TĚLOVÝCHOVNÁ  JEDNOTA  NIVNICE  z.s. FOTBAL 

1.mužstvo - 1.A třída    dorost- krajská soutěž   žáci- okresní přebor   přípravky- okresní přebor

LETNÍ PŘÍPRAVA
neděle 27.července 17,00 - přátelské utkání muži
TJ NIVNICE - JISKRA STARÉ MĚSTO 6:1 (3:0)
branky: 3.Velecký, 16. Škrabal, 19. Těthal, 82. Straňák, 84. Bumbalík, 87. M.Hladiš - 57. Matoušek
naše sestava: A.Popelka - P.Hladiš, Roubal, Velecký, Holboj (56. Vítek) - Kostelník (70. Těthal) - Kelíšek (56. Ryšávka), Straňák, Bumbalík, Škrabal (46. M.Hladiš)- Těthal (56. Pešík)
žk: Vítek – 0
Poslední přípravný zápas jsme odehráli s ambiciózní Jiskrou Staré Město (minulý týden porazila Osvětimany), o které si bez ohledu na výsledek myslíme, že bude patřit k favoritům B třídy. A protože vás asi první zase zajímá kdo byl ten či onen tak alespoň krátce k tomuto tématu, protože inventuru v kádru provedeme na našich stránkách zítra navečer. V brance nastoupil Tonda Popelka (hráč Strání - naposledy v Podolí), jelikož jeden náš brankář je zraněný a druhý touží po odchodu. Na levé straně zálohy hrál Marek Škrabal, který se na rok stal hráčem Nivnice. Na opačné straně běhal Tomáš Kelíšek, jenž opět  zaujal natolik, že ho prostě u nás chceme. Na levém beku odehrál poločas Jakub Vítek a také jemu bude náš dres slušet. Čtvrtým do party je útočník Erik Pešík z O. Lhoty. Postrádali jsme Staňu Josefíka, Jendu Máčalíka a další tři hráče, kteří už se s prvníma dvěma nerýmují. Byli to Dominik Bartoš, Vojta Borýsek a Filip Hladiš. Protože jsou oba celky ještě ve fázi zkoušení tak k samotné hře jenom stručně.
   Do zápasu jsme stejně jako minulý týden vletěli způsobem, o kterém v novinách píší jako o velké vodě. Sice jsme už ve dvacáté minutě vedli o tři góly, ale ještě jsme minimálně dvě šance proměnit odmítli a třetí skončila na tyčce. Teprve po půlhodince začali hosté s prověřováním kvalit našeho brankáře a když jim pochytil dvě dobré šance tak už také věděli na čem jsou. Tím chtěl básník naznačit, že v závěru poločasu už byla hra vyrovnaná. Ve druhém jsme začali vymýšlet věci dávno vymyšlené a pár nebezpečných situací se odehrálo i před naší brankou. Rychlonozí a mladí Staroměšťáci se dostali také ke vstřelenému gólu na 3:1 a když u nás vzápětí zazvonila tyčka byl to signál k další ofenzívě. Pár pěkných fotbalových věcí nám ještě spolkla špatná finální nahrávka či koncovka, ale posledních deset (spíše osm, neboť na tabuli běžela osmdesátá osmá, když se pískal konec) minut bylo pro Jiskru velmi nepovedených. Nivničané jejich obranu rozebrali do posledního dílku a přidali jim na cestu tři branky.
jak padly góly:
3.min. - rohový kop R.Straňáka dotlačil nohou zblízka do sítě V.Velecký - 1:0
16.min - Z.Kostelník poslal do sólové akce M.Škrabala, který přeloboval vyběhnutého brankáře - 2:0
19.min - P.Těthal dostal přihrávku od D.Bumbalíka mezi obránce a stihl i kličku brankáři - 3:1
57.min - po přihrávce Horáka do velkého vápna se prosadil osamocený Matoušek - 3:1
82. - D.Bumbalík našel nabíhajícího R.Straňáka a ten se, byť nadvakrát, prosadil - 4:1
84. - oba jmenování se rozběhli sami na brankáře hostí a z pravé strany přihrával pod sebe R.Straňák na D.Bumbalíka, kterému první střelu vyrazil golman zpět k nohám a na druhý pokus dopadlo vše jak mělo - 5:1
87. - D.Bumbalík si připsal ještě jeden "kanadský" bod za přihrávku a tu poslal do sítě M.Hladiš - 6:1

 
neděle 21.července 17,30 - přátelské utkání muži
TJ NIVNICE - TJ TATRAN HAVŘICE 1:1 (1:1)
góly: 2. Straňák - 22. T. Rachůnek
naše sestava: F.Hladiš - Ryšávka (68. Josefík), P.Hladiš, Velecký, Josefík (46. Vítek) - Kelíšek, Bumbalík, Škrabal, J.Máčalík (35. Hulín) - Straňák, Pešík (46. Bartoš, 56. Pešík, 67. Kostelník)
Oba mančafty nastoupily k prvnímu přáteláku pod vedením nových trenérů. U hostí nahradil V.Zámečníka Lumír Maršálek a náš tým vedl nově Václav Uhlíř. Ten se sice musel obejít bez několika fotbalistů (J.Roubal, M.Holboj, P.Těthal, M.Hladiš), ale naopak pár hráčů oproti jarní části přibylo. Z Korytné se vrátil J.Máčalík, z brodského dorostu se představili T.Kelíšek, J.Hulín a J.Vítek, z Ostr. Lhoty E.Pešík a už v týdnu vzpomínaný M.Škrabal z Napajedel. Kdo z nich u nás zakotví je zatím nejasné, ale někteří si o to řekli. V samotném utkání jsme byli lepším mužstvem, ale žalostná koncovka nám přidělala několik vrásek. V prvním poločase nám ke skórování nestačily ani samostatné úniky ani výhodné pozice uvnitř brankového prostoru a ve druhém jsme vše do puntíku zopakovali a přidali k tomu i pár nepřesných hlaviček z malého vápna a přestřelenou branku z metrové vzdálenosti. Hosté se dostávali k naší brance výhradně po dlouhých míčích za obranu a také oni mohli vstřelit více než jeden gól.
góly:
2. téměř z poloviny hřiště přihrál D.Bumbalík balon mezi stopery a krajního obránce na R.Straňáka a ten si s vyběhnuvším brankářem z pravé strany poradil - 1:0
22. naše ztráta míče na vápně soupeře znamenala rychlé přenesení hry na naši polovinu a tam si se situací dva na dva poradil individuálně T.Rachůnek, který falšovanou střelou ke vzdálenější tyčce vyrovnal na konečných - 1:1

 
neděle 11.srpna 17,00 - mistrovské utkání muži
 
FC FRYŠTÁK  1:1  TJ NIVNICE
 
na penalty: 4:2
poločas:
0:0
góly: 67. Chudý - 51. vlastní (Sklenář)
penalty: Bednařík
0, Hřebačka 0, Chudý 0, Sklenář 0 - Kelíšek X, Bumbalík 0, Straňák 0, Popelka X
sestavy:
Fryšták:
Mikel - Valášek, Sklenář, Hubáček, Bednařík - Petráš (63. Naňák), Manďák, Kučera, Hřebačka - Vavruša, Chudý
Nivnice: F.Hladiš (46. Popelka) - P.Hladiš, Roubal, Velecký, Holboj - Kostelník - Škrabal (46. Kelíšek), Straňák, Bumbalík, Máčalík (86. Borýsek) - Těthal (68. Josefík)
rozhodčí: Zubek - Zpěvák, Skalický
žk: Valášek, Chudý, Vavruša, Hřebačka, Naňák - Kostelník, Straňák
diváci: 120
 Krátká fotbalová pauza je u konce a ani se nenadějeme a léto nám brzy zamává, čehož neklamnou předzvěstí je start nového ročníku krajských soutěží. O všem co se u nás v létě šustlo jsme se vás snažili pravidelně informovat a myslíme, že víte všechno. Teda skoro... Návštěvníci našeho areálu asi postřehli, že za vzdálenější brankou stavíme pro naše fotbalisty nové domy, ale že  pro jejich děti přibude ve školce nová třída ví jenom věci znalí. Také v legendární Besedě, kde se slavilo nejedno vítězství, zazní znovu oslavné chorály. A věřili byste, že na nové Rajčovně bylo kdysi fotbalové hřiště? Věřte! V patře nad kabinama (dojde-li i na jejich rekonstrukci budeme přešťastni)  je téměř hotové Relax centrum a nové cesty u nás přibývají skoro rychleji než body do tabulky. Další změny už jsou zase ku prospěchu jiné skupiny občanů a proto je přejdeme bez povšimnutí. Takže tuto naši vzkvétající obec jsme dnes odjeli reprezentovat do Fryštáku, kterýžto se v novinách kasal postupovým přáním. Naši mají daleko skromnější ambice a středem tabulky by jistě nepohrdli. Dopomoci k tomu má širší kádr, než kterým jsme disponovali na jaro, ale změny v něm si vyhledejte níže sami, jelikož to potřetí opakovat nebudeme. Už jenom kvůli pozdnímu návratu. Zmínit však musíme poslední naše vzájemné utkání, které se odehrálo ve Fryštáku na konci sezóny 17-18. V poločase jsme byli za stavu 0:2 oběma nohama v B třídě, ale po neskutečné bouři v kabině jsme ve druhém poločase utkání obrátili (4:2) a padali domácí. Tolik emocí dnešní první zápas sezóny nabídnout nemohl, ale nudu jsme také nečekali.
    Na první zápis do bílých listů toho utkání se čekalo do sedmé minuty a příčinu k němu zavdali domácí fotbalisté. Na svojí levé straně vycítil příležitost Kučera po přihrávce Petráše, ale toliko vyprášil síťku z boku. Nic víc nic míň. Naši to zkusili daleko jednodušeji a to úplně přesně v desáté minutě a dokažte, že lžeme. Za dlouhým výkopem brankáře F.Hladiše se vydal stoper Hubáček a brankář Mikel, ale když viděl J.Máčalík jejich nerozhodnost tak mezi ně vlétl jak liška do kurníku a špičkou své křusky poslal balon kousek vedle kovové konstrukce. Ve 13.minutě si klestili cestu na pravém křídle M.Škrabal a D.Bumbalík a po polocentru polostřele (vyberte si sami) R.Straňáka to v hledišti solidně zašumělo, poněvadž balon téměř líbal zadní tyčku. Nivnickou aktivitu dokážeme ještě střelou P.Hladiše po nabídce Z.Kostelníka v 19.minutě. Kdyby byly... kdyby byla bývala branka měřlla 8,32 na šířku tak jsme jedna nula vedli. Neměří. Tyto naše eskapády sem tam domácí  přerušili nějakým tím centrem, které nám do vápna posílal zejména Hřebačka, ale o jejich přesnosti si myslete co chcete. My pro domalování uvedeme, že byly převážně přetažené. To se zhruba nacházíme krátce po dvacáté minutě a v této vesměs hluché chvíli zmíníme tradičně vysoký trávník a přestávku na pití. Čili jako pro vás nic zajímavého. Ve 23.minutě se připomněl domácí kapitán Sklenář ( pozn. - známe ho mimo jiné z působení v Uh.Brodě a hrál velmi dobře) pumelicí z pětadvaceti metrů, ale výsledek byl jediný. Náš šofér raději s autubusem poodjel o dvacet metrů dál. V následující desetiminutovce jsme žádnou větší poznámku nepsali a nebylo to naší leností. Prostě mezi pětadvacátou a pětatřicátou minutou létal po hřišti (a mnohdy i mimo) balon a chlapi za ním. Když na tuto pasáž zapomeneme tak uděláme nejlíp jak můžeme. Z pochrupování nás probral až roh R.Straňáka ve 36.minutě a zejména následná hlavička V.Veleckého, jenžto prolétla k našemu zděšení mimo pravou tyčku o centimetry. Ve 42.minutě jsme se nervačili znovu zbytečně. Po standardce R.Straňáka poslal nepříliš prudkou střelu D.Bumbalík sedícímu brankáři Mikelovi do náruče a nás spíše zaujal následný brejk domácích. To sbalil pytlík s kopačkama a míčem domácí Hřebačka a shledajíc levou polovinu hřiště průchodnější vydal se po ní. Nebezpečí však včas pochopil náš R.Straňák a vydaje se po jeho stopách mu nakonec veškeré náčiní zabavil, aniž by došlo ke střelbě. Slunce prvního poločasu už se sklánělo za obzor, když došlo k poslední zaznamenáníhodné situaci. Obešli bychom se bez ní, protože došlo ke zranění našeho brankáře F.Hladiše. Melu, která nastala před naší brankou ve 45.minutě nelze opravdu popsat líp, než klasickým spojením trma-vrma a v tomto chumlu se střetl s jedním domácím hráčem a výsledkem byl vykloubený prst a střídání. Do druhého poločasu vběhl do branky A.Popelka a právě on odstartoval první akci naší jedenáctky ve druhé polovině. Ve 49.minutě po jeho dlouhém výkopu převzal balon R.Straňák a po jeho stříleném centru zasahoval na malém vápně J.Máčalík ovšem do míče dloubl špičkou tak, že míč rotoval ven z branky. Škoda, že si o přestávce neobul boty naruby. Střelecký zmar jsme naplno rozpoutali v 50.minutě po standardce J.Roubala z poloviny hřiště. J.Máčalík poslal hlavou merunu z rohu velkého brankového území na zadní tyčku a tam ji nadvakrát né-li natřikrát tlačil do sítě P.Těthal, ale nejlepší z pokusů mířil jenom do břevna. V 51.minutě jsme se konečně dočkali, ale pomalu ani nebylo koho objímat. Křídelní výpad střídajícího T.Kelíška skončil centrovaným balonem zblízka před branku a po celé sérii skluzů si zavezl kouli do své branky domácí Sklenář - 0:1. A toho jak jistě uznáte nebylo v dané chvíli vhodné hladit a radovat se s ním. Po úvodní trefě utkání domácí znervózněli, pootevřeli obranu a svoje nepřesnosti sváděli na kde koho na hrací ploše. Jenže naši místo pojistky v podobě druhé branky předvedli fesťák zahozených šancí. V 59.minutě například po průniku D.Bumbalíka zakončoval R.Straňák, ale střelou doprostřed slávu této akci nevydobyl. V 63.minutě přihráli domácí na našemu D.Bumbalíkovi, který napřáhl z dvaadvaceti metrů a my jenom čekali jestli se síť zatřepe či nikoliv. Pochopitelně, že nikoliv. V 65.minutě přihrál P.Těthal opět R.Straňákovi, ale tento míč byl zahraný na dlouhou nohu a koncovka zbyla jenom na bodlo, což také nebylo ideální. Další příležitosti ukončené na vápně špatnou finální přihrávkou ani nemá cenu uvádět. Pochopitelně po takových příležitostech příchází trest a domácím se poštěstilo hned z první střely na branku. Co na tom, že přišla až v 67.minutě? Naši manipulovali s míčem u středového kruhu tak neobratně až o něj přišli úplně a to Fryštáčané potrestali. Jejich lup putoval po ose Sklenář - Manďák (nová posila z Veselé) a z vápna vše propálil  Chudý - 1:1. To by ještě nebyla tragédie, kdyby se z toho Nivničané posbírali, ale oni spíše ulehli k odpočinku. Na hrotě už jsme neudrželi jediný míč déle, než tři vteřiny a to bylo velmi málo. Domácí byli bezesporu aktivnější, ale věřte, že už další přímou střelu na branku nevyprodukovali. Topili nás však jak koťata. Jeden centr za druhým mířil do našeho chrámu, ale najít domácí tutovku jsme dlouho nemohli. Nebezpečný byl jenom roh Valáška na hlavu Vavruši(e), leč míč mířil daleko vedle. To už se hrálo výhradně na naší polovině a v 82.minutě si domácí vypracovali jedinou a hned mimořádnou příležitost rozhodnout, ale pohrdli jí. Do našeho článku se přihlásil Manďák přihrávkou na nepokrytého Chudého a ten na penaltovém puntíku natolik zpanikařil, že byl rád za trefený míč. O zasáhu branky nemohla být ani řeč a o gólu už vůbec ne. Co poznamenat o závěrečných minutách? Snad jenom tolik, že jsme je přežili a dočkali se penalt. O tom, že nám nejdou už týden víme, což mírně (no spíše dosti) devalvuje solidní remízu ze soupeřova hřiště. Hodnocení utkání záleží na úhlu pohledu, jelikož jak naši tak i domácí mohli vyhrát. Nivničané za předpokladu, že by dotáhli nějaký brejk za stavu 1:0 pro ně a domácí v době závěrečného tlaku také mohl míč párkrát poslechnout lépe. Nestalo se ani jedno a body se dělily.

