mistrovské utkání přípravky - neděle 24.září 10,00
mistrovské utkání žáci - neděle 24.září 14,00

bilance: 2 - 1 - 0 - 3   celkem: 23 - 3 - 4 - 18
branky: 23 (12:11) průměr 3,8   celkem: 190 (100:90) průměr 3,95
diváci: 488 průměr 81   celkem: 5944 průměr 124
střelci kola: 4x Hladík (Bojkovice), 3x Konečník (Skaštice)
střelci celkem: 10x Konečník, 9x Zýbal (Osvětimany), 8x Hladík, 7x Velecký (Nivnice)
penalty: 0   celkem: 15 (6:9)
žluté karty: 24 (12:12)   celkem: 184 (79:105)
červené karty: 3 (1:2)   celkem: 9 (4:5)
brankáři s čistým kontem: Stýblo (Skaštice), Žbel (Jaroslavice)
čistá konta celkem: 4x Stýblo, 3x Chvojka (Napajedla)

TŘI UTKÁNÍ MLÁDEŽE KONTUMOVÁNA
Hned tři utkání našich mladých fotbalistů byla OFS Uherské Hradiště kontumována v náš prospěch. V utkání 4.kola OP mladších přípravek nastoupil FK Uherský Ostroh "posílen" pěticí starších hráčů, které i uvedl do zápisu. Z prohry 1:7 je rázem výhra 3:0. V 5.kole hrála ve stejné soutěži s jedním starším hráčem i Ostr.Lhota. Utkání jsme však 5:0 vyhráli a platí dosažený výsledek. Tří bodů se od stolu dočkali i žáci, když proti nim nenastoupily Osvětimany.

SOUPEŘ NÁS ROZEBRAL I V OSLABENÍ
neděle 17.září 15,30 - mistrovské utkání 1.mužstvo

TJ NIVNICE - SK SV BOJKOVICE 2:5 (1:2)

branky:
13.Máčalík, 58.( v zápise je mylně 50.) Májek - 20., 50., 65., 80. Hladík, 5.Naňák
sestavy:
Nivnice:
F.Hladiš - Jurča (56.Stojaspal), Michalec (70.Ryšávka), Velecký, Kryl - Holboj (81.Kašpárek), Lukeš, Kostelník, Májek, Máčalík - Josefík (89.Kuchař)
Bojkovice: Urbánek - Holík,  Varga, Slavíček, Hanke -  Dolina, Miča, Vacula (89.Křižka), Naňák - Hladík (85.Zýka), Gago (83.Kalina)
rozhodčí: Nohavica - Volek, Kovářčík   del. Březáček

