23.3.2018 NEDACHLEBICE - TJ NIVNICE 7:1 (1:1)

neděle 25.března 15,00 mistrovské utkání 1.mužstvo

Mačuda - Kafka (83.Hájek), Pisklák, Klvaňa, Ryška - Lapčík, Kadlčák, Hána (80.Novák), Bartoš - Brzica, Faldyna (63.Šuranský)
Nivnice: Lysoněk - Michalec (44.Sagula), Mahdalík, P.Hladiš, Stojaspal - Holboj, Kostelník, V.Velecký, Těthal (72.M.Hladiš), Máčalík (82.Jančář) - J.Velecký
rozhodčí: Dorotík - Doležal, Pospíšil  del. Valůšek
diváci: 70
žk: Klvaňa - Holboj
další utkání: Ořechov - Jaroslavice 3:2, Skaštice - Buchlovice 3:0, Dolní Němčí - Napajedla odl., Otrokovice B - Fryšták 1:2 PK, Koryčany - Bojkovice odl, Žalkovice - Osvětimany odl.
   Zima utekla tak rychle, že jsme ještě těsně před utkáním ani nevěděli jestli se na utkání těšíme nebo ne. Vzpomínky na poslední utkání s Nedachlebicemi nám však jakousi naději na bod do žil vlily a jiného zbytí stejně nebylo, než jaro zahájit. Nebyl by to však ani náš mančaft, aby nepřitahoval problémy. Sotva jsme si stačili zalibovat nad příchodem posil tak zkraje týdne přiběhl s neschopenkou brankář F.Hladiš, což byl docela oříšek. Vykoušeli jsme všechny možné varianty, ale konečné slovo měl trenér a ten ukázal na dorostence P.Lysoňka. Domácí měli v brance také novou tvář Mačudu a v poli Lapčíka. Zimní karty byly vyloženy na stůl a vše ostatní už bylo otázkou následujících devadesáti minut. Ty přivábily i několik zvědavců a ostatní čekají co si tady přečtou. Zavčasu upozorníme ty, jenž očekávají, že na naše fotbalisty budeme sprostí, nevybíraví či nepříjemní, tak se prakticky nedočkají. Proč taky, když ve svém volnu a o víkendech běhají po hřišti, zatímco my ostatní jenom mudrujeme.
   V první čtvrthodince utkání se žádné oťukávání nekonalo a jestli si některý z brankářů myslel, že nastydne tak to pozor. Hned ve 2.minutě vyrážel náš P.Lysoněk nohama míč po šanci Brzici a už za minutu promáchl centr Kafky Faldyna. V tu chvíli jsme byli spatřeni utírajíc si pot z čela poprvé. V 8.minutě trefil z úhlu naše břevno Kadlčák a byl čas otočit hlavou a začít pozorovat děj před brankou domácích. V 9.minutě si na přetažený centr M.Holboje naběhl P.Stojaspal a zvoleje jej napral do boční sítě. V 11.minutě zahrál P.Hladiš standardní situaci na hlavu J.Máčalíka, který mířil sice přesně, ale brok měl jiný nápad a proplachtil nad brankou. Namlsaný P.Stojaspal byl i ze svého postu obránce jedním z nejnebezpečnějších odstřelovačů a v 16.minutě napálil z pětadvaceti metrů spojnici tyče a břevna. Rychlý sled událostí nás nenechal ani na chvíli zadřímnout a v 18.minutě jsme sledovali komunikační šum v obranných řadách domácích, ale J.Velecký prostorem opuštěné branky pohrdl a brankové stavidlo neotevřel.  Za dvě minuty nás probudil řev cca osmi lidí "ruka", ale zahrávali jsme jenom roh a  penaltu jsme nevyškemrali. Ve 23.minutě jsme spatřili první jarní gól, ale že bychom o něj stáli se říct nedá. Mrskli nám ho totiž domácí a kdo má špatnou paměť, nech si napíše, že padl ze standardní situace. Ryška zahrál vysoký míč na hranici vápna, kde vyhrál hlavičkový souboj Brzica a v koncovce měl snadnou roli Bartoš - 1:0. Ve 34.minutě střílel znovu P.Stojaspal, ale ta zbožňovaná i proklínaná koule prosvištěla zase vedle. Naše aktivita našla naplnění ve 38.minutě, v níž museli domácí vstřebat naše vyrovnání. Zasloužené. Na začátku radosti byl centrovaný balon P.Těthala na V.Veleckého, který ho nabídl jmenovci J.Veleckému, jenž obalamutil všechny kdo o to stál, ale trefil jenom tyčku opuštěné branky. Na dorážku poslušně číhal J.Máčalík - 1:1. První poločas byl tímto uzavřen a v kabině panoval opodstatněný optimismus, ale též obezřetnost neb konec byl v nedohlednu.  