Brázdil - Garčic (87.Žandovský), Křemeček, Fišer, Chaloupka - Skřivan, Němčický (63.Juřena), Švrček, Salay - Zýbal, Šmatelka (74.Brhel)
Nivnice: F.Hladiš - Holboj (81.Kašpárek), Ligas, P.Hladiš, Michalec - Josefík (68.Ryšávka), Kostelník, Velecký, Lukeš, Máčalík - Májek (87.Chovanec)
rozhodčí: Zapletal - Novák, Prokůpek - del. Vrba
žk: 0 - Velecký, Josefík
diváci: 100
střely na branku: 10:3
rohy: 6:5
další utkání: Bojkovice - Buchlovice 3:1, Koryčany - Fryšták 3:0, Jaroslavice - Napajedla 0:4, Dolní Němčí - Nedachlebice 2:1, Ořechov - Otrokovice B 3:2, Žalkovice - Skaštice 1:2
   I erudovaní odborníci řídící naše stránky někdy tápou, hledajíc nějakou smysluplnou inspiraci, která by jakžtakž oživila naše výplody. Nejinak tomu bylo právě tento týden, kdy se dostavila jakási tvůrčí krize. Padly i návrhy na oddech a vše svézt na odjezd někam ..no nejlépe do ciziny. Neprošlo. Předseda představenstva, starosta, školník, farář, plavčík, obecní kominík a ostatní honorace řekla jasné ne. Jenomže ještě o poločase jsme si nevědouce jak začít, říkali omšelé babo raď. A ona, že ano. Prý: pište o tom, co se fakt stalo. Dobře. Poklidný fotbalový režim v Nivnici v týdnu rozvířily čtyři vítězné utkání těch nejmladších, kteří se poprvé hráli na nové umělce (s parádní návštěvou i chválou areálu) a ta první zatěžkávací zkoušku zvládla na výbornou. Druhou věcí je neustávající žehrání na chybějící diskuzní fórum. Takže přátelá ano! Asi na dva dny by nám to zvedlo návštěvnost. Déle by to netrvalo, protože ihned po spuštění této neřízené střely by od internetu odehnali rodiče všechny naše fotbalisty mladší jednadvaceti let, jelikož vyjadřovací schopnosti některých hochštaplerů jsou na zoufalé úrovni. Takže přátelé ne! Ale to už jsme na míle vzdálení Buchlovu a bude rozumné se do tamní oblasti vrátit a konečně také něco sesmolit o našem utkání v Osvětimanech. Víme, že se tam umí prásknout přes kapsu (což jsme ostatně po utkání viděli skze otevřené dveře domácí kabiny  na vlastní oči) a v každém přestupovém období přivedou do své ohrádky nějaký zajímavý artikl. Co na tom, že si dnes 7 (!) náhradníků muselo hodně často poposedat, neb se otírali jeden o druhého. Nakolik je rozumné neustále investovat do týmu se zamrzlými ambicemi, který odmítá postup jak Lidl kříže, je na zvážení vás nebo ještě lépe ústředního výboru domácího klubu. A teď už uzrál čas zmínit též naši situaci. V týdnu se u nás přehnala nějaká viróza (neplést s tou prezidentskou! ) a ještě v pátek na tréninku bylo k vidění torzo týmu. Do toho byl v sobotu po poledni na soupisku připsán  brankář T.Kuchař z Hluku a v Osvětimanech usedl na lavičku náhradníků. Zbytek se až na P.Kryla, T.Jurču a dlouhodobě mimo provoz se nacházejícího R.Jančáře dal do kupy.
