TĚLOVÝCHOVNÁ  JEDNOTA  NIVNICE  z.s. FOTBAL 

1.mužstvo - 1.A třída    dorost- krajská soutěž   žáci- okresní přebor   přípravky- okresní přebor

JARNÍ ČÁST 1.B TŘÍDY

TJ NIVNICE - HAVŘICE   5 : 0  (3 : 0)
branky: 21., 31, Lukeš, 23., 89.Velecký, 64.Slezáček
žk: Hladiš F. - Maršálek L.
TJ Nivnice: Hladiš F. - Ligas P. (25.Krč), Michalec, Hladiš P. (Boďa), Velecký - Bortel, Pitner, Straňák, Krajčovič (62.Slezáček) - Lukeš, Bartoš
Havřice: Rachůnek T. - Doležálek, Rachůnek T., Crla, Rachůnek Mi, Slavětinský (75.Klusák), Maršálek L.(56.Buráň), Masařík, Maršálek Ma.(65.(Řezníček), Uherek, Ulčík
rozhodčí: Surovec -  Měšťánek, Šimoník
diváci:230

     V posledním utkání této sezóny a na nějaký čas i v 1.B třídě, jsme přivítali na domácím trávníku tradičního soupeře z Havřic. Zdravotní stav kádru nám mnoho změn neumožnil. Mimo hru jsou nadále Boďa i L.Ligas. Do branky se postavil šestnáctiletý dorostenec Hladiš, který nahradil absentujícího Koktavého.
   V úvodní dvacetiminutovce se toho moc zajímavého neudálo. Hrálo se převážně mezi šestnáctkami a vyložené šance nepřicházely. Teprve 21. minuta přinesla zajímavý okamžik. Po faulu na P.Ligase se k přímému kopu postavil Lukeš a přestože si Rachůnek na míč sáhl, tak se domácí ujali vedení 1:0. Už za 3 minuty to bylo 2:0. Do vápna krásně pronikl Pitner, přihrál Krajčovičovi, který uvolnil Veleckého a ten dával do odkryté branky na dvoubrankový rozdíl. Potom následovalo nucené střídání zraněného P.Ligase. Jeho místo zaujal Krč, který se postavil na post stopera, kde odehrál celý podzim. Ve 31. minutě našel Velecký volného Lukeše a ten podél gólmana upravil na 3:0. Po úvodní dvacetiminutové oťukávané to byla pro hosty studená sprcha. Havřičané se pěknou střelou Slavětinského představili v 36.minutě. Do půle se ještě prezentoval pěknou křídelní akcí Lukeš, ale hostující brankář byl na místě. Stejná akce se opakovala ve 44. minutě. Lukeš utekl po pravé straně, ale následná střela Straňáka nebyla důrazná. K zajímavostem prvního poločasu patří určitě to, že po zraněném P.Ligasovi převzal kapitánskou pásku mladičký gólman domácích F.Hladiš.
 
Druhý poločas začal stoprocentní šancí hostů. T.Rachůnek obešel brankáře domácích, ale trefil na brankové čáře Michalce. V 59. minutě se k pěkné hlavičce prodral hostující Buráň, ale domácí brankář Hladiš efektivně zakročil. V 64. minutě po standardní situaci vstřelil první gól za 1. mužstvo hlavou Slezáček 4:0. Ondra tak byl odměněn za jarní formu a přístup k fotbalu. V 73. minutě se hosté dostali znovu do šance Slavětinským, ale mladý domácí gólman prokázall svůj talent a šanci vychytal. V 84. minutě došlo k dalšímu zranění v řadách domácích, když hřiště opustil na nosítkách P.Hladiš. Domácí tato událost nedeprimovala a v 89. minutě dali na 5:0. Straňák vysunul Lukeše a jeho centr dorazil do sítě Velecký. To bylo z utkání vše a domácí mohli začít slavit prvenství v 1.B třídě i s krásným pohárem.

OSVĚTIMANY - TJ NIVNICE   3 : 0  (2 : 0)
branky: 5. R.Křemeček, 39. Válek, 89. Dobeš
sestava TJ Nivnice: Koktavý - Ligas P., Michalec, Hladiš P. (70.Krajčovič), Pitner - Bortel, Velecký, Straňák, Krč (46.Slezáček) - Lukeš, Bartoš

rozhodčí: Toman - Janča, Kotačka
žk: Křemeček L., Válek - Pitner, Lukeš
diváci:150
  K předposlednímu utkání v této sezóně odjeli naši fotbalisté do Osvětiman. Po potvrzeném postupu z minulého kola jsme se ovšem museli mít na pozoru. Jarní bilance Osvětiman je totiž dechberoucí: 10-1-0 při skóre 39:6! Není tedy divu, že se domácí během jarní části posunuli z 9.místa až těsně pod náš celek na 2. místo tabulky. Rozdíl 7 bodů v tabulce však ubral utkání patřičný náboj.
  Úvodní gól utkání padl už v 5. minutě. Na půlící čáře jsme ztratili míč a R.Křemeček z poloviny hřiště dával na 1:0. Náš gólman Koktavý v pohodě kontroloval míč v domnění, že půjde vedle branky! Vzápětí Straňák krásně našel rohovým kopem P.Ligase, ale jeho hlavička šla těsně nad. Ve 14. minutě rychle rozehrál přímý kop P.Ligas na Lukeše, který uvolnil Veleckého. Tomu míč v ideální šanci uskočil. Na straně domácích o minutu později nevyužil dobré pozice R.Křemeček, když mířil doprostřed branky. V dalším průběhu měli převahu domácí fotbalisté a naši hrozili pouze z protiútoků. Žádný z nich ovšem nebyl tak nebezpečný, aby přinesl vyrovnání. Byli to naopak domácí hráči, kteří vstřelili druhý gól utkání. Po autovém vhazování se v 39. minutě prosadil Válek - 2:0. Tentýž hráč mohl ještě do půle zvýšit. Jeho střela mířila nad a domácí hráli i nadále aktivněji. Stav 2:0 se již v prvním poločasu neměnil a byl reálným obrazem dění na hřišti. Osvětimanští fotbalisté nás přehrávali zejména v záložní řadě a naše obraná řada tak musela být stále v pozoru.
      Prvních deset minut druhé půle už bylo daleko vyrovnanějších než tomu bylo v poločase prvním. Dvě pěkné střely předvedl hostující Lukeš a u domácích hlavičkoval nad opět R.Křemeček. V 69. minutě krásně k tyči střílel Bortel a hra hostů už snesla přísnější měřítko. Výsledkem byla další akce, kdy po pěkné nahrávce Straňáka střílel nad Slezáček. 89. minuta přinesla třetí gól domácích. Po křídelní akci zvýšil na konečných 3:0 Dobeš. Ve druhé půlce se naši fotbalisté zlepšili, ale prospaná první půle dala výsledku spravedlivou podobu.
SLAVKOV - TJ NIVNICE 1 : 1 ( 1:1 )

branky: 24.Šimek - 31.Krč
sestava TJ Nivnice: Koktavý - Krč, Michalec, Hladiš P., Pitner. - Bortel, Velecký, Straňák (89.Smítal), Krajčovič (60.Slezáček)- Lukeš, Bartoš (70.Holboj)
rozhodčí: Horvát - Vacula, Schnurmacher

žk: Velecký, Holboj
diváci:150

    Podzimní utkání Nivnice - Slavkov, které se dohrávalo v kancelářích KFS, dávalo odvetě patřičný náboj. A to i přes skutečnost, že v tabulce má Nivnice o 32 bodů více než domácí celek. Hostům stačil k vítězství v soutěži pouhý bod. Utkání se hrálo netradičně v sobotním dopoledni a nebylo překvapením, že v hledišti bylo daleko více fanoušků Nivnice než domácích. Horší už byla skutečnost, že v naší sestavě chybělo několik opor (Boďa a bratři Ligasovi) a tým byl doplněn dorostenci.
   V úvodu utkání se nic zajímavého nedělo a za zmínku stojí jenom pěkná střela Straňáka v 7.minutě. Domácí Pochylý však byl pozorný. Hra nadále pokračovala ve stejném duchu jako začala. Hosté měli míč častěji na svých kopačkách, ale vyložené šance nepřicházely. V první šanci domácích se v 17. minutě ocitl Kostelník, ale míč se mu zasukoval pod nohama a bylo po akci. Ve 23. minutě přišla dosud největší šance. Hostující Bartoš byl zcela sám před domácím gólmanem, ale situaci zazdil. Hned potom platilo známé nedáš - dostaneš. Stejnou akci domácí Šimek bezpečně proměnil - 1:0. Naši se potom dostali do útlumu a vysvobození přišlo ve 31. minutě. Standardku Straňáka vrátil hlavou Velecký na Krče a bylo srovnáno na 1:1. Ve 42. minutě zahrával domácí Stojaspal standardní situaci z 18ti metrů, ale výhodné situace nevyužil. Následně střílel krásně Bartoš, ale Pochylý předvedl parádní zákrok a udržel remízový stav. 
   Na začátku druhé půle hlavičkoval hned dvakrát po rohovém kopu domácí Zimčík. Hostující hráči jenom přihlíželi, ale stav se neměnil. Stejně to dopadlo na druhé straně při hlavičce Veleckého. Od té chvíle převzali iniciativu domácí a naši si koledovali o inkasovaný gól. V 70. minutě spálil svoji druhou stoprocentní šanci Bartoš, když mu skvěle nahrál Slezáček. To bylo na dlouhou dobu znovu vše, protože utkání ani nadále moc krásy nepobralo. Vzruh přinesla až 80. minuta. To střílel Lukeš a míč těsně minul branku domácích. V poslední desetiminutovce utkání se nic nezměnilo a proto slavíme za uhraný bod postup!

