neděle 30.července 18.00 přípravné utkání
TJ NIVNICE - TJ SOKOL ÚJEZDEC/TĚŠOV 2:0 (0:0)
branky: 56.Holboj, 90.Velecký
sestava: F.Hladiš - Jurča (46.Holboj), P.Hladiš, Jančář, Michalec - Kryl, Lukeš (80.Vacula), Kostelník, Velecký, J.Máčalík (80.Chovanec) - Josefík (70.Ryšávka)
rozhodčí: Tokoš
   Ani jarní lítý boj o záchranu A třídy mezi našim týmem a Újezdcemnebyl na překážku k sehrání přípravného utkání těchto celků. Není totiž tajemstvím, že pro oba je to atraktivní derby a přestože se hrál přípravný fotbal tak to pochopili i diváci a sešlo se jich požehnaně. Nivnice ke generálce nastoupila se třemi nováčky (R.Jančář, P.Jurča z Uh.Brodu a P.Kryl z Hluku), které  doplnil ještě dorostenec D.Vacula, jenž ale za krátký pobyt na hřišti neměl čas předvést své přednosti. Tak či onak doufáme, že se  počet nových tváří ještě rozroste, ale na nich je práce jako na průtahu Nivnicí. V sestavě hostí nastaly po nepovedené sezóně také změny a ty, které jsme postřehli v krátkosti uvedeme. Novým hrajícím trenérem je K.Slinták a v poli byli k vidění čtyři noví hráči (Janča, Smejkal, Varaďa a Červinka). Pokud jsme se v tomto výčtu spletli ( to prý nehrozí) tak pardon..
   První čtvrhodinka utkání uběhla bez vážných událostí, pokud za ní nebudeme považovat únik našeho V.Veleckého a jeho mimořádně nepřesný pokus o překvapení brankáře hostí z dálky. V 17.minutě měli první příležitost ke skórování hosté, ale včasným vyběhnutím se blýskl náš brankář F.Hladiš. I další akce vyprodukovali k našemu zděšení hosté. Ve 24.minutě střílel Šmíd, ale pohříchu doprostřed a ve 24.minutě vyrážel u tyče balon na roh neustále zaměstnaný F.Hladiš. Ve 27.minutě byl v nadějné pozici na levé straně hrající kouč Slinták a pohromě na naší straně udělal přítrž opět golman F.Hladiš. Po pětatřiceti minutách hry se ze zaplněné tribuny ozvalo "hrajte už něco, nedá se na to dívat". Lépe to napsat neumíme a tento výrok plně odpovídal dění na hřišti. Krátce před přestávkou se diváci poprvé podívali i na branku hostů, jelikož poblíž ní vybojoval na obránci soupeře balon V.Velecký, ale v disciplíně centrování neobstál a míč poslal nikomu. Věřte, že i tak nicotné příběhy musíme popsat, neboť jiné jsme jednoduše něměli. Ve 40.minutě zahrál ze strany standardní situaci P.Kryl, kterou Pochylý vyboxoval a byl konec prvního poločasu. Za ten bychom chtěli našim chlapcům poděkovat, protože tak málo práce naše redakce neměla od založení našich webových stránek a nicnedělání v nedělním večeru není k zahození. Všichni jsme alespoň nabyli přesvědčení, že kluci pozorně v týdnu sledovali Spartu či Slavii, kteří podobný paskvil představili dokonce celé republice. Jediným kladem bylo, že naši lítali jak stěrače ze strany na stranu. Druhá polovina už se hrála podle jiných not. Nivničanům už bylo trapně a po zlepšeném pohybu a zejména přesnosti se obraz hry zcela převrátil a více událostí se stalo na půlce Újezdce. Jedna z nejdůležitějších se stala v 56.minutě po prvním rohovém kopu našich. Odvráceného míče se ujal na levé straně hřiště P.Kryl a po jeho nabídce odcentroval před branku