TĚLOVÝCHOVNÁ  JEDNOTA  NIVNICE  z.s. FOTBAL 

1.mužstvo - 1.A třída    dorost- krajská soutěž   žáci- okresní přebor   přípravky- okresní přebor

9.října 2022
auto-moto-burza
areál Tj Nivnice

Auto-moto-burza
(neděle 28.srpna- 7,00 až 12,00 hodin)
AREÁL TJ NIVNICE
  
 


 
   Za náš výkon i chování v Bylnici už jsme si hlavu popelem posypali (věříme, že tak učinili i lidé, kteří měli na té holomajzně nemalý podíl) a tak byl čas myslet na další duel soutěže. Ten jsme odehráli s Mladcovou, se kterou jsme v krajských soutěží sváděli bitvy od nepaměti a po návratu soupeře z B třídy se v tom bude usilovně pokračovat. Chlapci ze Zlína se po ospalém začátku soutěže probrali a po třech výhrách v řadě se dokonce dostali v tabulce o bod před nás, což je jenom vyústění několika našich neslaných - nemastných představení. Kromě nich to můžeme přičítat třeba tomu, že náš rival umí dát gól, kterých nasázel o deset víc jak my. V této činnosti vyniká Haloda (hrál např. v Luhačovicích či ve Strání) se sedmi góly a nám nějaký takový mládenec právě schází. Jasné je, že Mladcová má i kuří oka, čímž máme na mysli o třináct inkasovaných branek víc než naši a to v této kolonce nemáme žádné zázračné číslo. Jako poslední zmíníme nucenou výměnu trenéra u hostí (Somberga, který odešel do Dubnice nahradil Matula) a půjdeme do Nivnice. Její kádr už zdaleka není tak napěchovaný jak tomu bylo například před čtrnácti a různé bolístky už hojně navštěvují i nás. O absenci vyloučeného S.Josefíka (stop na tři zápasy) a J.Hulína skákajícího o berlích nebylo pohyb dlouho dopředu, ale to nebylo zdaleka vše, protože v týdnu odchrómál z tréninku P.Těthal a potvrdilo se také info o chybějícím A.Bartončíkovi. Pořádným strašákem byla i pouť v Brodě, jelikož spousta mladíků z této lokality u nás kope. No..  Tím výčet negativ zastavíme a přejdeme k pozitivním věcem. Po šesti vynechaných zápasech už ve středu nacvičoval signály R.Otrusiník a také V.Soukeník, O.Kolaja a T.Kelíšek se zdáli v provozuschopném stavu.
   Dnešní Písmo svaté bude krátké, o čemž napovídá i výsledek a tak vezneme zavděk i zprávou o počasíí - ač nedělní slunce dělalo svou práci dobře tak utkání začalo po deštích a předzápasech na měkkém terénu a od kuropění se zdálo se, že se s tím budu oba týmy prát. Tu odskočil balon, tu míč a tak dále a dále. Přesto se na první vzruch dlouho nečekalo a už ve 2.minutě musel ven z vápna Liška, aby sežral kořist našemu J.karlíkovi, který slídil za obranou a mnoho nechybělo, aby u ní byl dříve. Nebyl. V 7.minutě unikl po křídelním prostoru J.Karlík využivše své rychlosti, ale s nabízeným kopačákem naložil O.Kolaja tak, že ho poslal ze dvanácti metrů vedle a to jsme ještě nikdo netušili, že se jednalo o jednu z minima šancí celého klání. Také ve 13.minutě hrál jakousi roli J.Karlík, ale tento štěk poslal z dvaceti metrů zhruba stějně vysoko. V 15.minutě už se hrálo i naší polovině, když hostující Fabík vyplašil střelou z úhlu spíše duchem nepřítomné jak našeho pozorného brankáře P.Kratochvíla. Ve 20.minutě jsme zapsali druhou naši šanci. Po dlouhé standardce se za obranou hostí ocitnul V.Soukeník, ovšem jeho zakončení se podobalo tomu předchozímu jako vejce vejci. Z dvanáctimetrové vzdálenosti svištěl balon znovu o nějaký metr vedle. Ve 26.minutě se poprvní prezentoval již vzpomínaný Haloda, který se z voleje opřel do rohu Dvořáčka, ale jeho následné nadávání signalizovalo, že se hrubě