 

TJ NIVNICE - SUŠICE  8 : 0 ( 6:0 )
branky: 13., 34., 81., 89.Velecký, 18.,45.Bartoš, 23.,40.(p) Lukeš

sestava TJ Nivnice: Koktavý - Krč (46.Krajčovič), Michalec, Hladiš P., Ligas P. - Bortel, Pitner, Velecký, Straňák R.(68.Smítal) - Lukeš (Slezáček), Bartoš
rozhodčí: Mitáček - Katrňák
žk: Hastík, Hejda, Šur, Hurta
diváci: 250

     V dalším domácím utkání jsme přivítali nevyzpytatelný celek Sušic. Ten je totiž schopný porazit silné Strání, ale i prohrát doma s posledním Slavkovem. Hosté nadále bojují o záchranu v soutěži, kdežto domácí Nivnici schází k postupu uhrát pouze 4 body. Favorit utkání byl proto jasný, přestože domácím chyběli zraněný L.Ligas a Boďa.
   Úvodní část zápasu se odehrávala na polovině hostí a ve 12. minutě byla převaha domácích korunována gólem. Na pravé straně si narazili míč Pitner s Bartošem a jejich akci zakončil Velecký, který byl sám před brankářem - 1:0. Už v 18. minutě unikl zleva Velecký, přihrál na Bartoše a ten zblízka upravil na 2:0. Ve 21. minutě střílel z přímého kopu hostující Kaštánek, ale domácí Koktavý byl na místě. Už ve 23. minutě narostlo skóre na 3:0, Ligas přihrál Lukešovi a ten mířil z dvaceti metrů přesně k tyči. Na další gól se také nečekalo dlouho. Ve 34. minutě přihrál P.Hladiš Veleckému, ten přehodil gólmana a bylo to 4:0. Ve 39. minutě byl ve vápně faulován Bartoš a z penalty upravil na 5:0 Lukeš.  Ve 43. minutě vypili hosté kalich hořkosti až do dna - Bartoš na dvakrát upravil na 6:0. První poločas se odehrál výhradně na polovině hostí a výsledek odpovídal dění na hřišti.
  Druhá půle začala znovu převahou domácích, ale ti se více než střelbě věnovali kombinacím. V 56.minutě domácí vystřídali Lukeše a premiéru v 1.mužstvu si odbyl dorostenec O.Slezáček. A zrovna ten měl šanci v 58.minutě, ale hostující Vitásek zázračně zachránil. Domácí byli od té chvíle ke svému soupeři milosrdní a i přes výraznou převahu skóre přestalo narůstat. To se změnilo až v 81.minutě. Smítalovu střelu odraženou od tyčky dorážel Velecký - 7:0. V 89. minutě uzavřel účet utknání opět domácí Velecký - 8:0 a diváci tak odcházeli velmi spokojení.

FC STRÁNÍ - TJ NIVNICE  1 : 2 ( 0:2 )

branky: 83. Jánošík - 6.Lukeš, 38.Velec
sestava Tj Nivnice: Koktavý - Krč, Michalec, Hladiš P., Ligas P. - 88.Boďa(71.Bortel), Pitner (82.Krajčovič),  Velecký, Straňák R. - Lukeš (86.Trtek J.), Bartoš
rozhodčí: Vacula - Kotačka, Mikulášek
žk: Šidlo, Janík, Frúhauf, Koritina - Pitner, Lukeš, Krajčovič
diváci: 400

     Předchozí kolo navýšilo rozdíl mezi první Nivnicí a druhým Stráním na 6 bodů. Z toho důvodu jsme na Strání odjížděli v relativním klidu, neboť nás i případné zaváhání nechávalo na čele tabulky. Naopak jakýkoliv bodový zisk by nám dával trumfy do rukou pro závěrečná kola soutěže. Domácím chyběl vyloučený Zderčík a nivnickým naopak zraněný L.Ligas. V hledišti se sešly početné divácké zástupy fanoušků obou táborů, ale i mnoho nestranných příznivců fotbalu, protože se hrálo jedno z nejzajímavějších utkání krajských soutěží.
 
Utkání začalo velmi svižně a už v 6. minutě unikl po křídle nivnický Straňák, který našel na malém vápně Lukeše a hosté vedli 0:1. O chvíli později po nedorozumění domácí obrany střílel těsně vedle Velecký. I další šanci měli hosté - Lukešovu střelu v 9.minutě bravurně vyrážel domácí gólman Děcký. Domácí opláceli dvěma střelami Früfaufa, ale obě šly nad. V 15. minutě zachraňoval dorážku domácího Žajgly Koktavý až na brankové čáře. V 19. minutě trefil hostující Bartoš polostřelou polocentrem tyč domácí branky. Potom následovala územní převaha domácích, ze které vytěžili několik střel z dálky, ale ty ke srovnání nevedly. Udeřilo však ve 38.minutě na straně hostí. Lukeš se krásně uvolnil na polovině hřiště, našel naběhnutého Veleckého a ten přehodil domácího gólmana - 0:2. To bylo z první půle vše a do kabin tak odcházeli spokojenější Nivničané.
  Druhá půle začala opět oboustrannou aktivitou a hra měla rychlý spád. V 59. minutě po rohovém kopu spálil hlavou tutovku Boďa a to bylo ze šancí na dlouhou dobu vše. Domácím se podařilo snížit v 83. minutě, když hlavou snižoval z blýzka Jánošík - 1:2. V závěru si domácí vytvořili několik standardních situací, ale k vyrovnání to nevedlo. Nivničané tak zvýšili svůj náskok a vedou suverénně 1.B třídu!
 

TJ NIVNICE - PRAKŠICE 4:0 (3:0)
branky: 9.Bartoš, 25.Pitner, 31.Lukeš, 64.Straňák R.

sestava TJ Nivnice: Koktavý - Krč, Michalec, Hladiš P., Ligas P. - Ligas L. (88.Boďa), Pitner (66.Krajčovič),  Velecký, Straňák R. - Lukeš, Bartoš
rozhodčí: Kotačka - Janča, Toman
žk: Jurák, Pochylý, Ondra   
čk
: Jurák

diváci: 250

     Po bodově velmi chudém týdnu přijeli do Nivnice hosté z Prakšic. Náš soupeř se na jaře odpoutal od spodních příček tabulky, zejména díky dobré bilanci na domácí půdě. Derby proti Prakšicím jsme na našem hřišti nehráli hodně dlouho, a proto se očekávalo zajímavé utkání.
  Úvod utkání byl oboustrně vlažný. První slušné akce se diváci dočkali v 8.minutě, ale hlavička Pitnera neměla důraz. O minutu později už diváci jásali. Na levé straně se uvolnil Velecký, který našel Bartoše a ten placírkou v k tyči otevřel skóre - 1:0. V 15. minutě zahrál hostující gólman Pochylý rukou mimo vápno a uviděl žlutou kartu. Nabídnutou standardní situaci zablokovala hostující zeď a skóre tak zůstalo nezměněno. V 17. minutě unikl velmi aktivně hrající Velecký, našel centrem Pitnera, ten ale mířil hlavou nad hostující bránu. Ten samý hráč napravil své zaváhání o chvíli později, kdy se ve 25. minutě po nahrávce Straňáka opřel do míče z 25 metrů a bylo to - 2:0. Ve 31. minutě centroval znovu Velecký, Pitner si krásně zpracoval míč, vrátil ho Lukešovi a ten umístil míč k tyčce - 3:0. Ve 32. minutě hosté poprvé mířili na domácí branku. Slabou střelu Zálešáka domácí gólman Koktavý bezpečně zlikvidoval. Závěr první půle byl stejně tak jako celý její průběh, ve znamení převahy domácích a skóre odpovídalo dění na hřišti. 
  Druhá půle začala stejně tak, jak první skončila. Domácí udávali tón hry a hra se odehrávala převážně na polovině hostí. Ti stříleli pouze ojediněle zdálky. Nebezpečně mířili Ondra a Sukup. V 61. minutě napadl hostující Zálešák boxerským stylem Veleckého, ale k údivu všech přítomných neviděl ani žlutou kartu! Domácí to nabudilo a v 64. minutě střílel z vápna Straňák a jeho tečovaná střela skončila v síti - 4:0. Hosté pokračovali v nervózní hře a po druhé žluté kartě šel v 65. minutě pod sprchy Jurák. Další vzruch přinesla 76. minuta. Lukeš přehazoval hostujícího gólmana Pochylého, ale ten byl dostatečně dlouhý a střelu zneškodnil. Domácí pokračovali ve hře na jednu branku. Přesto jim v 85. minutě zatrnulo. Nezaviněně došlo ke zranění L. Ligase, který byl odnesen na nosítkách. Potom se již utkání dohrávalo bez jakéhokoliv vzruchu.

 

ZLECHOV - TJ NIVNICE 4:3 (1:3)
branky: 15.Kowalík (p), 47.Kedra, 80.Velcr, 90.Urbanec - 7., 41.Velecký, 44.Bartoš

sestava TJ Nivnice: Koktavý - Velecký, Michalec, Hladiš P., Ligas P. - Boďa, Ligas L., PitnerBortel - Lukeš (68.Krajčovič), Bartoš
rozhodčí: Kostelník
žk: Balíček, Drška, Velcr - Bartoš, Ligas L., Lukeš
diváci: 50

     Za deštivého počasí naše mužstvo odjíždělo k venkovnímu utkání do Zlechova. O kvalitě soupeře svědčí i to, že na domácí půdě z devíti utkání prohráli pouze jedno. Po ztrátě bodů ve Zlámanci jsme chtěli bodovat naplno. Hráčů se sešlo jen 12. Někteří si asi neuvědomovali náročnost a důležitost utkání anebo byl příčinou dopolední začátek.
  První branka utkání padla již v 7. minutě. Skóre otevřel hostující Velecký, který sám vyvezl z vlastní poloviny míč, přihrál na Lukeše, ten mu přihrávku ve vhodnou chvíli vrátil a Veleckému nedělalo problém zblízka zakončit - 0:1. V 10. minutě zahrozili domácí Štanglem, ale jeho střela mířila nad. V 15.minutě vystrašil skákavou střelou hostujícího Koktavého Kalmus. Vzápětí se proti nám kopal pokutový kop, když Velecký nedovoleně zastavil pronikajícího Kowalíka. Tentýž hráč sám i penaltu proměnil - 1:1. Ve 25. minutě nebezpečně střílel Pitner, ale domácí gólman jeho střelu vyrazil. O minutu později nivničtí zahrávali rohový kop, ale hlavička Boďi mířila vedle. Nivničtí byli v první půli aktivnějším týmem a ve 41. minutě se dočkali gólu. Po centru Bartoše na L.Ligase se míč dostal k Veleckému a ten se zblízka opět nemýlil - 1:2. Ve 44. minutě hosté svůj náskok navýšili - po individuální akci Bortela, krásnou střelou zakončoval Bartoš - 1:3. V tu dobu asi na výhru domácích nesázel nikdo...
  Druhá půle vyšla domácím na jedničku. Již ve 47. minutě se jim podařilo snížit po dorážce Kedrou - 2:3. v 50. minutě slibně rozjeli akci hosté po ose Lukeš - L.Ligas, Bartoš a střílející Hladiš P. našel pouze náruč domácího gólmana Dvořáka. Terén byl stále více težký a promáčený a to více svědčilo domácím. V 60. minutě se do průniku dostal L.Ligas ale domácí obránci ho o míč obrali. Vzápětí zkoušel pozornost hostujícího Koktavého střelou z dálky Jurášek. V 66. minutě střílel Bartoš, ale mířil nad. V 72. minutě se blískl hostující gólman Koktavý, jež nadvakrát vychytal ve 100% šanci Kowalíka. V 80. minutě udeřili domácí a porařilo se jim vyrovnat na 3:3. Autorem gólu byl dorostenec Velcr. V 90. minutě byl dokonán obrat. Nikým nekrytý Urbanec dotlačil míč za záda Koktavého - 4:3. Skvěle rozehraný a vyhraný zápas jsme tak nakonec ztratili.

