TĚLOVÝCHOVNÁ  JEDNOTA  NIVNICE  z.s. FOTBAL 

1.mužstvo - 1.A třída    dorost- krajská soutěž   žáci- okresní přebor   přípravky- okresní přebor

Oddíl kopané

     Nejstarší, největší a nejvíce sledovaný širokou obcí fanoušků, mládeže i dospělých občanů. Byl založen v roce 1932 . Začínalo se ve skromných podmínkách, nebylo hřiště ani žádná větší finanční podpora a proto bylo nutné překonávat řadu problémů. Nebyly peníze ani na zakoupení míče a dresů. Na výboru se usneslo,že zápisné bude činit 1,- Kčs a měsíční členský příspěvek 5,- Kčs. Brzy se pořídily první dresy, hrálo se na louce  "Pod hrázů" a hledalo se místo pro lepší hřiště.Předseda Josef Bradáč našel nové místo na " Rajčovni". Tak se říkalo trhovisku uprostřed vesnice, kde se o žních mlátilo obilí a s tím byly každý rok problémy. Místo bylo trochu upraveno a urovnáno, stolářský mistr zhotovil branky a mohlo se hrát. Tento stav trval až do roku 1935 kdy klub zanikl. K obnovení došlo až na jaře roku 1941 a znovu se hrálo pod názvem SK Nivnice. Po osvobození postoupilo mužstvo dospělých do I B třídy. V roce 1948 přešel klub do sjednocené tělovýchovy a hrál pod názvem Sokol Nivnice.
 

     V dubnu 1960 hostilo TJ slavnou jedenáctku ČS internacionálů s legendárním brankařem Františkem Pláničkou a nejlepším útočníkem Josefem Bicanem. To už tenkrát hrála naše jedenáctka v I A třídě. Nejslavnější období nivnické kopané bylo v letech 1968-1978 kdy mužstvo hrálo v I A třídě plných deset let.

     Dnes má oddíl kopané zařazeno do soutěží 5 mužstev. Muži se po dlouhých letech v OS a OP vyšplhali do 1.A třídy, dorost po mnoha letech  zakotvil v  krajském přeboru. 
Žáci i obě přípravky hrají OP. V roce 2014 došlo k historickému okamžiku, protože poprvé ve stejné sezóně vyhrály všechna naše mládežnické celky svou soutěž!

 

dsdsds.jpg
xyxyxyxy.jpg
logo.JPG

barvy
Z.RADOCH

 


MITES s.r.o.
  
    
RI - STAVBY.CZ 

ANKETA

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one