TJ NIVNICE  1:1  SK SV BOJKOVICE
penalty - 3:4
 Těthal X, Škrabal O, Bumbalík O, Straňák O, Velecký X - Gago O, Slavíček X, Miča O, Vacula O, Voj. Dolina O
poločas: 0:1
góly: 56. Straňák (PK) - 27. Vacula
sestavy:
Nivnice: Popelka - Těthal, Roubal, Velecký, Kostelník (40. Škrabal) - M.Hladiš - Kelíšek (85. Borýsek), Bumbalík, Straňák, Josefík - Máčalík
Bojkovice: Urbánek - Kalina, Křižka, Jančařík (46. Slavíček), Gorčík - Voj. Dolina, Vacula, Miča, Andrlík (65. Martinec), Vít Dolina - Gago
rozhodčí: Bernatík - Ševčík, Mitáček
žk: Kostelník, Bumbalík, Velecký - Jančařík, Miča, Gago, Vacula, Andrlík
diváci: 220
   Fotbalové soutěže se už naplno roztočily a my jsme s napětím očekávali s čím vyrukují naši borci učinkující poprvé na domácím trávníku. Dovčilška (toto slovo tu má premiéru) sice nevíme jestli jsme minulý týden ve Fryštáku získali bod nebo dva ztratili, ale jelikož na tom už nic nezměníme tak možeme s klidem pokračovat dál. Co jsme tam však s určitostí ztratili byl zraněný brankář F.Hladiš a to byla dnešní první  změna v sestavě (do branky šel A.Popelka). Jeho bratr Petr opustil sestavu během rozcvičky a třetí absencí byl slunící se M.Holboj, ale ani na tyhle rány jsme nepotřebovali žádné složité operace a zašít je svedl i vrátný. Jedinou nevynucenou změnou bylo nahrazení M.Škrabala (ten po svém příchodu dnes naši hru oživil) T.Kelíškem a tak jsme vyrukovali se čtyřmy změnamy oproti minulému utkání. Bojkovičtí fotbalisté se v minulém kole moc hezky nezachovali. Místo, aby nováčka ze Šumic pěkně přivítali ve vyšší soutěži a to třeba i "podarovaným" bodem, tož svému soupeři znechutili fotbal hned zkraje. Nasypali mu totiž do kožichu hned sedm kulí. Žádnou z nich nevypálili Varga (Záhorovice) a Hladík (Rakousko), kteří se z Bojkovic pakovali, ale naopak jednou dobře zamířil Vojta Dolina, který si vytrucoval přestup z ČSKUB. Společným jmenovatelem obou dnes spolu hrajících celků byla letní výměna trenérů. O naší už jsme informovali vícekrát a ve Slovácké Viktorce nahradil D.Příkazského Martin Liška. S Bojkovicemi jsme minulou sezónu už konečně sehráli dvě partie jako rovný s rovným (2:3 a 6:2), což se o předchozích sezónách říci nedá, neb jsme často prohrávali obě vzájemná utkání. V tomto nastoleném trendu jsme chtěli pokračovat i nadále a nějaké body urvat doma i dnes. O tom žádná.
   Jestli se mnohdy čeká na něco kloudného půl hodiny, neřkuli celý zápas, tak dnes kapal inkoust od samého začátku. Už ve 3.minutě se vydal na stezku odvahy po levé straně S.Josefík, jehož přihrávku přeposílal na penaltový puntík R.Straňák, ale J.Máčalíkovi chyběl k míči decimetr nebo lepší načasování. V 6.minutě zahrával jednu ze svých specialit hostující Vacula, ale standardní situace byla zahrávaná z boku hřiště a centr spolehlivě chytil A.Popelka. A v 7.minutě se prosadil znovu S.Josefík a vyběhnuvší Urbánek byl zasažen přímo do hrudníku, ale k průstřelu hrudního koše nedošlo a my jenom zaznamenali první zahozenou šanci. V 15.minutě jsme dostali výhodu po žlutém faulu Miči na R.Straňáka, ale přečíslení čtyři na dva skončilo špatnou finální nahrávkou T.Kelíška. Takže opět nic. V 16.minutě jsme do soupeřova vosího hnízda vletěli potřetí a zase to bylo po rychlé kombinaci před velkým vápnem. M.Hladiš hrající na pozici defenzivního záložníka vybídl k centru S.Josefíka a ten ke koncovce T.Kelíška. Balon si uzmul zas a znova Urbánek a my z vápna mazali jak namydlený blesk. V 18.minutě musel Urbánek úřadovat opět, protože naše letka s posádkou M.Hladiš - D.Bumbalík nachystala kopačák pro J.Máčalíka, ale tomu ho i kopačkama ukradl zmíněný brankář. Ve 20.minutě už i optimisté pochopili, že v našem zakončení je několik součástek zralých na vyhození. To když R.Straňák vyzval ke střele T.Kelíška a tomu  už se balon nevlezl ani mezi tyče. Ve 23.minutě jsme si všimli, že přijeli i hosté. Voj. Dolina byl první z nich, který mířil mezi tři tyčky, ale v těch místech pobývající  A.Popelka nelenošil. To jsme jako varování nebrali, ale asi jsme měli. V 27.minutě jsme podcenili nic neříkající akci na levé straně Viktorky a po přihrávce Vita Doliny na vápno k nohám Vaculy už bylo pozdě k výjezdu záchranářů. Technická střela skončila ve víku naší branky a tak už to na světě chodí. Tři či čtyři zahozené tutovky potrestali hosté hned z prvního náznaku šance - 0:1. Ve 34.minutě jsme opět zkoušeli jestli by pod hosty přece jenom nepraskla větev, ale po centru D.Bumbalíka na malé vápno na zcela osamoceného P.Těthala si to míč po jeho hlavičce namířil rovnou do náruče brankáře. Ve 37.minutě málem většině Nivničanů praskla cévka, protože jediným kdo neviděl faul ve vápně na T.Kelíška byl sudí, ale byl to právě on kdo tyhle věci posuzuje. Přestože se poločas nachyloval k závěrečné děkovačce tak naše příležitosti neustávaly. Ve 42.minutě hrál náš orchestr ve složení S.Josefík - M.Škrabal a R.Straňák parádní skladbu, ale posledně jmenovanému zahodil noty Urbánek a bylo dovrzáno. Lepší hodnocení prvního poločasu než jsme zaslechli při telefoním hovoru na chodbě před hostující šatnou připraveno nemáme a tak ho s dovolením přetiskneme. "No vedeme jedna nula, ale kdyby sme prohrávali čtyři jedna tak ani necekneme". Takže tak. Druhá půlka začala dlouhým nákopem Miče na kapitána Víta Dolinu a kdyby neměl A.Popelka nachystané cvičky a nebyl u balonu dřív tak bylo po nás jak po žabě. V 54.minutě už se zase hrálo tam kde mělo, ale opět to neskončilo tam kde mělo. D.Bumbalík posunul míč mezi obránce na T.Kelíška, ovšem naši chlapci na zadní tyčce těmto dvěma asi nevěřili a s nabídkou spolupráce přispěchali až byl balon na cestě k rohovému praporku. V 56.minutě stanovali ve vápně hostí zase T.Kelíšek s R.Straňákem, který se vydal mezi obránce a po pádu jsme jeho tělo našli na zemi. Přísná penalta pro nás. Sám faulovaný (dejte si to sami do uvozovek, po nás to nechtějte) mířil na opačnou světovou stranu jako brankář a my konečně slavili gól - 1:1. V 67.minutě jsme poprvé zjistili, že za hosty hraje i jeden z nejlepších střelců loňského ročníku Gago. Nebylo to však v našem vápně u míče, ale přímo pod tribunou, když sestřelil S.Josefíka až tomu vystřelily kopýtka k obloze. Byla to už pátá žlutá karta hostí a ti tak potvrzovali, že v tomto oboru patří ke špičce soutěže už pár ročníků. Z našich si  podobnou odměnu vysloužil D.Bumbalík, kterému nezbývalo než zbavit rovnováhy jednoho uprchlíka z tábora hostí a až po tomto hlavy ochladly. V polovině druhého poločasu už jsme netrpělivě vyhlíželi také něco od hostí, protože nebylo lze očekávat, že náš brankář odejde ze hřiště čistý. A dočkali jsme se. Přímý kop Vaculy z dálky přistál na hlavě Martince a že nepřístál i v síti byl také malý div. Hlavou líznutému míči chyběl kousek přesnosti a A.Popelka by ho v náručí nenašel. Také další tři akce převedl hostující Martinec. S tou první mu pomohl Voj. Dolina, ale v poslední chvíli nenašli pochopení u našeho M.Hladiše, který jim loupil zboží v poslední chvíli před brankovým uzemím. V 73.minutě předvedl Martinec sólo, které by horko těžko popsal i takový Šejkspír, natož my. No zkusme to. Z vlastní půlky hřiště se vydal s balonem až do našeho vápna a tam za přihlížení všech vystřelil k zadní tyčce. Někteří naši měli při jeho výpadu tendenci i zatleskat, ale všichni následně mručeli spokojeností, že je z toho jenom roh. Brzy mohlo být po spokojenosti, protože po jeho zahrání Vaculou se k odrazce dostal znovu Martinec (při jeho střídání měl trenér hostí šťastnou ruku) a rána z voleje prosvištěla tak blízko břevna, že byli i takoví, kteří si mysleli, že padl gól. Ještě to tak. Z toho je však patrné, že hra už byla vyrovnaná a nebezpečí číhalo na každém kroku. V 82.minutě to bylo například u branky hostí. Jako první smočil nohy v další hostující patálii náš R.Straňák a T.Kelíšek míč obratem eskortoval do prostorů u vzdálenější tyčky, ale tam se motal J.Máčalík jak tchoř v parfumérii a balon nabral rychlost couvající želvy suchozemské, což se pochopitelně obešlo bez následků. Za dvě minuty to vypadalo fotbalověji, ale po krásné ráně D.Bumbalíka k tyči dostal vyznamenání za zásluhy o výstavbu golman Urbánek. V 88.minutě si ustlal na našem vápně Voj. Dolina, ale rozhodčí tohle přešel mlčíc. Hosté sice povykovali, ale také marně. Uspěli až s reklamací naší ruky před vápnem. V kombinaci s devadesátou minutou a dobrou pozicí se o slabší nátury pokoušel infark. Míč si postavil Vacula a my se třepali jak osiky. Hostující špílmachr svoje umění ponechal v tajnosti a kožené slunce mířilo za tím opravdovým. Tím byl poskládán poslední kamínek do mozaiky běžné hrací doby a následovaly penalty. Stejně jako v poháru s Nedachlebicemi a ve Fryštáku jsme v nich zase pozbyli bonusový bod. Vzhledem k obrazu hry je to pro nás další nevhodná ztráta, ale za předvedený výkon můžeme být pyšní.
 