 
ZLÁMANEC - TJ NIVNICE 1:1 (0:1)

branky: 63. Němec - 7.Lukeš
sestava TJ Nivnice: Koktavý - Velecký, Michalec, Hladiš P. (70.Krajčovič), Ligas P. - Boďa (65.Straňák R.), Ligas L., Pitner, Bortel - Lukeš, Bartoš

rozhodčí: Vlašic
žk: Svízela, Sadil - Michalec, Bartoš, Lukeš, L.Ligas

     Fotbalové soutěže pokračují v kvapíkovém tempu dál. Po nedělním kole se hrálo opět ve středu a nivnický tým cestoval do Zlámance. Celek Zlámance má zajímavou bilanci - doma je neporazitelný, když první body za remízu ztratil až v minulém kole s Jalubím, kdežto venku už to taková sláva není - 3 body z devíti venkovních utkání. Do naší sestavy se poprvé po zranění vrátil P.Hladiš a absolvoval tak jarní debut. Naopak chyběl P.Krč, což se ještě v této sezóně nestalo. Po posledních dobrých výkonec přijela s našimi fotbalisty i početná divácká podpora, která měla v hledišti většinu.
   Samotné utkání začalo pro náš tým velmi dobře. Už ve 2. minutě nebezpečně střílel Lukeš a ten samý hráč v 7. minutě už střílel z pravé strany přesně - 0:1. Ideální pas mu poslal Bartoš. Domácí měli vzápětí šanci srovnat, ale Němec střílel vysoko nad. Ve 21. minutě mohl vedení hostů navýšit L.Ligas, ovšem trefil pouze gólmana Kročila. Ještě větší šanci spálil Lukeš ve 42.minutě. Zcela sám se ocitl před gólmanem, ale kličkou se vyhnal mimo střelecký úhel a bylo po akci. Z první půle to bylo vše, přestože se před poločasem domácí pokusili o srovnání, v šanci byl Smolka, toho Koktavý vychytal a šlo se do kabin. 
  Ve druhé půlce se jako první představil domácí Sadil, který dalekonosnou střelou ohrozil hostujícího Koktavého. Ten s vypětí všech sil vyrazil na roh. V 63. minutě vybojoval u rohového praporku míč domácí Jirksák, našel Němce a ten technicky k tyči srovnal na 1:1. Od té doby se na hřišti začala na obou stranách kupit nervozita, ke které přispěl svými výroky i hlavní rozhodčí. Dvanáct minut před koncem mohli strhnout domácí vedení na svou stranu, Damborský však byl nepřesný. V 80.minutě na tom byla podobně i Nivnice, když krásně střílel z přímého kopu L.Ligas, ale domácí gólmam skvěle zasáhl. Stav utkání se již nezměnil a nutno říct, že bod ze Zlámance je rozporuplný, protože jsme měli určitě navíc.

 

TJ NIVNICE - KORYČANY 3:2 (1:1)

branky: 15.Lukeš, 60.Ligas L., 80.Velecký - 29.Kroutilík, 53.Lysko
sestava Tj Nivnice: Koktavý - Velecký,Michalec, Krč (46.Bartoš),Ligas P. - Boďa, Ligas L., Pitner, Straňák R. (78.Krajčovič) - Bortel, Lukeš (80.Smítal)
rozhodčí: Macháč
žk: Lukeš, Ligas L. - Věžník J, žník K., Kroutilík
diváci: 300

     Ke třetímu utkání v krátkém sledu k nám přijel tým Koryčan, který se nachází na třetím místě tabulky. Hrál se tedy šlágr kola. Ten byl ještě umocněn tím, že právě v Koryčanech jsme utrpěli zatím poslední prohru v soutěži a tu jsme chtěli kvalitnímu soupeři oplatit.
  Samotný začátek zápasu přinesl několik rohových kopů na obou stranách, ale přímou střelu na branku to nepřineslo. V 15. minutě se domácí tým dostal do vedení. Na pravé straně založil akci Straňák, přihrál Boďovi a po jeho kolmici skóroval z úhlu Lukeš - 1:0. Hned vzápětí prošel středem Velecký, ale sám před gólmanem neuspěl. V 25. minutě střílel k tyči Lysko, ale domácí Koktavý míč u tyče zneškodnil. Ve 29. minutě už hosté srovnali. Po křídle unikl Staněk a nikým neatakovaný Kroutilík srovnal na 1:1. Ve 35.minutě ideálně nahrál Straňák Lukešovi, ten udělal gólmanovi kličku, ale po kontaktu nezakončil. V závěru poločasu střílel nebezpečně Lysko, ovšem míč po zákroku Koktavého v síti neskončil. Hned potom zakončoval na druhé straně Bortel, ale trefil hostujícího obránce. To bylo z prvního poločasu vše.

  Druhá půlě začala střelou domácího Pitnera. Branku však přestřelil. Hosté už byli ale přesní: v 53. minutě prošel Lysko a sám před gólmanen se nemýlil - 1:2. Radost hostů neměla dlouhého trvání. Po hodině hry zahrál roh Bortel, míč vrátil hlavou Velecký a od břevna se míč odrazil k P.Ligasovi, který dorážel na 2:2. Další šanci vypracoval svým centrem aktivní Lukeš. Jeho centr L.Ligas hlavou nezužitkovat. V té době se na hřišti hrál velmi kvalitní fotbal, který patřil k ozdobám soutěže. V 80. minutě propukla radost v řadách domácích, Standardní situaci, když centroval P.Ligas, využil hlavou Velecký - 3:2 !!! V závěru hrála obě mužstva na hranici svých sil. Stav však zůstal nezměněný.

TJ NIVNICE - OSTROŽSKÁ LHOTA 4:2 (3:1)

branky: 8.Bortel, 31.Lukeš, 44. Pitner, 70. Ligas L. (p) - 34.Štergenich P., 52. Minařík
sestava Tj Nivnice: Koktavý - Velecký, Michalec(45.Straňák R.), Krč, Ligas P. - Boďa(73.Krajčovič), Ligas L., Pitner(81.Smítal), Bortel - Lukeš, Bartoš

rozhodčí: Daněk
žk: Michalec, Boďa, Lukeš - Hanák, Štergenich P., Pešík, Štergenich J.
diváci: 210

     Od poslední výhry O.Lhoty už uplynulo téměř 6. měsíců. Naposledy se totiž hosté radovali 14.října, když doma zdolali Nedakonice. Od té doby tahají šňůru šesti utkání bez výhry a během téhle série uhráli pouhý 1 bod. Naši hráči mají jiné "starosti". Jejich série bez prohry už čítá 7 utkání (z toho 6 výher). Do naší sestavy se po minulé absenci vrátili P.Ligas a Lukeš.
   Stav utkání se měnil již brzy po jeho úvodu. V 8.minutě vybojoval na polovině míč P.Ligas a uvolnil Bortela a ten krásně podél gólmana otevřel účet - 1:0. Ve 22. minutě se krásně uvolnil v pokutovém území hostí Lukeš, ale následná střela skončila na právě tyčce. Hosté se vzápětí prezentovali střelou Pešíka, ale domácí Koktavý vyrazil na rohový kop. Ve 31. minutě pohnuli skórem opět domácí. Boďa poslal do sóla Lukeše a ten obešel i brankáře a dával do opuštěné branky - 2:0. Hosté hned ve 34. minutě snížili dalekonosnou střelou P.Štergenicha na 2:1. Závěr první půle byl ve znamení několika střel hostí. Jedna z nich dokonce skončila na břevně domácí branky, střílel J.Štergenich. Gól do šatny stejně přišel. Krásnou akci po ose Bortel, Ligas L., zakončil do prázdné branky Pitner - 3:1.
  Druhý poločas začal přečíslením domácí obrany a hosté už v 52. minutě snížili na 3:2. Gól dával Minařík. Domácí to nijak nedeprimovalo a i nadále byli aktivnější. Výsledkem byla akce Lukeše, který byl faulován Hanákem v pokutovém území. K penaltě se postavil L.Ligas a neomylně skóroval - 4:2. Hostům to vzalo vítr z plachet a k ohrožení domácí branky se dostali velmi sporadicky. Závěr utkání se odehrál na polovině hostí a nivniční ani poosmé v řadě neprohráli.


NEDAKONICE - TJ NIVNICE 3:3 (2:2)

branky: 41. Bartošík, 42. Petek, 81. Šoustek - 34. Velecký, 35. Ligas L., 58. Bartoš
sestava Tj Nivnice: Koktavý - Velecký, Michalec, Krč, Pitner (76.Zálešák) - Boďa, Ligas L., Straňák, Krajčovič - Bortel, Bartoš (86.Hladiš F.)
rozhodčí: Šubík - Mitáček, Mikulášek
ŽK: Bartoš

diváci: 200
 
     Do Nedakonic, kde se nám v poslední době nedařilo, jsme odjeli bez několika hráčů základní sestavy. Z různých příčin jsme se museli obejít bez P.Ligase, Lukeše, Holboje a P.Hladiše. Za daných okolností jsme neměli přehnané ambice, ale určitě ne poraženeckou náladu.
 Úvod utkání se odehrál bez šancí, ale přesto bylo poznatat, že proti sobě hrají dvě kvalitní mužstva. K prvnímu ohrožení branky se dostali domácí, když z přímého kopu dobře střílel Šoustal, ale Koktavý byl na místě a vyrazil míč na rohový kop. Ve 22. minutě se domácí znovu dostali k nebezpečné standadce, ale ani Lakůvka nebyl přesný. Ve 31. minutě měli šanci domácí, ale hlavička z malého vápna šla nad. Neúspěšných exekutorem byl Bartošík. Hned vzápětí střílel nebezpečně hostující Bartoš. Domácí Ondřej však míč vyrazil. Ve 34. minutě udeřilo před brankou domácích. Standardku L.Ligase lízl hlavou Velecký a stav byl 0:1. O minutu později ideálně nahrál Straňák L.Ligasovi a ten z první uklidil míč k tyči - 0:2. Domácím se podařilo za chvíli snížit. Míč odražený od břevna dorazil ve 41. minutě Bartošík do sítě 1:2. O minutu později bylo už vyrovnáno. Z brejku vyrovnal do prázdné branky Petek - 2:2. Ve 45. minutě jsme dali Boďou gól, ale rozhodčí odpískal faul na brankáře. Nutno říct, že ho viděl málokdo. Což také dokázal natočený záznam utkání.
  Druhá půle se z počátku odehrávala ve stylu nahoru - dolů. V 58. minutě jsme si vedení opět vzali na svou stranu. Bortel přihrál Bartošovi a ten podél gólmana upravil na 2:3. V 64. minutě se opakovala situace z první půle. Střela domácích se odrazila od tyče, ale domácí Klečka minul zcela prázdnou bránku! V 76. minutě se premiéry v 1.mužstvu dočkal Jakub Zálešák, který nahradil Pitnera. V 81. minutě domácí po centru srovnali na 3:3. Autorem gólu hlavou byl Šoustek. V závěru se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu, ale stav se už nezměnil. Jedná se tak o první naši remízu v soutěži.
 trenér R.Pagáč k utkání: Před zápasem bych bral bod, ale po průběhu utkání je bod málo! Domácím jsme bod darovali třemi lacinými góly.

