OKRESNÍ PŘEBOR  2009 / 2010
Na dobré výsledky z minulé sezóny jsme chtěli navázat i v této, kdy jsme se vrátili do OP. Z části se to povedlo, ale přece jenom... ambice byly možná i vyšší. Náš tým vedli v podzimní části Milan Bršlica a Libor Bortel. Před jarní částí mužstvo převzal Ladislav Kalina. Střelecky náš tým táhl D. Skočovský (24 gólů), ale přidali se i další: M. Boďa (8) - další výrazná posila z UB, J. Šimek, L. Bortel (oba 6). V počtu odehraných minut a utkání kralovali M. Boďa (ten nechyběl na hřišti ani minutu), D. Skočovský, V. Velecký, L. Bortel, J. Šimek a  M . Holboj. Jako nováček jsme obsadili čtvrté místo a to bylo dobré vysvědčení. Tahle sezóna byla poslední pro dlouholetého hráče i kapitána Nivnice Romana Šlapala (320 utkání a 25 gólů). Po dvou sezónách u nás skončil i útočník Jirka Šimek, který u nás vstřelil 19 gólů.

hodnocení sezóny (18.července Dobrý den s kurýrem)
 Fotbalisté Nivnice jako nováček soutěže určitě nezklamali. V celkovém pořadí jim patří místo těsně pod pomyslnými stupni vítězů. Čtvrtá příčka patřila Nivnici i po podzimní části. Během zimní přestávky vystřídal trenéra Milana Bršlicu (a Libora Bortela) Ladislav Kalina. "Přišel jsem do neznámého týmu, který jsem postupně začal dávat dohromady. Hráči začali plnit mé představy, takže jsme čtvrté místo po podzimu uhájili i na jaře, " říká trenér Kalina. Během jarní části svěřenci Kaliny vyloženě nepropadli v žádném zápase.. Sice mají na svém kontě dvě prohry. "Prohráli jsme 4:0 v Havřicích, které byly v celé soutěži suverénní, a pak nešťastně v Jarošově. První ovlivnila marodka, druhý vyloučení Křeháčka v domácím utkání s O.Lhotou". Díky tomu, že se L.Kalina u trenérského kormidla během jarní části osvědčil, po dohodě s klubem svou smlouvu v Nivnici prodloužil i do následujícího ročníku. "Konec ohlásil J.Šimek a nové příchody jsou v jednání, ale spíše počítáme s doplněním kádru o dva až tři hráče," doplňuje staronový trenér. Co se samotných plánů a cílů do nového ročníku týká, tak určitě by opět chtěli hrát v popředí tabulky, "Ještě uvidíme, jak posílíme kádr, ale pokud by se naskytla i možnost postupu, asi bychom se nebránili," uzavírá nivnický trenér Ladislav Kalina.

1. Havřice 20 2 4 70:26 62
2. Nedakonice 19 3 4 83:28 60
3. Drslavice 14 8 4 71:39 50
4. Nivnice 13 6 7 56:45 45
5. Ostr. Lhota 11 6 9 50:48 39
6. Nezdenice 10 7 9 40:39 37
7. Kostelany 10 5 11 56:63 35
8. Polešovice 10 3 13 49:63 33