sobota 24. srpna 16,30 - mistrovské utkání muži
  TJ OSVĚTIMANY  2:1  TJ NIVNICE  
poločas: 0:0
góly: 61. Klimeš, 76. Salay - 46. Těthal
sestavy:
Osvětimany:
Chvojka - Klimeš, Síleš, Šumulikoski, Brhel - Čevelík (66. Pantič), Skřivan, Perůtka, Tomaštík - Salay, Zýbal

Nivnice: Popelka - P.Hladiš, Roubal, Velecký, Holboj - M.Hladiš (89. Bartoš) - Kelíšek, Těthal, Straňák, Josefík (67. Škrabal) - Máčalík
rozhodčí: Mitáček - Polaštík, Katrňák
žk: Šumulikoski, Čevelík - Těthal, Holboj
diváci: 120
   V úvodnících před zápasy s Osvětimany už jsme nakousli leccos (prý se píšou dvě c, ale mohli jsme napsat ledasco a bylo by po problému) a přestože je opakování matka moudrosti tak my dáme mamce pokoj. Připomenout akorát musíme, že náš soupeř za sebou táhne na provázku patnáct (!) tříbodových výher v řadě. Z toho je nad sluníčko jasně patrné, že jejich tým tuhle soutěž přerostl, ale také je fakt, že ji navzdory svým možnostem nikdy nevyhrál (vítězové ročníků, ve kterých hrají Osvětimany A třídu : 2015 - Újezdec, 16 - Strání, 17 - Hluk, 18 - Skaštice, 19 - Kvasice) a z jiné pozice postupovat nikdy nechtěl. Pokud tedy má nastat situace, že v případě jejich prvenství soutěž opustí tak budeme první, kdo bude stát u cesty a křičet "hurá". Snad i nějaká kratší modlitba by stála za přeříkání. Ano, tak populární je to mužstvo. A našich deset proher v řadě s nimi nech vezne čert. Asi je jasné vám i nám, že jsme dnešní utkání odjeli tak nějak odehrát. V minulém týdnu padlo pár souvětí o termínu tohoto utkání, ale nakonec zůstalo u soboty. V tu se domácí museli obejít bez trenéra Němčického (s béčkem Slovácka v Hlučíně) a v neděli by jim pro změnu chyběl Šumulikoski. Tak když si to spočítáme tož trenéra nepotřebují, ale svého špílmachra ano. Počítáme to dobře? Co Nivničané? Dnes nás při odjezdu do Osvětiman, kde jsme měli k roli favorita blízko jak k nalezení čtyřlístku ve stodole plné sena, opět zamrzely předchozí ztráty. V obou předcházejících utkáních jsme herně vícenež obstáli, ale se dvěma body už to tak slavné není. Jak by se nám žilo se čtyřmi či pěti? Moc dobře, ale i ty brzy sklidíme a bude veselo. Neveselo bylo při pohledu na hlouček scházejících. Stejně jako minule v něm byli F.Hladiš a s Bojkovicemi se zranivší Z.Kostelník. S batůžkem na zádech jsme ještě zahlédli na dovolenou mířic D.Bumbalíka a V.Borýska. K nim z nezjištěných důvodů (nezvládl roli náhradníka ve Fryštáku?) řadíme J.Vítka, který nejspíše potvrdil, že investici do jeho nákupu lze přirovnat ke koupi zajíce v pytli.  Ten pytel byl ovšem hezký a može sa hodit. Ostatní (včetně navrátilců M.Holboje a F.Ryšávky) si vezli věci určené k  popravě, ale také k případnému zázraku. A protože je hrůza hodin a ráno nejdeme do práce, ale za tmy na burzu tak na to dnes kašleme. Nebo, že by přece... tak chvíli vydržte!
   Aniž se koplo do míče tak první srandovní story už byla na světě. Posádka autubusu spoléhala na to, že R.Straňák sedí s někým v autě a upaluje do Osvětiman. Posádky aut spoléhaly, že R.Straňák sedí v autobuse a upaluje do Osvětiman. RS se Osvětimanech nenacházel a k mání nebyl ani klíč od nivnických kabin s jeho kopačkama. Nezbylo, než přijet pět minut před utkáním a vyskládat všechny zbylé boty našich fotbalistů a začalo zkoušení ala Popelka (nemyslíme našeho brankáře, ale pozdější princeznu). Jedny mu sedly a přesně v době nástupu obou mužstev přeskočil ze schodů potůček před lajnou a mohlo se začít. Je jenom věčná škoda, že zrovna průnik naší Popelky (myslíme RS) v 1.minutě  neskončil gólem, ale jenom prvním ohrožením branky, když míč těsně minul zadní tyčku domácí branky. Potom už hráli prim domácí, kteří jistě po dvou sedmibrankových výhrách chtěli mlsat i dnes, ale nakonec byli rádi, že naše sousto vůbec nějak spolkli. Přesto začali zhurta a už ve 3.minutě chtěl po nakrátko zahraném rohu překvapit Šumulikoski našeho brankáře T.Popelku, ale valného úspěchu nedožil. V 11.minutě byl tentýž hráč a ústřední postava domácích na začátku další povedené akce, ale jeho přesný pas Zýbal poslal nad našeho brankáře a k potěše Nivničanů (a jiných nám fandících národností) i nad konstrukcí stojící uprostřed kratší strany hřiště. I další kousky pečiva pekli domácí. Ve 13.minutě poslal jakýsi odražený preclík na naši branku domácí Salay, ale našemu brankáři chutnalo. A svačil i ve 20.minutě. Skřivan poslal přesný míč do vápna Čevelíkovi, ale naši už měli brankáře zahřátého, takže zkoušet jeho teplotu bylo toliko k ničemu. Nivničané na první střelby čekali v domnění, že není kam ponáhlat a míč se nadále kotoulel na naší polovině. Ve 23.minutě se dokonce seznámil i s našim břevnem, když ho tam hlavou po standardce Šumulikoskiho narval Síleš. Až poté jsme konečně jednu z našich výpadovek dotáhli až k ohrožení branky. Pokud nám šly přesně hodiny tak to bylo po půlhodině hry, když si nahrávku R.Straňáka narovnal na nohu P.Těthal a poslal balon i Chvojku k tyči. Domáccí brankář míč "jenom" vyškrábl ke kopačkám T.Kelíška, ale rychle zareagoval i na jeho dorážku zblízka a my museli vzít za vděk i rohovým kopem. Byl to však jasný signál, že padací most vedoucí na polovinu soupeře už je dole a můžeme tam častěji. Ale postupně. Ve 33.minutě míjela naši branku do protipohybu brankáře tečovaná střela Skřivana o metr a další nebezpečí bylo minulostí. Ve 38.minutě už jsme byli osmělení až až a jednu z našich standardek zahrávanou R.Straňákem hlavičkoval k tyčce V.Velecký. Brankář mu radost nedopřál. Ve 40.minutě zrychlil domácí hru po autovém vhazování Skřivan a jeho centrovaný míč v nepříliš lehké pozici nezužitkoval Tomaštík. A potom přišla 45.minuta a událost utkání. J.Máčalík se vysmekl poslednímu muži domácí sestavy Šumulikoskimu a ten jeho samostatný únik na brankáře Chvojku zastavil stažením na zem. Jasnější červenou nikde tento víkend nikdo nespatří, ale rozhodčí se z domácích prostě ... a vytáhl žlutou. Neměli jsme ani síly na zlost, protože jsme dobře  věděli, kde hrajeme a kdo fauloval. Z této standardky se stejně jako před sedmi minutami dostal hlavou k zakončení V.Velecký, ale dopadl úplně stejně jako u té předchozí, kterou mu chytil brankář domácích. Poločas tedy skončil tak jak skončil a přestože měli domácí jistojistě více ze hry a také více šancí tak jsme je drželi na uzdě. O přestávce se logicky nic většího nestalo ani v kabině ani na obsypané stráni a jenom pozdní příchod rozhodčích sklidil pár všelijakých poznámek. Nedočkaví Nivničané si hned po startovním výstřelu vykoledovali faul na polovině na J.Máčalíka a jak už je obvyklé tak se k jeho provedení postavil R.Straňák. Ten na levé hraně brankového území našel V.Veleckého, jenž na té druhé hraně někoho tušil a hlavou mu poslal prvním dotykem míč k nohám. Ten někdo byl P.Těthal a ani on nepotřeboval žádný dotyk navíc a balon poslal tvrdě pod břevno - 0:1. Tato rychlá fotbalová paráda mířila rovnou ze hřiště do Národního muzea. Skóre mělo rázem překvapivou podobu, ale pohled na ukazatel a hlavně na (ne)uběhnuté minuty měl ještě k nějaké euforii daleko. V 53.minutě ji chtěl utnout Šumulikoski z přímáku po faulu V.Veleckého, ale z dvadvaceti metrů oloupal jenom naší omítku ve zdi. V 59.minutě jsme zaznamenali, že i domácí mají pár svých fanoušků, kteří berou ty cizáky za své. Po přihrávce Zýbala na Klimeše tento odcentroval do luhů a hájů a pár nespokojených remcalů propuklo v hlasitý halas. Ale už ne na dlouho. Pozlobit je sice ještě chtěl J.Máčalík po výpadu obránce P.Hladiše, ale brankář mu zmenšil střelecký úhel a náš hroťák žádnou díru do branky, natož do světa,  nenalezl. V 61.minutě jsme za to byli trestáni. Domácí Tomaštík nalezl mezi našimi dobře hrajícími obránci škvíru a protlačil skrze ní míč na Klimeše, který prudkou ranou na zadní tyč srovnal - 1:1. Pak jsme deset minut viděli oživší domácí, ale ani jednu z pološancí či poloakcí nedotáhli ke zdaru. A tak jsme do toho mohli třísknout my. Po odpískaném přímém kopu z boku hřiště zmerčil R.Straňák nepokrytého J.Máčalíka a zkoprnělí domácí toliko pozorovali následný děj. Osamocený útočník Nivnice se vydal ke zteči zcela sám, ale podél vyběhnuvšího brankáře o decimetr minul branku. Toť ve zkratce jeden z rozhodujících okamžiků utkání. Klepnout přes prsty nás mohl Salay prakticky hned po rozehrávce. Naštěstí mu A.Popelka skočil pod kecky a našel u nich i míč. V 76.minutě už jsme byli sťati, když Šumulikoski našel nivnickou kuchyni opuštěnou a krásným centrem objevil na malém vápně  Salaye, jehož hlavička pod břevno měla parádní parametry - 2:1. I u další přehlídky domácích byl tento mladý útočník, který pro nás byl nebezpečnější než sniper Zýbal. V 78.minutě mu před branku poslal přesný pas Klimeš, ale Salaye A.Popelka vychytal. Naši už mnoho příležitostí ke skórování neměli, tedy přesněji vůbec žádnou. K brance domácích sice pár balonu zabloudilo, ale veskrze se jednalo o zdvořilostní návštěvy bez výrazného promluvení do dělby bodů. V 84.minutě byl nejvyšší čas, aby domácí kanonýr Zýbal skóroval popatnácté v řadě, ale u tyče ležel A.Popelka zavčasu. Za tři minuty ho k trestnému kopu z dvacetimetrů nepustil Šumulikoski, aniž by sám něco zdárného vymyslel. A v nastavení to přišlo. Centr z naší levé strany zatlouk přece jenom Zýbal hlavou do branky, ale co to...? Rozhodčí branku neuznal kvůli střelcově ruce. Nebylo mnoho lidí, kteří ji viděli také. My viděli hlavně další marný boj našich o větší příděl bodů. Zase se můžeme opakovat, že jsme z naší strany pozorovali velmi dobrý a zodpovědný výkon a tak popravdě uvést, že domácí byli lepší. Při troše střeleckého kumštu jsme však mohli jít za stavu jedna jedna do vedení a kdoví jak by to vypadalo potom. Nebo kdyby byl v pětačtyřicáté minutě potrestán domácí obránce v souladu s pravidly fotbalu. Kdyby, kdyby, kdyby....  Příští týden začínáme bodovat naplno. Buďte u toho! Tak jak tak budou hody.


