7.4.2018 TJ DN - TJ Nivnice 6:3 (3:1)

sobota 7.dubna 15,30 - mistrovské utkání muži
FK DOLNÍ NĚMČÍ - TJ NIVNICE 6:3 (3:1)

branky: 14.,30.,63.Poruban, 24.,55.,78.P.Krchňáček -17.Máčalík, 63.V.Velecký, 65.J.Velecký
sestavy:
Dolní Němčí:
Hájek (75.Bobčík) - T.Stojaspal, Šmehlík, Kadlček, T.Tinka - R.Krchňáček, Bída, M.Krchňáček (81.Ševčík), P.Tinka - Poruban (85.Machalík), P.Krchňáček (80.Ježek)
Nivnice: F.Hladiš (46.Lysoněk) - Kašpárek, V.Velecký, P.Hladiš, P.Stojaspal - Máčalík, Sagula, Kostelník, Holboj - Chovanec (77.Mudrák), J.Velecký
rozhodčí: Ruman - Schnürmacher, Kotačka
žk: R.Krchňáček - P.Hladiš, Kašpárek
diváci: 300
střely na branku: 11:5

rohy: 4:5
další utkání: Žalkovice - Bojkovice 5:1, Ořechov - Buchlovice 0:1, Skaštice - Fryšták 3:0, Osvětimany - Jaroslavice 6:1, Nedachlebice - V. Otrokovice B 1:2, Koryčany - Napajedla 2:1 PK
   Jenom popsat všech devět branek si vyžádá trochu místa a času, ale než se k tomu dobereme byl tu páteční trénink a čas spočítat lidi. Nebylo to složité. Napočítali jsme dvacet noh, vydělili to dvěma a bylo jasné, že deset fotbalistů bude k mání. Jedenáctý D.Chovanec musel oželet utkání dorostu a vypomoct chlapům, dvanáctý byl taktéž dorostenec P.Lysoněk coby náhradní golman a ze "starých" pánů byla zapůjčena legenda našeho klubu P.Mudrák. Za tuto situaci se můžeme stokrát stydět a být červení jako paviánova prdel, ale že máme čtyři zraněné a další v práci ovlivnit nemůžeme. Horší už je to, že zatímco za domácí hrají téměř výhradně dolněmčané tak za nás kdekdo (a buďme rádi za ně). V takové situaci jsme vzpomněli tři výhry s Dolním Němčím v řadě, ale také to, že na první jarní bod stále čekáme a tím pádem i hráči na nějaký ten honorář. Nedočkali jsme se ani dnes, ale za pokus to stálo. O výsledku rozhodlo mnoho individuálních chyb, které gólově trestali výhradně dva hráči. Ĺubomír Poruban a Pavel Krchňáček.
   Dění hodné zaznamenání pro nás začalo už ve třetí minutě, když nedůrazný odpal V.Veleckého sebral před vápnem do svých spárů Poruban, ale bludištěm lidí míč protlačil jenom mimo branku a vše jsme mohli považovat za rozcvičku. Za dvě minuty jsme si mysleli a stále to platí, že náš protiútok tři na dva mohl vyřešit J.Velecký lepší náhravkou než tou na domácího beka. V 6.minutě hlavičkoval po centru T.Tinky v dobré pozici Kadlček nad a střeleckým hodům zatím nic nenasvědčovalo. Hrála se teprve 11.minuta a už jsme měli plné zuby domácího T.Tinky, jehož standardní situaci hasil před brankovou čarou P.Hladiš. A ve 14.minutě už začal rachot před naší kovovou konstrukcí. Další zle odvrácený balon přistál na vápně u nohou Porubana a ten se dlouho nerozmýšlel a  prudkou střelou otevřel účet - 1:0. V 17.minutě bylo srovnáno. Na levé straně dostal přihrávku u lajny od J.Veleckého J.Máčalík, který svou rychlostí spláchl Šmehlíka a dál se popis událostí rozchází. My však pravdu známe, protože máme hubu a ptali jsme se. Takže vám povíme, že J.Máčalík chtěl po zemi přihrát M.Holbojovi, ale byla z toho střela na vzdálenější tyčku od níž šel balon za brankovou čáru - 1:1. Naše dílčí radost trvala do 24.munuty. Během ní si odstavil ve vápně P.Krchňáček našeho stopera P.Hladiše a zjevivší se sám před brankářem uspěl na výbornou - 2:1. Ve 26.minutě jsme pozorovali po gólu dychtícího Bídu, ale ten centr T.Tinky v branku neproměnil a hlavou přestřelil. Ve 28.minutě bohužel střílel z dvaceti metrů J.Máčalík, načež jsme to vyhodnotili tak, že možná kdyby nahrával.. tak by trefil branku. Krátce před první půlhodinkou hry nás vystrašil P.Krchňáček míčem letícím o kousek vedle a hned poté následoval bod zlomu. Ve 30.minutě snad v dobré víře, snad v