míč S.Josefík na nabíhajícího M.Holboje - 1:0. V 59.minutě přihrál režisér P.Lukeš do uličky S.Josefíkovi, kterému koncovku zablokoval obránce ve spolupráci s brankářem. Stejnou spolupráci si totožní zopakovali v 71.minutě, ale následný centr podběhli všichni oslovení spoluhráči. V 76.minutě pospíchal sám na brankáře po pasu od J.Máčalíka F.Ryšávka. Zakončil tak, že si ukopl míč a celá situace tak vypadala jako nahrávka soupeřově brankáři a celé vzrušení přišlo vniveč. Ještě jsme tuto šanci dopisovali, když se zrodila další. Ke skórování vybídl P.Lukeš M.Holboje, ale ten podruhé neuspěl a balonem zasáhl strážce hostující branky Pochylého. Příležitostí hostujících fotbalistů bylo ve druhé polovině úplně stejně jako našich v té první. Proto vám povíme o standardní situaci Kobzinka v 79.minutě. Minula sice branku o dobrých osm metrů, ale něco  zmínit musíme a toto se nabízelo jako nejnebezpečnější. V 86.minutě si poměrně solidně zakombinovali V.Velecký s D.Vaculou a výsledkem byl pěkný technický nálet v provedení F.Ryšávky na branku hostí, ale o fous vedle. Když už si všichni nehrající sbalili fidlátka a pomalu se chystali k odchodu, donutila je k zastavení ještě jedna kloudná akce našich. P.Kryl vystřelil z nemožného úhlu tak, že brankář vyrážel s vypětím sil na roh a po něm se podruhé změnil stav. Od praporku nabídl míč R.Jančář V.Veleckému a ten přeskočil všechny přítomné a hlavou zvýšil na - 2:0. Po této potěšující akci utkání skončilo, ale ani dvoubranková výhra naše chmury nezahnala. První poločas jsme přítomným nenabídli nic fotbalového a až daleko lepší druhý poločas snesl nějaké měřítko. Do zahájení mistrovských bojů schází týden a jakou tvář ukážeme za týden zatím není  zcela jasné.

pátek 14.července 18,00 - přátelské utkání 1.mužstvo
TJ NIVNICE - FC BÁNOV  7:1 (5:1)
branky: 13., 22.Májek, 27.(PK), 90.Lukeš, 11.Mendl, 33.Jančář, 46.Ryšávka - 7.R.Velecký
sestava: Man (46.F.Hladiš) - Jurča, Mendl, Michalec, Jančář - Holboj (46.Ryšávka), Kostelník (75.Holboj), Velecký, Lukeš, Kryl - Májek (60.Chovanec)
   Není tak dávno doba, kdy nás náš soupeř z Bánova  porážel či dokonce hrál vyšší soutěž. Dnes je vše jinak a bárka s našimi piráty pluje v A třídě, zatímco hosté uvízli v okresním přeboru. Tento rozdíl byl na hřišti vidět hlavně pohybu a pochopitelně i v práci s míčem. A to i přes některé absence, které musíme rozdělit do tří dílků. V prvním jsou hráči, kterým u nás skončilo "hostování" z jiných oddílů (M.Machala a T.Kadlček), ve druhé skupině je bývalý kapitán a lídr P.Ligas, který ukončil košatou kariéru a tu poslední a nejpočetnější tvoří naši hráči na dovolené (J.Máčalík,O.Slezáček, T.Kašpárek, S.Josefík) či neschopní boje kvůli zranění (P.Hladiš). Torzo mužstva bylo tedy potřeba někým doplnit a volání o pomoc vyslyšela trojice fotbalistů z Uherského Brodu (R.Jančář, L.Man a T.Jurča) a P.Kryl z Hluku. S jistou dávkou pochopení zařadíme do kolonky návratů i F.Hladiše, který natáhl rukavice po více než roce, nepočítáme-li ty zimní. To je stručný výčet hráčských změn, které však zatím nejsou dotažené do konce.