 
TJN - Koryčany 2:0 (1:0)
góly: 33. Bumbalík, 79. Kelíšek
sestavy:
Nivnice:
Popelka - P.Hladiš, Roubal, Velecký, Holboj - Těthal (87. M.Hladiš) - Josefík (61. Borýsek), Bumbalík, Straňák, Kelíšek  (82. Vítek) - Máčalík (78. Škrabal)
Koryčany: Vrba - J.Věžník, Hanák, Prachař, Ryška - Liška (67. Vrtal), Tesař, Stolzer, Filipský (22. Bábíček) - Gejdoš, Káňa
rozhodčí: Ševčík - Bernatík, Doležal
žk: Velecký - Ryška
diváci: 280
 Vůbec nevíme, kdo losuje krajské soutěže (třicet roků se začínalo 1.kolem a nikomu to nevadilo až loni zjistili, že začít druhým je lepší a kdoví jestli nebude úplně nejlepší začít za rok devátým a pokračovat třetím), ale bezpečně víme, že to vůbec neumí. My například už pět roků čekáme na atraktivní hodové derby, ačkoliv se jich letos nabízelo nespočet. Naposledy jsme k takovému vyběhli (a hned v něm s náma vyběhl soupeř) v roce 2014, když u nás vyhrál Hluk 4:2. O té doby vítáme s prominutím a omluvou k nim jednoho neatraktivního protivníka za druhým (Kvasice, Nedachlebice, 2x Koryčany...), se kterým přijedou dva lidi na fechtlu a k tomu s nimi ještě prohráváme. Pamatujete, kdy jsme slavili hodovou výhru? V roce 2015 s O.N.Vsí 1:0. Čili jako čtyři roky bídy a utrpení a jestli ta zkáza neskončí letos tak další hodové utkání už žádné nebude, protože se odloží na začátek listopadu. Vůbec nikdo se nemůže divit, že šel ráno do hrnce protivný kohout, jehož kokrhání nás do hodové neděle probudilo. Potíž je v tom, že se ani nestihl představit a my si toho opeřence spletli s tím naším, zatímco to byl nějaký drahý kousek z chovatelské výstavy. Jestli se to neututlá tak další potíž. Ale to už pleteme jabka s hruškama a koho zajímá pravěk. My jsme totiž v této sezóně dobří. Dost dobří.  Zatím jsme hráli výhradně s mančaftama z první čtyřky, které všechny svoje utkání s vyjímkou toho s náma vyhráli v pohodě.  A jestli chcete slyšet pravdu tak nás zatím s velkými obtížemi přehrály jenom Osvětimany a to ještě horko těžko a za všelijakých okolností. Ministerstvo obrany zatím pustilo do našeho týlu během tří válek jenom čtyři náboje a že jsme se přeli s ofenzívními esy soutěže (Zýbal, Vavruša a Gago dali dohromady během tří kol 17 gólů, ale nám ani jeden) o tom nepochybujte. Velkým hendikepem tedy zůstává "jenom" proměňování všech možných příležitostí a hned jak to půjde tož ámen se soupeři. Zbývalo vyřešit jestli se to stane už dnes. Je-li k tomu nějaký předpoklad jsme chtěli vyčmuchat už na trénincích v týdnu a tak jsme se tam vypravili. A světe div se! Střelecký um našich zcela zastínila jiná událost. V zimě skončivší P.Stojaspal byl mezi trénujícími a jeho combek je na spadnutí. Stejně jako nažehlení jeho jmenovky na dres! Tak dobré zprávy vyvážíme jako obvykle výčtem scházejících, ale protože máme soupisku napěchovanou tak nás pár scházejících z rytmu nevyvede. Tedy pro pořádek: F.Hladiš a Z.Kostelník (oba zranění). Hosté? Mimo mnoho inkasovaných branek a za vyloučení pykajícího K.Věžníka nezjištěny žádné závažné informace. Tak můžeme začít. A víte třeba čím? Že nám pár rádoby fanoušků může políbit šos! Ráno jsme se odjeli na utkání žáků do Brodu, se kterými máme sdružený start a nějaké naše hvězdy oblékají jejich dres. Sotva blikla na semaforu zelená tak jsme hráli s našima klukama proti Prakšicím a o následném utkání mužů právě čtete. Takže jsme se právě o půl deváté dozvěděli doma, že jsme blázni a co jsme měli vůbec na oběd. A do toho příjdou pitomé poznámky od notoriků (to jsme zvědaví, kdo se v tom najde), žehrající na zavřený bufet v sobotu při utkání dorostu (točené pivo bylo). Ten jsme už dnes kvůli jejich hobby otevřeli, neboť bez jejich potřeb by hody nepřežili. Pro lidi chápající situaci máme prosté vysvětlení. Od pátečního rána jsme se úspěšně ve dne i v noci na diskotéce snažili vydělat korunu na činnost oddílu a v sobotu už nás to přemohlo a odpolední utkání se odehrálo bez naší přítomnosti. A to byla obrovská tragédie! Tím jsme si trošku vylili srdíčko a pro vás nezainteresované popíšeme věci spojené s dnešním fotbalem. A to jenom protože nás u toho drží několik lidí, kterým náš fotbal není lhostejný a přiloží ruku k dílu třeba i o půl páté ráno na burze, aniž by hloupě kecali. Howgh! Nástup na plac.  V 8.minutě jsme si vůbec poprvé uvědomili, že jsme na fotbale. Doposavad nás ze sportovního dění vytrhával zvuk kolotočářů, vůně řízků zpod oken přilehlých domů a cinkání krýglů našich štamgastů. Co se v oné osmé minutě stalo? Inu vůbec nic, krom toho, že hosté kopali rohový kop. Uznejte sami, že je to fotbalová akce a také to, že o nic jiného jsme zatím nezavadili a tak tímto vemte za vděk. A v 15.minutě už to přišlo! Co? První telefonát domů s dotazem co je k obědu, a že příjdeme dřív. Těžko  bylo v tu chvíli předvídat, že bude možné vydržet do konce. Nic moc se nedělo a až ve 21.minutě jsme z důvodu toho, že jsme placeni od řádku poznamenali střelu našeho P.Těthala ze třiadvaceti metrů, ale s prominutím letěla do ... Ve 23.minutě už se o žádný sentiment nejednalo, jelikož T.Kelíšek poslal do samostatného úniku J.Máčalíka, ale ten se na něj těšil jak školáci na zítřejší ráno. Malou omluvenku mu vystavíme tím, že na branku spěchal z boku, ale proboha to má být omluva? No nevíme. Víme jenom, že mířil vedle. V 25.minutě si vyzvedl propustku do vápna hostí z druhé strany R.Straňák a po několika atacích soupeře se ozvalo prosebné "spadni", ale náš záložník měl končetiny pevné a finální nahrávku slízl brankář Vrba. Jestli jste z Koryčan anebo jiní naši nepřátelé tak vás zatím nemáme čím potěšit. Akcí soupeře bylo míň, než málo a každá končila ve středovém kruhu. A tak si pobavení přítomných vzal ve 30.minutě na starost náš golman A.Popelka, který za nerozhodného stavu předvedl kličku soupeřovému útočníkovi a pomalu zadělal na výjezd rychlé záchranné služby pro slabší povahy. Ve 33.minutě už se naši konečně dočkali, ale že by se jednalo o nějakou skvělou fotbalovou parádu říct nemůžeme. U nejvzdálenějšího rohového praporku dostal po fajkách J.Máčalík, který odolal vábení Korytné a zatím předvádí, že má na jinou ligu, než v místě svého bydliště. Standardní situaci si dle pokynů ředitele naší jedenáctky vzal na starost R.Straňák a následoval dle J.Verna Zmatek nad zmatek. Centrovaný balon se otřel o všechny přítomné a po "malé" domů jednoho z obránců vyrazil brankář Vrba míč k nohám D.Bumbalíka, a ten ho poslal bombou pod břevno - 1:0. Ve 35.minutě, Kriste proč to píšeme (?), poslal cosi jako balon do našeho vápna Stozer, ale hlava Gejdoše ani zdaleka nepřipomínala jednoho z kanonýrů soutěže. Ve 42.minutě chytil A.Popelka centr Lišky před dotírajícím Gejdošem a nám nezbývalo, než se ho zeptat, kdy naposledy měl v Podolí za poločas třikrát míč v rukou. Prý nikdy, ale nikomu to nemáme říkat. Jestli teda neponáhláte nikam, tak shrneme ten končící poločas. Naši borci měli převahu, ale šancí mnoho nebylo. U nás by se sice dvě tři našly, ale u hostí ani to ne a poločasový stav byl odovídající dění. Druhý poločas začal všeobecným mumrajem, který nelze nijak ospravedlnit. Obě mužstva kazila co se dalo a v 50.minutě to po přihrávce Stozera zdokumentoval Tesař prudkou a vysokou střelou na střechu novostavby. Za dvě minuty si chtěl pocukrovat život R.Straňák, ale obránci mu náčiní odcizili od nohy a dalších osm minut bylo k ničemu. Až v té šedesáté jsme zastavili Bábíčka všelijak a přímý kop ze třiadvaceti metrů hodlal do naší branky umístit Gejdoš, ale úmysl se s realitou diametrálně rozcházel. V 62.minutě se tentýž fotbalista opakovaně o cosi pokusil a jenom po nápovědě jsme vlastně zjistili, co to vlastně mělo být. Že prý nahrávka Stozera na Tesaře a gólová hlavička Gejdoše, hohoho... 64.minuta? Rychlý únik T.Kelíška po pravé straně nadělal mnoho vrásek našim ofenzívním hvězdám. Ty si spletly fotbalové hřiště s tím dětským a na malém vápně se začali doučovat fotbalovou abecedu. Nejprve si začal rozmotávat nohy V.Borýsek a hned po něm se zastyděl balon netrefíc J.Máčalík. Moc pěkné. V 66.minutě se poprvé v životě ocitnul v ofsajdu náš stoper J.Roubal a jeho výmluvy, že v něm byl V.Velecký berte s rezervou. Stejně hrají stopery oba dva. V 67.minutě už jsme v duchu hodových tradic začali vyhlížet vyrovnání. K tomu by bylo potřeba vystřelit na naši branku a ač v to nevěříc stalo se. V 69.minutě tak učinil Bábíček, ovšem nevedlo to vůbec nikam, neb mířil doprostřed. V 73.minutě už byli hosté rozestřílení až do aleluja a dokonce se mezi tyče pichl i centr Vrtala, jenžto měl asi jiné úmysly. V 75.minutě, aniž bychom nějak chtěli někoho z našich zesměšnit, jsme nastínili naši nemohoucnost v koncovce v plné parádě. Křídelní výpad T.Kelíška a jeho přízemní prudký centr měl v úmyslu zaparkovat do sítě V.Borýsek, ale víte naši milí jak to dopadlo? To neuhádnete! V sítí skončil náš útočník a díky výšší moci zůstala alespoň síť nepoškozená. V 76.minutě jsme si vykřesali rohový kop a k našemu zděšení si do vápna už hodlali na hlavu naběhnout i skalní příznivci, kteří už čtyřicet let stojí poločas za poločasem za soupeřovou brankou. Pořadatelé je sice vyhnali, ale kdoví jestli by jejich úsilí nevedlo k něčemu pozitivnímu? Nivnická hodová úleva se nakonec dočkala naplnění i bez pomoci fanoušků. Náš stoper V.Velecký nám namlouval, že se o zoufalý odkop nejednalo, ale pro naše potřeby ho tak nazveme. Tento dlouhý balon z naší poloviny si na pravém křídle vyzvedl T.Kelíšek a podél brankáře Vrby ho poslal do branky a bylo vymalováno - 2:0. Poprvé jsme dali dvě branky v utkání a oslavy nebraly konce kraje. V 79.minutě už málokdo předpokládal, že nemohoucí hosté ještě něco vymyslí. A věru nevymysleli. Jejich pobyt v Nivnici nazveme zbytečným a uzavřeme ho přímým kopem Gejdoše v 83.minutě. Přímák se mezi tyčky nevlezl. Zbytek utkání se nesl v duchu počítání. První nula v Nivnici (A.Popelka), první výhra v Nivnici (trenér V.Uhlíř), první gól v Nivnici (T.Kelíšek), první start v mistráku mužů (J.Vítek)...