žk: Lukeš, Josefík - Gago, Hanke
čk: Lukeš (84.) - Varga (41.)
rohy: 3:7
střely na branku: 6:9
další utkání: Nedachlebice - Ořechov nehráno, Napajedla - Žalkovice 2:1, Buchlovice - Jaroslavice 0:1, Skaštice - Dolní Němčí 5:0, Otrokovice B - Koryčany 2:1 PK, Fryšták - Osvětimany 2:3
   Mohli jsme se uklidňovat, že nejsme poslední, že dokonce nejsme ani předposlední (teď už jsme), ba dokonce jsme si mohli osladit pusu medem, že nejsme ani na sestupové (teď už jsme) příčce, ale realita dnešních dnů je otřesná. V posledních třech utkáních jsme propustili do naší sitě čtrnáct míčů a do tolika neumí ještě ani počítat prvnáčci nastoupivší před pár dny do školy. Bývalý fotbalový odborník (Bohemáci budou vědět který) kdysi řekl, že fotbal nemá logiku a my půjdeme ještě dál a náš verdikt bude peprnější. Náš  fotbal nejenomže nemá logiku, ale dokonce jej nazveme chaosem. A teď nás kamenujte, ale zvláště po dnešku máme trumfy v rukou. V našem dresu dnes scházeli  oba stopeři a to  P.Ligas i P.Hladiš. Připočteme-li k tomu dalšího obránce R.Jančáře, který už na podzim dohrál, tak se dozvíme proč měl náš trenér na čele vrásek jak stoletá indiánská stařena.
   Utkání začalo po třídenním dešti na podmáčeném terénu a během utkání se pochopitelně podmínky spíše zhoršovaly. Také proto některé dlouhé míče sesbírali brankáři, míříc k nim rychleji než na suchu. Déšť měl také vliv na počet diváků, ale ti majíc se kam schovat, přece jenom nějací přišli. Ty hostující zahřáli jejich oblíbenci, zatímco naši mrzli jak černoši ve sněhovém  iglů. Co se dnes dělo? Dnes alespoň ve zkratce, jelikož naše prsty jsou omrzlé a chuť je spíš  na řízek, horkou vanu či na pražské derby, než na nesmyslné klování do noťasu. Ale co naplat. Už ve druhé minutě poslal první pozdrav na naši branku hostující Miča, což se stalo po rohovém kopu hostí. Střílel vedle, ale pro pořádek jsme to museli označit za nebezpečí. A potom už to přišlo. Novic v bojkovickém dresu Naňák se přehnal kolem našeho T.Jurči na levé straně jako šikanzen kolem Tokia a míč poslal přesně ke vzdálenější tyčce - 0:1. Kuriózní, zajímavá, nevšední (vyberte si sami co chcete) situace příšla ve 13.minutě. Za dlouhým míčem se na pravém křídle hnal náš F.Májek a dlouho zdálo, že úspěšně. Nakonec byl naštěstí u balonu dřív hostující obránce, ale nastřelil našeho fotbalistu tak (ne)šikovně, že z toho byl na milimetr přesný lob na hostující branku. Míč sice konečky prstů Urbánek vyrazil, ale jenom k dotírajícímu J.Máčalíkovi a ten zmoklou branku trefil - 1:1. Živá voda by neměla větší účinky, ale jenom na jednotky minut. V té patnácté byl ve vápně hostí k vidění takový závar, že ho nelze označit za tuctový. K míči se postupně dostali snad tři či čtyři naši hráči a jeden po druhém se ho pokoušeli dotlačit do branky Slovácké Viktorky, ovšem skulinka nalezena nebyla. V 18.minutě předložil S.Josefík míč do velkého čtverce J.Máčalíkovi a my v očekávání věcí příštích přestali vnímat vše mimo fotbalový předmět. Jaký byl náš úžas, když si náš krajní záložník narychtoval míč ze silnější pravé na levou nohu, si představit ani nedovedete. No konec všeho byl takový, že jsme zaznamenali střelecký pokus mířící k tyčce, ale označit jej za prudký po nás nechtějte. A proto začalo vyučování jak se střílí góly. Hodinu vedl profesor Hladík a v lavicích seděli naši žáci (tedy samozřejmě muži). Na tu první mu ve 20.minutě nacentroval rychlý Dolina a pro Hladíkovu hlavičku bylo v naší brance dostatek místa - 1:2. Přes tyto události se naši zvedli a na soupeřově polovině bylo zmatků a všelijakých podivných akcí ke sledování stále dost. Ve 22.minutě byl S.Josefík tak otravný až vystihl malou domů hostí a jenom zakončení do padajícího brankáře Urbánka nám radost neudělalo. Tentýž hráč poslal ve 25.minutě míč proběhnuvšímu se F.Májkovi, ale ten s hlavou dolů, nesledujíc brankáře mířícího k němu, jej