o, Vávra o, Macalík o, O.Polách o, Podéšť o - Ligas o, Kryl o, Kostelník o, Hladiš o, Velecký x
Žbel - O.Polách,  Podéšť,  Červenka - Valenta, Mynarčík (78.Gazda), Š.Polách, Macalík, Vrba - Vávra, Batík
Nivnice: F.Hladiš - Holboj (89.Kuchař), Ligas, Michalec, Stojaspal - Májek, Kostelník, Velecký, Kryl, Máčalík (79.Jurča) - Josefík (62.Kašpárek)
rozhodčí: Vlk - Dorotík, Zelený   del. Daněk
žk: Vávra - 0
diváci: 20
střely na branku: 10:5
rohy: 6:6
další výsledky: Ořechov - Skaštice 1:6, Napajedla - Buchlovice odl., Osvětimany - Otrokovice B 4:1, Bojkovice - Fryšták 3:0, Koryčany - Nedachlebice odl, Žalkovice - Dolní Němčí odl.
   V Jaroslavicích se měla konat jakási  tryzna, kteréžto nasvědčovaly naše předchozí výsledky. Několik plačtivých tónů jsme si už v týdnu  zapsali, chtíc je po utkání použít a ušetřit drahocenný víkendový čas. Sobotní fotbal však ukázal, že je potřeba se mírnit a nekrolog hodit do koše. Už jenom proto, že  smutečních hostů se sešlo pramálo. Přesto bylo cítit, že je něco ve vzduchu, protože do nevlídné (a to je velmi mírný příměr věcí skutečných) sloty vytáhly tlapky i hyeny (rozuměj Nivničané za každých okolností fandící soupeři). Ty si evidentně přijely štěknout i na Zlínsko, ale po zjištění pravého stavu věcí, stáhly ocas a odjely o kousek dál. Málokomu to vadilo. Nivničanům se do práce hlásil po pauze P.Ligas a znovu dostal důvěru dorostenec P.Stojaspal, jenž s ní naložil tak, že by bylo překvapením, kdyby příště nehrál zase. Opačným případem byl P.Hladiš, který se připravuje na lékařskou zkoušku a potrestaný P.Lukeš. Ostatní odjeli do míst, která musíme označit za nefotbalová a  to pro diváky i hráče, což asi můžou potvrdit všichni, kteří nazuli v Jaroslavich někdy kopačky či zde chtěli spatřit krásnou hru zvanou fotbal. Ten se nám v minulých utkáních příliš produkovat nedařilo a našli jsme v něm mnoho dětských nemocí. Ty jsme chtěli vyléčit a hodnotu případně získaného bodu(ů) jsme vyčíslili na nevyčíslitelnou. Nivnické výkony totiž můžeme po čtyřech prohrách a v nich inkasovaných devatenácti  brankách  nazvat jako konstantní. O domácích jsme měli řídké informace a v lepší společnosti nabízený zápis o utkání jsme nedostali. Teprve po utkání jsme zjistili, že v sestavě domácích běhal jediný fotbalista (Vrba) mladší osmadvaceti let!
    Úvodní minuty  děje patřily výhradně seznamování se s prostředím a fotbalového se nestalo naprosto nic. Jenom v 7.minutě jsme se dozvěděli, který je to ten Vávra, o kterém se psalo i v Deníku, ale co napsat o jeho hlavičce? Došlo k ní v krkolomné pozici a místa kam mířila nazvat neumíme, jelikož místní okolí jsme v zeměpise neprobírali. Čekání na domácí nápor se také zdálo zbytečností, neboť dnes byla naše obrana postavena z kvalitního materiálu a nějaký hurikán  ze strany domácích nepřicházel. Přesto nějaké střelecké pokusy zaznamenány jsou. Pohříchu z dálky. V 11.minutě poslal míč z voleje na naši branku domácí Batík a F.Hladiš změnu stavu mrštným skokem nepřipustil. Za tři minuty zasahoval znovu, když to po přihrávce Valenty zkusil trefit Š.Polách, ale výsledkem všeho byl jenom rohový kop. Následovaly dvě zajímavé situace, po jedné na každé straně a obě nazveme dvojčaty, jelikož byly identické. Nejprve byl na levé straně u míče uvolněný V Velecký, ale brzdou byla zvednutá zástava asistenta rozhodčího. Na druhé straně se totéž stalo domácímu Mynarčíkovi a oba zmínění myslíc si, že jednali v souladu s pravidly, projevili umírněnou zlost. Ve 23.minutě si opět domácí Batík neuměl poradit se zákopy našich a nic jiné, než vystřelit ze třiceti metrů ho nenapadlo. F.Hladiš mokrý míč v pohodě zneškodnil a nejpozději od  této chvíle ho budeme považovat za rozchytaného. Naši ofenzivními výpady doposavad šetřili, protože prvotním úkolem bylo odehrát utkání s defenzivou o níž by se po měsíci zase dalo říct, že za něco stála (párkrát po sobě také stála, ale za starou