 
Šumice - TJ Nivnice 0:1 (0:1)
góly: 18. Máčalík
sestavy:
Šumice:
Jiřík - Jurák, Kunovský, I.Pilka, Valášek (58. Mach) - S.Pilka, Žampach, Pančocha, Moštěk (58. Zámečník) - Ondřej, M.Kelíšek
Nivnice: Popelka - P.Hladiš, Roubal, Těthal, Holboj - T.Kelíšek (90. Borýsek), Bumbalík, Straňák (93. Ryšávka), Josefík (76. M.Hladiš) - Máčalík
rozhodčí: Doležal - Mitáček, Šubík
žk: Žampach, Pančocha, Zámečník - Roubal, Těthal, Bumbalík
diváci: 300
Není Nivničana, který by nevěděl, kde je v Šumicích hřiště, ale také není Nivničana, který by z rukávu vysypal sezónu, ve které jsme naposledy hráli stejnou soutěž. A protože to nevíme ani my tak jsme se chtě-nechtě museli obrátit na povolané. Tedy kronikáře. Bylo to v sezóně 2000-01 v okresním přeboru a obě utkání jsme prohráli. V Šumicích dokonce 0:5 a doma 1:2. Jak z uvedého tušíte, tak to samozrějmě pro dnešní opětovné shledání nemělo žádného významu. Naši odjeli ke svému soupeři s jedním dílčím cílem a tím bylo utéct z červených čísel v tabulce pravdy. Pro neznalé - doma jsme o bod víc ztratili, než z venku přivezli a to jsme chtěli trošku popravit. Na cesty už se s náma nevydal nemocný M.Škrabal a J.Vítek, o jehož hostování v Nezdenicích (tam začal červenou kartou) jsme referovali včera a nadále ani F.Hladiš a Z.Kostelník. Za citelnou ztrátu považujeme absenci V.Veleckého, který s J.Roubalem vytvořil spolehlivou stoperskou dvojici, ale momentálně tvoří V.Velecký dvojici s někým úplně jiným a mimo to se nachází na jihu Evropy. Východisko zvolil trenér jednoduché a do středu obrany vrátil P.Těthala a na jeho postě defenzivního záložníka nastoupil letos poprvé P.Stojaspal. A jelikož jsme minule nahryzli, že jsme u nás na fotbale potkali potencionálního nového sponzora a hráče tak zatím jenom povíme, že s tím sponzorem jsme podstatně dál, než s tím fotbalistou. Bude-li něco nového, budete to vědět hned po nás. Slušelo by se něco říct o našem soupeři, ovšem za předpokladu, že bychom něco věděli. Opakovat jeho výsledky velkou hodnotu nemá a tak snad jenom zmíníme, že inkasoval dvacet gólů během čtyř kol, ale dá se čekat, že se s tím už něco dělá. Stejně jako na nulovém bodovém zisku na domácím hřišti. Před pěknou návštěvou jsme lépe do utkání vstoupili my a hned ve třetí minutě jsme domácí obranu v čele s golmanem Jiříkem donutili k hrubce, ale J.Máčalík opuštěnou branku netrefil, neb rotace míče byla z úhlu opačná a navíc ho těčoval dobíhající obránce na rohový kop. Ten se zahrával ve 3.minutě a další zmatky nastaly po jeho zahraní R.Straňákem. Přetažený míč poslal po kličce S.Josefík před brankouvou čáru a kdoví kam ho poslal P.Stojaspal. Ten spolu s hlavním rozhodčím ho viděl za brankouvou čarou, ale do věci se vložil druhý asistent a přesvědčil všechny, že brankovou čáru nepřešel. Naši oslavu jsme narychlo odvolali a hosty poslali domů. Tedy stále 0:0. Ve 12.minutě měl na svědomí další křídelní výpad našich P.Hladiš s D.Bumbalíkem, ale centrující T.Kelíšek nedodržel technologický postup a domácí vytáhli v poslední možné chvíli hasičák. Ve 14.minutě poprvé stříleli domácí, kteří se do té doby prezentovali toliko nakopávanými balony, ale ve zmíněné minutě pálil prudce z úhlu M.Kelíšek. Leč T. (jako Tonda) Popelka vše jistil. V 18.minutě už náš gól platil a nebylo důvodu, aby tomu bylo naopak. Rychlou akci načal uprostřed hřiště R.Straňák, po jehož nahrávce poslal před branku přízemní centr P.Hladiš a nabíhající J.Máčalík ho napral zblízka pod břevno - 0:1. Málokdo v tu chvíli pomyslel, že se bude jednat o gól poslední. Ale postupně. Jako další zahrozily na naší střídačce sídlící včely či vosy. S nima udělal rázný zákrok náhradník V.Borýsek, který vyloudil ze zadní části těla takový rachot, že zmíněný hmyz už nikdo nespatřil a kdyby jsme tam nemuseli být my tak jsme prchli také. Tolik závažná odbočka a můžeme se navrátit do hry. Ve 22.minutě byl velmi důrazně na vápně střežel a osaháván S.Josefík, ale pískána byla jeho odplata. Ve 23.minutě doplatil na bohorovnost svého stoperského kolegy J.Roubal, který zaváhání P.Těthala musel zastavit za cenu žluté karty. Potrerstán však byl přece jenom i P.Těthal, který následnou standardku Ondřeje ze třiceti metrů koupil zepředu do trenýrek a chvíli si užíval. V 26.minutě zvolili Šumičani zase jenom nákop, který měli na práci Kunovský s Jurákem, ovšem centrované balony na A.Popelku neplatily. V osmadvacáté minutě přihrál M.Holboj do vápna na nástupní ostrůvek T.Kelíškovi, ale brankář Jiřík zavřel dveře dostavníku těsně před naším záložníkem. Ve 33.minutě jsme nadále hráli prim a po křídelním  úprku R.Straňáka přes tři protihráče zakončoval J.Máčalík, ale domácí mu do střely vložili všechny možné části těla a balon k brance nedosvištěl. Až v samotném závěru první poloviny jsme začali zapisovat i perné situace před naší brankou. Ve 38.minutě poslal do našeho brankového území přímý kop Ondřej a v nelehké pozici hlavičkoval na kolotoče za brankou Žampach. Za dvě minuty odvracel z brankové čáry domácí roh J.Roubal, ale ta nejtěžší chvilka teprve měla přijít. A přišla. Ve 42.minutě se ve vápně Nivničanů uvolnil Ondřej, ale A.Popelka nám včasným vyběhnutím zachránil dobrou náladu. Po následujícím rohu ještě střílel podél celé brankové čáry domácí M.Kelíšek, ale mezi tyče se nevešel. O krůček blíže k vítězství jsme mohli být ve 44.minutě, ale jenom mohli. D.Bumbalík přenesl hru z pravé strany na levou, kde se uvolnil S.Josefík a jeho nabídku na zadní tyč přispěchal využít J.Máčalík, ale balon neomylně zasáhl  domácí břevno. Až dozněl jeho zvuk tak se šlo do kabin. V první polovině hodového utkání jsme byli fotbalovější, ale bolest s proměňováním šancí nás neopustila. Domácí hráli jednoduchý fotbal s množstvím nakopnutých balonů do vápna a naši obránci musí mít z množství hlaviček hlavy jako dýně. Druhý poločas začal rohovým kopem domácích a jakoby tím chtěli Šumičané předznamenat, co nás čeká. Perná šichta trvající slabých padesát minut. Sem tam jsme se z ní ulili a zašívali jsme se u vápna domácích, ale trvalejší pobyt tam zaznamenán nemáme. Období do nějaké šedesáté minuty máme nazváno jako soutěž. O co v ní šlo? Kdo pokazí víc nahrávek je vítězem a zájemců o ceny bylo velmi mnoho. Oba mančafty nenabídly nic a opravdu až po hodině hry bylo zase o čem mluvit. V 60.minutě štípl balon domácím P.Stojaspal, který usoudil, že koncovku svěří J.Máčalíkovi, ale po jeho střele nad branku si to příště dvakrát rozmyslí. V 61.minutě výtahl fantastickou robinzonádou A.Popelka míč ze šibenice a vysloužil si potlesk početného publika. Pravděpodobně střílel Kunovský, ale tady si vůbec nejsme jisti. V 63.minutě jsme neproměnili další příležitost a počínala se vkrádat myšlenka, že pokud chceme tři body tak nesmíme inkasovat, neboť vstřelil gól už bude nad naše síly. Ve zmíněné chvíli poslal z křídla nahrávku pod sebe J.Máčalík a D.Bumbalík zvolil zakončení z prvního doteku a to se na kvalitě podepsalo nemalou měrou. Míč skončil mezi náhrobky a cinkot váz s květinama byl slyšet ještě chvíli poté. V 65.minutě byl v našem vápně težko k odstavení střídající Zámečník a po střele z otočky jsme byli velmi rádi, že netrefil. Nechceme sýčkovat, ale v 71.minutě už jsme nevěděli kam dřív skočit a převaha domácích nabírala na obrátkách. Přitížilo nám ještě, že od této chvíle hráli oba naši stopeři se žlutým kartonkem a to po hokejovém zákroku P.Těthala, když domácí záložník mohl být rád, že druhou nekoupil o mantinel. Potom se přihlásil i druhý domácí střídající hráč Mach a ten pro změnu po samostatné akci mířil do náruče našeho brankáře. Úplně stejně dopadl Žampach v minutě 73. V 79.minutě hlavičkoval domácí M.Kelíšek po standardce a opět nás od zármutku ochránil Tonda Popelka. Když už nezmohl nic ani on tak přletěli a pomohli andělé. Po rohovém kopu domácích se v 81.minutě usmívala na domácího stopera Kunovského celá opuštěná brána, ale hned vzápětí se mu škodolibě posmívala, když ho spatřila trefíc břevno. To už jsme z našeho vápna vytahovali paty jenom zřídka jako například v 88.minutě po útěku R.Straňáka, ale na zadní tyči nikdo o míč jevící zájem nebyl. A tak se zájem přítomných zase přenesl k naší brance, kde se v první minutě nastavení hrál poslední divadelná kus. P.Těthal stáhl tělo S.Pilky na trávu a takový přímý kop ze sedmnácti metrů byl teprve nápor na nervy. Zoufalí domácí zkusili namluvit rozhodčímu, že ke všemu došlo v pokutovém území, ale správně nepochodili. Míč si za vápnem načepýřil Žampach, ale ač trefil branku tak gól nedal. V ní totiž stál A.Popelka a míč poslal na roh. Za to jsme mu v pondělí chtěli začít stavět sochu před novým Relax centrem, ale všichni víme jak to vypadá s maršálem Koněvem a tak zůstane jenom u nápadu. Poslední rohový kop domácích už jsme po této standardce považovali za bezvýznamný a tak také dopadl. Po jeho odvrácení jsme si mohutně vydechli a mohli začít sčítat body. Vezeme je všechny, přestože si domácí za druhý poločas nějaký zasloužili.
 
neděle 15.září 16,00- mistrovské utkání muži 
  TJ NIVNICE 1:1 TJ NEDACHLEBICE  
penalty: 4:2
 
