26.8.2017 Ořechov - TJN 6:4

sobota 26.srpna 16,30 - mistrovské utkání 1.mužstvo
TJ SOKOL OŘECHOV - TJ NIVNICE 6:4 (3:3)

branky: 68.,82.Březina, 20.Trlida (PK), 27.Matula, 32.Kowalík, 48.vlastní (Ligas) - 22.,31.,43.,55.Velecký
sestavy:
Ořechov: Kuriál - Rezek (90.L.Sklenka), Trlida, Flašar, Pavlíček (46.Březina) - Matula (46.Zukič),  Borusík, Malůš, D.Sklenka - Kolařík,  Kowalík (88.Krys)

Nivnice: F.Hladiš - Kašpárek (60.Chovanec), Ligas, P.Hladiš, Michalec - Jurča, Kryl, Kostelník, Holboj - Velecký, Ryšávka (74.Vrága)
rozhodčí: Polaštík - Mitáček, Dostálek
žk: Rezek - Vrága, Michalec
diváci: 80
střely na branku: 12:7
rohy: 7:3
další utkání: Dolní Němčí - Fryšták 5:2, Osvětimany - Napajedla 2:0, Skaštice - V.Otrokovice B 2:1, Bojkovice - Jaroslavice 4:5 PK, Žalkovice - Nedachlebice 0:2, Koryčany - Buchlovice 0:1
   Jestli máte občas pocit, že si šefredaktor nebo někteří naši extrerní spolupracovníci dělají ze čtenářů blázny, tak následující řádky budete muset brát vážně, neboť události níže popsané jsou pravdivé. Čili následujícím řádkům věřte. Dopoledne proběhl v Nivnici turnaj v ženském fotbale a tahle podívaná nás tak rozmlsala, že se asi mnohým nechtělo tahat paty z Nivnice, natož do nevábného prostředí v Ořechově. K odjezdu se nás po různých peripetiích sešlo pouze pár a proto jsme museli nominovat i trochu ochotné příznivce. Jak probíhal výběr? Pokud znáte pohádku O Popelce budete v obraze hned. Vedoucí týmu uzmul v kabině čtyři páry volných kopaček a všem příchozím příznivcům je postupně vyzkoušel. Se dvěma páry uspěl, ty menší natáhl trenér žáků P.Mudrák a ty větší, ale špinavější obul A.Vrága. Nic naplat nebylo žonglérské vystoupení důchodců, jelikož lavičky na druhém konci okresu jsou úzké a více osob nepojmou. Také proto, že současně odjíždějícím dorostencům jsme za ruky a nohy vytáhli z mikrobusu D.Chovance a ač protestujíc byl přenesen do autobusu a tím jedno místo zabral. Ženy jsme nechali dohrát turnaj, protože jejich zařazení do mužské sestavy by mohlo přinést zesměšnění některého z nich a co potom? Mužeme si dovolit dalšího skončivšího hráče? Nemůžeme. Než se vydáme na cestu, zmíníme naše chybějící chlapce: R.Jančář, P.Lukeš, S.Josefík a F.Májek a J.Máčalík. To už je na výmluvy slušná porce. Domácí nastoupili až na Hlúpika kompletní i s několika bývalými hráči Slovácka, kde se jistě lecčemu přiučili a hned tady je potřeba upozornit neznalé, že dnešní Ořechov je zcela jiný Ořechov, než se kterým jsme nedávno hrávali.
  V první pětiminutovce nás potěšily dvě ofenzivní akce našich, neznaje další vývoj utkání. Ve třetí minutě ukradl balon nejistému Pavlíčkovi V.Velecký, ale po střele z dobré pozice levou nohou zatím  napíšeme, že se s prostředím před domácí brankou jenom seznamoval. Také prudká střela P.Ligase v 5.minutě minula o decimetr branku domácích a potom už se začalo smrákat před brankou naší ekipy. V 7.minutě poletoval míč mezi Kolaříkem a Kowalíkem až jej napakoval z úhlu na naši branku Matula a zadní tyčku minul jenom těsně. Ve 12.minutě vykopnul po rohovém kopu Borusíkovi míč z brankové čáry P.Ligas a šancí domácích přibývalo. Ve 14.minutě jsme přihlíželi (stejně jako naši hráči) centru Trlidy a nedůrazné a nepřesné hlavičce Kowalíka. V 17.minutě hledal tentýž fotbalista Matulu a tomu odebral balon zpod noh F.Hladiš v nejzazším okamžiku. Ve 20.minutě zahráli domácí Kolaříkem přímý kop a po teči a následujích zmatcích našel hlavní rozhodčí (stejný jako při naší minulé návštěvě Ořechova) to, co hledal. Odpískal totiž penaltu (stejně jako při naší minulé návštěvě Ořechova) za ruku Z.Kostelníka, která už mohla být víc u těla jenom kdyby si ji do trupu zasunul. Jak říká klasik, mohli jsme nesouhlasit, mohli jsme se zlobit, ale to je tak všechno, co jsme mohli dělat. Trlida - 1:0. Ve 21.minutě jsme přežili šanci domácího Kolaříka, který z malého vápna dloubnul míč do náruče brankáře F.Hladiše a kdosi běžel pro registrační pokladu, aby snáze spočítal šance domácích. A že jich ještě mělo přijít. Ale taktéž na druhé straně se začínalo blýskat. Ve 22.minutě sklepnul míč M.Holboj F.Ryšávkovi a po jejich spolupráci postupoval V.Velecký sám na brankáře, kterého se mu podařilo obstřelit a srovnal na - 1:1. Za dvě minuty mělo být ještě líp, ale nebylo. Proč? T.Jurča přihrál kolem Pavlíčka znovu V.Veleckému a ten z úhlu a s pomocí, o niž jsme nestáli, brankáře Kuriála trefil tyčku. Naše radost z průběžné remízy pomalu odcházela do věčných lovišť a ve 27.minutě