neděle 3.září 16,00 - mistrovské utkání 1.mužstvo

F.Hladiš - Kryl, P.Hladiš, Ligas, Michalec - Májek (90.Ryšávka), Kostelník, Lukeš, Máčalík - Josefík (90.Jurča), Velecký
Koryčany: Vrba - Mušálek, Hanák, Věžník, Posolda - Ryška (88.Nezdařil), Kaňa, Elzner (37.Hubr), Tesař - Gejdoš (90.Handl, 91.Vrtal), Lysko
rozhodčí: Štěpánek - Dujíček, Tomanec
žk: P.Hladiš - Mušálek, Ryška, Elzner
diváci: 270
   Po minulém utkání v Ořechově byla našimi fans vyplísněna celá redakce za to, že byla k našim miláčkům a hlavně k jejich výkonu málo kritická. Ano, to může být pravda, ale v potaz jsme vzali všelijaké okolnosti a to především ty, že naše borce fotbal neživí a dělají ho pro svou i naši zábavu, zatímco my ostatní se napájíme zlatavým mokem a brbláme jim do toho. Takže asi tak. Přesto jsme v rámci sebevzdělávání byli posláni na školení a minulou neděli jsme navštívili nám nejbližší cizí hřiště a povinně jsme navštívili utkání Korytná-Suchá Loz. V rámci dobrých sousedských vztahů zdarma. Ono to za víc stejně nestálo a my jsme chtěli vidět jak dělají fotbal jinde a případně převzít nějaké nové prvky. Máme-li stručně vylíčit situaci, tak teda budeme líčit. Ano, hrálo se za deště. Ano, hrálo se na hrozném terénu, ale garantujeme všem našim fanouškům, že do konce by tam nevydržel nikdo a vidět tohle před utkáním v Ořechově tak naše hráče odtud neseme domů na ramenou. A co dnes na hody? Inu, skončily neslavně a to i přes návrat hned čtyř hráčů do sestavy (F.Májek, P.Lukeš, S.Josefík a J.Máčalík). Výkon však znovu nebudeme hanit, protože byl lepší, než výsledek. Opravdu.
   Už v 1.minutě utkání se po dlouhém pasu ocitl za obranou hostí J.Máčalík, ale jeho finální přihrávku musíme chtě-nechtě označit za zmršenou, neboť ji stoper hostí považoval za svou kořist a vzal ji do svých spárů. V 5.minutě se na našem malém vápně dostal k centrovanému balonu hostující Gejdoš, ovšem jeho hlavičkovaný míč letěl daleko mimo tyčemi vymezený prostor. V 10.minutě zahrávali Nivničané rohový kop a lépe by udělali, kdyby míč zakopli do škarpy. Ta se však v našem areálu už žádná nenachází a po dlouhém výkopu brankáře si míč uzmul hostující Lysko tak šikovně, že se s ním dostal až na hranici velkého vápna a ze šestnácky se lépe trefit nemohl. Balon doskotačil přesně k tyči - 0:1. Hlavy jsme dlouho svěšené neměli. Už ve 13.minutě oslovil  Z.Kostelník  míčem za stopery hostí našeho kanonýra V.Veleckého a ten prostřelíc Vrbu srovnal na - 1:1. Našich jakoby bylo na hřišti víc a svého soupeře začali přehrávat a diváci na hlavní tribuně hleděli daleko více doprava, než kamkoli jinam. Využit však nejakou příležitost bylo nad síly a um našich, neřkuli soupeře nečím zaskočit. V 17.minutě atakoval prudkou střelou z dálky branku hostí P.Lukeš, ale těsně minul. Ten samý fotbalista vymyslel další zajímavou situaci a za zrádce této akce označíme  V.Veleckého, jenž vystřelil doprostřed. Vrba míč nohama vytěsnil. Ve 23.minutě se na malém vápně o cosi pokoušel J.Máčalík, ale za hlavu jsme se drželi až vidouce to samé dělat F.Májka, který z dorážky trefil břevno nebo spojnici břevna s tyčí. Teď už těžko soudit co to bylo.  Po půlhodině hry začaly kvákat žáby a kačeny. Vylezly i žížaly a důvod byl prostý. Už po několikáté se během víkendu  rozpršelo. O nějaké živé vodě ovšem řečnit nelze a dokládala to i neslaná nemastná střela ve 40.minutě, kterou vyslal k naší brance Tesař, když míč skončil v náručí našeho brankáře F.Hladiše. A jak první poločas utkání začal tak i skončil. Jen do role obětního beránka se navlékl S.Josefík. V nadějné pozici ve velkém čtverci nedokázal nalézt žádného spoluhráče, přestože se jich tam pěkných pár nacházelo. Naneštěstí našel  jenom v zeleném