Těthal O, Bumbalík O, Straňák O, Máčalík X, Velecký O - Klvaňa X, Brzica O, Hubál O, Sedlář X
poločas: 0:0
góly: 56.Straňák (pk) - 83.Sedlář
sestavy:
Nivnice:
Popelka - P.Hladiš, Roubal, Velecký, Holboj - Těthal - Josefík (66.Borýsek), Straňák, Bumbalík, Kelíšek - Máčalík
Nedachlebice: Hájek - Škrášek, Králík, Pisklák, Klvaňa - Kováč, Šuranský, Brzica, Hubál - Sedlář, Hubáček (65. Šik)
rozhodčí: Vitásek - Bršlica, Jílková  del. Valůšek

žk: Těthal, Borýsek - Brzica, Šuranský, Klvaňa
diváci: 150
   Z celků, které již bodovaly jsme vstřelili nejmíň branek, ale na rovinu vám prozradíme, že jsme zatím žádné pilulky na tyto neduhy nesehnali a léčit je proto musíme poctivou defenzívou. Ta nebyla dlouho naší silnou stránkou, ovšem v úvodní části letošní sezóny je to právě ona, která nám funguje a přináší body. Jestli se tak stane i dnes v souboji s jedním z nejlepších střelců soutěže hostujícím J.Sedlářem bylo nejočekávanější nedělní otázkou. S Nedachebicemi se do ní (do té defenzívy) vrátil V.Velecký a trenér řešil u nás dlouho nevídané věci, leč  na podzim  už obvyklé a to koho nechat čekat na šanci  pod dekou na bidýlku a v týdnu mu tuto roli ještě ztížil návrat Z.Kostelníka a F.Hladiše do tréninkového procesu. Víkend však bývá mnohdy náročnější, než samotný pracovní proces a tak se stalo, že se jedna věc vyřešila "sama" a se sestavy se odporoučel P.Stojaspal a to z důvodu zranění. Ostatní až na výjimky typu M.Škrabala či D.Bartoše měli motory zažehnuté a proti tradičnímu soupeři byli připraveni šlápnout na plyn. Proč tradičnímu? Jestliže jsme minule složitě pátrali po posledním vzájemném utkání se Šumicemi tak předchozí utkání s Nedachlebicemi nemohlo být čerstvější, protože jsme s nima hráli týden před sezónou pohárové utkání (prohra na penalty) a k tomu hrají hosté A třídu od jejího vzniku, aniž by kdy měli problém ji udržet. Z našeho pohledu se možná právě včíl láme sezóna. Před náma jsou dvě domácí utkání (za týden Buchlovice) a bodový či bezbodový zisk nás nasměřuje do jedné z polovin tabulky. Ve které bysme se cítili komfortněji asi tušíte, ale soupeřů, kteří tam chtějí také je dvanáct do tuctu.
   V Nedachlebicích býváme vždy mile přijati a nebyl důvod to stejnou mincí neoplatit i našim hostům. Po uvodním brífinku, na kterém jsme se dozvěděli o absenci pětice hostujících hráčů (Bartoš, Kadlčák, Kafka, Ryška, Lapčík) se tedy mohlo začít na ostro. Jako úplně první pálil mezi tyče hostující Brzica, jelikož však balon plachtil doprostřed tak se nic významného stát nemohlo. V 7.minutě mile oslovil S.Josefík kolmicí J.Máčalíka, ale ani brankář hostí nechrápal a byl u míče dřív. Úvodní desetiminutovka skončila spoluprací P.Hladiše s R.Straňákem, ze které mohl profitovat J.Máčalík, ale naše radost byla předčasná, protože hlavičku našeho útočníka odvrátil z branky jeden z obránců. I další příležitost se udála ve vápně hostí a to po rohovém kopu našich kluků. Roh kopl v 17.minutě R.Straňák a J.Máčalíka vychytal golman Hájek. Ve 20.minutě napral balon z obrovské dálky na naši branku Sedlář až to vypadalo jako z nějakého naštvání. Výsledek tomu odpovídal. Přít se leda tak můžeme jestli letěl kopačák více vedle jak nad. Oba rozměry byly dvojciferné. Dalších pár minut byl na palubě úplný klid a přítomní mohli myslet na jiné věci, než na fotbal. Zajímavý tah vytáhl z rukávu jenom náš trenér, který levou stranu naší sestavy poslal napravo. Snad nemusíme psát, že tím pádem i pravou nalevo. Svatá prostoto! To by to vypadalo, kdyby jsme měli dva pravé obránce a záložníky a vlevo nikoho. Jestli chcete znát důvod této změny tak ho tady máte. Sedlář naši levou stranu dosti zlobil a užít si mohli i ostatní. Ale zpět na trávník, kde naši pozornost  jako další zkoušel Brzica, ale ani on nedostal balon do přijatelných rozměrů. Ve 33.minutě chtěl také náš obránce M.Holboj abysme o něm něco napsali a proto poslal přihrávku do vápna na R.Straňáka, ale na konci byl opět Hájek. Po střele Sedláře  ve 40.minutě (A.Popelka ji chytil) jsme zjistili, že je první poločas na samém konci a nikdo, natož my, neviděl žádnou větší šanci a celá pětačtyřicetiminutovka byla zbytečně dlouhá a šla by osekat na dvacet minut. O přestávce si každý udělal co potřeboval a všichni si svorně přáli, aby se už konečně něco začalo dít i ve vápnech. Zejména v tom hostujícím by to nebylo na škodu. Přání však bylo vyslyšeno nejprve na druhé straně v 53.minutě. Centr Kováče trknul na naši branku Hubál a neomylně trefil hrudník našeho brankáře. Když už to vypadalo, že v proměňování šancí nenastanou žádné pokroky tak přišla ta největší. V 55.minutě vletěl na centr S.Josefíka R.Straňák a reakce hostujících obránců nebyla bůhví jaká, neboť našeho záložníka sestřelili na zem a pískala se penalta. Sám faulovaný R.Straňák ji proměnil - 1:0. V 62.minutě jsme chtěli využít dobrého rozmaru, ale hostům do bot nenateklo. Rychlá akce trojice D.Bumbalík, R.Straňák skončila zakončením T.Kelíška a úsměvy na konci rozdával Hájek v kisni hostí. A ještě hlasitěji se mohl smát v 63.minutě, ale asi jenom deset vteřin. Jedna střela hostí  zpoza velkého vápna trefila ruku M.Holboje a penaltou byli odměněni i hosté. Šuranský ji stejně jako minulý týden zahodil. Minule přestřelil a včíl ji kopl vedle tyčky. Dobře aj tak. Zdálo, že nejhorší jsme přežili, ale měli jsme teprve zjistit, že ne. Zatím jsme však ostřelovali soupeřův majetek my. V 70.minutě volil střelu nad R.Straňák, ikdyž byl možná T.Kelíšek v lepším postavení. V 73.minutě už mu skutečně přihrál, ale ani to nebyla záruka žádných velkých událostí. Prostě a jasně golman Nedachlebjanů překonán nebyl. Na opačném pólu hřiště přihrával Sedlář na Brzicu, ale ten měl dnes mušku v katastrofálním stavu. V 75.minutě si do své kartotéky připsal po autu P.Hladiše další finální nahrávku R.Straňák a tři body měl na kopačce T.Kelíšek. To by ovšem technická střela musela minout vzdálenější tyčku z jiné strany. Oba kopáči si role vyměnili za tři minuty. T.Kelíšek přihrál míč pod sebe, ale R.Straňák přestřelil. V 81.minutě jsme po faulu na T.Kelíška zahrávali standardku ze solidní vzdálenosti, ale centr R.Straňáka na hlavu V.Veleckého do branky nedoputoval, když balon odkopávali beci hostí. V 83.minutě jsme za promarněné příležitosti ve druhém poločase byli potrestání nemilým způsobem. Rohový kop Sedláře si náš jinak výborný brankář A.Popelka srazil do branky - 1:1. Za těchto okolností byl logicky závěr v režii hostí, jelikož naši byli jako opařeni vřelou vodou. Z psychické převahy však hosté vytěžili jenom několik dlouhých autů házených Králíkem do vápna, ale ty náš golman v poklidu posbíral. Nemá cenu zapírat, že blížící se penalty nám zatím příliš (no vůbec žádnou!) radosti nepřinesly a byl důvod se třást jako osika. Devadesátá minuta snad ještě ani neuběhla a sudí už pískal konec, čímž má zákonitě víc od hodiny. V penaltové loterii si hned prvním pokusem Nedachlebských koupil náš brankář odpustek, když lapil pokus Klvani a naši už si bohusový bod pláchnout nenechali. Jestli to budou dobré dva body ukážou další utkání. Za týden hrajeme znovu doma a potom venku ve Zlechově.
 