nastřelil. A to vše v dobré palebné pozici na našem křídle zvaném levé. Nasledovaly další chutě na gól od bojkovického Hladíka, který  střílel ve 26.minutě z dálky a vymodlil si alespoň rohový kop. Když mu neprošlo zakončení, zkusil gólovou asistenci, ale tu mu středopolař Vacula nedopřál a vítězem celé akce byl náš brankář F.Hladiš. Další minuty jsme vytírali vodní živel odevšad a největší škody jsme zaznamenali v našem záznamníku. Tam zůstaly od 30. do 40.minuty jenom rozpité kaňky né nepodobné těm Hujerovým. Popravdě řečeno se v onom časovém rozmezí nic moc nestalo a  nic jste nepřišli. Vše vynahradila 41.minuta. Další zteč podnikl na pravém křídle F.Májek a přiřítivší se Varga ho poslal do říše ležících a kutálejích se. Za touto dvojicí už stála jenom branka s brankářem a kvůli této okolnosti následovala červená karta. Následující standardní situace volala po vyrovnání, leč nestalo se. Míč zahučel před branku po centru P.Kryla a po teči hostů ho na brankové čáře zachytil Urbánek. Do kabin se dnes těšili všichni a hlavně suché ručníky šly na dračku. A nejenom ty. Pozdvižení způsobil i máš masér A.Vrága, jenž se nasoukal do tepláků a kopaček a slabší povahy odpadaly v domnění, že chce navázat na pár odehraných minut v Ořechově. Vše bylo jinak. Jenom měl mokré spodky a do konce bylo ještě dlouhých pětačtyřicet minut, které jsme chtěli využít a v početní přesile něco s výsledkem udělat. Nestalo se nic námi očekávaného a druhý poločas byl v našem podání žalostný. Už v 50.minutě si zopakovala spolupráci dvojice Dolina Hladík a druhý jmenovaný zblízka poslal míč do sítě - 1:3. Nivničané přeskupili řady a to přineslo chvilkový efekt. V 58.minutě (v zápise uvedena mylně 50.minuta - v té dali gól hosté) zahrál před branku rohový kop P.Kryl a po promáchnutí J.Máčalíka se k odraženému míči procpal F.Májek a ten už uspěl - 2:3. A to bylo vše v čem jsme uspěli. Následoval fotbalový horor. Po šedesti minutách hry pálil Gago a F.Hladiš jeho pumelici zneškodnil. Po rohu Vaculy hlavičkoval nad v 65.minutě Slavíček a na to, že jsme hráli přesilovku bylo nebezpečných věcí před naší svatyní až dost. A to měl vrchol teprve nastat. V 67.minutě si ustlal na mokrém podkladu J.Michalec, jemuž podjely krovky a dal vzpomenout na pohádku O slepičce a kohoutkovi. Kdosi totiž trefně poznamenal "leží tam v oboře, nožky má nahoře". Neležel však Hladík, nýbrž pelášil  do otevřené obrany a s klidem zvýšil na - 2:4. V 72.minutě nás už poněkolikáté podržel brankář F.Hladiš a tím smutným byl Dolina, který neuspěl ani s dorážkou. Ještě nebyla dopsána tato akce a s další přispěchal neúnavný Hladík. Kdyby se hrál hokej, tak by bylo na místě napsat, že vyprášil našemu brankáři betony. V 76.minutě jsme se, představte si, dostali do vápna hostí i my. Jenže vlastním spoluhráčem S.Josefíkem obtěžovaný F.Májek poslal balon z první pět metrů nad, přičemž měl snad minutu čas vymyslet něco důvěry hodnějšího. O to se vynasnažili naši v 78.minutě. Po rohovém kopu P.Kryla a dorážce F.Ryšávky vykopnul hostující bek balon z brankové čáry a to bylo od nás vše. Následně už jsme ani tužku neodkládali, protože co minuta,  to šance Viktorky. V 79.minutě, před svým vystřídáním, to naposledy zkusil z dálky Gago. Vedle. V 80.minutě vyzpovídal i naše nevěřící obrance Hladík a svou čtvrtou brankou zvýšil už hrozivých - 2:5. Silnější nátury si vzpomněly na koncert Zýbala a začali porovnávat. Z toho jich vytrhla až další šance hostí, ale Vacula ji chtěl vyšperkouvat dloubáčkem, ale ten mu z malého vápna vyjít nemohl a trefil jenom náruč našeho brankáře. V 84.minutě se síly (jenom ty početní !) na hřišti vyrovnaly. Po odhozeném míči a druhé žluté opustil podium předčasně frustrovaný (nasraný) P.Lukeš a byl čas ukončit naši beznaděj. Minule jsme končili větou: potom už se naštěstí nic nestalo. Dnes ji zopakujeme. Potom už se naštěstí nic nestalo.

