OKRESNÍ PŘEBOR 1994 / 1995
  Fotbalová sezóna 1994/95 pár zajímavých událostí přinesla a právě kvůli nim zůstane nezapomenutelná. Tím prvním byl bezesporu fakt, že se vůbec poprvé výhra oceňovala třemi body (remíza zůstala jednobodová) a vítězná mužstva, by měla být zvýhodněna před remízovými králi. K nejpamátnějším převratům v našem oddíle  dojde až v zimní přestávce, ale k ní teprve dostaneme. Že se v nivnickém dresu představí neuvěřitelných třicet  hráčů prozradíme zrovna a u soupisky můžeme rovnou zůstat. Jako každé léto ohlašuje několik hráčů konec kariéry a soudě podle počtu odehraných utkání to někteří myslí vážně. V této sezóně bude i kvůli zranění chybět P.Kapsa, minimum toho nakope V.Plessner (6 podzimních utkání), J.Výmola (2), Pražan (4) a M.Vykydal (1). Po pátém kole si konec rozmyslel F.Kolacia. Definitivně v Nivnici končí P.Borik (hostování D.Němčí) a do stejného klubu odchází hostovat i J.Soukeník (4 utkání u nás v této sezóně odehraje). Ani příchody nejsou ledajaké. Vrací se brankář P.Matras, z D.Němčí k nám přestupuje J.Šimčík a hostuje M.Jurásek, z Havřic přichází Lib.Bortel a z Uh.Brodu R.Šlapal a J.Mahdalík. Počet změn je velký a částečně vysvětluje i vysoké číslo nastoupivších fotbalistů. A to jsme jenom u změn předsezóních.. Beze změn naopak zůstal realizační tým s trenérem  S.Straňákem a vedoucím F.Veleckým. V letním období se pracovalo podle léta zažitého cyklu a kromě přátelských utkání jsme byli přihlášeni i do poháru. Ještě než k němu došlo tak jsme odehráli pět přátelských utkání a jak už tomu bývá tak s různými výsledky. 1:0 jsme porazili Vlčnov i Korytnou. Na mužstva z vyšších tříd jsme neměli (Újezdec 2:5 a Bojkovice 1:5) a varováním měla být prohra 1:2 se sestoupivším Bánovem. První pohárové kolo jsme odehráli ve Starém Hrozenkově a výsledek byl jednoznačný. Vyhráli jsme 5:0 (4x Havelčík, Šlapal) a v obraně nastoupil i Tesařík z Uh.Brodu, kterého jsme v příchodech neuvedli, protože už ho nikdo nikdy v našem dresu neviděl. Zatím jsme se v porevolučních sezónách nezmínili o fotbalových sponzorech, kteří stále více svým kapitálem promlouvali do fungování klubů a jejich pohybu mezi soutěžemi. Mezi ty první u nás patřil  odchovanec J.Výmola (před ním to byl např. Impost a Efekt), jenž měl podíl na příchodu hráčů z Uh.Brodu.
