o, Paták x, Křivánek o, Dvořáček o, Lendler o - Ligas o, Kostelník o, Stojaspal o, F.Hladiš o, Velecký o
 Surovec - Gojš, Zach, Bína, Křivánek, Dvořáček, Foltýn, P.Červenka (69.Paták), Bahounek, Lendler, J.Červenka
Nivnice: F.Hladiš - Máčalík, Ligas, Michalec, Stojaspal - Kryl, Velecký, Kostelník - Holboj, Ryšávka (79.Chovanec) - Josefík
čk: Foltýn (79. - Otrokovice)
diváci: 55
střely na branku: 8:5
rohy: 8:6
další utkání: Skaštice - Napajedla 1:0, Fryšták - Žalkovice 1:3, Ořechov - Bojkovice 3:2, Dolní Němčí - Jaroslavice 4:1, Nedachlebice - Buchlovice 2:1, Koryčany - Osvětimany nehr.
   Minulé vítězství s Fryštákem pod vedením nového trenéra nám nalilo seběvědomí do žil a půl redakce byla zvědava co se bude dít  v týdnu na tréninku. Byli jsme však zklamáni, neboť ten se konal za zavřenými dveřmi a ani naše stranická průkazka strážce areálu ke vstupu nepřesvědčila. Proto jsme škvírami v plotě alespoň prostrčili kluky z přípravky a potom nezbývalo než čekat na výslech. K našemu zklamání byl velmi stručný. Kolik jich bylo? Asi všeci. Nebo moc. Křičel trenér? Ani ne. Vůbec. Trénovali standardky? Jo centrovali a kopali je kolem vápna. Děkujeme mnohokrát! Ovšem jaké bylo naše zděšení u místa odjezdu. Ten nejede, ten je nemocný, ten je zraněný...Nakonec byla nejtěžší situace s brankáři, protože nám scházeli oba. Nejprve jsme si vzpoměli na dědu Lebedu z Večerníčku, který říkal, že musí ještě chvíli přemýšlet a hlavně mu brzké vstávání nedělá dobře. Pospat si kvůli změně času nepotřeboval ani jeden z nich a Filip Hladiš chtě-nechtě do Otrokovic odjel a už včíl se dočtete, že byl strůjcem dvoubodového lupu. O tom ale později, jelikož musíme ztratit pár vět o počasí. Když jsme míjeli ceduli Napajedla tak to vypadalo na konec světa a zbývalo rozhodnout jestli se roztopíme v dešti nebo nás do vesmíru odnese vítr. Domácí potom přišli s myšlenkou na odložení utkání o týden, ale tahle variata se nám nezamlouvala. Viktorka zase (a asi ani KFS) nechtěla hrát až na jaře a proto se i díky zlepšené povětrnostní situaci hrálo. Na umělé trávě.
   Naši  začali prvním atakem už ve 2.minutě. Dělo se tak v podání S.Josefíka a zakončujícího V.Veleckého, ale ten uplatnění nenašel a balon umístil jenom do náruče brankáře Surovce. Potom jsme asi patnáct minut nevěděli kde nám hlava stojí a křídelní náběhy domácích nám nejednou zamotaly nohy a vidět byly  i starosti s orientací. Šrumec začal ve třetí minutě, kdy se vařilo první ohrožení pro branku naší jedenáctky. O přízemní centr Zacha na malé vápno se však nikdo nehlásil a proto ho vítr profoukl do zámezí. V 5.minutě mířil prvně na naši branku P.Červenka, ale míč byl sražen na roh. Ten byl kroucen do branky a tím pádem měl nejvíce rachoty náš golman F.Hladiš. Poradil si se ctí. V 7.minutě zahráli domácí další křídelní akci a po nahrávce Bahounka měl malé kopačky Dvořáček a na kutálející se předmět nedosáhl. Po těchto eskapádách jsme usoudili, že se půjdeme podívat na druhou stranu hřiště jestli tam nefouká přece jenom míň. Vytvořili jsme si dva rohové kopy a oba jsme vyhodnotili jako velmi dobré. Z toho prvního hlavičkoval na branku domácích V.Velecký a sražený balon znamenal roh druhý. Ten, stejně jako ostatní standardní situace na levou nohu, centroval P.Stojaspal a P.Ligas trefil opět hlavou břevno. Na další období jsme měli vystarané a domácí mladíci byli na míči přesnější, pohyblivější a ve 20.minutě sklízeli, co zaseli. Pohyb míče a domácích fotbalistů částečně podcenili i naši borci a když k tomu připočteme přímočarost a rychlost domácích tak se nemůžeme divit změně skóre. Jediný zkušený domácí plejer Foltýn poslal do křídla balon Křivánkovi a ten ho servíroval jako michelinský kuchař. Chutné sousto zbylo naDvořáčka, ale klidně to mohlo být i na žáčka. Tak snadná to byla pozice - 1:0. Ve 25.minutě jsme se z uleknutí otřepali a pohlednou fotbalovou věc jsme ukuchtili i my. Mezi středovým kruhem a obloukem na velkém vápně si měnili míč S.Josefík s V.Veleckým až se dohodli na přihrávce na pravou stranu na naběhnuvšího M.Holboje, který měl v úmyslu pohnout skórem, ale to by míč musel propadnout hrudí brankáře Surovce a tento kousek dosud v historii fotbalu zaznamenán nebyl. Tak jsme museli cupitat nazpět a zahájit modlitby za účelem ochrany naší branky. Při pohledu na umělku totiž bylo čím dál víc patrné, že druhý gól domácích by nejspíše byl rozhodujícím okamžikem zápasu. Nečinně tomu nehodlal přihlížet ani náš kormidelník a několik řízných pokynů pročíslo sídliště Trávníky. K tomu se přidaly změny v rozestavení a svůj smysl to mělo. Nemyslete si však, že jsme domácí uspali nebo umravnili. Nikoliv. V dalším časovém úseku trvajícím asi deset minut jsme sečetli tři šance domácích kopálistů a několik falešných tónů v naší produkci. Ve 31.minutě byl v první P.