areál Tj Nivnice

Auto-moto-burza
(neděle - 7,00 až 12,00 hodin)
AREÁL TJ NIVNICE

Našim dalším soupeřem byl starousedlík hrající  A třídu od nepaměti a to tým Nedachlebic. Ten neprožívá zrovna ideální sezónu a jistě měl o jejím průběhu jiné představy než je realita. Dosud uhraných pět bodů je daleko za očekáváním a zejména domácí ztráty nebývaly v minulosti obvyklé. Co je přičinou nám nepřísluší rozebírat, ale víme, že trenér M.Bednařík už se pokusil tým nastartoval nabídnutou rezignací, ale vyslyšen nebyl a dřívější opory (např. Sedlář, Faldyna ap.) už v dres Nedachlebic neoblékají. Trenér hostí neměl jednoduchou roli ani dnes a svůj soubor nepřivezl do Nivnice ani zdaleka kompletní. Z minule zraněných tří hráčů (Kafka, M.Nožička, Kafka) nebyl dispozici ani jeden a tuto trojku doplnili Ryška a Brzica. My jsme to očekaváli nebo dokonce věděli a to asi dobře nebylo. Po trudném vystoupení v Osvětimanech to v Nivnici vyvolalo dojem, že oslabený soupeř ze spodku tabulky přijede na porážku a ještě ji bude sám řídit. Nic takového se nestalo a o body jsme museli velice urputně usilovat. V tomto úsilí nám nepomhly tři absence, ale protože J.Roubal a R.Otrusiník mají účast podobnou nevěřícím v kostele tak jsme mezi chybějící zařadili jenom k.Dubského. Dosavadní výsledky favorizovaly naše fotbalisty a klidně si řekněme, že případná ztráta by nás mrzela, zaskočila a hlavně jsme si ji ani nepřipouštěli. První poločas jsme ovšem předvedli sportovní odvar a o tom si hned něco povíme.
   Samotný výkop žádné starosti neodšpuntoval a už ve druhé minutě byl po průniku V.Soukeníka ve vápně hostí R.Straňák, který tam měl klid na práci, ale scházela přesnost a balon se mezi tyče nevlezl. Tuhle příležitost máme pracovně označenou jako gólovou. Takže škoda. V 8.minutě nahrál míč kapitán hostí Pisklák Králíkovi, ale ten na tom byl s trefením terče ještě daleko hůř. Tuhle příležitost máme pracovně označenou zapomeňte na ni. Ve 12.minutě se přítomní, kterých bylo půlka těch obvyklých, dožili první střely na branku. Také na ni se nebude vzpomínat  se slzouv oku. Vyslal ji P.Těthal z nějakých pětadvaceti metrů a víme o ní, že trefila prostředek branky a chytil ji Hubáček do náruče. Ve 14.minutě nacentroval přímák R.Straňák ke kopačkám D.Bumbalíka, ale ani jeho tečovaný balon brankáři hostí vrásky nepřikreslil. Ve 21.minutě bylo po srandě. U krásné kolmé přihrávky do našeho vápna byl jako první Řezník a špičkou boty píchnul balon podél brankáře A.Popelky do sítě 0:1. Jestli si někdo myslel, že nás to probere tak to ani omylem. Nepřesností naopak ještě přibylo a čistě jenom pro vás napíšeme, že sa na to nedalo ani dívat. Nikomu to ale neříkajte. Ve 23.minutě jsme vkládali naděje do přímáku R.Straňáka, ale míč startující třiadvacet metrů od branky proletěl nějaký metr vedle. V šestadvacáté minutě vyprášil z dálky hrudník Hubáčka D.Bumbalík, ale ani to nebylo to, po čem jsme toužili. Za minutu jsme zapsali největší šanci našich fotbalistů. D.Bumbalík prostrčil kopačák mezi obránci hostí a za nimi se ve vápně ocitnul R.Straňák. Tomu sice brankář dobře vyběhl, leč přesto se měl balon mezi tyče vlést. Nevlezl a z dobré pozice si to namířil k našemu zděšení mimo. Ve 34.minutě vyfackoval balon na hrbatém hřišti D.Bumbalíkovi, ale hostující Hoferek toho využít nedokázal a golman A.Popelka byl u balonu dřív. V naší "hře" vládla anarchie a čtyři minuty před svačinou by se v nás krve nedořezal. Naši zase dávali přednost v jízdě a ani zprava jedoucí Kováč neměl dostat míč přednostně. Dostal a ač byl z úhlu tak jenom za přispění A.Popelky skončil balon na břevně a potom už v klidnější části hřiště. Tím bude dobré poločas uzavřít a urychleně zapomnět, že se konal, protože jsme během něho málem vyletěli z kůže. Podobně žalostný výkon nelze v minulé desetiletce dohledat a měl-li by po pauze pokračovat tak překvapení kola by se konalo v Nivnici.
