Kučík - Kunc, Křiva, Hančík, Kořínek - Huráb, Belant, Dufka, Procházka (87.Náplava) - Mikula (83.Hostýnek), Ondica
Nivnice: F.Hladiš - Michalec (51.Jurča), Ligas, P.Hladiš, Stojaspal - Holboj (76.Kuchař), Kryl, Velecký, Kostelník, Máčalík (72.Kašpárek) - Májek
žk: Hančík, Procházka - Stojaspal
diváci: 150
střely na branku: 7:4
rohy: 6:5
další utkání: Osvětimany - Skaštice 2:3 PK, Jaroslavice - Otrokovice B 4:2, Napajedla - Fryšták 3:0, Bojkovice - Nedachlebice 4:3, Koryčany - Dolní Němčí 0:2, Žalkovice - Ořechov
 5:1
   Nebývá zvykem nazývat utkání desátého kola zápasem o "šest" bodů, ale zrovna takto omšele si na záčátek pomůžeme. V Buchlovicích se totiž potkali sousedé v tabulce a jelikož oba bydlí v tom nejnižším patře, né-li ve sklepě, tak bylo o důležitost postaráno. Domácí jsou nováčkem soutěže, když B třídou propluli jak ponorka průplavem. O soutěž níž nasázeli 96 branek, právě s touto činností se v podzimní části nejvíce potýkají. Třináctigólový Chaloupka vzal kramle do Kunovic, osmnáctibrankový Ondica (letos dvě branky) se zatím hledá a Mikula, který dal loni 23 gólů nemůže najít ani botník, natož střelecké kopačky v něm. Výsledkem bylo jenom osm vstřelených branek domácích a žádná tříbodová výhra doma. Až přijela Nivnice, která si s sebou přivezla trápení a zmar, což je průvodním znakem našich podzimních zápasů. Do naší sestavy se vrátil P.Hladiš a P.Stojaspal na úkor S.Josefíka a P.Lukeše. Proměnlivé počasí neodradilo solidní počet diváků a někteří masochisté  nadále provází i naše fotbalisty i na venkovních duelech. V dresu domácích se představil M.Dufka, onehdy působící (podzim 2014) v našem dresu. U nás bylo po provedené anketě zjištěno, že někteří naši sice byli na zámku či na hradě Buchlově, ale mundúr domách na sobě nikdy nikdo neměl . A včíl rychle na hřiště domácího klubu, které se svým sklonem blíží svahům v lyžařských střediscích. Proč rychle? Protože bude záhodno to mít co nejdříve za sebou.
   První poločas jsme strávili hrou do kopce a i přes tento hendikep jsme první patnáctiminutovku viděli naši převahu. Nevyplynulo z ní vůbec nic, jelikož tři přesné přihrávky v řadě jsme vyprodukovat nedokázali ani přes patrnou snahu. O převaze píšeme z toho důvodu, že domácí nezvládali zmíněné přihrávky ani dvě a jejich nervozita vyvrcholila dokonce přihrávkou vedle vlastní branky a z ní plynoucím rohem našich. Teprve po této "výživné" čtvrthodince se někteří hráči začali pravděpodobně stydět nebo byli upozornění, že se hraje utkání 1.A třídy. A něco málo bylo opravdu k pozorování, ale nemyslete si nikdo, že úroveň přesáhla postavení mužstev v tabulce. To určitě ne. Nás poprvé vytrhla ze snění akce dvojice F.Májek V.Velecký, která si to štrádovala na jediného obránce domácích, ovšem i ten stačil nepřesnou přihrávku sebrat. Ve 20.minutě se zablýsklo před naší brankou a konkrétně na malém vápně. Huráb zkoušel nůžky a jenom zákrok F.Hladiše udělal této parádě přítrž. Za minutu už bylo vše jinak. Aktivní pomezní sudí signalizoval faul a teprve když se všichni domácí způsobně vrátili na svou polovinu, tak zjistili, že je standardka  přisouzena jim. Tu jsme ještě odvrátili, ale další míč Hurába do vápna tečoval k tyči kapitán Křiva a domácí vedli - 1:0. Ve 27.minutě přistoupil k míči Belant, aby vyzkoušel brankáře F.Hladiše, ale ten nechtíc kapitulovat vytáhl povedený škrábanec za míčem a tento vytáhl nad branku. Ve 29.minutě přistál centrovaný balon M.Holboje na stehně překvapeného J.Máčalíka a ten tímto branku minul a fousek. Ve 32.minutě jsme zahráli jednu z povedenějších standardek (ty ostatní stály za starou belu), když P.Stojaspal našel P.Ligase, ale domácí obranný šik míč vytloukl pryč z vápna. Ve 36.minutě pokazil přihrávku P.Kryl a F.Hladiš musel znovu pod nohy domácímu hráči. Procházka se na pravé straně ocitnul ve vyložené pozici a odstartoval sérii zahozených šancí domácích. Ve 37.minutě se poprvé nechal vidět Ondica. Jeho průnik do vápna nás nechal chladnými, neboť jakýkoliv kontakt mohl znamenat pohromu, ale F.Hladiš měl svůj den a připsal si asi nejpovedenější