Červenka, ale našeho golmana bavilo otravovat domácí hráče dobrými zákroky a byl úspěšný i teď. Ve 36.minutě mu pomohl i J.Máčalík, který začal v obraně, ale i on byl obětí změn a postupem času byl vyobcován do středové řady. Ve zmíněný okamžik však hlavou odvrátil nebezpečnou hlavičku P.Červenky a nám bylo vcelku jedno z jaké pozice. Mílovými kroky se blížil poločas, ale na jeden výpad tu přece čas byl. Uprostřed hřiště nás ve 40.minutě už poněkolikáté domácí přehráli a míč dostal do velkého vápna za naši obranu Gojš. Radost mu zkazil F.Hladiš včasným vyběhnutím a mohlo se do kabin. Po bezbarvém prvním poločasu našich a po céresu v kabině do druhé poloviny nastoupilo v našem dresu jiné mužstvo. Daleko odvážnější, živější, přesnější a s blížícím se obědem i hladovější po míči. Nebylo k divení, že první reálné skutky viděl zblízka domácí brankář. V 53.minutě chtěl "už-už" vystřelit  J.Máčalík, ale neměl co. Od noh mu balon odlepil domácí bek  a po následném rohu měl na kopačce vyrovnání P.Ligas. Na poslední chvíli zachraňovali domácí obránci na brankové čáře a míč odkopli do bezpečnější zeměpisné polohy. Když už se zdálo, že štěpit atom je pro nás snadnější než dát gól tak se urodilo! Po výhodě poskytnuté po faulu na P.Kryla centroval před domácí branku P.Stojaspal a vypadnuvší míč z rukou brankáře dorážel F.Ryšávka - 1:1. To vše v 60.minutě. Přesně šest minut mohl trvat vyrovnaný stav, ale délku tohoto stavu natáhl F.Hladiš, jenž vychytal domácího Bahounka uvnitř velkého čtverce. V 69.minutě se ke standardce ze třiceti metrů  rychtoval náš nejmladší mazák a stále ještě dorostenec P.Stojaspal a pro změnu se vyznamenal domácí brankář Surovec, který perfektní pumelici vyrazil. Nikdo nedobíhal a tak si mohl jít golman pro míč nerušeně i podruhé. V 71.minutě se do vápna přiřítil domácí Bína a F.Hladiš v naší brance se k němu zase přitulil co nejblíže a zmenšeným úhlem mu zabránil vstřelit gól. Stalo se tak asi počtvrté a bylo na čase mu zatleskat. Méně fotbalovosti bylo určeno pro oči v 79.minutě. Nejlepší hráč domácích Foltýn si vyšlápl na našem vápně na našeho M.Holboje a po druhé žluté musel z areálu, vyřadíc se z provozu. Hned poté jsme předvedli, že s míčem umíme i my. Na levé straně zažongloval  P.Kryl a po jeho centru napálil míč do sitě V.Velecký. Našemu štěstí udělal stejně jako několikrát v Buchlovicích přítrž asistent Zapletal a nepomohlo ani protestování na úrovni stojících Nivničanů. Inu hajný je lesa pán. Ofsajd a basta fidli. Jsme však přesvědčeni, že video by hrálo do karet nám, ale to k dispozici na vedlejším hřišti není a co živi budeme tak nebude. Podobné představení se hrálo i v 83.minutě, ovšem už bez ofsajdu. Po standardce na křídle zapomenutý P.Ligas odcentroval na zadní tyčku vody čeřícímu V.Veleckému, ale ten by potřeboval  tři cemtimetry porůst, aby lépe dosáhl na merunu. V 87.minutě byl nespokojen se stavem domácí Křivánek a také proto to zkoušel ze šestnácti metrů změnit. Střela to nebyla přesná ani prudká, nýbrž do náruče golmana letící. Z této parodie na střelu tedy nic kloudného nevzniklo a tak se k poslednímu slovu dostali naši. Další přímý kop  P.Stojaspala ze třiceti metrů byl mírně tečován a domácí golman Surovec musel vytasit svůj nejlepší okamžik až v 90.minutě. Konečky prstů měl u pravé tyčky včas a byl chirurgicky přesný. Následný závěrečný hvizd byl signálem k penaltovému rozstřelu. Ty už jsme na podzim  absolvovali dva s padesáti procentní úspěšností. Dnes uspělo všech pět našich šutérů a dva body mazaly do Nivnice. Moc nám chutnají!