   O přestávce si  celkem logicky pozval náš trenér své svěřence na kobereček a hezky jim vysvětlil danou situaci. Nepřesvědčivý výkon stál místo v sestavě F.Ryšávku, ale ten to jenom odskákal za ostatní. Katastrofální hra si vyžádala i změny v rozestavení a z útoku zpět do zálohy putoval R.Straňák a opačnou cestu měl V.Soukeník. Hosty to trochu vykolejilo a dosud Hoferkem hlídaný R.Straňák ožil a spolu s ním i celý mančaft. Brzy se to projevilo i na výsledku. V 53.minutě zatřepal kopytama na pravém křídle R.Straňák a v dostizích za kanonýrama Nivnice v počtu nastřílených branek uspěl na zadní tyči V.Velecký a připsal si svůj devadesátýdruhý gól a osamostanil se na historické třetí příčce - 1:1. Brzké vyrovnání mělo samozřejmě na naši hru blahý vliv a podle našich not se brnkalo i nadále. Hned v 55.minutě protlačil míč do vápna soupeře R.Straňák a jeho zásilku nadvakrát dostal zblízka za Hubáčkova záda T.Kelíšek - 2:1. Naše hra byla k nepoznání od té prvopoločasové. Naši se probudili a teprve včíl byl poznat tabulkový a bodový rozdíl mezi mančafty. Obrat ve skóre nás však postupně začal ukolébávat nebo také můžeme říct, že to Nedachlebjany donutilo vylézt z ulity a podívat se na svět. Proto soupeř trochu ožil snažil se o svůj druhý úspěch. Obezřetní Nivničané ovšem toto nedovolili a zůstalo jenom u pokusů. Stejně však i u našich. Například v 68.minutě, když po přihrávce D.Bumbalíka střlél z úhlu O.Kolaja. Smrtka si ovšem ještě pro hosty nepřišla a kosu si zatím zašpinit nechtěla. A tak se hrálo dál. V 72.minutě laškovala naše defenzíva s vedením a nervama fanoušků celkem povedeně. Náš golman i obránci poštěli balon za brankovou čáru, ale to nehodlal dopostit Kováč v modrém dresu a poslal míč do naší nehlídané a opuštěné klece. Naštěstí to předvídal zkušený V.Velecký a na brankové čáře si míč vyzvedl a vytrhl nám trn z paty. Trn to byl poslední a soupeř po jeho vytažení otevřel hru a dal nám k dispozici několik okének v obraně. Do jednoho vlétl D.Bumbalík, ale množství kliček bylo nad povolený limit a ustaly až byl balon mimo nebezpečný prostor. V 80.minutě se povedeně do centru O.Kolaji pověsil P.Valenta, ale hlavička do protipohybu Hubáčka cíl nenašla. Za malý okamžik měl dva pokusy k rozhodující brance T.Kelíšek, ale obě dvě střely trefily Hubáčkovo tělo. V 84.minutě tentýž hráč zvolil nahrávku a udělal nanejvýš dobře. Na velké vápno si pro něj zběhl R.Straňák a tomu stačil zlomek času k přesné střele k pravé tyči - 3:1. Tím bylo o výsledku i dělbě bodů rozhodnuto a na tom, že se jenom dohrávalo nic nezměnil ani přímák hostí. Na hlavu Piskláka ho posadil Čtvrtníček, ale míč branku přeletěl z horní strany. V době, kdy už se balilo a počítalo skóre, jsme k naší potěše ještě jeden gól přidali. Rozklížení hosté nechali ve vápně po centru D.Bumbalíka zcela osamoceného P.Valentu a také tomu trochu místa k přesné střele stačilo - 4:1. Má-li být upřímnosti učiněno za dost tak po prvním poločase by tento výsledek nikdo nečekal, ale zlepšená druhá polovina a včasné vyrovnání bylo rozhodujícím faktorem a rozhodlo o výsledku. Bylo by záhodno potvrdit zisk bodů i v Buchlovicích a než zvítězí zima nad podzimem ještě nějaký bod přidat.