představení. Ve 38.minutě bylo cosi cítit ve vzduchu a další vývoj toto potvrdilo. Zjistili jsme, že i centrovaný míč F.Májka pod sebe na V.Veleckého může být ofsajdovým a ve 44.minutě uklouzl domácí útočník před velkým vápnem, ale asistent si chtěl vysloužit výslužku a signalizoval faul. Křiva míč poslal vedle a tentýž  hráč byl během šedesáti vteřin v centru dění na druhé straně hřiště, když se ležící  ve vlastním vápně všemi nedovolenými způsoby sápal rukama nohama po našem J.Máčalíkovi, jenž mu unikal. Penalta? Kdeže! Poločas ukončil odkopem míče do zahrady P.Stojaspal (bylo to během hry a proto se karta nekonala) a emoce mohly vypuknout naplno. Po pár nadávkách typu "ty popleto či nešiko" vše vychladlo a mohlo se do druhé poloviny. Na jejím začátku jsme ještě žvýkali poslední sousta makových buchet od maminek a nakonec jsme byli rádi, že nám nezaskočilo. Ne z pokrmu, nýbrž z inkasované branky, po níž mohly všechny poločasové plány do kopru. Na pravé straně plochy pláchl Kořínek našemu J.Máčalíkovi a jeho přetažený přízemní centr uklidil do branky na zadní tyčce nehlídaný Huráb - 2:0. V 54.minutě jsme se ještě nestačili oklepat z věcí předchozích a po standardní situaci Křivy z poloviny hřiště jsme jenom pozorovali na naši branku se řítivšího  Procházku, kterému míč naštěstí poskočil a s domácím hráčem se nehodlal seznámit. V 56.minutě jsme nevěřili vlastním očím, protože jsme poprvé trefili brankový prostor. Jestli čekáte spálenou tutovku tak si zase jenom poposedněte. Aut F.Májka prodloužil hlavou P.Ligas na V.Veleckého, ale jeho dorážce v zoufalé tísni chybělo vše. Přesnost, důraz atd. To v 61.minutě už se urodit mělo. P.Kryl se dral do vápna domácích z pravé strany, ale svou koncovkou jenom vyprášil rukavice vrátivšího se Kučíka do branky domácích. Jestli měl nebo mohl náš záložník nahrávat už nechť posoudí jiní. V 63.minutě se pěknou střelou z voleje prezentoval domácí Ondica, ale golman F.Hladiš odvrátil míč na rohový kop. A pak byl krátký čas na nějaké to zamyšlení, k němuž jsme si vybrali vzpomínaného M.Dufku, který byl v létě u nás na námluvách. Vzpomínali jsme na jeho finesy, kdy dle svých slov dva tři protihráče obejde, dá to Ondičovi a jde se radovat. Na jeho starty v amatérské reprezentaci, na jeho úspěšné působení v divizi, na jeho neúspěšné působení v Osvětimanech, kde byl viníkem trenér. No byli jsme rádi, že nám na něj Evropská unie neposkytla dotace. A šup už se zase hraje. No hraje..Pohled na naše byl žalostný, myšlenky prostý a všichni naši příznivci trpěli jako vězněná zvířata. Trpěli také rozhodčí a to neustálé zdržování hry domácí jedenáctky, kdy buď nebyl k dispozici balon nebo byly naopak na place dva. A víte, co je nejhorší?  Že v naší otupělosti a apatii už nám to ani nevadilo.  Asi v takové situaci jsme se nacházeli kolem sedmdesáté nebo sedmdesátéprvní, neřkuli jiné minutě. Tyto dílčí nesrovnalosti způsobila časomíra, kterážto jest umístěna tak rafinovaně,  nenabízejíc na sebe pohled z lavičky.  A tak minuta sem minuta tam a asi v té 71. jsme se trošku osmělili a po standardní situaci P.Ligase vracel  přetažený míč do branky J.Máčalík, ale kterýsi obránce hájivší brankovou čáru balon zakopl k dalšímu důležitému prostoji. V 80.minutě, kdy se poměrně překvapivě zase pár vteřinek hrálo, vystřelil zleva T.Kuchař, jemuž míč přistavil Z.Kostelník. To už byl v určitých mezích rozchytaný i domácí Kučík a technickou střelu si přivlastnil pro sebe. Buchlovičtí chlapci už se nikam zvláště nehnali a nějaký ten rychlý výpad k jejich spokojenosti nevedl a povětšinou skončil na deficitu fotbalového umění. Nic valného jsme nepředvedli ani my a za celým utkáním udělal tečku výpad V.Veleckého do vápna domácích, kde mu míč  odkopli do hor obránci a kvůli nedostatku kožených koulí bylo utkání definitivně ukončeno. Nezáživné utkání dvou celků z konce tabulky bylo minulostí a tam už na věky zůstane. Domácím však tři body také a o  našich starostech ani nemluvě. Následující dvě domácí utkání proti Žalkovicím a Fryštáku napoví jestli už jsme ulehli k zimnímu spánku či nikoliv.