branky: 6.,36.,71.(PK) Zýbal, 33.,37.,58.Salay
Lysoněk (46.Mahdalík) - Kašpárek, Stojaspal, Hladiš (46.Mudrák), Josefík - Máčalík (61.Michalec), Kostelník, V.Velecký, Holboj (44.Ryšávka) - J.Velecký, Sagula (80.Chovanec)
Osvětimany: Chvojka - Ohnutek, Fišer (67.Němčický), Křemeček, Žandovský - Otáhal, Švrček,Šmatelka (46.Pantič), Skřivan - Salay, Zýbal (76.Trávníček)
rozhodčí: Pospíšil - Bartoň, Tokoš   del. Valůšek
diváci:
223
střely na branku: 3:10
rohy: 0:8
další utkání: Otrokovice B - Ořechov 10:0, Skaštice - Žalkovice 0:4, Napajedla - Jaroslavice 1:0, Nedachlebice - Dolní Němčí 1:2 PK, Buchlovice - Bojkovice 2:1, Fryšták - Koryčany 0:1
  Nedělní utkání mělo jasného favorita. Byli jím naši kluci, kteří jsou v čele tabulky a ... Co? Tady něco nehraje! Aha, to jsou podklady pro předzápas žáků. Takže znovu: Nedělní utkání mělo jasného favorita, protože na naše hřiště přicestoval dream team z Osvětiman, který už po sobotním výbuchu Skaštic pomýšlí na trůn soutěže. CEFC Osvětimany dorazily bez hradního kancléře jenž dal asi přednost návštěvě Jie-Tien-minga v Číně před návštěvou kvetoucí Nivnice. Dobře mu tak. Dnes by se mu u nás líbilo. Nás však trápila jiná jména, jelikož náš soupeř má v sestavě toho, na koho si ukáže. V zimě to byl například brankář P.Chvojka, který se "stěhoval" z Napajedel a mimochodem  kraluje A třídě v počtu vychytaných čistých kont. Také ve střelecké tabulce vévodí čelu fotbalista z devítisethlavé obce O.Zýbal. Toho jsme se mohli obávat oprávněně, ale jestli prověříme soupeřova brankáře jsme mohli jenom doufat. Proč? Protože naše poslední výhra s dnešním soupeřem nese datum 19. srpna 2012 (B třída) a od té slavné chvilky jsme čichli šestkrát v řadě. Naše představivost sice nezná hranic, ale očekávat body by bylo bláznoství, neboť po našem jarním zisku by marně pátrali i archeologové. Přesto bylo povinností otestovat výkonost soupeře (teď už víme, že se tak nestalo), kterého od jarní části nově vede P.Němčický. Do našeho týmu spoutaného zlou dobou se vrátil J.Michalec a i za to málo jsme byli rádi. Špatné výsledky naši redakci od práce neodradily a na utkání jsme se těšili. To nás přešlo hned v úvodu a od šesté minuty jsme vyhlíželi konec (skoro světa). I přes určité utrpění jsme se dočkali.
   Proč jsme vyhlíželi konec už od úvodu? Protože nás rány osudu pálily  od prvního hvizdu. Na samotném začátku byla standardní situace Zýbala z naší pravé strany, ale přetažený centr přelétl všechny shromážděné a nic zvláštního se nestalo. V 6. minutě už nám bylo nevolno, což by se dalo léčit, ale zlé to bylo i s naším brankářem P.Lysoňkem, kterého jsme po střetu se Zýbalem dávali pět minut dohromady (po poločasovém střídání odjel nemocnice) a mezi tím jsme měli spoustu času vytáhnout míč z naší sítě. Ten se tam dostal právě po srážce hostujícího kanonýra s naším brankářem, ale budeme mít asi pravdu, když povíme, že hostující útočník byl u balonu dřív - 0:1. Několik  minut po ošetřování se hra rozbíhala pomalu a až v té třinácté je jakási poznámka. Píše se v ní o pěkně nacentrovaném míči M.Holboje na J.Máčalíka, ale ten tu kouli dostihl až za brankovou čarou. V 17. minutě skosil D.Sagula Zýbala na velkém vápně, ale Křemeček trefil naštěstí jenom bíle ozmítanou zeď a kopal se pouze roh. Z toho vznikl v našem malém vápně závar do něhož chtěli kecat všichni, ale uspěl až brankář P.Lysoněk. Ale...  už tomu zmíněnému přímáku předcházel rychlý průnik zatím kladného hrdiny P.Hladiše, jehož zastavila závora hostujících hráčů a my si do včíl myslíme že nedovoleně. Ve 22. minutě se na bílé čáře velkého vápna dostal k balonu M.Holboj, ale ten si ho ukopl určitě víc než zamýšlel a první pořádný zákrok si připsal hostující brankář Chvojka, který vyrazil míč k nohám Saguly a ten mu ho poslal definitivně do náruče. Následně jsme zaznamenali pár poněkud rozporuplných výroků rozhodčích, ale naše problémy byly jinde. Ve druhé polovině prvního poločasu rostla kvalita osvětimanských efektů a je na místě napsat, že se nad námi pomalu začala stahovat černá mračna. Ve 29. minutě sehrál režisér hostí Švrček pěknou partii a nabídl míč ke skórování Otáhalovi, jenže toho vychytal P.Lysoněk. Tento mladý brankář v následující minutě sebral míč z hlavy Zýbala a šlo se překvapivě pít.  