netrefil. V devětadvacáté minutě jsme věnovali pozornost centrovanému přímáku K.Dubského, jenž přistál na hlavě V.Veleckého, ale jeho hlava se do sítě nezatoulala, natož pak balon. Ve 3ě.minutě nevěda co s balonem vystřelil O.Kolaja ze třiceti metrů a světe div se, golman Liška měl u tyče plné rukavice práce a byl rád, že balon poslal alespoň na roh. Ve 35.minutě pláchl po křídle zase J.Karlík, ale finální nahrávku na O.Kolaju či D.Bumbalíka mu sebral hlavu vystrkující krtek. Za minutu nás chtěli hosté vytrestat, leč přihrávku Halody na Hájka vystihl v našem vápně R.Otrusiník a vězte, že to bylo v poslední chvíli. Poté už se dral první poločas do cíle, ale než tam skončil tak ještě vypíchneme situaci z 39.minuty, kdy naši postupovali (doslova) tři na dva. V zárodku dobrou pozici a akci zakončil J.Vítek vycházkovým tempem a špatnou přihrávkou, což tak nějak dokumentovalo předvedenou podívanou. Hodnocení první poloviny doplníme tím, že na hřišti byl větší klid než na dopolední mši a hra připomínala přátelák se vším všudy.
   Před druhým dějstvím jsme cítili povinnost býti optimisty, ale bohužel musíme začat konstatováním, že s přibývajím nedělním odpolednem jsme tento tábor opustili a přidali se na stranu realistů. Z prvních deseti minut do historie dokonce nevejde žádný záznam, čehož viníky jsou fotbalisté a nikoliv my. Potom už se na to nemohl dívat hostující Fabík a tak se pro nás obětoval a za cenu žluté karty nás poprosil o první zápis. Zapsáno. Také další události byly řídké jak noty na buben u valčíku naší dechovky a jestli z tohu vůbec něco vykouzlíme bude zázrakem. Aspoň to teda zkusíme. V 57.minutě centroval D.bumbalík do vápna soupeře a tam se nacházejíci J.Vítek hlavičkoval na připraveného Lišku. V 66.minutě (to nám ty minuty pěkně přibývají) si po faulu na O.Dubského natřepal míč ke standardce D.Bumbalík, ale nevíme ani jesli střílel na vzdálenější tyč či centroval a tak jediné, co víme je, že soupeřovu boudu netrefil. Úplně ze stejné pozice (samozřejmě, že ne na vlastní branku) kopal přímák také Haloda ve svítivém dresu Mladcové a vedlo se mu o trochu líp, protože alespoň zasáhl náš svatostánek. To bylo v 71.minutě a za další tři hosté mávali rukama jak cirkusový principál dožadujíc se penalty, leč křik brzy utichl. Náš kapitán si po centru Chludila v rohu vápna nastřelil ruku či rameno, ale co to bylo je včíl už úplně jedno, protože se hrálo dál. No hrálo... V 76.minutě se po sestřelení O.Dubského před vápnem konala další standardka v náš prospěch, ale kopanec D.Bumbalíka potkal po cestě les hostujících nohou a míč neputoval dál jak kousek za soupeřovo stavení z cihel. Tentýž hráč to zkoušel v 80.minutě i ze hry, ale přestože mířil dobře tak se u tyče objevil Liška a bylo po příležitosti. Popisovat další minuty by bylo házení hrachu na zeď. Samý centr a dlouhý balon k soupeřovu vápnu, ale až na jednu výjimku bez výsledku. To výjimkou byla akce z 87.minuty a byla gólová. Dlouhý pas J.Karlíka zastihl připraveného V.Veleckého, který byl u míče dříve než vyběhnuvší Liška, ale toho přehazujíc opuštěnou branku o ždibec minul. Následně zazvonil zvonec a pohádky byl konec. Pokud se ještě hraje tak je stav stále 0:0 a bude i ráno. Gól dnes určitě nepadne.

 
logo.JPG


AUTO AWS
           ___


 


MITES s.r.o.

autovrakoviště
GolešK - INSTALACE

 
 
 

   
RI - STAVBY.CZ 

ANKETA

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one