neděle 17.září 13,00 - mistrovské utkání žáci
TJ NIVNICE - FC BÁNOV
ODLOŽENO PRO NEZPŮSOBILÝ TERÉN !!

další utkání: Topolná - Šumice 2:4, Újezdec - Velehrad 7:2, Mistřice - O.N.Ves nehráno, Prakšice - Osvětimany nehráno

DOROST DEKU NEODKOPAL, JE JEŠTĚ NÍŽ
sobota 16.září 15,30 - mistrovské utkání dorost

TJ NIVNICE / ČSKUB - JISKRA STARÉ MĚSTO 2:3 (1:1)

branky: 26.Vacula, 61.Karlík - 13., 56.Prachman, 68.Vanda
sestavy:
Nivnice/ČSK:
Lysoněk - Kostiha (46.Beníček), M.Hladiš, A.Hladiš, Petřivalský (72.Maluš) - Hrabalík (46.Dubský), Stojaspal, Soukeník, Karlík - Vacula, Chovanec
St.Město: Pavlíček - Blaha, Kučera, Kedra (72.Bičan), Čech, Vanda, Hána (90.Tománek), Prachman, Hřib (46.Nejezchleba), Bartošík, Zajíc, Štaubert
rozhodčí: Smirnov
žk: Stojaspal - Blaha, Vanda
další výsledky: Strání - Kněžpole 5:1, Tlumačov - Morkovice 1:0, Prakšice - Koryčany 1:2, Kvasice - Šumice 1:2, Jarošov - Dolní Němčí 1:5, Újezdec - Boršice nehráno
   V Nivnici se hrál od první  do poslední minuty zajímavý fotbal, když proti sobě vyrukovali zdatní soupeři. Do naší sestavy se vrátili D.Vacula, J.Petřivalský a M.Hladiš a po dvou jednobrankových prohrách jsme cítili šanci na ukončení této minisérie. Nestalo se, neboť moudro, že fotbal je hra chyb jsme naplnili beze zbytku.
    Už ve druhé minutě jsme viděli stoprocentní šanci P.Stojaspala, který zblízka neusměrnil přihrávku D.Chovance přesně a jakoby předznamenal další ráz utkání. Neslavně dopadl i samostatný průnik D.Vaculy a hosté trpělivě čekali na naši chybu. Dočkali se. Ve 13.minutě poslal krátkou  malou domů J.Petřivalský a míč skončil na nohou hostujícího Prachmana, jenž měl čas na vše potřebné a po kličce brankáři poslal Staroměstské do vedení - 0:1. Protože tuto situaci známe jako vlastní boty tak jsme nepanikařili a ve 26.minutě jsme se dočkali vyrovnání. Tentokrát zmatkovali hosté, když jejich obránce pouštěl míč do zámezí. Autové vhazování však prováděli naši a rychle rozehranou kolmici D.Chovance s D.Hrabalíkem zakončil přesně D.Vacula - 1:1. Ani jedna z dalších zajímavých fotbalových akcí už v prvním dějství branku nepřinesla a za nerozhodného stavu se vstupovalo do druhé půle. Aktivně hrající hosté si v 56.minutě vypracovali rohový kop a ten zahrávaný Prachmanem skončil v naší síti, kam mu pomohl i náš brankář P.Lysoněk - 1:2. Pět minut trvalo vedení našeho soupeře, když na levé straně uvolnil K.Dubského D.Vacula a po centru z boku hřiště dorážel míč na zadní tyčce J.Karlík - 2:2. V 67.minutě jsme už téměř viděli míč v brance Jiskry, ale střelu do opuštěné branky na poslední chvíli obránce hostů vykopl a následovalo tisíckrát opakované a platné nedáš dostaneš. V následující minutě hry se středem hřiště k naší brance vydal Vanda a svůj individuální průnik zakončil přesnou střelou - 2:3. Než jsme se nadechli k nějakému odporu zahrávali hosté z dvaceti metrů výhodnou standardní situaci, ale náš golman míč skvěle vyrazil a udržel naše naděje. Dvacet minut před koncem jsme přeskupili jednotlivé řady, ale na bod už nestačila ani hra na tři útočníky ani několik zajímavých standardních situací před brankou soupeře. V naší útočné fázi už s přibývajícím časem převládla křeč a tři body si odváží šťastnější hostující tým. Naši prohráli potřetí v řadě o gól a nastalá situace už si asi říká o radikálnější řešení.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA STÁLE BEZ ZTRÁTY
sobota 16.září - mistrovské utkání starší přípravka