belu). Že bychom se do soupeřovy třinácté komnaty ostýchali vstoupit se ovšem také napsat nedá. Ve 26.minutě jsme jednu ze standardních situaček poslali P.Ligasem do vápna (ano lajny byly opravdu sypány vápnem) a číhající V.Velecký donutil domácího Žbela umazat si uniformu a vytěsnit míč mimo chráněné území. Po třiceti minutách se ke zteči opět hrnul Batík a opět musel střílet z dálky, čehož využíval náš brankář ke krásným a zdařilým robinzonádám. Tudy teda cesta nevedla a naši už definitivně ztratili ze soupeře respekt a jsa rozdováděni zlobili čím dál víc. Například ve 35.minutě, když si loptu měnil S.Josefík s P.Stojaspalem až ji odeslali na hlavu J.Máčalíka, který se v tuto chvíli do kronik výrazněji nezapsal, jelikož balon trknul nad. Stejně dopadl i domácí Mynarčík. Že střílel z dálky a brankář míč chytnul už si asi domyslíte sami. Ve 44.minutě poslal míč k tyči J.Máčalík, ale jak byla střela přesná tak byla nedůrazná a Žbel také nechytal první utkání a uzavřel tím první poločas. Během přestávky jsme se pochválili, ale také zdůraznili, že jsme teprve v polovině všeho. A v 50.minutě už jsme věděli, že k bodu budeme muset vstřelit gól, protože právě od té chvíle jsme jeden ztráceli. Míč létal od nikoho k nikomu a poněkolika odrazech před pokutovým uzemím přistál tam, kde jsme to potřebovali nejmíň. Na jedenáctce na chvíli osiřel domácí Macalík a odtud už se branky dávají. Míč poslal do protipohybu brankáře a domácí vedli - 1:0. V 52.minutě mohlo být po cenných papírech našeho snažení. Omráčení fotbalisté z Nivnice věnovali Vávrovi víc prostoru a jenom další ze série povedených zákroků F.Hladiše nás držela ve hře. Domácí ani přes svoje vedení obranu neuzamkli a jedno z otevřených oken využil V.Velecký a nasoukal se za obranu domácích. Před brankářem však jeho dobrodružství skončilo kontroverzním zákrokrokem obránce  a ke střele se nakonec nedostal. V 58.minutě ..moment tady je asi chyba..tak ne...střílel z pětadvaceti metrů  Batík a dopadl jako vždy před tím. V 61.minutě už začínal být pomalu čas začít nasazovatt řetízek spadlý z našeho kola. Byl k tomu čas, prostor i míč, který domácí stoper neodhadl a po jeho podběhnutí běžel S.Josefík sám na domácí branku, ale náš hroťák nedokázal kloudně zakončit a umělecké dílo se nezrodilo žádné. Míč se po teči domácích došoural jenom vedle tyčky na rohový kop. Po něm vykopl P.Ligasovi míč z branky  obránce a domácí přežili sendvič našich bez ztráty vedení. A bylo tomu tak i v 74.minutě. V.Velecký si ze strany hřiště navedl míč až do předbrankového prostoru a po jeho píchanci musel sáhnout Žbel a míč vyrazit nad branku. Tahle situace je zapsána červenou barvou, protože volala po gólu a jenom "díky" špatné koncovce k němu nevedla. Snad i vytažení ježka z klece se zdálo snadnější než vstřelit gól, ale neustávajícím nasazením jsme o něj usilovali i nadále...až jsme byli odměněni. Na věži odbíjela 81.minuta, když se jako třtina ve větru prohnal od praporku až k brance V.Velecký a o ději po jeho přihrávce napsal J.Verne dílo zvané Zmatek nad zmatek. Míč do branky tlačili nejprve M.Holboj s T.Kašpárkem, ale pochodil až P.Kryl a zblízka dorazil balon do sítě - 1:1. Zbývala maličkost a to ubránil asi deset minut naši branku od pohromy. Po vstřelené brance   vyletělo naše sebevědomí nahoru, ale ani tak nebyl závěr utkání pro lidi slabších povah určen. Tři minuty před koncem, když míč tancoval na naší brankové čáře, by určitě raději sledovali hrající si koťata v proutěném košíku, ale po zdařilém zákroku F.Hladiše si vydechli i ti. Následující penalty už si nazvěte jak kdo chcete. Např. loterií, dovednostní soutěží či nějak podobně. Jednu z pěti jsme napálili do břevna a bonusový bod zůstal na kopci za Zlínem. Pro nás škoda. Vrátili jsme se špinaví jak prasata, ale s bodíkem v korýtku.
nedělní dovětek: výborný výkon podali všichni rozhodčí, kteří utkání hrané na těžkém terénu zvládli bezchybně