TJ NIVNICE - TJ NEDACHLEBICE 2:1 PK (0:1)
v 90.minutě neproměnil hostující Urban penaltu

F.Hladiš - Michalec (84.Jurča), Ligas, P.Hladiš, Jančář - Kryl (40.Holboj), Velecký, Kostelník, Lukeš, Máčalík - Josefík
Nedachlebice: Man - Ryška, Pisklák, Hána, Polášek - Urban, Šuranský, Brzica, Kadlčák (78.Hájek), Vlček - Faldyna
rozhodčí: Vlk - Ševčík, Toman
žk: Máčalík, Lukeš, Holboj, Jurča - Pisklák, Urban, Brzica, Faldyna
diváci: 150
   Pokud se vám někomu bude zdát písmo poněkud kostrbaté tak to není zdání, ale prostý fakt. Závěr dnešního utkání totiž nebyl pro slabé povahy a mnoho z nás se třepe ještě včíl. Hosté nad ztrátou vítězství a my obratem v závěru. Ale postupně. V neděli se po obědě v Nivnici spustil déšť a po sobotní výhni se zase dalo dýchat. Mladší fotbalisté sice byli z tohoto přírodního úkazu zaskočení, protože se s ním ještě ve svém krátkém životě nesetkali a navíc je matadoři strašili tím, že jim narostou plovací blány. Nakonec však své končetiny do kopaček nasoukali, jelikož v době výkopu už bylo po přeháňce a očekávaný start sezóny byl tu. Celoletní hledání stopera dopadlo tak, že jsme v týdnu ze skladu vytáhli P.Ligase a pro náš mančaft to bylo požehnáním. Do základní jedenácky se vtěsnali novicové  R.Jančář a P.Kryl, který byl kvůli zranění střídán v závěru prvního poločasu. Hosté též nelenili a z nových tváří jsme rozpoznali Mana, Šuranského a Vlčka. Do jisté míry byl překvapením start trenéra Poláška v základní sestavě.
   V úvodu utkání byli aktivnější hosté a připsali si zákonitě i první střelecké pokusy. Nivničané totiž začali s ostychem a jak moderně říkají odborníci v hlubokém obranném bloku. Věřme jim. Ostřelování načal Ryška ze třiceti metrů, ale tuto standardku poslal do zapomnění respektive do ochranné sítě. Stejnou vzdálenost zvolil i Polášek a pro jistotu i stejnou (ne)přesnost. V 9.minutě vyplašil domácí fanoušky Faldyna pokusem z úhlu do šibenice, ale ruce F.Hladiše tam byly včas. A v 10.minutě už nebyl nikdo nikde. Rohový kop jsme sice odvrátili, ale jisto jistě ne daleko a Pisklák měl za velkým čtvercem usnadněnou situaci tím, že naši fotbalisté zůstali viset ve vápně a nikdo mu neztížil palebnou pozici - 0:1. Ve 13.minutě jsme se hromadně přestěhovali do vápna hostí, protože tamtéž letěl dlouhý aut S.Josefíka a po postrčení P.Ligase obráncem hostí jsme sice začali lamentovat, ale to by opravdu muselo být nařízeno několik penalt za poločas. V 17.minutě nám ukázal cestu k ohrožení branky Ryška, který malou domů vyplašil Mana takovým způsobem, že se jednalo zatím o nejnebezpečnější situaci před brankou Nedachlebic. Tento okamžik nastartoval naše fotbalisty k větší aktivitě a ruchu začalo přibývat hlavně na polovině soupeře. Ve 24.minutě vletěl do vápna jak neřízená střela Z.Kostelník a výsledkem byl vyražený balon brankářem hostí. Škoda, čekali jsme víc. Ve 29.minutě nabil bývalý hráč V.Otrokovice Šuranský Brzicovi, ale ten vylekal jenom ptáky v budce. Ve 30.minutě podběhl balon hostující Polášek a hbitý únik S.Josefíka skončil přesnou přihrávkou na P.Lukeše a Man se u tyčky vyznamenal hlavně kvůli tomu, že míči scházela razance. Ve 32.minutě už jsme viděli míč v síti, ale šálil nás zrak. On tam sice skončil, ale v té za brankou. Po pěkném a hlavně přesném centru J.Máčalíka ho tam zblízka poslal V.Velecký. Tady se sluší opsat ze zápisků, že se jednalo o velkou šanci a není důvod tomu nevěřit. Ve 37.minutě se stahovala mračna před naší brankou, ale Vlčkovi v bílém dresu hostí ukopl balon na rohový kop R.Jančář a to v poslední možné