oděné protihráče a ti darovaným míčem nepohrdli. V samém závěru poločasu na sebe strhl hněv a pozornost rozhodčí. Nasoukal se do hávu šaška a před naším rohovým kopem odpískal konec prvního poločasu, aby potom obešel zlobící se diváky a klepajíc si na hla... hodinky utekl neznámo kam. Věru povedený závěr. Druhé dějství jsme načali opět dobře a ve vynikající příležitosti se po nahrávce P.Lukeše ocitnul J.Máčalík. Událo se ve 49.minutě a ač hostující Vrba nechytal v zástěře míč mu mezi nohama neproklouzl. Čili další zahozená tutovka. Za minutu nestačila střela koryčanského P.Hubra navíc, než na vyprášení rukavic F.Hladiše. V 53.minutě jsme se stále ještě počítali do řad optimistů. Z.Kostelník oslovil na pravé straně všudybýlka P.Kryla, ale jeho těčovanou koncovku zachytil Vrba pod břevnem úspěšně a včas. V 56.minutě došlo k rozhodujícímu okamžiku celého utkání a naše řady zaplavily slzy, vydávajíc se za dešťové kapky. Obyčejná malá domů, kterých se na zelených pažitech vyskytuje víkend co víkend jako komárů u rybníka, nabrala netušených rozměrů. P.Ligas přihrál před pokutové území míč našemu brankáři F.Hladišovi a dál už vás asi napadne co se dělo .. Hostující Gejdoš našemu brankáři míč až příliš snadno sebral a přes vyhlášený poplach nemohl (na jaře to za dorost dokázal) prázdnou branku minout - 1:2. To vše v době našeho největšího náporu. Chvíli na nás byla jistá frustrace a trápení vidět, ale jelikož zbývalo ještě více než půl hodiny do zvonění tak to brzy odeznělo a naše hra nabrala zase solidní obrátky a spadlý řemen jsme nahodili.  Soupeře jsme na svou polovinu přišpedlili jak školáci Lenina na nástěnku, ale zůstávalo jenom u dobývání hostujících hradeb. Dlouhých dvacet minut před koncem jsme přistoupili na hru na tři obránce a tři útočníky a hrálo se o vstřelený gól, který měl přinést do výsledku jasno. V 73.minutě ho nevstřelili hosté, protože Gejdošovou nabídkou velkoryse pohrdl Ryška a podobně se vedlo i našemu P.Lukešovi, který poslal čtvrthodinu před koncem merunu v záklonu vysoko nad. V 79.minutě byly všechny přítomné děti odvedeny na kolotoče, jelikož blízko hry stojící diváci začali na dva nejbližší rozhodčí řvát jako poranění sloni. Co to bylo? Něco, co jsme  na fotbale nikdy neslyšeli a nezažili. Střetli jsme se už s různými pochvalami na rozhodčí, ale že by je někdo urážel toho jsme dnes byli svědky poprvé. No raději tuto pasáž po špičkách obejdeme. Výsledkem všeho byl otočený zákrok (či snad nám upřený roh) a protiútok hostí s následným parádním centrem dorostence Hubra  na frizúru Gejdoše, který si ji trochu pocuchal, ale co by neudělal pro svůj tým - 1:3. Utkání se, byť s vytrácejícím se sebevědomím našich, muselo dohrát. O naději ještě naši hráli a pro faul si jdoucí P.Kryl byl vyslyšen, aby následně naši sehráli povedený signál s nepovedenou koncovkou. Stalo se v 81.minutě, kdy rozehrál nakrátko standardku P.Ligas a s nabídkou na malé vápno přispěchal J.Máčalík. Marně. Míč byl J.Michalcovi malý a netrefil ho ani trochu ideálně. Zmátl tím sice celou obranu, ale ta mohla nakonec zůstat v klidu pozorovatelů. Nivničané dřeli do úmoru, ale hostující obrana odkopávala jeden míč za druhým a když už něco prošlo tak byl odmávván ofsajd. Poslední slovo měl na hřišti hostující Ryška a jeho zkouška, která se do prostor branky nevešla. O posledním slovu v hledišti nemůže být řeč. Tam se diváci nadále překřikovali v chvalozpěvech na sudí a ti usoudili, že bude nejrozumnější opustit rodiště Komenského, sousto hodového steaku či štamprle nepozříc. Škoda neb nám i přes prohru oboje chutnalo. Horší už je to, že jsme body odevzdali vlastními chybami a  popáté v řadě jsme Koryčany nedokázali porazit. Někdy příště..