TJ NIVNICE - ZDOUNKY 2:0 (0:0)

branky: 75. Velecký, 84. Ligas L.
sestava Tj Nivnice: Koktavý - Ligas P., Michalec, Krč, Velecký - Boďa, Ligas L., Straňák (55.Holboj), Pitner - Bortel (89. Trtek J.), Lukeš (85.Bartoš)
rozhodčí: Vobořil - Hrbáček, Horváth
žk: Pitner, Ligas L. - Pektor, Navrátil, Buša L.
diváci: 200

Po dlouhé zimní pauze se konečně nivničtí fotbalisté představili svým fanouškům na domácí půdě. Postavení v tabulce a také rozdíl 17 bodů v náš prospěch jasně hovořil o tom, kdo je favorit.
  Už samotný úvod utknání zápasu byl zajímavý. Rozhodčí totiž nepřipustil ke hře 3 hráče hostí, protože měli na registračním průkazu odlišný název oddílu. Úvod utkání se odehrával na polovině hostí, ale vzruch přineslo pouze několik standardních situací zahrávaných Straňákem. V 27. minutě jsme zahrávali standardku z 18 metrů, ale střela L.Ligase byla tečována mimo branku. Jinak se v prvním poločase nestalo vůbec nic, co by stálo za zmínku. Snad jen střela Veleckého ve 42. minutě, ale hostující Rampas byl na místě.

  Úvod druhé půle přinesl stoprocentní šanci hostí, ale Navrátil mířil vedle branky. Potom následovala naše převaha, ale z ní střílel Boďa těsně vedle branky. Stejně se po rohovém kopu vedlo i hlavičce P.Ligase v 74. minutě. Skóre se měnilo vzápětí. V 75. minutě skóroval po rohu Bortela hlavou Velecký - 1:0. V 84. minutě se diváci dočkali krásné fotbalové akce. Centr Holboje usměrnil z voleje do sítě L.Ligas - 2:0. Ten ještě v 89. minutě spálil vyloženou šanci, když ho vychytal Rampas.

JALUBÍ - TJ NIVNICE 0:3 (0:2)

branky: 36. Krajčovič, 45. Velecký, 67. Ligas L. (p)
sestava TJ Nivnice: Koktavý - Ligas P., Michalec, Krč, Velecký - Boďa, Ligas L., Straňák, Krajčovič (63. Pitner) - Bortel, Bartoš (80.Holboj)
rozhodčí: Korch
žk: Ulman, Kegler - Velecký

K prvnímu jarnímu utkání cestovalo naše mužstvo do Jalubí. Utkání se odehrávalo za krásného slunčného dne. První poločas se nesl v duchu oťukávání se a hlavně v nepřesnostech obou mužstev. Do první akce se dostal v 6. minutě hostující Velecký, ale mířil nad. V 35. minutě zahrozili domácí, kdy až hostující Velecký vykopával míč z brankové čáry. První gól padl až v 36. minutě po přihrávce Bartoše na Krajčoviče - 0:1. Ve 45. minutě se hostujícím podařilo navýšit náskok, kdy po faulu na Kajčovice, Straňák rozehrával přímý kop a Velecký se hlavou nemýlil - 0:2.
  Do druhé půle nastoupili obě mužstva beze změn. Hned v úvodu si hostující vypracovali několik šancí, ale ty zůstaly neproměněny. V 67. minutě hostující mužstvo po ruce domácích zahrávalo penaltu, kterou Ligas L. s přehledem proměnil - 0:3. Po té začali hrozit domácí. Nejprve v 73.minutě Koktavý pohotově vytáhl střelu domácích na roh a v 85. minutě lapil velkou šanci domácích. Více se v utkání již nestalo a proto si odvážíme z Jalubí 3 body.

ZIMNÍ PŘÍPRAVA

přátelské utkání muži 6.4.2013

TJ NIVNICE - SK SV BOJKOVICE  (1.A třída) 2:1

branky:  30. Bartoš, 79. Smítal - 64. Krč (vlastní)
rozhodčí: Ambroz

sestava: Koktavý (45. Hladiš F.) - Ligas P., Velecký, Michalec, Krč (65. Smítal) - Boďa (76. Krč), Ligas L., Pitner, Straňák - Bartoš (60. Ryšávka), Bortel

     V dalším přátelském utkání jsme se střetli s týmem z vyšší soutěže, a to s týmem SK SV Bojkovice. I když se jednalo o tým z I.A třídy, na předvedené hře to nebylo nějak znát, ba naopak jsme byli právě my lepším týmem. Úvod utkání byl opatrný z obou stran. Do první šance se dostal v 7. minutě Bartoš, ale z úhlu střílel vedle. Ve 20. minutě se k odraženému míči dostal Pitner, ale střílel nad bránu gólmana Konečného. V této době utkání jsme byli lepším týmem, drželi jsme míč na kopačkách a hrozili jsme z rychlých brejků. Bojkovice jsme do žádné vyložené šance nepustili, jelikož všechny jejich nakopávané balóny sbírali ve středu obrany výborně hrající P. Ligas a Velecký. Do další šance se dostal, po individuální akci Krče,  L. Ligas, ale gól nepadl. Do vedení jsme se dostali ve 30. minutě, kdy Krč vysunul po lajně rozběhnutého Pitnera, ten centroval na L. Ligase, který sklepl míč Bartošovi a ten se v zakončení nemýli - 1:0. V závěru první půle jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, kdy se po střele L. Ligase zahrával rohový kop, ze kterého mohl Boďa zvýšit, ale hlavou minul.
  Na začátku druhé půle jsme byli opět my lepším týmem. Naše mužstvo skvěle kombinovalo a dostávali jsme se tak do vyložených šancí. Jednu takovou měl v 52. minutě L. Ligas, ale pravačkou střílel těsně vedle brány. V další šanci se ocitl R. Straňák, ale také nedal. Skóre se měnilo až v 64. minutě, a to když si Krč dal vlastní gól, když chtěl vykopnout centrovaný míč, který však zapadl přímo za záda gólmana F. Hladiše 1:1. Po inkasované brance jsme se mohli opět dostat do vedení, ale Rýšavka v 66. minutě vyložené šanci nedal. Po té se začali i Bojkovice dostávat do šancí, ale obrana a gólman F. Hladiš fungovala na jedničku. Rozhodující gól padl v 75. minutě, kdy jsme se dostali do přečíslení 4 na 3 a po přihrávce Straňáka do uličky, se Smítal trefil podél gólmana - 2:1. Do konce utkání se už pak skóre neměnilo a naše mužstvo tak zaslouženě vyhrálo 2:1.

přátelské utkání muži 17.3.2013

TJ Nivnice - Bystřice p. Lopeníkem 8:1 (3:1)

branky: 25., 30. Lukeš, 32.Holboj, 62.Bortel, 68. Velecký, 76. Pitner, 80.Smítal, 88. Michalec - Radoch
sestava: Koktavý - Krč, Velecký, Michalec, Ligas P. - Boďa, Lukeš (46. Pitner), Krajčovič, Bortel - Holboj, Bartoš

     V posledním přípravném utkání jsme hostili tým ze základní třídy Bystřici p. Lopeníkem. V prvních 20ti minutách úvodní půle ale rozdíl 3 tříd znám nebyl. První gól padl ve25. minutě po přihrávce Boďi na Lukeše - 1:0. Z vedení jsmese ale dlouho neradovali, již o minutu později hosté z rozehrávky vyrovnali Radochem - 1:1. Ve 30. minutě jsme zahrávali pokutový kop, který s přehledem proměnil Lukeš a strhl tak vedení na naši stranu - 2:1. Ve 32. minutě zvyšoval na 3:1 Holboj, který se zblíska nemýlil. Ve 34. minutě jsme měli možnnost zahrávat znovu pokutový kop, ale tentokrát nebyl Lukeš přesný. Na závěr ptvní půle zahodil vyloženou šanci po přihrávce Bartoše, Velecký. Ve druhé půli už bylo znát, kdo jakou soutěž hraje. Nejprve se v 62 minutě z 12ti metrů trefil Borte - 4.1.l. V 68. mitutě přidal další gól po centru Krče, Velecký - 5:1. v 76. minutě po séolové akci skóroval Pitner - 6:1. V 80. minutě se opět skóre měnilo, po akci středem a přihrávce Bortela se terfil Smítal - 7:1. Poslední gól přidal z pokutového kopu Michalec - 8:1.

přátelské utkání muži 15.3.2013

TJ NIVNICE - KUNOVICE (okr. přebor) 3:3 (2:0)

branky: 2x Holboj, 1x Pitner
rozhodčí: Němec

sestava: Koktavý - Krč, Velecký, Michalec, Pitner - Ligas L. (77. Smítal), Straňák, Krajčovič, Smítal (35. Hladiš P.) - Holboj, Bartoš

     K dalším přípravnému utkání jsme do Kunovic odcestovali bez několika hráčů základní sestavy (Boďa, Lukeš, Bortel, P.Ligas). Po celý zápas se hrál fotbal nahoru, dolu. První poločas byl v naší režii. V úvodu utkání se dostal do několika šancí Holboj, ale ty zůstaly neproměněny. Další šanci spálil Straňák. 1. gól padl v 25.minutě po vyražené střele domácího gólmana, kdy Holboj dorážel do prázdné brány - 1:0. Tentýž hráč o minitu později unikl po pravé straně a skóroval podél gólmana - 2:0.
Ve druhů půli pro změnu zcela dominovali domácí. Jejich první gól padl po rohu, kdy míč s přispěním větru zaplaval přímo do naší brány - 2:1. O chvíli později se domácí radovali znovu, a to když domácí hráč prošel středem naší obrany, gólman nereagoval a tak domácí vyrovnali na 2:2. O minutu později zahrávali domácí pokutový kop, ale skóre se neměnilo, jejikož domácí nastřelili pouze tyč. Přesto se domácí dostali do vedením když se dostali ke střele z 16ti metrů a míč skončil u pravé tyče - 2:3. V 85. minutě se nám podařilo vyrovnat na 3:3 po krásné akci, kdy šel míč po ose Straňák - Holboj a Piter se nemýlil. Více se toho v utknání nestalo a tak zápas skončil zaslouženou remízou.