chvíli. Uf. Šancí nebo příležitostí našich přibývalo, ale gólového kořeníčka jaksi nebylo. A to ani ve 43.minutě, když své nožky rozkmital znovu S.Josefík a znovu mířil P.Lukeš, ale zas a znovu nad. Změnit stav ještě toužil J.Máčalík po standardce P.Ligase. Hlavičkovaný balon vytěsnil mimo tyčky Man a tím jsme mohli odejít do kabin. Ruku v ruce se zoufalstvím, protože minimálně remízový stav by dění na place odpovídal daleko lépe a výstižněji. V kabině bylo o něco více hluku než obvykle a důvod byl prostý. Kdosi totiž zapnul rádio. Ale houby. Řešily se hlavně chyby při inkasované brance a zmar v koncovce. Hašteření  však ustalo s nástupem do druhé půle a prvními kdo ohrozil branku soupeře jsme byli my. Po pravé straně nakopl tělo M.Holboj, ale S.Josefík se do děje utkání nezapsal, protože mu míč zablokoval bek hostí na roh. V naší hře však zavanul svěží vítr a v 53.minutě vytlačili hlavičku P.Ligase nad branku hosté jenom očima. V 63.minutě uzmul míč pouze pro sebe Urban z čety soupeře a nehodlajíc ho komukoliv půjčit vydal se na zteč. Vyhlašovat stav nebezpečí by bylo nošením písmenek do slabikáře a z letargie nás probral až kovový zvuk orazítkované tyče. Uvažte sami, co se mohlo stát, kdyby byla pumelice přesnější. Raději nedomýšlet. V 65.minutě se poštěkal J.Máčalík s hostujícím Urbanem a až zásah těžkooděnců oba oddělil od sebe. Soud rozhodl o žlutých kartách a oběma trest prospěl. Čas pro nás letěl jak Šemík s Horynem na Vyšehrad a kde nic tu nic. Teda krom nepřesností, které se kupily a původ hledáme marně doteď. V 77.minutě jsme dostali příležitost ke standardní situaci, ale naše představy o ideální stadardce byly jiné. Kopala se totiž z pětadvaceti metrů a naše sny hovořily o dvaceti metrech. P.Lukeš sice Mana postrašil, ale vzhledem ke vzdálenosti byl ten u tyče včas. Naše trudnomyslnost nabrala na síle v 82.minutě. Další přímý kop P.Ligase míjel branku na zadní tyči stejně jako dotírající kluci z Nivnice. Pak se ten zázrak stal....Domácí si, chtíc potěšit přítomného starostu a jeho spoluobčany, vykoledovali další standardní situaci a co na tom, že byla odpískána 52 a půl metru od branky? Z.Kostelník poslal míč do vápna na hlavu P.Ligase a ten orazítkoval břevno. Jediný, kdo se nechytil za hlavu byl V.Velecký a právě tou dorazil míč do sítě - 1:1! Pokud by tohle někdo považoval za infarktový závěr, tak mu s klidem můžeme sdělit, že zatím se jednalo o letní čajíček o páté. V devadesáté minutě totiž, aniž víme proč, přiletěl balon do našeho vápna a na další děj existuje mnoho různých pohledů. Každopádně míč směřoval na v ofsajdovém postavení stojícího hráče hostí, ale ještě než k němu připlachtil, tak spadl na ruku T.Jurči. Sudí sice cosi konzultoval s asistentem, ale resumé bylo jasné. Penalta. Ještě, než jsme stačili s povděkem konstatovat, že naštěstí není přítomen masér A.Vrága, tak už byl na hřišti trenér M.Ondrůšek. Původně jsme se domnívali, že se chystá do branky, ale jak hluboce jsme se mýlili..Zkrátka jenom požadoval vysvětlení vzniklé situace a výsledkem bylo, že následující okamžiky už viděl z tribuny. Emoce cloumaly se všema a k našemu potěšení i se střelcem pokutového kopu Urbanem. Jeho idea byla jistě jiná, než poslat balon čtyři metry nad branku a vytlouct okno na jedné novostavbě. Brankáři tak měli  postaráno o další melouch, protože následovaly penalty. Sebevědomí hostů díky předchozím událostem odešlo do Nedachlebic předčasně a anděl strážný, ve spolupráci s naším brankářem a střelci, rozhodl o dvou bodech pro Nivnici. Dnes bylo hezké být u toho...