O hororové druhé polovině nesnili ani největší pesimisté v naší obci. V 50.minutě zahráli domácí dlouhý aut do naší šestnacky a po prodloužené hlavičce dorážel na brankové čáře Bartoš - 2:1. Napište si, že to bylo po standardní situaci podruhé, neboť autové vhazování jí je. Co na tom, že na postavení střelce panují protichůdné názory. Jestli byl v ofsajdu nebo ne už je stejně jedno. V 55.minutě jsme si po souboji J.Veleckého s obránci soupeře zase zakřičeli "ruka". Penalty jsme se dočkali, ale až za tři minuty a na druhé straně. O odlišných názorech ani nehovoříc. P.Stojaspal vypíchl míč na roh, ale jestli trefil napřed nohy, potom nohy, současně nohy... z lavičky posoudit objektivně neumíme, ale to, že byla penalta Bartošem proměněná  rozeznat umíme - 3:1. Standardní situace potřetí. Na klidu nám to nepřidalo, ale ani přes tuto nesnáz jsme hůl  zatím do žita nehodili. O kontakní gól usiloval v 73.minutě V.Velecký, ale na centr M.Holboje na zadní tyčce kloudně nedosáhl, protože byl míč tečován na roh. Po něm vyhlavičkoval míč z prázdné branky soupeře J.Máčalík a nezbylo než si povzdechnout. V 77.minutě předvedl velké sólo domácí dorostenec Kafka, aby bravurně a s vypětím všech sil zasáhl u tyče P.Lysoněk. Potom potrestal přítomné parodií na střelu náš J.Mahdalík, ale ta šla do třináctého patra a to ještě přízemí za patro nepovažujeme. V 81.minutě jsme si zastrčili tužku za ucho v domění, že už toho mnoho k zaznamenání nebude. Kurz na výsledek 7:1 byl milion ku jedné a nehezké frašce nic nenasvědčovalo. Ale stalo se a také počtvrté ze standardky. Domácí Kadlčák ji kopal ze své levé strany a početné shromaždiště přítomných v našem vápně bylo spíše na škodu. Míč prošel až na vzdálenější tyč - 4:1. To by se ještě s malou dávkou fištrónu dalo okecat, jenom kdyby to byl konec. Nebyl a v 84.minutě se seběhli u míče ležícího šestnáct metrů od branky všichni naši obránci i brankář a v ten moment bylo jasné, že ujmuvší se ho bude ten jediný domácí a tak se také stalo. Byl to opět Kadlčák a trefit zívající branku svedl parádně - 5:1 a tady je potřeba hledat i pozitiva, jelikož to nebylo ze standardní situace! V 86.minutě se naše defenzíva vrhla na zteč v touze po vyrovnání  a domácí trojička se řítila sama na naši branku, ale Brzica spohráče ignoroval a branku vysoko přestřelil. Kdo neviděl šestý gól domácích tak ho to vůbec nemuselo mrzet a my vám povíme proč. Protože o minutu později dali sedmý a ten byl naprosto stejný a to i ve stejném obsazení jako ten předchozí. Zkrátka jsme stejný ofenzivní proces domácím sežrali hned dvakrát po sobě. Tak teď popíšeme ten šestý nebo sedmý a vy už si to vynásobte dvěma sami. V 89. (90.) minutě utekl na pravé straně Kadlčák (tímto se zařadil k Bartošovi mezi prominenty dnešního utkání) a na malém vápně dorážel Brzica na - 6:1 (7:1). Na kdyby se nehraje, ale my si to klidně dovolit můžeme. Takže: kdyby se hrálo osmdesát minut tak to skončilo 3:1 a pověděli bychom si, že  jsme při troše štěstí mohli dovést bod. Hrálo se devadesát a vezeme sedmičku. A včíl ta nejhorší varianta. Kdyby se hrálo minut sto tak dostaneme .. dosaďte si, prosím, sami. Tak či onak je pro nás konečný výsledek příliš krutý. Dobrou noc.