   Očekávaný start sezóny dal na chvíli zapomenout na nepřející okolí, ale s nedobrými výsledky se i to probouzelo a atmosféra okolo týmu se postupem času zhoršovala. První utkání jsme odehráli v Ostr. Lhotě před pěknou návštěvou a ta byla jistě spokojená. Domácí vedli o dvě branky už po prvním poločase a ani snížení J.Šimčíkem krátce po startu toho druhého k ničemu nevedlo a Lhota vedení uhájila. Ve druhém kole přijely Hradčovice, které spadly z B třídy a přestože jsme vedli poločas o gól tak hrubými chybami jsme soupeři nabídli otočku. Ten ji pochopitelně využil a vyrovnané utkání rozhodl pro sebe (2:3 Havelčík, Bartoš). Třetí kolo jsme odehráli v Dol. Němčí s tamním béčkem a získali jsme za remízu první bod (2:2 Jurásek, vlastní) a přišli po červené kartě o J.Havelčíka. Při tříbodovém hodnocení nám však čelo tabulky uniklo hned po třetím kole. Na hody jsme přivítali Buchlovice a další ztráta už by asi přinesla jiné starosti naž sledovat čelo tabulky. Hrálo se znovu vyrovnané utkání a nakonec jsme byli spíše šťastnější jak lepší a poprvé jsme se radovali ze třech bodů (2:1 Bortel, Havelčík). Do reality jsme zabředli v H.Němčí, kde se nám nikdy nedařilo. Domácí nás přetlačili 2:1 (Šlapal) a dalším našim vyloučeným byl J.Kreisl. Bez červené karty jsme se neobešli ani doma proti Kněžpoli (Šáár) a měli jsme toho plné zuby. Nepříznivý stav 0:1 jsme otáčeli až ve druhém poločase a povedlo se to po gólech Havelčíka a právě Šáára. Do Tupes už s mužstvem jel i navrátilec Kolacia a bylo to poznat. Už v 10.minutě přišly oba týmy o jednoho hráče (u nás Ambros) po vzájemné strkanici a po proměněné penaltě pro domácí ve 22.minutě už jsme šli dokonce do devíti po kritice rozhodčího Šáárem. Když Tupesy přidaly před přestávkou druhý gól, zdálo  se vše jasné. Nebylo, protože jsme z rozehraného přímáku dali Mahdalíkem gól do šatny a nezlomili jsme se ani v poločase druhém. Po faulu na Bortela je odpískána penalta i na druhé straně a sám faulovaný vyrovnává na 2:2. Do houfu radujících se hráčů vbíhá i dříve vyloučený Šáár a je vykázán mimo areál. V 73.minutě se profackují oba trenéři a svorně míří mezi diváky. Zbytek rušného utkání odkoučuje Mir.Kopecký a v závěru i on vidí samostatný únik Bartoše a střelu mimo. Paradoxně jsou to nakonec domácí, kteří vítají konec utkání raději. S předním celkem soutěže z Nedakonic odehrajeme doma bezbrankový poločas, když neproměníme dvě vyložené šance a k tomu zůstane nepotrestáno několik tvrdých zákroků na naše fotbalisty. Hosté hrají trpělivě a svých šancí se dočkají i oni. Dvě promění a prohlubují naše starosti (0:2). Po utkání je do zápisu uvedeno nevhodné chování Pražana a ten spolu s Kreislem a Šáárem chybí v Kostelanech. Čtyřbodový náskok na poslední Tupesy navýšíme v Kostelanech po výhře 2:1 (Havelčík, Bartoš)  a z nejhoršího jsme prozatím venku. Vítězný gól padl až v závěru, ale byl zcela zasloužený. Naše radost nemá dlouhého trvání a v Břestku dostáváme výprask 4:0. Dvěma vlastními góly jsme se to domácím malinko usnadnili. Další ztrátou je domácí remíza s béčkem Ostrohu 1:1 (P.Mahdal ml.). To bylo v tabulce o fous před náma, ale konečný stav je výsledkem několika neproměněných šancí našich hráčů. Za mnoho to nestojí ani na konci října, když ve státní svátek hrajeme v D.Němčí s béčkem druhé kolo poháru. V polátané sestavě nastupuje do branky trenér S.Straňák a po porážce 0:3 se loučíme. Se sousedem v tabulce hrajeme v Březolupech, ale výsledek tomu neodpovídá. Za deště nám domácí dají pět branek a mohlo být i hůř (5:1 P.Mahdal ml.). Nevydařený podzim zachraňujeme v posledním kole s Kudlovicemi. Po poločase 0:2 to vypadalo na ručník, ale nakonec končí utkání happyendem a výhrou 3:2 (2x Kolacia, Ambros). Na špatné podzimní části to sice nic nemění, ale přece jenom máme o tři body víc. Bilance 4 - 3 - 6  19:28 a zisk 15 bodů stačí jenom na 11.místo a zaráží především obrovské množství inkasovaných branek.
