TĚLOVÝCHOVNÁ  JEDNOTA  NIVNICE  z.s. FOTBAL 

1.mužstvo - 1.A třída    dorost- krajská soutěž   žáci- okresní přebor   přípravky- okresní přebor

souhrn sezony 2012/2013

nejvíce odehraných utkání:
23x Hladiš F., Lukeš, Straňák, Slezáček
22 x Trtek J., Kašpárek
21x Smítal, Trtek M.


nejmíň odehraných utkání:
1x Chovanec Denis
2x Trtek Adam

Nejvíce odehraných minut:
2070 - Lukeš O.
1994 - Hladiš F.
1975 - Straňák R.

nejmíň odehraných minut
28 - Chovanec

nejvíce vstřelených branek:
60- Straňák R.
28 - Smítal
23 - Májek


průměr vstřelených branek na utkání:
7,56
průměr obdržených branek na utkání:
1,52
nejvyšší výhra:
doma Podolí 25:0

nejvyšší prohra:
venku Hluk 3:7

nejméně vstřeleých branek v utkání:
venku Jarošov - Nivnice 1:2


celková bilance:
22 - 1- 1 177:35  67B

bilance doma:
12 - 0 - 0 106:15  36B

bilance venku:
10 - 1 - 1 71:20  31B

Celkem nastoupilo 20 hráčů
nejstarší hráč:
Jan Trtek (1994)

nejmladší hráč:
Adam Trtek (1999)

nejvíce žlutých karet:
6 - Straňák R.
5 - Flasar

4
- Smítal

celkem ŽK: 27
ČK: 0


počet zápasů bez inkasovaného gólu:
8 - Březolupy, Havřice, Hluk, Bánov,  2x Podolí, 2x Vlčnov
(všechny odchytal Hladiš F.)

nejdelší série bez inkasované branky:
255 minut (9. - 12. kolo) - v brance F.Hladiš

nejdelší série, kdy hráč vstřelil gól:
20 utkání - R.Straňák (5. - 24. kolo)

nejvíce gólů jsme vstřelili:
Podolí - 33 (25 a 8)
Havřice - 30 (16 a  14)
Bánov - 19 (10 a 9)

nejméně gólů jsme vstřelili:
Jarošov - 7 (2 a 5)
Vlčnov - 8 (4 a 4)
O.Lhota - 8 (5 a 3)


"BOJÍM SE ÚZKÉHO KÁDRU, KRAJSKÉ SOUTĚŽE NE " říká při hodnocení dorostenecké sezóny trenér Milan Bršlica

     Do soutěže jsme vstupovali s vysokými ambicemi,ale žádný konkrétní cíl jsme si nedávali a ani jsme jej nedostali. Chtěli jsme však hrát v popředí tabulky s pokud by se naskytla možnost hrát o postup, tak jsme se o něj chtěli pokusit. Začátek soutěže nám dal jasně najevo, že chtít nestačí,. Už ve 2.kole jsme na domácím hřišti horkotěžko obraceli nepříznivý stav v utkání s O.Lhotou a v následujícím utkání jsme dokonce vyfasovali debakl 3:7 v Hluku. Hned tam jsme si vyříkali nějaké nepříjemné věci a následovaly 3 výhry v řadě, které nás ponechaly v kontaktu s čelem tabulky. Potom přišlo utkání v Šumicích, kde se nám už tradičně nedaří. Získaný bod byl pro nás ziskem, neboť jsme v samém závěru ještě prohrávali o 2 branky. V té době jsme se usadili na 2.místě tabulky o pouhý bod za Vlčnovem (v konečné tabulce, jsme získali o 29bodů více, než zmíněný Vlčnov). Do závěru podzimní části soutěže chybělo 6kol a z nich jsme pouhé 2 hráli na domácím hřišti (s Újezdcem 8:2 a s Podolím 25:0). Bylo tedy jasné, že o našem úspěchu či neúspěchu rozhodnou těžká utkání ve St.Městě, Vlčnově, Jarošově a Březolupech. Ve St,Městě jsme podali výborný výkon, kde se střelecky blýsk R.Straňák. Poprvé za nás nastoupul na střídavý start Flasar a na naší hře to bylo znát. Výsledek 6:1 znamenal, že do Vlčnova jsme už odjeli jako vedoucí tým tabulky a po pohodové výhře 4:0 jsme se jako lídr i vraceli (jedinou kaňkou byo vážné zranění Flasara, který se ovšem na jaro vrátil). Na druhém místě se usadil Hluk a podle výsledků bylo jasné, že to bude náš největší sok v boji o 1.místo tabulky. Kvalitní a zajímavé utkání v Jarošově jsme zvládli na výbornou (2:1) a remíza Hluku ve Vlčnově znamenala navýšení náskoku v čele na 3body. Poslední podzimní kolo jsme absolvovali v Bílovicích, kde byly našim soupeřem Březolupy. Utkání bylo težší, než si kdokoliv z nás připoustěl (Březolupy tehdy měli pouze 9bodů). V samém závěru, kdy už jsme se smiřovali s remízou vstřelil svou 36. branku ve 12! utkání R.Straňák a podzimní fotbal byl za námi. Pohled na tabulku byl více než příjemný. Vedli jsme o 6bodů, ale Hluk měl o zápas méně. Zimní přestávka tak byla velmi klidná, ale pouze do chvíle, než jsem se rozhodl, že dorosteneckou lavičku opustím. Vše však dopadlo jinak a po setkání s vedoucím týmu Tondou Straňákem a několika hráči bylo jasné, že v polovině ledna začíná příprava na druhou část soutěže. Jediná změna spočívala v tom, že už jsme o prvním místě a o postupu do "kraje" začali hovořit nahlas. Ostatně naše podzimní bilance 11-1-1 při skóre 100:21 jiný cíl nepřipouštěla.