přátelské utkání muži 10.3.2013

TJ NIVNICE - FC BÁNOV (okr.přebor) 6:2 (5:0)

branky: 4. Ligas P., 9. Bartoš, 16., 90. Ligas L., 22. Holboj, 26. Straňák R. - 2x Dalajka
rozhodčí: Mikulášek

sestava v 1.poločase: Gregor - Krč, Ligas P., Velecký, Pitner - Bortel, Ligas L., Boďa, Straňák - Holboj, Bartoš
sestava v 2. poločase: Gregor - Ligas P., Michalec, Krč, Pitner - Bortel, Ligas L., Krajčovič, Straňák R. - Smítal, Velecký

     V dalším přátelském utkání jsme hostili na našem hřišti mužstvo Bánova. Do utkání jsme vstoupili svižně. Již ve 4. minutě otevřel skóre, hlavou po rohovém kopu Straňáka, P. Ligas. Další akce se zrodila v 6. minutě, ale Straňák po centru Pitnera mířil nad. Skóre se měnilo v 9. minutě, kdy Bortel krásným centrem našel L.Ligase, ten sklepl míč hlavou na Bartoše a ten se v zakončení nemýlil - 2:0. V 16. minutě se po přihrávce Bartoše z blízka prosadil L.Ligas - 3:0. V 19. minutě zahrozili hosté, ale Gregor byl na místě. Ve 22. minutě šel míč po ose Velecký - L.Ligas - Holboj, a poslední jmenovaný neměl problém zakončit - 4:0. Ve 26. minutě se náš náskok zvýšil již na 5:0, když se střelecky prosadil R.Straňák. Ve 36. minutě zazdil vyloženou šanci, po ideální přihráce Bortela, Velecký.
V úvodu druhé půle se hostům podařilo snížit na 5:1 gólem z přímém kopu, kdy Gregor míč vyrazil před sebe a dorážející Dalajka se nemýlil. V 65. minutě Bartoš táhl míč po levé straně, ale jeho centr Smítal nezužitkoval. V 70. minutě mířil Bortel vysoko nad. V 75. minutě slibně se rozvíjející akce po ose Velecký - Bortel - L.Ligas - Straňák, ztroskotala u posledního jmenovaného. V 84. minutě Pitner trestuhodně zahodil pokutový kop. V 86. minutě se hostům podařilo snížit na 5:2 opět Dalajkou. V 90. minutě se střelou k tyči prosadil podruhé v zápase L.Ligas - 6:2. Více se již v utkání nestalo.

TJ NIVNICE - UH. BROD (kr. přebor) 3:6 (2:4)

branky: 3x Ligas L.
rozhodčí: Zpěvák

sestava v 1.poločase: Gregor - Krč (40. Máčalík, 43. Straňák), Ligas P., Michalec (35.Krajčovič), Pitner - Velecký, Ligas L., Boďa, Bortel - Holboj, Lukešsestava v 2. poločase: Gregor - Krč, Ligas L., Velecký, Pitner - Krajčovič (62.Ryšávka), Straňák, Ligas L., Bortel - Bartoš, Lukeš

     Ke druhému přátelskému utkání jsme odjeli do Uh. Brodu, kde jsme se utkali s o dvě třídy výš hrajícími domácími. První branku utkání jsme vstřelili po ose Boďa, Holboj a nakonci byl skórující L. Ligas. Vzápětí domácí vyrovnali Vojtkem na 1:1 střelou z dálky. Druhý gól domácích přidal Nevařil po akci z pravé strany střelou z malého vápna - 1:2. Z územní převahy vytěžil Brod třetí gól ve 34. minutě, když přesně mířil R.David. Rozdíl dvou tříd byl patrný i nadále a po přečíslení naší obrany vstřelili domácí čtvrtý gól. Nám se podařilo snížit v závěru poločasu z penalty, kterou proměnil L.Ligas, po faulu na Máčalíka. Druhá půle začala brankou domácích, kteří proměnili přímý kop ze šestnácti metrů. O minutu později dovršil hattrick náš L.Ligas, který skóroval po rohovém kopu a snížil tak na 3:5. Další branka z rohového kopu padla v 75. minutě a vstřelili ji domácí - 3:6. Do konce utkání se již nic nezměnilo. Brod potvrdil, že patří k předním celkům KP a naši kluci předvedli také lepší výkon, než tomu bylo proti Březolupům.

 

TJ Nivnice - Březolupy (1.A třída) 2:7 (1:2)

branky: Lukeš P., Máčalík J. - 5x Kundt, Blažek, Kukla
rozhodčí: Šimoník
sestava v 1.poločase: Pochylý - Krajčovič, Krč. Hladiš, Pitner(22.Michalec) - Velecký, Ligas L., Boďa, Bortel - Holboj, Lukešsestava v 2. poločase: Pochylý - Krajčovič, Krč, Hladiš, Michalec (57.Velecký) - Ryšávka, Straňák, Ligas L., Máčalík - Bartoš, Lukeš

V prvním letošním utkání jsme se utkali s týmem Březolup, který už dlouhou dobu působí ve vyšších soutěžích než náš tým. V 5.minutě hosté předvedli kombinační akci středem hřiiště a ujali se vedení Kuklou - 0:1. Ve 13.minutě hosté zvýšili svůj náskok. Centrovaný míč z levé strany propadl až na malé vápno a nekrytý Kundrt neměl problém zvýšit na 0:2. Ve 33. minutě na pravé straně vybojoval míč Holboj, ideálně odcentroval a Lukeš snížil na 1:2. Na začáku druhého poločasu hosté opět udeřili - po rohovém kopu hlavou upravil na 1:3 Kundrt. V 52.minutě soupeř opět předvedl pěknou akci středem a po kličce brankáři střelou do prázdné branky navýšili vedení na 1:4. V 65. minutě se skóre opět měnilo, po jednoduché akci z levé strany se Březolupy tečovanou střelou Kundrta ujali vedení 1:5. V 75. minutě brankostroj hostů pokračoval. Po krásné individuální akci dal na 1:6 znovu Kundrt. V 77.minutě po chybě obrany Březolup snížil střelou ze 16ti metrů Máčalík - 2:6. V 86. minutě po další trestuhodné ztrátě míče na polovině hřiště, vstřelili Březolupy z bezprostřední blízikosti sedmý a poslední gól Blažkem - 2:7.
 
PODZIMNÍ ČÁST 1.B TŘÍDY
 
SUŠICE - TJ NIVNICE 2:7 (1:3)
branky: 7.Hastík, 82.Novák -  8., 50. Bortel, 9., 30. Lukeš, 48., 55. Straňák, 86. Ligas L.
žk:
Hejda - Bortel, Lukeš
diváci: 100
rozhodčí: Řihák

sestava Tj Nivnice: Koktavý- Krč, Hladiš, Pitner, Krajčovič (46. Straňák R.) - Ligas L., Bortel L., Boďa, Velecký - Bartoš (59.Holboj) Lukeš P. (73.Smítal)
 
    K poslednímu utkání v letošním kalendářním roce doprovodila naše fotbalisty znovu početná skupina diváků. Kádr hráčů se oproti minulému utkání nezměnil a k dispozici byli všichni hráči, kteří nastoupili v základní sestavě proti Strání. Přesto zůstal k údivu našich fans Straňák pouze na lavičce náhradníků.
     Úvod utkání byl pro nás jako ze zlého snu. Už v 7.minutě šli domácí do vedení. Branku střílel Hastík, Z tohoto snu jsme se probrali hodně brzo. Už za minutu srovnal stav Bortel, když zužitkoval centr Lukeše. Za další minutu bylo skóre obráceno úplně - míč vybojoval Velecký a Lukeš dával na 1:2. Hned potom jsme začali přebírat otěžě utkání a rozdíl v postavení obou týmů byl markantní. Důkazem byla 30. minuta, když vybojoval míč Bortel, předložil jej Barošovi a ten přesným centrem našel Lukeše, pro kterého nebyl problém navýšit skóre na 1:3. Ve 38. minutě jsme se prezentovali další rychlou akcí po oses Velecký - Lukeš, ale domácí odvrátili na rohový rop. Z něj hlavičkoval Velecký, ale domácí Vitásek byl na místě. Závěr poločasu se odehrával v naší režii. S tím byla spokojena i většina fanoušků v hledišti, neboť pocházela z Nivnice. Poslední poločasovou akci předvedl Bartoš, ale se skórem nepohnul.
     Do druhé půle jsme vstoupuli velmi aktivně a již ve 48.minutě, jsme vedli 1:4, když na půli vybojoval míč Boďa, posunul ho Lukešovi a po jeho nahrávce dával do prázdné branky Straňák. V 50. minutě to bylo již 1:5, když rohový kop zužitkoval Bortel. V 55. minutě jsme předvedli rychlý protiútok a po akci Bortela upravil umístěnou střelou po zemi k tyči Staraňák na 1:6. V 60. minutě se ke slovu dostali i domácí, ale standardní situaci zračně zachránil Koktavý. V 70. minutě jsme sehráli další poheldnou akci Straňák - Lukeš, ale domácí gólman byl tentokrát na místě. V 74. minutě spálil Ligas vyloženou šanc a to hned na dvakrít, když dorážel svou branářem vyraženou hlavičku mimo tři tyče. Naši hráči pod dojmem vysokého vedení vrhli síly do útoku a místy zapomínali na zadní vrátka, což se v 82. minutě vymstilo druhým gólem domácích na 2:6. Snižoval zblýska Novák. V 86. minutě zahrával rohový kop Straňák a do střelecké listiny se zapsal náš čtvrtý hráč - Ligas L., který dával na 2:7. To bylo vše z podzimního účinkování v 1.B třídě. Naši fotbalisté tak přezimují jako nováček v čele soutěžě.
 
 
TJ NIVNICE - FC STRÁNÍ 5:3 (3:2)

góly: 1., 73. Lukeš, 34., 55. L. Ligas 34. Boďa - 16.Koritina, 37. P. Zderčík, 59. Kolaja
žk: Boďa - A.Zderčík, Kolaja, Koritina
diváci: 320
rozhodčí: Katrňák - Dostálek, Kotačka

sestava Tj Nivnice: Gregor- Krč, Hladiš, Pitner, Velecký - Ligas L., Bortel L. (89.Krajčovič), Boďa, Straňák R. (79.Máčalík J.) - Bartoš (69.Holboj) Lukeš P.
 