zoufalství, ale tak či tak vystřelil z nemožného úhlu Poruban a ejhle mezi tyčí a naším brankářem místo bylo - 3:1. Nic méně nic více - laciný gól. Naši kluci však i nadále vystrkovali růžky a zdaleka se nehrálo jenom na naši branku. S finální nahrávkou jsme ovšem byli v prvním poločase rozhádaní. Ve 35.minutě na této důležité činnosti ztroskotalo jednání D.Chovance s J.Veleckým, když ani jeden nepropasíroval balon na J.Máčalíka nacházejícího se v palebné pozici. Ve 37.minutě, a to snad svět neviděl, odcentroval náš (jmého opravdu nevíme) hráč míč do našeho vápna a tam byl naštěstí P.Krchňáček překvapen nastalou situací víc než my a gólová pointa se nekonala. Kolem čtyřicáté minuty jsme jsme získali výhodu dvou standardek, ale co o nich říct? První co nás napadá je, že výhodné nebyly. Obě byly zahrávány ze čtverečních metrů poblíž vápna, ale jedna byla hůř zahraná než druhá. Trenérův pokyn "na branku" si po svém vyložil nejprve P.Stojaspal a hned po něm i J.Velecký. Oba divže netrefili Rozkvět. Závěr poločasu jsme trávili na polovině soupeře a v poslední minutě tohoto období jsme měli na hlavě kontaktní gól. Jenže přesný centrovaný balon M.Holboje přistál na hlavě D.Saguly, ale ten je vše možné jenom ne hlavičkář. Přestávka. Druhý poločas se zdál na fotbalové události skoupejší, ale snad ze všech za něco stojících akcí padl gól. Ne tak v 50.minutě. Po kontaktní brance jsme lačnili my, ale po dlouhém autu nového kapitána Z.Kostelníka si sice míč pěkně nachystal na nohu J.Velecký ovšem následný pokus jsme mezi střely na branku nezařadili, neboť šel vedle a tím pádem díru do světa neudělal. V 55.minutě se už finálka Z.Kostelníkovi vydařila. Hlavou přistavil míč P.Krchňáčkovi, který však hrál v kostýmu soupeře a hbitý hráč domácích zvýšil na - 4:1. V 59.minutě to zkoušel neúnavný J.Velecký znovu a opět hasili obránci na rohový kop. V 63.minutě došlo k události, která zapadá do tohoto utkání jako dělaná. Po zranění ležícího D.Saguly si někteří hráči mysleli, že je hra přerušená, někteří hráli dál a vše vyústilo naším gólem. Brankář domácích Hájek vyhodíl míč rukou do hry, ale přímo k nohám našeho V.Veleckého, jenž ho poslal ihned nazpět a to tak, že do sítě - 4:2. Kolik si myslíte, že trvalo minut než domácí odpověděli? Špatně. Ani jednu. Prakticky z rozehrávky dostal od Bídy míč za obranu Poruban, který upozornil na své fotbalové kvality a křížnou ranou upravil na - 5:2. Utekly jenom dvě minuty a zapisoval se další gól. Celou operaci spustil na pravém křídle M.Holboj, na kteréhožto přízemní centr měl sice zálusk D.Chovanec, ale ten správně míč pustil na J.Veleckého a opuštěný, osamocený a bezbranný domácí Hájek kapituloval - 5:3. V 74.minutě měl chuť na čtvrtý gól Poruban, ale nebylo mu přáno a u tyče slízl smetanu střídající golman P.Lysoněk. Domácí příznivci se šesté branky přece jenom dočkali. Bylo to v době kdy jsme dopředu poslali V.Veleckého ve snaze postrašit domácí obránce, což se sice místy dělo, ale síť se třepala za naším brankářem. Jako obvykle. Co se týče hattricků tak P.Krchňáček dohnal svého kolegu Porubana a  z křídla prostřelil v 79.minutě našeho brankáře - 6:3. Nemusel by být konec všemu, kdyby byli bývali naši přesnější v šanci pět minut před koncem.  Nacházíme se však v nesnázích a tak také dopadlo. J.Velecký sice neobešel rovněž střídajícího brankáře domácích Bobčíka, jenž ho vychytal, ale k dorážce se dostal M.Holboj a až na brankové čáře stojící obránci poslali míč na roh. Závěrečné minuty derby se odehrály bez výstřelků, všechny zakopnuté míče se našly a všichni se rozešli v poklidu. My věříme, že od příštího týdne začínáme točit kouzelným prstenem. Už je čas.