  Na 19.listopadu je svolána mimořádná valná hromada a už před ní je jasné, že dojde k palácovému převratu. Anonymní dopisy, osočování a pomluvy neustávaly ani po ukončení provozu "Penalty" a tak se  fotbalový výbor rozhodl sbalit fidlátka a udělat za svým působením ve fotbale tlustou čáru. Skončil jak předseda S.Velík tak i členové M.Kopecký, C.Čech a S.Straňák. Ten samozřejmě opustil i trenérský post u 1.mužstva i u dorostu. Složení nového výboru překvapivé nebylo, přestože se formoval dlouhou dobu. Zaskočilo snad jenom to, že setrvání bylo nabídnuto i teď už bývalým členům, ale s nepořízenou. Novým předsedou se stal F.Karlík, který se do vedení klubu vrátil po dlouhých letech a měl svým vystupováním spíše zastřešit zbývající "vlčáky". Těmi byli F.Velecký (místopředseda), Pa.Ambros, J.Kreisl (jednatelé), J.Kaňa, F.Bradáč, J.Píška (propagace) a F.Bobčík (pokladník). Ve valné většině známé tváře, ale až na výjimky, funkcionářské teenagery. Samozřejmostí byl nový realizační tým mužů složený z bří Konrádů a F.Veleckého.
   Příprava začala v domácích podmínkách  pod vedením P.Konráda a ani přípravné utkání na sebe dlouho čekat nedaly. Po výhře 2:1 s Pitínem jsme to další prohráli s hluckým béčkem 1:4 a v sestavě překvapili Nivničané R.Bobčík a S.Výmola. Už méně, že se brzy vytratí. Znovu naskočí P.Kapsa, ale zranění ho do jarní části nepustí a s Újezdcem odehraje jen část přípravy (2:1 pro nás). Se Slavkovem hrajeme dvakrát a v obou případech prohráváme 1:2. Poslední přípravu odkopeme s Havřicemi a po vítězství 2:1 už se hlásí start soutěže. V týmu už nenacházíme J.Šáára, J.Kreisla, P.Mahdala a V.Plessnera. prodlouženo je naopak působení J.Mahdalíka, R.Šlapala a vrací se J.Vasijevič. Z vojny v Kroměříži přichází pomoct Tondra a Braš, což je parketa P.Ambrose. V Hradčovicích je sice za plaňkem nastoupen celý nový výbor, ale hráči se asi stydí a domácí nám po vyrovnaném poločase (2:2) nasází  čtyři góly a rozpaky jsou na světě (6:2 Šimčík, Šlapal). Za domácí nastoupil J.Šáár a domluva, že proti nám hrát nebude je porušena. Druhé utkání už hrajeme doma a soupeřem je D.Němčí B. Mírná převaha a také nakloněný rozhodčí ke třem bodům nevedou. Stejně jako vyloučení hráče hostí. Utkání končí nerozhodně 1:1 (Mahdalík). V Buchlovicích se poprvé představili naši vojáci a po brzkém vedení jsme měli utkání dobře rozehrané. Ve druhé polovině domácí vyrovnali a s bodem nebyl spokojen nikdo. V závěru bylo několik šancí na obou stranách, ale stav se nezměnil (1:1 Šlapal). Počet našich vyloučených se rozrostl o F.Kolaciu. Naše dva body ze třech utkání slavné nebyly a pád na předposlední flek  už vůbec ne. Na utkání s H.Němčím si našlo cestu dvěstě diváků a naši už museli vyhrát. Přesto byli hosté v prvním poločase nebezpečnější a naši nervóznější. O utkání rozhodla vymyšlená penalta po zákroku P.Blahy na F.Bartoše v předposlední minutě..  (1:0 Šlapal). V Kněžpoli držíme naději poločas. Na vedoucí branku domácích odpovídáme Bartošem, ale ve druhé polovně už zbraně nenacházíme. Domácí jsou aktivnější a své příležitosti promění (3:1 Bartoš). Třetí místo od konce chceme jednoznačně opustit směrem výš, ale soupeře k tomu nemáme ideálního. Doma vítáme poslední Tupesy (ty ovšem skončí v jarní tabulce na 2.místě a jenom 2x prohrají) a hraje se kvalitnější utkání jak by napovídala tabulka. Hosté vstoupili do jara posíleni a my jsme velmi rádi, že po brance Havelčíka z úvodu uhájíme výhru 1:0. Dvacet minut totiž hrajeme bez opět vyloučeného F.Kolacie. V Nedakonicích je patrný rozdíl v postavení obou celků a navíc je zvýrazněn naší okleštěnou sestavou. Po půlhodině sice Bartoš vyrovnává, ale na víc nemáme. Rozhodnuto je už do poločasu a také ve druhém dostáváme tři góly (6:2 Bartoš, Šimčík). Vyrovnaný souboj třiadvacetibodových celků se má konat s Kostelanama, ale opak je pravdou. První poločas ještě hrstce (80) diváků branku nenabídl, ale v tom druhém už hráli jenom Nivničané (4:0 2x Šimčík, Mahdalík, Braš). Naše nevyrovnané výkony pokračují i nadále a doma s Břestkem nedokážeme zopakovat výkon z minulého týdne. Trápení sice vidí dvojnásobný počet diváků než minule, ale s takovou lidé zase brzy zmizí. Po včasné brance hostí hned vzápětí vyrovnáváme, ale další šance zůstanou nevyužity. Stálá honba za vítězstvím je potrestána v 88. a 90.minutě, když hosté rozhodují o své výhře (1:3 Braš).  Po podzimu osmý Uh.Ostroh B uhrál na jaře jenom dvě remízy a propadl se na samé dno, čehož jsme chtěli využít. Povedlo se to podle výsledku celkem v pohodě, ale průběh tak jednoznačný nebyl. Za nerozhodnutého a stále otevřeného výsledku měli šance i domácí, ale s postupem času a skóre rezignovali. Naši odehráli utkání bez střídání, protože měli k dispozici pouze jedenáct lidí (5:0 2x Bartoš, 2x Šlapal, Mudrák). V poklidu se nacházející Březolupy nám usnadnily situaci tím, že už v prvním poločase přišly o vyloučeného hráče a dvěma zákroky, po nichž jsme kopali penalty (4:1 2x Tondra, Havelčík, Matras). Obrovské množství inkasovaných branek nás provází celou sezónu (více jich dostane jen poslední Uh.Ostroh B) a v posledních dvou utkáních se to jenom potvrdí. V o záchranu hrajících Kudlovicích hrajeme na půl plynu ( jestli to byl plyn plný tak pardon) a o výsledku nebylo pochyb. Chyby našich vypadaly jak ze školky a jestli dostaneme šedesát nebo sedmdesát gólů už je jedno (5:2 Kolacia, Mahdalík). Prestižní utkání s O.Lhotou prohrajeme také a navíc doma. Napsat, že jsme neproměnili obrovské množství šancí můžeme, ale nebude to k ničemu dobré (2:3 Šlapal, Kolacia). Rozhodující gól dostáváme v samém závěru. Pozitivní je jenom to, že sezóna skončila. Výsledkově to nestálo za nic a je jednoznačné, že mužstvo mělo na víc. O mnoho. Jaro bylo bodově podobné podzimu a skončilo bilancí 5 - 2 - 6  27:29  a ziskem 17 bodů.  Kádr a počet utkání: Matras 26), S.Stojaspal (0), L.Hladiš (25), Šlapal (26), Havelčík (23), Mahdalík (25), F.Bartoš (25), Lib.Bortel (25), Mudrák (24), Šimčík (21), Braš (7), Tondra (10) , Pe.Ambros (21), Šáár (7), Plessner (6), Pagáč (6), Jurásek (5), P.Mahdal ml.(5), Kolacia (13), Kreisl (3), J.Výmola (2),  J.Soukeník (4), J.Karlík (10), Vasiljevič (3), Pražan (4), Vykydal (1), Bršlica (1), P.Bobčík (1), R.Tomanec (1), M.Hladiš (1), L.Mahdal (1). Střelci branek: 7 - Šlapal, 6 - F.Bartoš, Havelčík, 5 - Šimčík, 4 - Kolacia, Mahdalík, 2 - Braš, Tondra, Lib.Bortel, P.Mahdal (roč. 1975), 1 - Mudrák, Matras, Pe.Ambros, Šáár, Jurásek, vlastní.

1. Nedakonice 20 4 2 68:22 64
2. Hradčovice 15 3 8 62:35 48
3. Buchlovice 11 7 8 41:43 40
4. Kněžpole 12 2 12 45:46 38
5. Ostr. Lhota 10 7 9 41:47 37
6. Březolupy 11 3 12 44:42 36
7. D.Němčí "B" 9 8 9 50:41 35
8. Břestek 11 2 13 45:40 35