    Dlouho očekávané derby předních celků se hrálo po nočním sněžení na těžkém terénu. Přestože panovalo studené počasí, tak se v hledišti sešla výborná návštěva.
    Už v 1. minutě se k naší radosti měnilo skóre. Míč šel po ose Bortel, Straňák a skóre otevřel domácí sniper Lukeš, který se dostal mezi hostující obránce a s přehledem šanci proměnil - 1:0. V 8. minutě chyboval hostující Zderčík, ale nabídnutou šanci Lukeš pohrdl. V 11. minutě se ke slovu dostali i hosté, ale Žajglovu střelu Gregor nohou vyrazil. V 16. minutě bylo vyrovnáno - standardní situaci nacentroval Vintr a Koritina hlavou vyrovnal - 1:1. Kolem 25. minuty jsme se dostali k několika rohovým kopům, ale zůstalo jen u závarů před brankou hostí. Ve 27. minutě se ke standardní situaci dostali i domácí, když centroval Straňák a kapitán Boďa vrátil hlavou vedení domácím - 2:1. Ve 34. minutě se domácí dostali do trháku, když znovu z přímého kopu střílel Ligas a přestože to bylo ze 30ti metrů, míč skončil v síti - 3:1. Ve 37. minutě došlo k další změně skóre. Zmovu šlo o standardní situaci a hosté snížili Zderčíkem na 3:2. Hned potom mohl srovnat hostující Žajgla, ale přestřelil. Vzápětí mohli dát branku domácí, ale Boďa místo střely nahrával a Ligas nebyl v zakončení důrazný. Do poločasu se již nic nezměnilo, protože Lukeš trefil z přímého kopu jen hostující hráče ve zdi.
    Již v úvodu druhé půle mohlo být vyrovnano, ale domácí zachránilo břevno. V 55. minutě předvedlo akci na jeden dotek hned pětice domácích hráčů, v pořadí Krč, Straňák, Bartoš, Lukeš a zakončující Ligas neměl problém zvýšit na 4:2. Ani další branka na sebe nedala dlouho čekat, už v 59. minutě snižoval na 4:3 Kolaja. V 73. minutě dostal míč mezi stopery od Bortla Lukeš a výsledkem bylo vedení 5:3. Obě mužstva i nadále předváděla kvalitní fotbal a diváci se bavili. V samém závěru ještě mohl vítězství domácích navýšit Bortel hlavou, ale hostující Popelka ho vychytal. Ve výborném představení se již nic nestalo a domácí mohli v derby slavit zasloužené vítězství. Domácí divácí je za to vyprovodili do kabin potleskem.

 
PRAKŠICE - TJ NIVNICE 2:4 (1:2)
branky: 36. Jurák, 60. Lux (p) - 8., 89. Veleclý, 17. Ligas L., 84. Bortel
žk: Babušík, Němeček, Jurák - Boďa, Ligas L.

diváci: 150
rozhodčí: Mikulášek - Toman, Janča

sestava Tj Nivnice: Koktavý- Krč, Hladiš, Pitner, Krajčovič (55.Máčalík) - Ligas L., Bortel L., Boďa, Velecký - Holboj (62.Bartoš), Lukeš
    Za krásného počasí se odehrávalo pohledné utkání, které kazili pouze rozhodčí. V úvodu utkání byli naši kluci jednoznačně lepší a hned z prvního rohu v 8. minutě po chybě domácího gólmana otevřel skóre Velecký - 0:1. V 11. minutě se opět k balónu dostal Velecký, ale jeho centr vzal z hlavy Holbojovi Čechman. Ve 12. minutě měl šanci náš Lukeš, ale gólman domácích ho vychytal. Ve 13. minutě mířil z přímého kopu přímo do brány Lukeš, ale gólman to vyrazil na roh. V 17. minutě se měnilo skóre, když po ideálním centru Holboje zvyšoval na 0:2 Ligas. Ve 24. minutě likvidoval hostující Koktavý první střelu domácích na bránu. Ve 26. minutě domácí po rohovém kopu dvakrát ohrozili Koktavého. Ve 33. minutě míříl těsně vedle kapitán hostujících Boďa. Ve 36. minutě se domácím podařilo snížit krásnou střelou Jurákem z 18ti metrů. Od té doby domácí převzali iniciativu hry až do poločasu. Do druhé půle nastoupili obě mužstva beze změn. V 49. minutě spálil šanci hostující Bortel. V 60. minutě po přísně nařízené penaltě vyrovnal Lux - 2:2. V 71. minutě skvěle zareagoval hostující gólman a zneškodnill tak akci domácích. V 73. minutě po centru Pitnera nastřelil břevno hostující Ligas a tlak hostujících se zvyšoval. V 79. minutě hlavičkoval Boďa a domácí gólman lapil míč až na brankové čáře. V 84. minutě se konečně měnilo skóre v náš prospěch, když se po centru Boďi střelecky prosadil Bortel - 2:3. V 89. minutě přidal svůj druhý gól v utkání po centru Lukeše Velecký - 2:4. V utkání se již nic nestalo a tak jsme si z Prakšic po zásluze odvezli 3 cenné body. 

 
TJ NIVNICE - ZLECHOV 3:1 (1:0)
branky: 32.Ligas L., 48., 72. Lukeš - 86.Kowalík

žk: Boďa - Vaněk
diváci: 250
rozhodčí: Měšťánek - Valčík, Vobořil

sestava Tj  Nivnice: Koktavý- Krč, Hladiš, Pitner, Krajčovič (46.Máčalík) - Ligas L. (83.Smítal), Straňák R., Bortel L., Boďa - Bartoš A. (70. Holboj), Lukeš P.
 
    
          Naši kluci nastoupili k utkání s cílem odčinit smolnou porážku z Koryčan. do naší sestavy se vrátil Boďa a P.Hladiš. Červená karta z minulého kola naopak vystavila stopku Veleckému. Úvod utkání se odehrál uprostřed hřiště. První akce, která stojí za zmínku přišla ve 13.minutě, kdy se prudkou, ale nepřesnou střelou prezentoval hostující Kedra. V 15.minutě hasil za cenu žluté karty akci hostí Boďa. Naši byli do té doby v útočné činnosti neustále bezzubí a domácí fanoušci začínali být netrpěliví. První naše střela přišla až ve 20.minutě, když Bartoš mířil nad branku Jakoubka. Ve 27.minutě po akci Kowalíka střílel znovu Kedra, ale zase nepřesně. Ve 30.minutě poslal krásný pas Pitner Boďovi, ale tomu scházel krůček. Ve 32.minutě přišlo to, na co domácí čekali. Míč si za šestnáctkou připravil Ligas a střelou k tyči otevřel skóre - 1:0. Naši potom ožili a byli nebezpečnější. Přesto to byli hosté, kteří mohli vyrovnat. Ve 40. minutě přehazoval gólmana, ale i branku Běláška. To bylo z první půle vše, do kabin odcházeli spokojenější domácí. Nástup do druhé půle se vydařil domácím fotbalistům na jedničku. Finální přihrávkou se prezentoval Ligas a Lukeš znaměnitě zakončil - 2:0. V 56. minutě spolupracovala opět výše zmíněná dvojice, ale Lukeš mířil hlavou nad. V 60. minutě po individuální akci Hladiše zakončoval Lukeš do tyčky. V 61. minutě zahrozili hosté Kovalíkem nad. V 66. minutě spálil vyloženou šanci domácích Ligas, když se k němu dostal míč po zmatcích v hostující obraně. V 72. minutě orazítkoval exligový Kovalík břevno domácí branky. Míč se ovšem a odraziul do pole a po následující akci a vyšachování hostující obrany dával Lukeš do prázdné branky na 3:0. Hosté se dočkali snížení v 86. minutě, když přesně mířil Kovalík. Více již v utkání k vidění nebylo a výhra domácích je zasloužená, byť mohla být vyšší.
 
KORYČANY - TJ NIVNICE 3:2 (1:0)
branky:
17. Lysko (p), 47., 90. Koval - 57. Bortel, 79. Straňá
žk: Kroutilík - Koktavý, Máčalík, Straňák
rozhodčí: Němec

sestava Tj Nivnice: Koktavý- Krč, Velecký, Pitner, Krajčovič - Ligas L., Straňák R., Máčalík J., Bortel L. (70. Smítal) - Bartoš A. (58. Holboj), Lukeš P.

   Do Koryčan odcestovalo naše mužstvo bez přehnaných ambicí, protože v naší sestavě chybělo hned kvarteto hráčů ze základu (Ligas P., Hladiš P., Michalec a Boďa). Koryčany měly navíc doma stoprocentní bilanci a i proto byly favoritem utkání.
       Utkání začalo za hustého deště na mokrém, ale kvalitním terénu. Do první akce se dostali domácí, kteří Lyskem trefili boční síť. I další střela domácího Bleši byla zablokována a terén se stával těžším a těžším. V 17.minutě přišel faul Koktavého v pokutovém území a následovala penalta pro domácí, kterou proměnil Lysko 1:0. Nutno říct, že se domácí ujali vedení zaslouženě. Naši potom zahrozili střelou Straňáka, ale domácí gólman byl na místě. Ve 30.minutě po rohovém kopu Straňáka hlavičkoval z dobré pozice Velecký vysoko nad. Ve 36. minutě byl vyloučen Velecký, který rukama podržel unikajícího Kroutilíka. Na místo předstopera se stáhl L.Ligas a naše situace nebyla růžová. Další šanci, ale měli naši kluci, jmenovitě Bortel. Jeho dorážku s námahou domácí gólman vyrazil na rohový kop.
Z něho hlavičkoval Ligas, ale také neuspěl. Ten samý hráč střílel těsně před přestávkou, ale jenom do domácího gólmana. Druhá půle  začala zmatky v naší obraně a ve 47. minutě dával Koval na 2:0. Další nebezpečná situace přišla v 52. minutě, když po rohu snížil Bortel - 2:1. Za půl minuty trefil Lukeš po úniku tyčku! Po našem snížení nabralo utkání znovu spád a náboj. V 62.minutě střílel krásně Kvita, ale náš Koktavý skvěle zakročil. K další střele, tentokrát z přímého kopu, se dostal Ligas, ale domácí Brázda míč chytil. Domácí opláceli hlavičkou Lyska, ale ten těsně minul. A platilo znovu nedáš - dostaneš. Tentokrát si vybrala slabší chvilku domácí obrana a R.Straňák mířil přesnš - 2:2. To běžela 79. minuta. V 81. minutě měli šanci domácí Šmelou, ale ten hlavou mířil vedle. V 90. minutě po rohovém kopu domácích dal vítězný gól Koval - 3:2. Naši předvedli i v deseti skvělý výkon, ale domácí byli šťastnější.