     S pořadím jarních zápasů nejdříve zamíchal OFS a posléze i sníh, který se držel na hřišti i v době, kdy už se mělo hrát třetí utkání. Soutěž proto začala až 13. dubna a nás los poslal do Bánova, kde se mělo ukázat, jak na tom jsme. Vítězství 9:0 a dobrý výkon ukázal, že dobře. Nebo jsme si to alespoň mysleli, ale už další kola nám dala najevo, že to tak jednoduché nebude. Nejprve k nám přijely Šumice a výhra 6:4 byla utrápená a vůbec se nerodila lehce. Problémům ovšem nebyl konec, protože utkání v Újezdci pro nás bylo doslova očistcem. Vítězství 3:2 jsmem vydřeli v poslední minutě (gól dal M.Trtek a byl to jeho jediný gól v sezóně), ale bylo vykoupeno dlouhodobým zraněním Borýska. Po tomto duelu se však naše výkony rozjely do patřičných obrátek a bez problémů jsme zvládli i "anglický týden", kde jsme ve středu vyhráli v Prakšicích 9:2 a hned za 4dny jsme rozdrtili silné St.Město 10:2. V tom samém kole se zrodilo překvapení, když Šumice vyhráli v Hluku a náš náskok v čele byl 6bodů! Dvanáctou výhru v řadě jsme přivezli z Podolí a pak následovala rozhodující fáze soutěže. Vlčnov, Jarošov a Hluk - vše na domácí půdě, kde jsme byli 100% ! Nejprve přijel Vlčnov, ale pokud jsme měli nějaké obavy, tak brzy vzaly za své. Naši fotbalisté byli o třídu lepší a výdledek 4:0 byl ještě milosrdný a ovlivněný střídáním klíčových hráčů už po hodině hry. V následujícím kole proti Jarošovu už byly karty rozdány jinak. Utkaly se totiž nejlepší týmy jara. My bez ztráty bodu a Jarošov, který nechal 2body ve St.Městě za remízu. I kvalita zápasu tomu odpovídala. Hosté nám byli více než vyrovnaným soupeřem, ale v koncovce nám nestačili. Zatímco my jsme byli v zakončení efektivní, hosty vychytal náš gólman F.Hladiš. Střelecky se dařilo Straňákovi a Májkovi a výsledkem byla výhra 5:1. O týden později přijel Hluk a pokud se chtěl pokusit o zázrak a sesadit nás z nejvyššího stupínku, tak u nás musel vyhrát a čekat na naše další klopýtnutí. Vyhrát se však u nás už dvě sezóny nikomu nepodařilo a nic na tom nezměnil ani druhý celek tabulky. Střelecký koncert opět předvedl Straňák (4góly) a svoje první branky v sezóně vstřelil Lukeš a Pražan. Výsledek 6:0 znamenal nedostižný náskok v čele a definitivně potvrdil naše vítězství v okresním přeboru dorostu. Poslední dvě kola soutěže se tak mohla odehrýt pouze z povinnosti, ale naši dorostenci nechtěli o nějaké ztrátě bodu ani slyšet a chtěli dohrát jaro bez zaváhání a natáhnout šňůru výher na neuvěřitelných 17 zápasů. V Lhotě jsme si nepodali optimální výkon, ale i tak se nám podařilo zvítězit. V posledním utkání v OP jsme sice už mysleli na následné oslavy spojené s předáváním poháru, ale výkon na hřišti odpovídal vysokému měřítku, které jsme si v průběhu sezóny nastavili. Vyhráli jsme 14:2 a jednolo se o naše 6 dvouciferné vítězství.