   A pohromadě jsme drželi v Osvětimanech nějakých plus mínus dvacet minut. Potom se otevřela domácí stavidla a fotbalová vlna domácích nás smetla do propadliště dějin. Ale k tomu, ač neradi dojdeme za chvíli. Nejdříve to byl domácí Šmatelka, který se chopil odraženého míče a tradá s ním k naší konstrukci. Mířil asi na branku, ale co naplat, když míč letěl vedle. V 9.minutě jsme si zakoupili hromadnou jízdenku do domácího vápna a po hlavičkované F.Májka a J.Máčalíka měl na pětce míč u nohy P.Lukeš, ovšem jenom na chvíli a jeho nepodařené zpracování domácí zachránilo. V 11.minutě poslal z levé strany balon na zadní tyč Salay, ale vůbec nikdo z domácích na něj nebyl ochotný reagovat nějakým skluzem a dorazit ho do branky. Ve třinácté minutě nevěděl co s míčem P.Hladiš a tak ho z pětadvaceti metrů poslal do náruče Brázdila. Kdyby šel kamkoliv jinam tak by měl domácí brankář velké oplétačky, protože to byla solidně se nesoucí rána. Po čtvrthodince kombinoval domácí Skřivan se Salayem a my s hrůzou zjistili, že už jsou těsně před našim malým vápnem. Nebýt vytlučeného bloku P.Ligase tak se měnilo jisto jistě skóre poprvé. Tak se ta nepříjemná událost jenom posunula na 24.minutu. Ač byli naši rytíři poučeni o zbraních Zýbala, byl to právě on, kdo měl prostoru více než dost. Proto napřáhl z dvaadvaceti metrů levou nohou a ke vzdálenější tyči trefil bezchybně - 1:0. Do akcí domácích hraných nezřídka na jeden dotek se zapojovala mnohdy celá sestava a jedna z takových  nastala ve 26.minutě, ale bez brankového vyjádření. Přihrávek Němčického se Zýbalem chtěl využít Salay, ale branka mu byla úzká. Ne tak Zýbalovi ve 32.minutě. Toho našel centrem ze strany Chaloupka a za obranou se zjevivší domácí klenot se zblízka nohou nemýlil a míč procedil do sítě - 2:0. Tím uklidnil spoluhráče, nás pochopitelně znervózněl  a přihlížejícím otevřel pusu a v oku týchž vyloudil slzu dojetí nad tím, jak je krásné, když se to umí. Jaký to kontrast s  našim utrpením, které  nebralo konce a během dalších čtyř minut jsme byli posláni pro ručník. Ve 35.minutě poslal Skřivan míč mezi naše obránce a Zýbal z prvního doteku poslal míč k tyči a čistým hattrickem upravil na dílčích - 3:0.  Po našich opařených fotbalistech ještě stékala horká voda a kde se vzala už tu byla čtvrtá dýka do zad. Ve 36.minutě se kanonýr Zýbal, chtěje se odvděčit svým spoluhráčům, převtělil do role nahrávače a jeho přesný centr poslal do sitě hlavou taktéž aktivní Salay - 4:0. Pro první poločas by to mohlo stačit a naštěstí i stačilo. Dokonce se stalo, že jsme byli v příležitosti i my. V Velecký našel neomylně na hraně velkého vápna osamoceného S.Josefíka a ten běžel a běžel až přišel na to, že míč zapoměl na místě jeho převzetí. Jinak bylo naše ofenzivní počínání spíše dílem náhody a kloudné šance si nevytvořiv jsme za sebou měli první sprchu a také první poločas.  Druhý začal také zajímavě. Ještě nesedíc v lavicích jsme sledovali po půlminutě hry tutovku Zýbala, který opět zmátl celou obranu a jenom výborný zákrok vyběhnuvšího F.Hladiše zabránil páté brance utkání. V 52.minutě střílel velmi solidně S.Josefík a po vyraženém míči  brankářem Brázdilem se kopal roh. Po této standardní situaci se do balonu opřel hlavou P.Ligas, ale míč si usmyslel proletět nad brankou. Na naší hře se začalo kladně projevovat posunutí dosud defenzivního záložníka V.Veleckého do ofenzívy a i před brankou domácích začalo přibývat nebezpečných a pro nás zajímavých situací. Povězme si například o této. Po rohovém kopu P.Lukeše se dostal k hlavičce J.Máčalík a s pomocí břevna domácí branky snížil na - 4:1. Gólový apetit chtěl přiživit V.Velecký i v tomto utkání a po kličce brankáři to chvilku  vypadalo na zdar, ale jenom do chvíle, než pomezní zvedl praporek nad hlavu. Naše hra už měla daleko lepší parametry, ale v 66.minutě měl přes uvedené skutečnosti na hlavě další domácí branku Zýbal, ale jednou při nás stálo i štěstí a míč trefil našeho brankáře F.Hladiše. Za pár minut se ucházel o zápis do historie zápasu i Šmatelka, ale jeho tečovaná střela proplachtila  o ždibec vedle a stejné to bylo s nesčetným pokusem Zýbala po rohu v minutě pětasedmdesáté. Rozhodnuté utkání pomalu spělo ke konci (k naší potěše), ale ke klidu bylo daleko, jelikož hlad Zýbala po gólech je enormní a svůj um demonstroval i nadále. A když k této bohulibé činnosti má nadstandardní spoluhráče tak to potom vypadá jako dnes. V 80.minutě se zas a znovu zjevil po kolmici sám před našim brankářem a ten vytáhl parádní zákrok a kličku domácí hvězdě vystihl a míč mu slízl z nohy. V 85.minutě mu však zavařil s odkopem otálející brácha a po naší ztrátě míče byl opět F.Hladiš ponechán osamocen a tentokrát už v konfrontaci se Zýbalem uspěl domácí útočník - 5:1. Pak už se naštěstí nic nestalo..