 
TJ NIVNICE - NEDAKONICE 2:1 (2:1)
               branky: 59. Lukeš, 89. Ligas L. - 64. Sedlařík
                   žk: Holboj - Hyrák, Sedlařík, Andrýsek
                      diváci: 400
                rozhodčí: Macháč Jiří - Štěpánek, Mejzlík

sestava Tj Nivnice: Gregor - Krč, Hladiš P., Pitner (83. Smítal), Velecký  - Ligas L., Straňák R., Máčalík J. (77. Krajčovič), Bortel - Bartoš A. (58. Holboj), Lukeš
 
Do utkání o 1. místo nastoupila obě mužstva bez několika hráčů základních sestav (Michalec, Boďa, P. Ligas - Klečka, Lakůvka). Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří už ve 3. minutě nastříleli břevno Bartošíkem. Územní převaha však patřila domácím, kteří poslali do potukového území několik nebezpečných centrů, ale ty zůstaly nezužitkovány. Ve 13. minutě dorážel z blízka Máčalík, míč však letěl nad. Ještě předtím se domácím dožadovali penalty za ruku v pokutovém území. Píšťalka ani pomezní nereagovali. Potom následoval kvalitní fotbal, nahoru dolů bez vyložené šance na obou stranách. Ve 42. minutě se dobrou střelou přezentoval L. Ligas, ale hostující obránci ji zblokovali. Tentýž hráč byl i u jedné z posledních akcí první půle, když hlavičkoval nad. Ve 45. minutě měl na noze vedoucí gól Máčalík, ale opět mířil nad. Vstup do druhého poločasu byl opět v naší režii. Nejprve zahrozil standartní situací Straňák, a hned potom průnikem Bortel. Hosté zahrozili znovu Bartošíkem, ale gólman Gregor byl na místě. O 2. minuty později se tatáž akce opakovala, po chybě Krče, ale Gregor znovu čaroval. V 54. minutě byli znovu v šanci hosté, když střílel Beránek. Do třetice byl úspěšnější Gregor. Domácí opláceli krásnou střelou Hladiše, ale stav byl stále bezbrankový. V 59. minutě hostě nahráli do sólového úniku Lukešovi, a ten otevřel skóre - 1:0. V 62. minutě po centru Straňáka (hrál 3. utkání ve třech dnech a zaslouží absolutorium) hlavičkoval nad Veleckým. Hosté srovnali stav v 64. minutě, když Sedlařík prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Od této chvíle to byli Nedakonice, které byli nebezpečnější a měli více ze hry. Domácí se znovu dostali do hry až s blížíčím se koncem zápasu. Hosté měli blízko k vedoucí brance, ale své šance neproměnili. Zejména v 88. minutě nedal tutovku hostující Bartošík. Vzápětí platilo klasické nedáš - dostaneš, a na 2:1 dával L. Ligas po nahrávce Lukeše. To byla také poslední akce zápasu a po třetí v řadě jsme dali vítěžný gól v poslední minutě. Naši nejlepší hráči byli Hladiš a Gregor. Jedná o páté vítězství Nivnice v řadě a tak jsme se dostali na čelo tabulky.
 
ZDOUNKY - TJ NIVNICE 1:2 (0:1)
branky: .74. Doleček - 18. Bortel, 90. Ligas L.(p)
žk: Sigmund, Pospíšil - Krč, Boďa, Bortel
diváci: 150
rozhodčí: Polaštík

sestava Tj Nivnice: Gregor - Krč, Hladiš P., Michalec (71.Trtek Jan), Krajčovič Z. (84. Borýsek) - Ligas L. Boďa, Straňák R., Velecký - Holboj (56. Mačalík J.), Bortel

K nejvzdálenějšímu soupeři v soutěži jsme odcestovali bez distancovaného P.Ligase, nemocného Lukeše a v sobotu se ženícího Mirka Pitnera, ale přesto s cílem bodovat. Do první velké šance se dostal v 8.minutě náš Bortel po centru L.Ligase, ale míč mířil hodně vysoko. V 11. minutě se ke slovu dostal domácí Pospíšil, ale i ten hlavičkoval nad. V 18. minutě jsme se po centru Veleckého a hlavičce L.Ligase, který nahrál Bortelovi, ujali vedení - O:1. Ve 26.minutě předvedl dva výborné zákroky Gregor a udržel naše čisté konto. V další šanci se ocitli naši hráči. Ve 33.minutě ohrozil branku domácího Rampase Velecký, ale domácí gólman se štěstím zachránil. V následující minutě spálil stoprocentní šanci Boďa, který minul hlavou ze dvou metrů. Potom domácí zahrozili z několika rohových kopů, ale zůstalo jen u hrozby. Poslední šanci 1.půle měl L.Ligas, ale jeho střela letěla až do sousední obce. Ve druhé půli se první střelou prezentoval Straňák, ale domácí brankář vyrazil míč na roh. Vzápětí střílel domácí Koza, ale také náš Gregor byl na místě. Stejně to dopadlo i při střele střídajícího domácího Daňka, a následně i Navrátila. V 61.minutě se prezentoval individuální akcí Straňák, domácí obránci však situaci zachránili. Další střelou z dálky zkoušel pozornost domácích Krč, ale ani ten neuspěl. V 70. minutě spálil po akci Bortela tutovku Máčalik, který trefil nohy domácího Rampase. V téže minutě došlo k nezaviněnému zranění našeho Michalce, aby toho nebylo málo, tak domácí v 74.minutě vyrovnali Dolečkem hlavou na 1:1. Po vyrovnání se hrálo nahoru dolu, a nebezpečné situace vznikali na obou stranách. Na rozhodující okamžik se čekalo až do 90té minuty. V ní přišel faul na Ligase v pokutovém území a sám faulovaný dal z penalty na 1:2. Po spolupráci dorostenců - Straňáka a Borýska, druhý jmenovaný mohl zvýšit, ale stav už se nezměnil. To však nevadilo početné skupině našich fanoušků, která přijela povzbudit náš celek. Mezi naše nejlepší hráče patřila dvojice Krč a Hladiš.
 
TJ NIVNICE - JALUBÍ 2:1 (1:1)
branky: 23. Ligas L.. 89. Boďa - 43. Ulman
žk: Velecký, Lukeš - Mlčák, Žaluda, Janeček, Ulman 
čk
: 60.Žaluda
diváci: 250
rozhodčí: Surovec - Řihák, Katrňák

sestava Tj Nivnice: Koktavý - Pitner, Krč, Hladiš P.Michalec - Ligas L. Boďa, Bortel (69.Máčalík J.), Velecký - Lukeš (89. Krajčovič), Holboj (46. Straňák R.)

Na úvodní střelu utkání se čekali diváci až do 9.minuty, kdy nepřesně střílel hostující Ulman. Do té doby se hrál opatrný fotbal se snahou neudělat žádnou chybu. Následně se ke střele dostal domácí Lukeš a orazítkoval břevno. Ve 20.minutě vybojoval míč Krč a Velecký střílel těsně vedle. První branku utkání přinesla 23.minua. Míč šel ideálně po ose Lukeš - Velecký a ideálně k tyči střílel Ligas L. - 1:0. Ve 29. minutě vychytal hostující Mlčák domácího Lukeše. V následující minutě neproměnil sólový únik hostující Botek. Ve 40. minutě si vybral slabší chvilku domácí gólman Koktavý, který podcenil střelu z dálky a moho být vyrovnáno. To se stalo ve 43.minutě, když hostující Ulman proměnil hlavou centr z pravé strany - 1:1. Druhý poločas začal šancí domácích, ale Lukešovi míč po nahrávce Straňáka nesedl. V 60.minutě dostal hostující Žaluda za faul žlutou kartu (druhá a následovala vyloučení) a začala naše přesilovka. Do té doby hosté zdržovali hru a vyloučením se to ještě zdvojnásobilo. Početní výhoda našich přinesla několik závarů ve vápně hostů. ale vyloženou šanci do 80té minuty nikoli. V 82. minutě střílel Velecký,ale gólman hostů byl na místě. Tentýž hráč v 83. minutě mířil hlavičkou nad a vzápětí po centru Lukeše těsně minul bránu. V 86. minutě opět Velecký mířil těsně vedle a v 87. minutě ho napadobil domácí Straňák. V 89. minutě jsme se konečne dočkali - po individuální akci Lukeše se trefil Boďa - 2:1!!!!!!  V 92. minutě měl ještě šanci Máčalík, ale hostující gólman šanci zneškodnil. A tak jsme uhráli 3 vydřené, ale zasloužené body.
 
HAVŘICE - TJ NIVNICE 2:5 (0:4)
branky: 31., 38. Lukeš, 12. Bartoš, 34. Ligas L., 77. Straňák R. - M.Masařík, vlastní (Velecký)
žk: Pitner, Michalec, Boďa, Bartoš - Franc
rozhodčí: Hrbáček
sestava Tj Nivnice: Gregor - Pitner, Krč, Michalec, Velecký - Ligas L. Boďa, Bortel, Máčalík (73. Straňák R.) - Lukeš (85. Trtek J.), Bartoš (46.Holboj)
 
V dalším mistrovském utkání jsme představili už třetího gólmana v naší sestavě. Tentokrát dostal po delší době příležitost Lukáš Gregor. K první střele utkání se po rohu Lukeše dostal náš Pitner, ale mířil nad. Vzápětí dobře střílel domácí Franc, ale náš gólman byl na místě. Ve 12. minutě udeřilo na naší straně. Po ideální nahrávce Bortela, přehodil gólmana Bartoš - 0:1 pro nás. Bartoš měl i další šanci po centru Boďi, mířil však nad. Po sléze Lukeš ani nevystřelil ani nepřihrál a bylo po slibné akci. Ve 31. minutě vybojoval skvěle míč Velecký, nádherně uvolnil Lukeše, který obešel brankáře a ten chladnokrevně zakončil - 0:2. Za další tři minuty po krásné přihrávce Boďi přidal třetí gól střelou z voleje Libor Ligas - 0:3. Ve 38. minutě se otevřela obrana domácích dokořán a Lukeš dával do prázdné branky na 0:4. Za tohoto stavu se šlo do kabin, přestože ještě hezky střílel L.Ligas a míč těsně minul branku domácích. Nástup do druhé půle vyšel domácím, kteří M.Masaříkem z přímého kopu snížili na 1:4. Náš výkon to nepoznamenalo, neboť jsme i nadále měli více ze hry. Pátý gól měl na kopačce Holboj, ale neuspěl. V 66. minutě spálil domácí Franc vyloženou šanci. 77. minuta přinesla definitivní uklidnění do našich řad, protože R.Straňák vstřelil pátý gól do branky domácích a bylo rozhodnuto. Domácí sice vzápětí snížili po vlastním gólu Veleckého na 2:5,ale nic více se již nestalo.
 