   Utkání samotné začalo podle jarního mustru. Napřed dvakrát vyprášil rukavice hostujícího brankáře P.Lukeš a hned potom mířil do prázdné branky Z.Kostelník, aby zjistil, že docela opuštěná není, protože z ní míč vykopl na brankové čáře zapomenutý obránce. Na to jsme tradičně inkasovali doma první gól. Bánovský záložník měl dostatek času i prostoru k centru a totéž nalezl  na malém vápně i R.Velecký - 0:1. To běžela teprve sedmá minuta a trvalo celé čtyři minuty, než se začalo utkání vyvíjet podle očekávaného scénáře. V 11.minutě jsme zjistili, že dlouhý aut umí před branku hodit i F.Májek a stoper (!) P.Mendl srovnal zblízka na - 1:1. Ve 13.minutě padla druhá branka našich kluků, na které se podílela rychlá letka V.Velecký se skórujícím F.Májkem - 2:1. Ve 22.minutě se seběhlo praktický totéž, ale zmínit ještě musíme M.Holboje, který byl zrodu celé akce na pravé straně a potom už bylo vše na V.Veleckém s F.Májkem, kterým hosté pohybově nestačili - 3:1. Ve 26.minutě sice gól nepadl, ale na stadioně se tleskalo, protože P.Lukeš obelstil pět hráčů soupeře, ale brankář bděl. Co se P.Lukešovi nepovedlo ve 26.minutě přišlo za minutu. Po faulu na P.Kryla byla nařízena penalta a náš nejzkušenější hráč upravil na 4:1. To už hosté sváděli vnitřní boj sami se sebou a krátce po půlhodině hry jim bylo ještě hůř. Ve 33.minutě poslal míč P.Lukeš F.Májkovi a po jeho střílené přihrávce putoval po koncovce R.Jančáře balon rovnou do šibenice - 5:1. U tohoto hráče se na chvíli zastavíme, protože do poločasu se stejně už nic světoborného nestalo. R.Jančář byl v loňské sezóně kapitánem uherskobrodského dorostu a v přípravném utkání dostal od našeho trenéra hodně prostoru a to  i v zahrávání standardních situací. Že by mohl být posilou pro náš tým se shodli všichni přítomní. To samé platí také o jednadvacetiletém Pavlovi Krylovi, který dosud patří Spartaku Hluk.
   Druhý poločas ještě ani pořádně nezačal a skóre se měnilo znovu. Hosté ještě lenošili, když létal míč od V.Veleckého k F.Májkovi a F.Ryšávkovi, který svého dřívějšího "zaměstnavatele" nešetřil - 6:1. V 50.minutě, po hraniční ofsajdové pozici prokázal F.Hladiš, že umí chytit tutovku, protože šance hostí jí byla. V 57.minutě se představil i třetí "cizí" hráč T.Jurča, který vylekal brankáře hostí střelou ke vzdálenější tyčce. Po této situaci nastalo to, co bývá v podobných utkáních téměř pravidlem. Naši začali kombinovat, když měli střílet a naopak a skóre přestalo celkem logicky narůstat. Pohledné akce by se ještě daly najít, ale v zakončení to skřípalo. A to na obou stranách. V 68.minutě hlavičkoval v dobré pozici nad R.Velecký v dresu hostí a naší straně se po přesné přihrávce od T.Jurči nevedlo V.Veleckému. Následující minuty protekly jak voda bojlerem a když už se zdálo, že poslední fotbalovou akcí dne bude střela D.Chovance z dvaceti metrů těsně vedle, tak nás vyvedl z omylu P.Lukeš. Ten totiž chtěl, aby ti, co odešli dříve nespatřili poslední gól utkání. Ten mu přesnou kombinací  připravili D.Chovanec s V.Veleckým a střele P.Lukeše nechyběla razance ani přesnost - 7:1. Konec.