou nabídl V.Veleckému, který z pravé strany prostřelil Škařupu - 1:0 (po utkání náši redakci Vlastik prosil ať zmíníme, že utkání rozhodl a proto tak činíme). Ve 36.minutě napálil přízemní balon hostující M.Krchňáček a jenom o fous minul naši svatyni. Za chvíli jsme ještě hodlali zapsat nezapomenutelné umělecké dílo v podání dvojice V.Velecký, S.Josefík, ale prvně jmenovaný vyprodukoval při situaci dva na jednoho přihrávku na paty hodnou malého chlapce...Ve 43.minutě měl po kombinaci na hraně velkého vápna gól na noze náš M.Holboj, ale ze třinácti metrů branku minul a to už jsme viděli i slyšeli, že to v naší ofenzívě skřípe jako ve starém mlýnském kole. V přestávce se z obou kabin ozývalo obvyklé kdyby, třeba, pojďme, uvidíme, když, tak by...zatímco v ochozech panoval klid, který toto sousedské derby už nějaký rok provází. Druhý poločas začali lépe hosté od Luckého pole (osvětovou akci o této události zrobíme jindy). Lépe co se týká šancí. V 50.minutě střílel po dlouhém autu nad P.Tinka a v 52.minutě tentýž hráč po centru R.Krchňáčka trkal znovu hlavou jenom vedle. Nezodpovězenou otázkou zůstane jestli je kvůli těmto promarněným šancím rozumné platit členský příspěvěk FAČRu. V 54.minutě byl v hlavní roli S.Josefík a jeho střela z voleje ze čtrnácti metrů. Náš útočník má ovšem po dopoledním dešti vlhký střelecký prach a jeho bambitka šlehala naprázdno. V 58.minutě nakopl míč ze strany hřiště do vápna M.Holboj, ale dotírající V.Velecký byl u míče později než Škařupa, zasáhnuvšiv sice nefotbalově, nicméně účelně. Po rovné hodině hry uvedli poprvé míč do provozu hosté od rohového praporku a následný nepřesný manévr Šmehlíka nás přece jenom malinko vyděsil. Triko hostí oblékajíc T.Stojaspal kombinoval se spoluhráči  v 67.minutě děje, ale po jeho ráně můžeme říct, že v této disciplíně neobstál. V 70.minutě demonstroval svoji kuráž a odvahu V.Velecký, ale při zakončení byl tvrdě atakován ve velkém vápně a podle toho koncovka dopadla (někteří budou tvrdit, že byl sestřelen a dejme tomu, že lhát nebudou). Po tomto aktu hosté vyslali na zteč i obránce a počali hru na riziko. Toto chvíli fungovalo a zajímavé byly zejména naše standardní situace, při kterých stálo na půlící čáře nezřídka i pět bojovníků ve žlutozeleném dolněmčanském hávu. V 78.minutě mohl vabank hru hostí ztrestat M.Holboj, což se sice po nádherné střele z pětadvaceti metrů nekonalo, ale potlesk zněl ještě dlouho, neboť míč míjel víko branky o pověstné chloupky. Obrana hostí však i při této aktivitě našich odmítla kapitulovat a svým úsilím už byla vyloženě otravná. Ale jenom na chvíli, jelikož v 80.minutě došlo ke kuriózní situaci, když na půlící čáře udržel míč T.Jurča a do samostatného úniku poslal hned čtyři (!) naše forvardy. Ano, na hostujícího brankáře skutečně běželi čtyři naši hráči a i když to po chvíli jeden vzdal tak se pořád jednalo o tisíciprocentní šanci rozhodnout utkání. Z.Kostelník měl na výběr a k zakončení si vybral J.Máčalíka, kterého šance oslovila natolik, že  jí levou nohou z úhlu nepohrdl - 2:0. Ani jsme si tento krásný okamžik nestačili vychutnat, když po tomto gólu došlo k prvnímu nedorozumění v tomto derby. Hosté budou stát za svým, že na půlící čáře došlo k faulu na M.Stojaspala a naši hovoří o férovém souboji o míč a nešťastném dopadu. Hráč hostí však nedohrál a gól  platil. Přišlo i několik kapek žluti za mudrování a jelo se dál. Každopádně nuda už dávno odběhla na jiné utkání a zpočátku místy nezáživný děj měl grády i díky parádní návštěvě. V 85.minutě prořízla vzduch ostrá střela ze standardní situace hostujícího Šmehlíka, míříc však do náruče brankáře F.Hladiše nemohl uspět. Za stodvacet sekund po této upoutávce letěla dvojka V.Velecký a J.Máčalík na opuštěného obránce hostí, ale po přesné nahrávce V.Veleckého  na míč šlápnul J.Máčalík a všem přítomným mládežnickým fotbalistům předvedl v praxi jak důležitý je první dotyk s míčem. Po této estrádě se odebral náš záložník na střídačku, kde ještě dlouho tvrdil, že podklouzl. Samozřějmě, že mu věříme, ale na oplátku musí věřit on nám, když budeme hlásat do světa, že pohřbil nadějnou příležitost. Co napsat na úplný závěr? Snad jenom to, že po utkání došlo k tradiční výměně dresů a také tisková konference po zápase proběhla v klidu. Ná té náš trenér pochválil defenzivního záložníka P.Kryla, který odvedl obrovské množství černé práce a z našich má po dnešním utkání natočeno na tachometru nejvíce naběhaných kilometrů. Na bývalé spoluhráče nezapomněl ani T.Kadlček a po návštěvě našich hráčů stihl až první ranní autobus do svého domova...