neděle 22.září 15,30 - mistrovské utkání muži
  TJ NIVNICE  5:0  TJ BUCHLOVICE  
poločas: 3:0
góly: 35., 36. 79. (PK) Straňák, 31. Kostelník, 55. Velecký
sestavy:
Nivnice:
F.Hladiš - P.Hladiš, Roubal, Velecký, Holboj - Těthal (63. M.Hladiš) - Kostelník (68. Borýsek), Bumbalík, Straňák (81. Škrabal), Kelíšek (76. Ryšávka) - Máčalík
Buchlovice: Pavela - Kunc, Otrusiník, Kořínek, Zámečník - Vaculík, Belant, Křiva, Tomešek (46. Procházka) - Mikula, Kubiš
rozhodčí: Mitáček - Kotačka, Jílková   delegát: Brtníček
žk: Těthal, Holboj - Otrusiník
diváci: 200
Utkání začalo oboustranně aktivně a už během první patnáctiminutovky bylo v deníčku zápisů jako minule za poločas. Posuďte sami. Ve 2.minutě poslal mezi obránce hostí výborně načasovanou přihrávku R.Straňák na T.Kelíška, ale tomu se do ostrého souboje s brankářem celkem pochopitelně moc nechtělo a tak byl strážce hostující branky Pavela u balonu dřív. V 5.minutě měli hosté svoji první šanci v  utkání. Z levé strany vracel balon do vápna Kubiš a Mikula plus mínus na malém vápně z voleje přestřelil. No na papíře to vypadá měně nebezpečně, ale v reálu mohlo mít utkání jiný průběh, ale v každém utkání se najde nějaké to kdyby. V 10.minutě jsme nebyli nadšeni klidem rozhodčího, který souboj hostujícího Otrusiníka s naším R.Straňákem jako penaltu neposoudil a tento fakt jsme museli přijat i přes odlišný názor. Stalo se. V 11.minutě se za obranou hostí ocitnul nečekán nezván J.Máčalík, ale míč mu napřed skákal po hlavě a hned potom s ním žongloval rameny a nebylo divu, že ho vrátivší se hostující obránci o něj připravili, aniž by došlo k jeho vůli či dokonce střele. Ve 13.minutě nás dosti pozlobili Buchlovjané podruhé a bude pomalu čas napsat, že mnoho lepšího už toho nenabídli. Belant poslal finální nahrávku na Tomeška, ale jeho střelu k tyči chňapl F.Hladiš a uklidnil naši smečku. Následující čtvrthodinku jsme vzpomínali na naše neproměněné šance v dosavadním ročníku. V 17.minutě to načal J.Máčalík, který po centru Z.Kostelníka předvedl kolotočářskou otočku, ale Pavela poslal míč na roh. Ten nakopl před branku R.Straňák a J.Máčalík se spletl znovu. Hlavou pálil nad. Ve 26.minutě zatočil standardku R.Straňák na hlavu V.Veleckého, ale ani on sítí nezatřepal. Čas na první branku utkání se naplnil ve 31.minutě. T.Kelíšek přihrál rychle vhozeným autem  J.Máčalíkovi a ten se po pravé straně protáhl jak užovka mlázím a jsa už uvnitř vápna poslal míč před branku k seběhnuvšímu si Z.Kostelníkovi, který už s podobnými balony jakési zkušenosti má - 1:0. Mezi tento a další náš gól se vklínila střela kapitána hostí Křivy z dobrých pětadvaceti (metrů), ovšem našla jen náruč našeho brankáře F.Hladiše. A dále nebylo nač otálet a užít si slavnostního okamžiku v podobě naší druhé branky, což se stalo teprve podruhé v této sezóně. Událo se tak ve 35.minutě, když  po odkopu J.Roubala v nouzi (jestli vám bude tvrdit, že přihrával tak mu nevěřte ani slovo) přistál míč v opačném koutu hřiště u Z.Kostelníka, který po zranění řádil jak za mlada (vlastně líp) a těsně před vápnem mu brnknul o kecky hostující obránce a konal se přímý kop ze sedmnácti metrů od hostující svatyně, čili jako z dobré pozice. R.Straňák ho zakroutil velmi umně pod břevno - 2:0. Za minutu bylo po utkání a málem i po nás. Třetí gól v síti hostí jsme zažili v této sezóně naprosto poprvé a na tento okamžik byl málokdo z nás připraven. Mile nás proto všechny překvapil. Jak se to mohlo stát? P.Těthal poslal míč rychlonohému objevu T.Kelíškovi a ten už na nikoho nečekal a vletěl do vápna jak zajíc pod auto. Následující přihrávku pod sebe klovl do sítě R.Straňák a euforie jeho i ostatních mohla vypuknout naplno - 3:0. Krátce na to ztratil jinak hlučný trenér hostí Matoušek hlas a na jeho žácích  (v tomto herním úseku tak vypadali) bylo poznat, že školní rok teprve začal a některé věci ještě osvojené nemají. Nic na tom nemohla změnit neslaná nemastná střela Tomeška z patnácti metrů doprostřed. Ve 42.minutě s chutí hrající Z.Kostelník (jenom jestli té chvály není už moc) načechral balon šajtlí na V.Veleckého, jenž se hlavou zatím jen zastřeloval a poslal míč vedle. Tím byl poločas uzavřen, jelikož po dvouminutovém ošetřování P.Těthala se zbytek doodpočíval. Na naší spokojenosti a rozladěnosti hostí to však nic nezměnilo. Ve druhém poločase se našly okamžiky o nichž se většinou píše, že se utkání pouze dohrávalo, ale dnes byly i takové, o kterých vědět musíte. No o tom prvním možná ne, ale protože byl z dílny hostí a z ní už toho moc nevypadlo tak sem s ním. V 51.minutě se jednalo o standardku chlapců zpod Buchlovských hor, ale tu Belant poslal do středu branky a uznejte sami..  V 55.minutě jsme nasypali hostím do sítě další broky. Napřed poslal R.Straňák standardku před branku Buchlovic a míč na tyčku poslal J.Máčalík, načež z této situace vyplynul rohový kop. R.Straňák ho posadil na hlavu V.Veleckého a ten byl také dnes dobře rozpoložen - 4:0. Následky byly briskní a trenér Matoušek poslal na stopera Křivu a Otrusiníka do středu zálohy. Výsledky tohoto kulového blesku byly kulantně řečeno kulové. Už v 62.minutě pelášil středem hřiště P.Těthal a protože stále ne a ne na své pouti někoho potkat  tak proběhl až do vápna, kde už byl vystrašen obránci a vymodlil si alespoň rožek a střídání. V 65.minutě obelstil u lajny R.Straňák Křivu, ale centr z dobré pozice přetáhl a J.Máčalík většnou na hřiště štafle nenosí. O následujících minutách nejsou žádné kloudné informace k dispozici. Po celý desetiminutový úsek si naši obránci přihrávali mezi sebou sem a tam a nazpět, načež se u toho pěkně usínalo a o fotbalové kráse nemohla být řeč. Tu mohla nabídnout leda tak asistentka rozhodčího, ale my došli na fotbal. A na závěr se i ten vrátil. V 75.minutě nabídl kulatý nesmysl R.Straňák na kopačky T.Kelíška a ten míříc mezi golmana a tyč pohrdl luxusní pozicí, což musel po svém následném střídání dlouze vysvětlovat. Závěr už se nesl v exhibičním duchu, ale k exhibicím góly patří tak jsme ještě jeden nabídli a to v 79.minutě hry. Po přihrávce J.Máčalíka mezi beky vklouzl před Křivu R.Straňák a do naší hry přinesl znovu trochu kořeníčka. Po důrazném zákroku hostujícího obránce totiž skončil náš záložník na zemi, ale dlouho tam nepobyl, protože se rád ujal nařízené penalty neb toužil po slibovaném hetriku, věnovanému nejspíše mamce ke svátku. Toho umístěnou střelou k tyčce dosáhl a korunoval svůj skvělý výkon - 5:0. Po tomto aktu už jsme se zaměřili na udržení třetí nuly v sezóně, ale ta byla přece jenom v ohrožení a to výrazném. V 84.minutě rychle rozehrál na straně placu přímák Otrusiník na Belanta a po jeho přízemním centru doplachtila meruna až k Zámečníkovi a po několika tečích už jsme ho viděli v brance, ale u tyčky si k němu lehl a pomazlil se s ním F.Hladiš a poslední otázka byla vyřešena. Toužíte po krátkém shrnutí? Do třicáté minuty bylo utkání poměrně otevřené. Doí dvou šancí se dostali i hosté, ale po první brance Nivnice už nebylo co řešit a díky slepeným gólům utkání zcela ovládli naši. Za týden jedeme v neděli dopoledne do Zlechova. Přestože ten je poslední tak s pokorou.
 
neděle 29.září 10,00 - mistrovské utkání muži
  SK ZLECHOV  0:5  TJ NIVNICE  
poločas: 0:3
góly: 5. Těthal, 35. Borýsek, 39. Straňák (PK), 52. P. Hladiš, 56. Kelíšek
sestavy:
Zlechov:
Vendel - Šmatelka, Štangl, Machala, Duchtík - M.Trubačík, Kotek, V. Trubačík (82. Červinka), Velcr - M. Nožička, P. Nožička (60. Daněk)
Nivnice: Popelka - Holboj, Velecký, Roubal, P. Hladiš - M. Hladiš - Kelíšek (71. Ryšávka), Straňák, Těthal (63. Josefík), Kostelník (59. Škrabal) - Borýsek
rozhodčí: Bernatík - Prokůpek, Zámorský
žk: Duchtík, Machala - Roubal, Borýsek, Velecký, Kelíšek, M.Hladiš
čk: 26. Duchtík - 43. Borýsek, 76. Holboj

diváci: 150
   Náboje do úvodní části článku v podobě vzájemných zápasů se Zlechovem jsme si vystříleli už v pátečním samostatném článku (k dohledání níž), což nás zpětně mrzí, protože teď není o čem psát, ale nic už s tím neuděláme. Ještě víc nás mrzí, že si po P.Stojaspalovi dokázal mimo sportoviště ublížit i další náš fotbalista a to J.Máčalík, který s náma odjel alespoň na výlet. My mu můžeme maximálně pofoukat bolístku, ale každopádně musíme jeho roli přeobsadit. Za  druhou citelnou absenci považujeme mimo republiku se nacházejícího D.Bumbalíka, ale už jsme několikrát napsali, že máme oproti jiným létům silnou lavičku a navíc návrat hlásil S.Josefík, takže žádné stezky nejsou na místě. Druhou věcí k nakousnutí je, že jsme byli stejně jako minulý týden favoritem utkání a to nebývá obvyklé, ale jestli budeme hrát nahoře tak tomu bude bývat častěji a utkání podobná tomu ve Zlechově musíme řešit s přehledem. Třeba takovým jakým jsme vyřešili náš vstup do soutěže, kdy jsme po čtyřech výhrách v řadě vystoupali už na pátou příčku. Kvůli tomu už prémie za vítězství pořádně provětraly nivnickou pokladničku, ale myšky na jejím dně ještě spatřeny nebyly. Přesto. Nebylo by od věci po delším čase prohrát, co vy na to? A tím ulevit našemu finačnímu úřadu. Tak nic, naši borci to vidí jinak a nutí vedení létat od čerta k ďáblu, o což se předseda vehementně snaží a s rukama v klíně jistě nesedí. Výsledek je k vidění na pravé straně, kde pár nových sponzorů nakreslilo svá loga a dalším chybí už jenom trošku odvahy. Takže sumasumárum s klidem jsme mohli vyjet za Hradiště, kde na nás měl spadeno dosud poslední Zlechov se dvěma body a strašidelným skórem 3:30. Pokud nepadne branka do nějaké páté minuty tak utkání začne za stavu nula nula a velmi dobře víme, že výhra nepříjde sama.  Příjde-li vůbec, přece jenom se hraje dopoledne. No vidíte, brzy ráno jsme si kvůli úvodníku přivstali a v něm jsme snad brzkou branku přivolali. Šofér autobusu ještě nestačil vypnout brblající motor a domácí diváci už lamentovali nad svými hráči. Naši si přivlastnili balon hned po úvodní rozehrávce a dali tak domácím najevo, že podcenění či šlendrián se konat nebude. Netrvrdíme, že jsme pět minut soupeři nepůjčili míč, ale na trošku delší časový úsek ho domácí ukořistili až když byl v jejich síti. Jak se to přihodilo? Popravdě to nebyla žádná světoborná příležitost, ale jak se říká bez ranky není branky. Po standardní situaci R.Straňáka z boku hřiště pálil buď mimo nebo vedle T.Kelíšek, ale od pozadí P.Těthala zaplaval balon do protipohybu brankáře Vendela a to domácí potřebovali ze všeho nejmíň - 0:1 5.minuta. Vzhledem k produktivitě domácích bylo po zápase, protože jejich tři góly vstřelené za sedm kol obratu nenasvědčovaly. V sedmé minutě odcentroval útok vehementně podporující P.Hladiš na hlavu Z.Kostelníka, ale ten změnil míči směr více jak bylo potřeba a přehlavičkoval. Možná kdyby míč úplně minul.. možná, možná. Ve 12.minutě se kopala další naše standardka a také po ní jsme se dopli k zakončení. P.Těthal však měl nastartováno spíše k přemetu než ke kvalitnímu ohrožení domácí branky. V 17.minutě měl na noze hned dvakrát druhou branku Nivničanů V.Borýsek, ale v obou selhal. Nejdříve střílel možná zbytečně z prvního doteku a podruhé měl zase zakončovat dříve, ale po šmodrchanici ho domácí obránce obral o jeho představy. I v dalším období byl viděn balon pobíhájíc z kopačky na kopačku, povětšinou teda naši, ale občas přistál i u nedělních polobotek domácích fanoušků, jejichž um však ke zlepšení úrovně utkání přičíst nelze. Nervozitu a rozháraný fotbal dále živilo několik žlutých karet za zákroky, které jindy bez problémů projdou. A tak se stalo, že ve 26.minutě dostal domácí Duchtík druhou žlutou a mohl k nedělnímu obědu přijít zavčasu. Domácí obránce ještě nedošel do kabin a následoval další tvrdý atak na R.Straňáka, po němž jsme zaznamenali v sedmadvacáté minutě poměr faulů 10:2 pro domácí a hlavně hru rozcupovanou na kusy. Něco fotbalového donesli mezi přítomné naši ve 29.minutě, když sérii přihrávek mezi R.Straňákem a V.Borýskem, zakončil ranou k tyči golmana Vendela P.Těthal, ale toho nepřelstíc mohl se drbat leda za uchem. Po půlhodině hry jsme se začali zabývat sbírkou karet, ale jsa výše řečeno, tak nějaké byly i za křivý pohled. Už v té době se z hlediště začalo ozývat, že bude nemožné dohrát v jedenácti, což se později ukázalo jako skvělé proroctví. Než jsme se však odebrali ke hře v desíti tak bylo potřeba navýšit skóre, protože jeden nikdy neví. V pětatřicáté minutě se tak stalo a to po parádní rychlé akci z levé strany hřiště. P.Hladiš si narazil míč s R.Straňákem, aby na malém vápně zmerčil nabíhajícího V.Borýska a ten z metru protrhl síť - 0:2. Bohužel to byl poslední kladný moment našeho útočníka, protože ten ač věděl, že rozhodčí číhá na příležitost vytáhnout červenou i pro nás, atakoval domácího stopera a po jeho srdcervoucím výkřiku jsme věděli, že právě uhodila poslední minuta V.Borýska na place. Nenechte se však zmást, tato karetní estráda nastala v minutě 43., ale o čtyři minuty dříve jsme z penalty upravili na tříbrankový rozdíl. R.Straňák spatřil do vápna se hrnoucího T.Kelíška a tomu hodili domácí pod nohy kosu a R.Straňák naši první dnešní penaltu proměnil - 0:3. Asi tušíte, že bude i druhá, co? Vydržte! Zatím můžeme prozradit, že druhý poločas začal hrou deset proti deseti, a že na naší polovině v prvním poločase scípl pes a zhola nic se tam nedělo. To v kabině už ano, protože bylo potřeba připomenout, že tři (čtvrtý už viděl i červenou) naši hráči půjdou do hry se žlutou kartou a to není dobré věno. Také tady se následně ukáže, že to bylo mlácení prázdné slámy a nedohrajeme ani v desíti. Druhý pokyn zněl "nechval dne před polednem" a ten už jsme si k srdci vzali. Přesto to byli Zlechovjané, kteří se osmělili jako první a dokonce nahlédli do našeho vápna. V průběhu druhé poloviny se tak ještě párkrát událo, ale málokdy to stálo za nějaký odstavec. Ve zmíněné 48.minutě se domácí dostali k prvnímu rohovému kopu, kterýžto vyboxoval A.Popelka mimo nebezpečné území a tím jsou domácí akce na dalších deset minut vyčerpány. A přišly naše. V 51.minutě jsme po úprku T.Kelíška už viděli balon v síti, ale koncovka Z.Kostelníka byla strašidelná a raději na ni zapomenout. Za minutu kombinovala jiná dvojice a tady jsme si pošmákli. Jednoduchá a přímočará spolupráce P.Hladiše s R.Straňákem končila koncovkou svátečního kanonýra P.Hladiše k tyči bezmocného Vendela - 0:4. Pak už to šlo ráz na ráz a Nivničané (ale i ostatní naši přespolní příznivci), kterým se dnes nechtělo do kostela a dojeli na fotbal se bavili. V 53.minutě protekl mezi obránci soupeře M.Hladiš, leč jeho nahrávku pod sebe R.Straňák přes golmana neprocpal. V 54.minutě máme uvedenou standardku domácích kopanou V.Trubačíkem a v chumlu těl se řešila  otázka u čích nohou se kopačák objeví. Naštěstí pro naše čisté konto to byly nohy naše. Za dvě minuty ohrozil auta na parkovišti domácí Velcr, ale ani tady není zaznamenaná žádná pojistná událost. Jedna nemilá pro domácí se sepisovala v šestapadesáté minutě. V.Velecký se chtěl podívat co umí s míčem M.Hladiš a ten zase co T.Kelíšek. Oba pak mohli v klidu zůstat u půlící čáry pozorujíc další děj. Náš mladý záložník proběhl s míčem u nohy až do vápna a ke vzdálenější tyčce se trefil náramně - 0:5. V 61.minutě mnoho nechybělo a P.Těthal mohl být doma pochválen. Nebude. Přestože prošel přes tři domácí hráče až před golmana tak jeho koncovka doprostřed branky předchozí krásnou akci znehodnotila. Ale trochu vážně. Opravdu to byl pěkný povedený podzimní slalom. Za pár vteřin se náš záložník představil publiku naposledy než byl vystřídán a včíl už ho domácí obránci raději do vápna nepustili ať to stojí, co to stojí (nestálo to ani za žlutou) a  z dvaceti metrů jsme kopali R.Straňákem přímák. Ten do branky neprošel, protože mu v cestě stála ruka domácího obránce a tady je ta zmíněná druhá penalta. R.Straňák si za stávajícího stavu dovolil vzpomenout na Panenku, ale Tonda hrával za repre. Vendel si alespoň užil chvilku slávy a možná i dvojitou, protože chytil i dorážku. Následovalo prý deset minut vyrovnané hry, což přičteme našemu polevení a vysokému vedení. Další vzruch do jinak už poklidně ubíhajícího fotbalu nastal v 76.minutě. Nivnický M.Holboj byl ostře faulován domácím Machalou (bez žk, což bylo vzhledem k nastolenému metru velmi podivné) a v ponechané výhodě se převlékl do role Zorro mstile a po strčení do domácího hráče musel do kapradí i on. Tím už nás bylo jenom devět a s výhledem na další utkání nebylo o co stát. Rozmlsaní Nivničané si tak zbytečně pokazili pohodové utkání a jedna červená byla zbytečnější jak druhá. V poslední desetiminutovce se řešilo nejenom konečné skóre, ale též počet hráčů, kteří utkání dohrají. Vše už zůstalo stejné, ač se našli fotbalisté snažíc se o obojí. Ale nás spíše zajímají závěrečné šance. V 80.minutě to vypadalo na první střelu domácích mezi tyče, ale po Kotkově pokusu nakonec balon nabral vrtuli mimo branku. Za pár minut bylo na naší pravé straně trochu živěji, když jsme tam hledali nějakého psa obranáře, ale s hrůzou jsme zjistili, že ten už je v kabině a nám na ní zbyl jenom jeden fotbalista, po kterém jsme chtěli ofenzívu i defenzívu. V 89.minutě jsme s obavama čelili přímáku domácích z pětadvaceti metrů, nicméně se ukázalo, že zbytečně. Rána domácího Velcra mířila do zítky a následovala protipalba našich, ale ani ona k ničemu nevedla. Po čardáši M.Škrabala kolem domácích hráčů měli možnost zakončit jak R.Straňák tak F.Ryšávka a přestože se o to oba pokusili, tak míč do sítě už nedostal ani jeden z nich a trýznění domácích bylo u konce. Tím spadla opona za rušným utkáním, ze kterého si vezeme hlad a pátou výhru v řadě, ale také dva vyloučené. Se vším si poradíme. S tím prvním už se tak dokonce stalo.
 