Kolikrát už jsme jeli do Buchlovic bodovat a kolikrát jsme se vraceli rozčílení snad ani nejde spočítat.  Naposledy to bylo v jednom z posledních předcovidových zápasů, když jsme si během prvních dvaceti minut vypracoli pět tutovek a vedení, ale stejně z toho nebyl ani bod. Darmo mluvit. Dnes to však mělo být jiné. Mělo. Nivnický mančaft je, zdá se, v pohodě a doložit to mělo utkání v Buchlovicích. Ty jsou ovšem také v laufu. Páté místo po deseti kolech by při vší úctě k nim asi netipoval nikdo, ale tak už to je. Tým vede L.Soviš, kterého známe i z působení v Nivnici, kde pod ním půl roku odehrál i O.Vašek a jedno utkání T.David. Oba tyto hráče si do Buchlovic vytáhl a spolu se starousedlíky Belantem, Mikulou (ten dnes spolu s brankářem Valešem chyběl), Tomeškem a hlavně D.Křivou tvoří osu týmu. Náš soupeř minimálně inkasuje a třináct kousků v jeho síti je druhým nejmenším počtem. My ovšem v klidu můžeme říct, že je to počet nejmenší, protože Osvětimany si hrají vlastní soutěž a nikoho nezajímají. Horší už to mají Buchlovice s ofenzívou a jejich počet vstřelených branek je shodný s inkasovanými - 13. Doma odehrály pět utkání a skóre z nich je zajímavé a nevelké 6:6. Na to jak se bude utkání vyvíjet a kolik padne branek bylo zvědavo i dost Nivničanů, které naši fotbalisté zklamat nechtěli. Odjeli jsme sice bez dlouhodobě chybějícího R.Otrusiníka, J.Roubala, v Itálii pobývajícího K.Dubského a rýmou se soužícího V.Soukeníka, ale už pátečních čtrnáct trénujích fotbalistů  dávalo tušit, že nás bude dostatečný počet. Někteří z chybějících  by jistě byli v základu, ale problémy se základní sestavou jsme neměli.
  Málokdo to před utkáním vyslovil, ale po deseti minutách bylo jasné, že komplex našich z Buchlovic se potáhne dál. Během této chvilky na nás padly dvě rány, o které nestál vůbec nikdo. Už ve 3.minutě se středem hřiště i se štěstím proháčkoval domácí D.Křiva a tomu na značce dvacet metrů od branky stačilo minimum prostoru k přesné střele k tyči - 1:0. Tentýž hráč byl středem pozornosti i za malou chviku. Po souboji kapitánů o míč uprostřed hřiště zůstal D.Bumbalík v tratolišti krve a ze hřiště odběhl ze slovy "mám zlomený nos". Rozhodčího nepřiměl k razantnějšímu potrestání (např. kartou nebo odpískaným faulem) ani do červena zbarvený původně žlutý dres a ani to, že stál velmi blízko této situace. Náš hráč byl odvezen do nemocnice (o stavu budeme informovat) a na zbytek týmu padla larisa, což je deka. Na domácí ovšem asi také a poprvní v historii našich webových stránek máme z první poloviny záznamů i s těmi co už jste četli pět. Ano pět! Ne, že by odjela do nemocnice i tužka nebo spisovatel, ale  o tom naprostém ...., které bylo k vidění na hřišti nelze více vymyslet. Takže vysypeme z rukávu ty zbývající tři půjdeme si po svých. V 15.minutě střílel Z.Kostelník z velkého vápna slabý metr vedle, ale lépe přes houštinu těl mířit nešlo a to, že balon vůbec prošel bylo maximem možného. Potom se na dvacet minut fotbal vytratil na okolní hřiště a marně byl volán zpět. Obě mužstva hrála nervózně a když už jsme u toho tak přidáme jednu dvě věty ke slíbeným třem. Od začátku byl náš T.Kelíšek okopáván jako cukrová řepa a po jednom z mnoha kopanců oplácel, za což si domů odnesl oranžovou (žlutou) kartu. Ve 36.minutě pálil z dálky náš S.Josefík, který už měl oboustranné nemohoucnosti plné zuby, ale rána šla nad. Být dnes utkání plné událostí tak k zápisu podobné navštívenky ani nedošlo, ale z toho malinka jsme museli ven i s tímto. Ve 41.minutě jsme si na horní branku vytvořili závar nazývaný též skrumáš, jenž skončila střelou O.Kolaji z otočky, kterou domácí golman Černota kontroloval tak šikovně, že skončila na tyči. Dál už  si z prstu nedokážeme vycucat nic. Během poločasového pochodování od ničeho ke klobásce (tu v Česku nejznámější vinnou neměli) jsme si povšimli, že Nivničanů je v hledišti ještě více jak jsme v úvodu napsali, ale také toho, že se mračí a naši budou muset přidat, aby s tím neco udělali. A ti, kteří nedojeli aby měli večer o čem číst..