tam byla opravdu. Tísněný P.Hladiš odvrátil balon jenom k dotírajícímu Matulovi a ten se z deseti metrů z voleje trefil přesně - 2:1. Dá se natisknout, že domácí byli v té chvíli aktivnější, přesnější, pohyblivější a kdoví co ještě. My jsme však měli V.Veleckého. Ve 31.minutě mu mezi obránce přistavil míč M.Holboj a V.Velecký stihl i kličku brankáři a do prázdné branky srovnal na 2:2. Brankový kolotoč se točil naplno a vřískot točících se byl slyšet široko daleko. Na další zásah a koho jiného, než domácích se čekalo jenom minutu. Takže hned po našem objímání  a líbání se vystřelil Matula a brankářem vyražený míč dorazil hlavou do sitě Kowalík - 3:2. Ve 37.minutě zkoušel technický kroucený balon na zadní tyčku Borusík a pěkným zákrokem se vyznamenal F.Hladiš a udržel naše naděje, které se později ukázaly jako plané. Aktivita domácích neustávala a ve 41.minutě položil centrovaný míč Malůš na Kolaříkovu hlavu a nevědouce kam dřív skočit vyrazil míč F.Hladiš nad břevno. Ani to nebyla poslední kapitola domácích. Ve 42.minutě ještě našel Kowalík Malůše, ale tomu byla branka malá a míč se chvíli hledal za ní. Tak pojďme vyrovnat, protože zákony trhu a fotbalu jsou směroplatné. Nedáš dostaneš platilo i dnes. Ve 43.minutě zahrál standardku z poloviny P.Ligas nakrátko a následný dlouhý centr T.Kašpárka našel koho jiného, než V.Veleckého a ten slídil po hattricku až ho hlavou dokázal vyčenichat - 3:3. Konečně poločas...O přestávce jsme dostali panický strach, že bude-li pokračovat podobný brankostroj i nadále, je důvodné podezření, že poběžíme shánět inkoust či papír, na notebook či tablet nemaje. A mohlo se stát. Ve 47. či dokonce 46.minutě naši teprve vycházeli z kabin  a do vyložené šance už se hnal střídající Březina. Pochopitelně nikým neatakován přehodil brankáře F.Hladiše a zasáhl naši pravou tyčku. Ve 48.minutě  (v reálu to bylo později, ale zápis je fotbalové písmo svaté) zahráli, už za naší přítomnosti, domácí standardní situaci do našeho velkého či spíše na lajnu malého vápna dlouhý míč a přišel druhý díl našeho rozladění. Tvrdě atakovaný P.Ligas hlavou prodloužil balon do vlastní sitě - 4:3. Na zlobu už zbyly síly jenom A.Vrágovi, ale v celku to bylo ..  platné. Zvláště když se počtvrté rozhodl V.Velecký vyrovnat. Událo se to v 55.minutě. Pro změnu se standardka foukala pro nás a P.Kryl ji nakopnul před svatyni domácích a na zadní tyčce ji kolínkem či holení poslal do sitě zmíněný všudybyl - 4:4. To už nám všem začínalo svítat a věřit, že budeme vyrovnávat donekonečna je lhaním si do vlastní kapsy. A měli jsme pravdu, ostatně jako vždy. V 63.minutě vyplísnili domácí příznivci Trlidu střílejíc vysoko nad. Za běžných okolností toto nepíšeme ani do konceptu natož na web, ale musíme učinit výjimku. Tentýž hráč byl za pět minut oslavován jako hrdina. Tak pomíjivý je život. Domácí kapitán romotal na levé straně naši obranu (během utkání se tak dělo spíše na straně pravé) a jeho nabídnutý míč před brankou na dvakrát ne-li natřikrát do sítě procedil Březina - 5:4. Minuty ubíhaly a naši začali pobíhat po hřišti (to je honosný název) s vyplazeným jazykem, docházejíc jim síly a na střídačce nemaje za sebe náhradu. Pro závěr to nebyly dobré vyhlídky a jediné řešení spočívalo v systému vše na V.Veleckého, kterému by tam dnes snad spadla i svačina. Kombinačně už naše cesta před branku domácích nevedla a jedinou schůdnou variantou byly standardní situace. Po další z nich a hlavičce V.Veleckého měl na noze pátý gól našich dorostenec D.Chovanec, ale tomu zatím chybí zkušenosti a míč mu Kuriál chytil. Čtvrt hodinky před koncem se chtěl zalíbit střídající A.Vrága a bezezbytku splnil trenérovy pokyny, aby se hráči porvali o balon. Domácí obránce nám jej nechtěl vydat k zahrání standardky a strkanice byla na světě. Nic víc nic míň. V 81.minutě jsme zapisovali hlavičku P.Ligase doprostřed branky a hned jak jsme od litanií zvedli hlavu mohli jsme popadnout tužku znovu. V 82.minutě vzal obušek do svých nohou podruhé Březina a pošesté vyprášil naši síť. Stalo se tak po jeho technické střele ze šestnáctky - 6:4 Další zápletku už zápas nenabídl a nám  nezbývalo než počkat na devadesátou minutu. A když v ní zapráskal bičem sudí naposled, šlo se do sprch. Domácí a nestranní (takoví snad ani nemužou existovat, kteří by došli na fotbal do Ořechova) diváci museli být s deseti góly spokojeni a odnesli si spoustu zážitků. My už vůbec a lamentování, že jsme nebyli kompletní je jenom co by bylo kdyby.