TJ NIVNICE - SLOVÁCKO dívky  20:2 (10:1)

branky:
6x Kovařík, 5x J.Šlapal, 4x Šobáň, 2x Hladiš, Kolaja, Doležálek, Ji.Charvát
sestava: Kolaja - Kollár, Janča, Doležálek, J.Šlapal, Kovařík, Hladiš, Ji.Charvát, Šobáň

sobota 16.září 13,00 - mistrovské utkání mladší přípravka

TJ NIVNICE - SLOVÁCKO dívky  10:6 (9:3)
branky: 2x Doležálek, 2x Jos.Charvát, 2x Navrátil, F.Šlapal, Bršlicová, Lukeš, Krajčovič
sestava: Popelková - Ryška, J.Janča, Brímus, Jo.Charvát, F.Šlapal, Krajčovič, Navrátil, Doležálek, Lukeš, M.Janča, Bršlicová, Krajcígr

středa 13.září 18,00 - mistrovské utkání starší přípravka

TJ NIVNICE - TJ SPARTAK HLUK 8:2 (7:1)

branky:
3x Kovařík, 2x Hladiš, Šobáň, Šlapal, Doležálek
sestava: Kolaja - Jiří Charvát, Hladiš, J.Šlapal, Kovařík, Doležálek, Janča, Šobáň

středa 13.září 17,00 - mistrovské utkání mladší přípravka

TJ NIVNICE - TJ SPARTAK HLUK 10:14 (2:7)
branky: 4x Doležálek, 2x Brímus, 2x Josef Charvát, Janča, F.Šlapal
sestava: Popelková - Brímus, Ryška, Lukeš, Doležálek, Bršlicová, Krajcigr, Janča, Jos.Charvát, F.Šlapal, Navrátil

statistika 1.A třídy - 6.kolo
bilance:
5 - 0 - 0 - 2   celkem: 21 - 2 - 4 - 15
branky: 28 (17:11)  průměr 4,0   celkem: 167 (88:79)
diváci: 861 průměr 123   celkem: 5456 průměr 130
střelci kola: 4x Zýbal (Osvětimany)
střelci celkem: 9x Zýbal, 7x Velecký (Nivnice), Konečník (Skaštice), 6x Vávra (Jaroslavice)
penalty: 2 (0:2)   celkem: 15 (6:9)
žluté karty: 27 (11:16)  celkem: 160 (67:93)
červené karty: 0   celkem: 6 (3:3)
brankáři s čistým kontem: Vrba (Koryčany), Chvojka (Napajedla)
čistá konta celkem: 3x Stýblo (Skaštice), Chvojka