   Druhá půlka už byla přece jenom na fotbal bohatší, ale nemyslete si zase bůhví co. V 52.minutě parádně střílel R.Straňák a mnoho nechybělo a balon se rozpáral o horní hranu spojující břevno s tyčí. V 54.minutě sek  balonu po rohu R.Straňáka dostal O.Kolaja, ale po cestě byl míč tečován na roh. V 56.minutě nebo v nějaké podobné (v Buchlovicích je světelná tabule střídačkám hezky ukrytá) jsme po standardce dosáhli vyrovnávacího gólu, ale jak na prvního máje mávající Mičkal posoudil situaci jako ofsajd. Přestože to byl gól vlastní a na brankové čáře byli minimálně dva domácí kopáči tak bylo jeho rozhodnutí konečné a nám bylo jasné, že také dnes to nebude snadné. Nic platné nebyly ani slova našich příznivců stojících na úrovni brankové čáry a už vůbec né jejich otázka jestli jsme si už nezvykli, že nám pod Buchlovem nějaký gól není uznán pravidelně. Včíl už jsme si s(vz)poměli. Naši už měli podobných výroků plné kecky a to domácím pasovalo. K mnohému se však nedostali. Zznamenali jsme jen dálkový spoj nad naši branku poslaný Davidem a jinak nic. V 64.minutě si vyhověli na levé půlce placu V.Straňák s J.Karlíkem, jenže ten si dal míč ve vápně o půl metru víc než potřeboval a brankář byl u něj o kapku dřív. V 68.minutě se naše obrana otevírala čím dál víc (dohrávali jsme za veškerého rizika na tři beky) a tohu nevyužil domácí lídr Křiva, když mu balon svištěl nad konstrukcí. V 71.minutě přistoupili domácí bleskurychle k R.Straňákovi, kterému v rozhodující chvíli zablokovali střelu a naše soužení pokračovalo. Co pokračovalo! Vyvrcholilo hned poté. V 73.minutě vyslyšel volání domácí lavičky či spíše jeho řídkého osazenstva domácí Křiva, jenž se hotovil k přímáku. Původně si totiž chystal balon z pětatřiceti metrů k centru, ale byl přemluven ke střele a dobře udělal. Náš brankář míč letící do bezpečných míst neudržel a dorážející David ho napral z kroku pod břevno - 2:0. Tím bylo vymalováno, protože jestli náš mančaft něčím vyniká tak klidem a rozvahou za nepříznivého stavu určitě ne. Na naše křusky se zase dostavila nervozita s podrážděností a tudy cestička nevede. Mrzuté utkání pokračovalo a v pětasedmdesáté minutě si pokaženou chuť spravil A.Popelka, který vyškrábl Křivův balon z přímáku. V 83.minutě už mnoho našich hráčů nebránilo a dostatek prostoru málem využili Tomešek s Křivou, ale tomu se balon mezi tyčky nevlezl. Za dvě minuty si naši T.Kelíškem vypracovali poslední gólovou šanci, ale domácí míč na branku nepustili a z rohů jsme zaznamenali jenom několik ragbyových mlýnic k ničemu nevedoucích. Domácí krátce na to nevyužili pár úniků tři nebo dva na jednoho a bylo po všem. Pro nás bude asi příště levnější do Buchlovic nejezdit, protože tady už se současná generace našich fotbalistů bodu nedožije. Naopak pro domácího kapitána Davida Křivu musíme být nejpříjemnějším soupeřem v jeho kariéře. Gól nám dá pokaždé když si vzpomene. Nezapomněl ani dnes a po utkání si vzpoměl i na omluvu  za nechtěné zranění našeho D.Bumbalíka.

Z nedělního utkání v Buchlovicích odstoupil náš kapitán David Bumbalík kvůli zranění už v desáté minutě, ale dobrou zprávou je, že se  podezření na zlomeninu nosu nepotvrdilo a po rentgenu a ošetření byl z Uherskohradišťské nemocnice propuštěn domů. Jeho návrat na hřiště bude záležet na hráči samotném, ale on i my věříme, že bude k dispozici už v neděli k poslednímu letošnímu domácímu utkání.