Překvapivě proto, že v 31. minutě to příliš obvyklé nebývá. Sečteme-li minuty promrhané ošetřováním a návštěvou nálevny zjistíme, že dobrých šest minut z třiceti se nic nedělo a to si přiznejme, vyhovovalo nám. Kdoví co hosté u laviček spolykali, ale za zbývající čtvrthodinku nám naložili další tři fíky. Ve 33. minutě jsme v rychlosti a krátkosti napsali H11, H12, gól H13. Přeložíme. Míč zatáhl středem plochy Skřivan, který našel napravo Otáhala a ten, ač mohl střílet, našel na malém vápně Salaye a pro toho by bylo hříchem netrefit prázdnou branku - 0:2. Na třetí branku v naší síti jsme čekali jenom tři minuty a padla po naší standardní situaci. Tu zahrál z pravé strany P.Hladiš, ale tam také zůstal viset a s odvráceným míčem už pelášil neobtěžovaný Zýbal na naši branku. Takové lahůdky zmíněný útočník miluje - 0:3. Náš obránce dostal od trenéra céres a to znamenalo jediné. Zbytek poločasu odchodil a o přestávce kvůli zranění odstoupil. Na cestu do kabin jsme dostali ještě přídavek od Salaye. Ten svedl úspěšný souboj s P.Stojaspalem, který jako jediný obránce jevil zájem o hru, a vyběhnuvšího P.Lysoňka s klidem přehodil - 0:4 (třetí a čtvrtý gól dělilo od sebe šedesát vteřin). Kupodivu to však mohli být naši, kteří brankově uzavřou první poločas. Ve 42. minutě dokázal P.Chvojka, že je jenom člověk, ale jemu vypadnuvší míč do sítě nikdo nedorazil. Ve 45. minutě  frnkl na levé straně všem J.Máčalík, který předvedl svou dravost a rychlost. V závěru už to sice vypadalo, že běží do pálenice, ale včas se zastavil a přihrál před prázdnou branku míč na D.Sagulu, jenže ten nesmyslně minul opuštěnou branku. Tím skončil první poločas, který byl strašidelnější než hrad v Karpatech. Žádná pohoda pochopitelně nepanovala ani v naší kabině, ale z ní vyneseme pouze další dvě střídání (první vynucené bylo již v závěru poločasu). Do hry šli dva čtyřicátníci a mnozí mladí se mohou chytit za nos. Na trávníku se prvních deset minut nic nedělo a hostující obránci si asi padesátkrát vyměnili míč mezi sebou a zbytek týmu mohl v klidu promýšlet jak bude vypadat zítřejší pálení čarodějnic. Nad čím přemýšleli naši nadšenci nevíme, ale s největší pravděpodobností nad ničím. Jelikož nebyl čas. Hosté začali utahovat šrouby a šetřit se na úterní dohrávku bohužel nehodlali. V této věci se nejvíce angažoval agilní Zýbal, ale protože hrál v dresu soupeře tak jsme z jeho představení nadšení byli pramálo (čti vůbec). V 56. minutě mu připravil míč ke koncovce střídající Pantič, ovšem kanonýr svému řemeslu čest neudělal a pálil nad. 58. minuta? Pátý balon v naší siti. Švrček obešel všechny kužely na pod tribunou a naším vápnem a jeho zákusek na zlatém talířku uklidil Salay tam kam patřil - 0:5. Až nám bylo líto, že nejsme příznivci hostí (ještě to tak). V 63. minutě zhořela naše největší šance utkání. F.Ryšávka posunul předmět s nímž se hrálo na J.Veleckého, ale ten sám před brankářem toho nastřelíc musel  na představu o oslavě gólu zapomenout. Prakticky ještě ve stejné minutě odvrátil hlavou roh soupeře tentýž hráč na Z.Kostelníka, ale ten situaci tři na dva zašmodrchal a po přihrávce soupeři jsme museli mazat zpět. To bylo, jak píšeme, zhruba půl hodiny do konce a budete nám muset věřit, že žádný další záznam o ohrožení branky soupeře už nemáme. Pár průniků nabídl na levé straně S.Josefík, který nepříznivý stav nerespektoval a neustále se o něco snažil, ale mnohokrát zůstal osamocen a za bedlivého dozoru obránců musel stáhnout oháňku a vracet se s nepořízenou zpět. Co nepořídili naši, to se dařilo hostům. Nemajíc zmínku o svém jméně v naší stati podrazil T.Kašpárek ve vápně Zýbala a šup už jsme si ho značili. Stejně jako minutu (71.) a autora proměněné penalty (Zýbal) - 0:6. Neunavitelní hosté tancovali kolem naší branky nadále a my už nebudeme nic zakrývat a vyzradíme, že v ní celý druhý poločas stál J.Mahdalík, na což by asi  před utkáním nevsadil ani on sám. A byl to právě on, kdo vychytal střídajícího Pantiče po akci Salaye s Otáhalem. S výjimkou hostujícího brankáře se zbylých jednadvacet fotbalistů výhradně pohybovalo na naší polovině a to kompletních závěrečných deset minut. V nich mohli ještě hosté využít čtyř vyložených šancí, ale s radostí oznamujeme, že soupeř vyhodnotil, že šest stačí. Nám i jim. V 87. minutě cedil balon do branky Otáhal, ale šanci v gól nerealizoval a za minutu mohl přidat svůj čtvrtý skalp Salay jenže ho vyplašil brankář J.Mahdalík. Otáhal chtěl nachystat gól i Trávníčkovi, ale ten také mezi střelce nechtěl a přestřelil. V nastavení zůstala nedočtená i rána Pantiče, když tento souboj vyhrál náš brankář a bohudík byl všemu konec. Hosté jsou fotbalově někde jinde, ale takový ranec dostat doma... Raději zapomenout.