TJ NIVNICE - ZLÁMANEC 8:1 (4:0)

branky: 13., 37., 70., 86., 88. Velecký, 42., 58. Lukeš, 6. L.Ligas - 66. M.Šurmánek
žk: P.Hladiš, Bartoš, Straňák - Holoubek, Hubáček, M.Šurmánek
diváci: 300
rozhodčí: Hrbáček - Filipenský
 sestava Tj Nivnice: Koktavý - Pitner, Krč, Hladiš P., Michalec - Ligas L. (80.Krajčovič), Boďa, Velecký, Bortel (75. Straňák R.) - Lukeš, Holboj (46.Bartoš)
Hodové utkání začalo několika rohovými kopy domácích a už v 6.minutě po jednom z nich otevřel skóre dorážkou L.Ligas. O 2 min později Velecký ukázkově přehodil brankáře hostí, ale míč skončil na břevně. Vzápětí mohlo platit nedáš dostaneš, ale hostujícího Smolku vychytal Koktavý. Už ve 13.minutě po rohu Bortela zvýšil z voleje na 2:0 Velecký. V 18.minutě zahrozili pro změnu hosté a Smolka orazítkoval tyč. O chvíli později zahodil vyloženou šanci domácí Velecký, který ani nevystřelil ani nenahrál a bylo po šanci. Ve 23. minutě hosté střídali svého nejaktivnějšího hráče Smolku, který jako jediný ohrožoval do té doby domácí branku. Na další branku se čekalo do 37. minuty, když Bortel zamotal hostujícím obráncům hlavy a jeho centr umístil do brány Velecký. Před přestávkou ještě zahrozil hostující M.Šurmánek, ale mířil nad. Ve 42. minutě udeřilo znovu na straně domácích, když se křižnou střelou prosadil Lukeš a zvýšil na 4:0. Druhá půle začala další šancí domácích, kdy po individuální akci Bartoše minul branku Lukeš. Pátá branka domácích na sebe nenechala dlouho čekat v 58. minutě šel míč po ose L.Ligas - Velecký a Lukeš zvyšoval na 5:0. Hosté kontrovali hlavičkou M.Šurmánka, ale ten neuspěl. M.Šurmánek přesto v 66. minutě snížil na 5:1. Už v 70.minutě zvýšil na 6:1 svým třetím gólem Velecký. V 85. minutě střílel nebezpečně Bartoš, ale gólman byl na místě. Sedmý gól přišel v 86. minutě z kopačky Veleckého. Ten samý hráč dal svůj pátý gól v 88. minutě, když dorážel střelu R.Straňáka a ukončil tak výborný výkon domácího mužstva.
 
OSTROŽSKÁ LHOTA - TJ NIVNICE 2:0 (1:0)
branky: 12.Kusák, 81.Pešík
žk:Doležal, Pešík - Boďa Krajčovič
rozhodčí: Kostelník - Kotačka, Šumšal
sestava Tj Nivnice: Hladiš F. - Pitner (74.Krajčovič), Krč, Hladiš P., Michalec - Ligas L., Boďa, Straňák R., (25.Máčalík J.), Bortel (70. Bartoš) - Velecký, Lukeš
První šanci utkání si vypracovali domácí Jurčekou, ale náš brankář mužstvo podržel. Vzápětí zahrozil hlavičkou náš kapitán Boďa, ale stav se neměnil. V 9. minutě domácí Jurčeka spálil další tutovku, když postupoval sám na gólmana, míč však mířil vedle. Ve 12. minutě se však skóre již měnilo, když se trefil Kusák - 1:0. Potom se hra až do poločasu odehrávala ve středu hřiště bez finální nahrávky. Mezi zajímavé momenty lze zařadit pouze ŽK Boďi a střídání R.Straňáka. Těsně před přestávkou střílel po rohovém kopu Boďa, ale domácí Šícha reflexivně vyrazil. Do druhé půle jsme vyrokovali s jednou změnou v rozestavení, když si místo vyměnili Velecký s Bortlem. V úvodu druhého poločasu jsme si svoji aktivitou vyracovali několik rohových kopů, ale ani ty ke gólu nevedly. V 70. minutě měl na kopačce vyrovnání Velecký, stav se však znovu neměnil. O chvíli později nepochodila ani hlavička Boďi. Následně přestřelil Lukeš a minuty ubíhaly ve prospěch domácích příliš rychlo. Přestože se celá druhá půle nesla v naší převaze, přišla 81. minuta a domácí po rohovém kopu zvýšili na 2:0. V závěru jsme jestě nastřelili z dálky P.Hladišem břevno a to bylo z utkání všechno.
 
TJ NIVNICE - OSVĚTIMANY 1:0 (0:0)
branka: 46. Krajčovič
žk: Holboj, L.Ligas L., Bortel, Straňák, Boďa 
čk:
L.Ligas

rozhodčí: Filipenský Zdeněk
sestava Tj Nivnice: Hladiš F. - Michalec, Velecký, Hladiš P., Krč - LIgas L., Boďa, Straňák R. (Smítal), Bortel, Holboj (Krajčovič), Bartoš (Straňák L.)
 
V první půli bylo naše mužstvo lepším celkem na hřišti. Do 1. akce se dostal R. Straňák, ale jeho střelu hostující gólman vytěsnil. V 10.minutě z trestného kopu zahrozili hosté, když míč z brankové čáry vyhlavičkoval až domácí kapitán Boďa. V 19.minutě zahrával standardní situaci R.Straňák a L.Ligas trefil tyč. Ve 44.minutě hosté neproměnili 100% šanci a tak se šlo za stavu 0:0 do kabin. Naši muži do 2.poločasu vstoupili nejlépe jak mohli - ve 46. minutě se po standardní situaci rozehrané R.Straňákem prosadil střídající Krajčovič. V 54. minutě orazítkoval domácí Bartoš tyč. V 61.minutě zahrávali standardku hosté, ale střela branku minula. V 64.minutě byl po druhé žluté kartě (naprosto nepochopitelný krok pana rozhodčího) vyloučen L.Ligas. V 72. minutě byl v pokutovém území faulován Bortel, ale rozhodčího to nechalo v klidu. V 83. minutě promalnil šanci na zvýšení skóre Bortel a do konce utkání se již nic více nestalo. Jedním z nejlepších hráčů v našem drese byl bez pochyb Petr Hladiš.
 
TJ Nivnice - Slavkov 2:0 (1:0) - Kontumováno ve prospěch hostí 0 : 3

branky: Lukeš, R.Straňák
žk: Michalec, Boďa, Lukeš - Stojaspal 
čk
: Ligas P.

sestava Tj Nivnice: Hladiš F. - Ligas P., Krč, Michalec, Hladiš P. - Ligas L., Boďa, Bortel, Straňák R. - Lukeš (68. Bartoš), Velecký
 
První šanci si vypracovali v 10.minutě hosté, ale střela Mančíka cíl nenašla. Stejně se vedlo o minutu později domácímu Lukešovi. 16tá minuta přinesla hodně vzruchu v hledišti, když hostující gólman chytal míč mimo pokutové území, ale píšťalka zůstala němá. Teprve od těchto šancí získala hra na zajímavosti. Ve 30.minutě se domácí po dvaceti letech dočkali první branky v 1.B třídě, když skóre otevřel Lukeš. Po této brance převzali domácí iniciativu, ale na poločasovém skóre 1:0 se nic nezměnilo. Do druhé půle vstoupili aktivněji naši hráči a v 57. minutě byli odměněni druhou brankou - po nahrávce L.Ligase skóroval Radim Straňák. V 63.minutě měl na kopačce třetí gól Lukeš, ale hostující Kostelník byl na místě. V 72. minutě po něchtěném faulu P.Ligase na J.Zajíce, došlo ke zranění hostujícího hráče a následovala červená karta pro domácího P.Ligase. Vše doposud probíhalo bez problému, až pak došlo k chování, které k fotbalu nepatří a vedlo k předčasnému ukončení zápasu a bude mít ještě velkou dohru!! O osudu utkání rozhodl Kfs a to následovně - fotbalový oddíl TJ Nivnice byl potrestán pokutou 20.000 Kč a kontumační prohrou 0:3. Nivnický pořadatel nesmí 4 měsíce vykonávat žádnou funkci během mistrovských utkání. Obránce Petr Ligas nesmí 7 měsíců nastoupit k žádnému soutěžnímu utkání.
 

LETNÍ PŘÍPRAVA
středa 1.8. od 18:00
TJ Nivnice - ČSK Uh.Brod  6:6  (3:3)
branky: Bortel, Straňák R., 4x Ligas L.
sestava: Gregor - Ligas P., Krč, Michalec, Velecký- Ligas L., Boďa, Straňák R., Hladiš P.,  - Lukeš, Bortel
střídali: Koktavý, Krajčovič, Ryšávka, Holboj, Bartoš
Neděle 22.7.
TJ Nivnice - Bojkovice  4:3  (3:0)
branky: 2x Máčalík J., Lukeš, Ligas L.
sestava: Koktavý - Ligas L., Krč, Velecký, Krajčovič - Straňák R., Máčalík J., Straňák L., Bortel - Lukeš, Bartoš
střídali: Hladiš F., Popelka, Holboj
Do utkání jsme vstoupili lépe než hosté. Ve 30. minutě jsme vedli už 2:0 po dvou brankách Honzi Máčalíka. Tžetí gól do poločasu přidal Petr Lukeš. Po změne stran začali být hosté aktivnější, ale čtvrtý gól přidalo naše mužstvo - střelou z přímého kopu zvyšoval Libor Ligas na 4:0. Za tohoto stavu šel dvakrát Michal Holboj sám na gólmana,ale ani jednou neproměnil a tak po pár změnách v naší sestavě hosté využili svého tlaku, ze kterého vstřelili 3 branky. Dobře rozehrané utkání jsme si již nenechali vzít s tak jsme vyhráli 4:3.
 
Neděle 15.7.
Havříce - TJ Nivnice 2:3 (2:2)
branky:
Holboj, Straňák R., vlastní

sestava: Koktavý - Ligas P., Michalec, Krajčovič, Máčalík M. - Ligas L., Straňák R., Boďa, Bortel - Holboj, Bartoš
střídali: Straňák L., Ryšávka

 
28.03.2020 18:49:05
overcome
logo.JPG
 
Lignodom s.r. o.
barvy
Z.RADOCH

 


MITES s.r.o.


K - INSTALACE

 

 

   
RI - STAVBY.CZ 

ANKETA

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one