     Soutěží jsme tak prošli zcela suverénním způsobem, vždyť jedinou prohru jsme utržili už ve 3. kole a poslední ztrátu jsme zaznamenali v kole sedmém. Od té chvíle následovalo 17 výher v řadě a ani na moment jsme našim soupeřům nedali naději na zdramatizování soutěže. Celkem jsme nastříleli 174 branek ve 23 zápasech, což je průměr více než 7,5 gólu na utkání (plus jedna kontumační výhra 3:0). Doma jsme byli 100% a průměr vstřelených branek na domácím hřišti je dokonce 9,3  (103 branek z  11ti odehraných utkání). Náskok před druhým týmem tabulky narostl v průběhu jara na propastných 12bodů a možná lze s odstupem času říct, že nám prohra na půdě Hluku prospěla. Od té doby šlo mužstvo jenom nahoru.

     Při hodnocení soutěže se nelze nezmínit o některých postech a hráčích, byť to dělám nerad. Velmi těžko lze totiž srovnávat např. právého obránce a útočníka. Oba mužstvo potřebuje a každého v jiném směru. Proto alespoň v krátkosti. Před sezónou jsme zístali ze Slovácka brankáře F.Hladiše a byl to výborný tah, protože po celou soutěž podával vynikající výkony. Ostatně několikrát je předvedl i v brance 1.mužstva, Z hráčů byl lídrem týmu R.Straňák, jehož výkony rostly se jménem soupeře. Čím lepší byl soupeř, tím lepší podal výkon. Ve 23 odehraných utkáních vstřelil 60 gólů a stal se nejlepším střelcem soutěže. Navíc na jaře nevěděl kam dříve skočit, neboť pravidelně působil i v 1.mužstvu. V obraně hráli prim Lukeš(jako jediný nechyběl ani minutu) a kapitán celku Smítal, který i několik utkání odehrál na postu útočníka a stal se druhým nejlepším střelcem týmu s 28góly. Pravidelné místo v obraně měl i Kašpárek a hrál tam velmi dobře. Mezi obranou a zálohou pendloval Slezáček, Toho lze označit za překvapení sezóny a vyvrcholením jeho formy byla pozvánka do mužů, kde rovněž předváděl nadstandardní hru. Za záložníků musím zmínit J.Trtka, který toho na hřišti naběhal asi ze všech nejvíce. Nebylo divu, protože tréninkovou docházku s přehledem vyhrál. V průběhu sezóny se do zálohy přesunul Borýsek, kterého trochu přibrzdilo zranění, ale výkony měl stabilně dobré. V průběhu podzimní části jsme na střídavý start získali Flasara a jednalo se o výrazné posílení týmu. Za půl roku nastřílel 17 branek a to hrál převážně v záložní řadě. Ve střeleckých kopačkách hrál i Májek, který skóroval 23x a má před sebou ještě dvě dorostenecké sezóny. S dorosteneckou kategoriií se loučí zmíněný Smítal, J.Trtek a Zálešák, který u nás působil pouze jarní část. Nahrazovat se budou jen velmi těžko. Ze žáků nepřichází nikdo, ale protože je v tomto celku několik šikovných kluků, určitě jejich služeb v příštím ročníku využijem. Pro účinkování v krajské soutěži bude asi nezbytné získat někoho alespoň na střídavý start či hostování. Dorostenců se zájmem o fotbal je však míň, než obligádního šafránu.

     Ještě neskončila pořádně jedna sezóna a už jsme dostávali otázky, které se týkaly našeho působení v krajské soutěži. Tuto soutěž prakticky neznáme, ale naše postavení v ní bude jedině v rukou hráčů. Pokud bude jejich zájem a tréninkové úsilí na patřičné výši, tak se krajské soutěže bát nemusíme. Na závěr bych chtěl za krásnou sezónu poděkovat vedoucímu celku Ing.A.Straňákovi, všem hráčům, trenérovi žáků P.Múdrákovi a našim fanouškům za podporu v celém ročníku (a to i na hřistích soupeřů). Věřím, že nás podpoří i v další sezóně, přestože cesty k našim soupeřům budou mnohem delší než doposud. Poděkování zaslouží i fotbalový výbor, pro něhož nejsme jen přívažek k 1. mužstvu, ale plnohodnotný mládežnický tým TJ Nivnice.

29.06.2013 13:42:37
overcome
logo.JPG

barvy
Z.RADOCH

 


MITES s.r.o.
  
    
RI - STAVBY.CZ 

ANKETA

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one