neděle 6.října 15,00 - mistrovské utkání muži
  TJ NIVNICE  2:2  ÚJEZDEC/TĚŠOV  
penalty: 4:1
Těthal O, Bumbalík O, Straňák O, P. Hladiš O - Škařupa X, Červenka O, Lekeš X
poločas: 2:0
góly: 3 Indra (vlastní) 36. Kostelník - 48. Lekeš, 72. Kobzinek
sestavy:
Nivnice:
F.Hladiš - Těthal, Roubal, Velecký, P.Hladiš - M.Hladiš - Kelíšek ( 86. Škrabal), Straňák, Bumbalík, Josefík - Kostelník (91. Ryšávka)
Újezdec:  Ji. Pochylý - Indra (74. Bachůrek), Liška, Červenka, Kobzinek - Konečný, Pilka, Valenta, Jan Pochylý (86. Šmíd) - Lekeš, Vacula (46. Škařupa)
rozhodčí: Zelený - Filgas, Kovářčík  delegát: Vrba
žk: Těthal, Bumbalík, Velecký - Indra, Červenka, Konečný, Valenta
diváci: 275
   Dnes jinak začít nelze. Psal se podzim 2007, když v mužském dresu Nivnice poprvé vběhl na trávník okresní soutěže šestnáctiletý mladíček Vlastimil Velecký (přesně to bylo 11.srpna v Nezdenicích). Od té doby pár týdnů, měsíců i let uteklo a píše se podzim 2019. V mužském dresu Tělovýchovné jednoty Nivnice vbíhá na trávník osmadvacetiletý zkušený fotbalista a opora týmu Vlastimil Velecký, jenom to není v okresní soutěži, ale v 1.A třídě. Už po třísté v mistrovském utkání! Jenom pět fotbalistů to dokázalo před ním, ale žádný teprve v osmadvaceti letech. K tomu připočteme 88 gólů a dodáme, že víc dali jenom tři hráči a na třetího mu chybí jenom dva (na druhého deset) přesné zásahy. K této bilanci blahopřejeme a přejeme hodně zdraví a bude-li, tak příjde den, kdy budeme slavit úplně jiná čísla. A co dodat dál? Třeba to, že kupujeme noviny, lepíme výstřižky, tiskneme stránky z internetu.. jsme prostě třetí a to tu nikdy nebylo. Ale žádné zázraky za tím nejsou a naše knou-hau také není tajné. Kluci jsou šikovní a v dobrém počtu trénují. Dnes jsme chtěli, aby to poznal i Újezdec a protože jsme na tom dobře tak jsme necítili žádné ostří na krku. Tradičně jsme pár absencí zaznamenali a nově to byli i kluci stojící za červené karty. Jenom pro klid v duši - M.Holboj, P.Stojaspal, V.Borýsek a J.Máčalík jsou jména scházejích. O soupeři z Újezdce/Těšova už toho bylo napsáno dosti. Mladí tam v létě vyklidili skříňky, aby do nich hupsli bývalí svěřenci trenéra Šebesty (vzpomenete ještě, že hrával fotbal i u nás?), kteří pod  ním hrávali ve Strání. Těmito příchody (Pilka, Hráček, Valenta) se nechali unést i v regionálním týdeníku a z tohoto mančaftu udělali aspiranta na postup, což lze pochopit o to snadněji, když si uvědomíme, že se loni šlo výš i z páté příčky. Každopádně se zmíněné příchody na výkonech našeho soupeře v porovnání s loňskou sezónou projevily kladně a co bude dál nám nepřísluší hodnotit. My máme svých radostí až nad hlavu a derby může začít.
   Po sobotní slotě, kdy bylo tak hnusně, že ani Váňa ke koním nešel jsme měli před utkáním strach o stav našeho hřiště, které bude za deset dnů hostit reprezentační šestnáctky, ale  během neděle a utkání už bylo počasí jakžtakž a obavy se s postupujícími minutami rozplynuly. Přesto bylo pár uklouznutí na hubu k vidění, ale na vývoj utkání neměl ani jeden pád žádný vliv. A na první branku už vůbec ne. Hned ve 3.minutě ztratil míč uprostřed Pilka a D.Bumbalík ho inhed poslal do křídla na T.Kelíška, jenž prudkým přízemním centrem hledal R.Straňáka, ale tomu míč ukopl hostující Indra, ovšem ke smůle své výpravy do vlastní sítě - 1:0. Podobný scénář se nám zamlouval, ale závěrečné titulky byly daleko. V 9.minutě byl v našem vápně zblokován pokus mladého Lekeše, ke kterému se dostal haban po dlouhém autu, ale teprve následný roh smrděl až hrůza. Balon létal zmateně před naší konstrukcí a byli jsme moc rádi, že nakonec zvolil cestu směrem na Brod. V 11.minutě laskavě nabídl do vápna míč R.Straňák na D.Bumbalíka a po jeho centru podobnému tomu gólovému si hosté mohli dát i druhý vlastňák, ale včíl už byl Ji. Pochylý připraven. V 16.minutě tu máme pokus Pilky z dálky. Prudký, ale mimo mířící. Ve 20.minutě to dopadlo veskrze podobně. Od Valenty šel míč k Ja. Pochylému, leč  Konečný třepal sítí z boku. Ve 27.minutě zasáhli prostor naší branky hosté poprvé. Opět to byl Pilka a opět z dálky a teď už sebou musel F.Hladiš bouchnout o zem. Mladý střed naší zálohy o sobě dal vědět i ve 28.minutě, ale kombinaci D.Bumbalíka s R.Straňákem Z.Kostelník nezužitkoval z důvodu delší prodlevy před zmýšlenou střelou. Beci mu jednoduše nedali čuchnout a balon odvalili na roh. Ve 32.minutě rozbil pánu bohu okna náš T.Kelíšek po přihrávce R.Straňáka a za tři minuty po rohu vychytal V.Veleckého Jiří Pochylý. Tím byla sranda vyčerpána a v šestatřicáté minutě jsme dali druhou branku. Na začátku představení byl S.Josefík a další učinkující se jmenuje R.Straňák, který si vzal na starost kolmici do vápna na Z.Kostelníka. Následovala klička brankáři a ač byl náš útočník z úhlu a tísněn, tak si míč cestu do sítě rád našel - 2:0. V 45.minutě poslal balon nad břevno hostující Kobzinek a byli jsme v poločase. A znovu se potvrdilo, že nejhorší možný poločasový výsledek je vedení 2:0. Do fotbalu s tím přišel trenér Csaplár a ač si o něm můžeme myslet co chceme, tak daleko od pravdy jistě nebyl a jeho past zaklapla. Co se v hlavách Nivničanů dělo nevíme, ale víme, že s tímto stavem naložili prachbídně. A také vás ujistíme, že hosté pořádně přeskupili řady a byli daleko aktivnější a živější, než tomu bylo v první polovině, kdy připomínali zmoklé slepice. Teď se do tohoto kostýmu z peří navlékli naši a už ve 48.minutě vytahovali balon ze svého kurníku. Indra na pravé straně našel ve vápně volného Pilku a jeho polostřelu polocentr dorážel z malého vápna Lekeš - 2:1. V 55.minutě nalezl centrem Valenta hlavu Pilky a jenom jeho obtěžování mu znemožnilo zakončit přesněji. V 60.minutě putoval balon po ose Červenka - Lekeš a po Škařupově střele k tyči byl chválen F.Hladiš zachraňujíc naše hubené vedení. V 67.minutě jsme promrhali šanci k navýšení skóre, což se brzy ukázalo jako stěžejní pro konečný výsledek. R.Straňák prošel mezi obránci hostí až před vápno, ale na střelu ani lob nenašel vhodný okamžik a tak ho golman hostí dostal z dobré pozice a museli jsme vzít za vděk i centrem před branku, na který si povyskočil T.Kelíšek a udeřil míčem o břevno. Nedáš dostaneš je další zákonitost fotbalu a sežrat jsme ji museli za pět minut. Po dlouhém autu Pilky byl v našem vápně nevěřitelný nepořádek (čti bordel), když míč skákal jak rozumu zbavený sem a tam a po hříchu výhradně u nohou hostí. První střelu Červenky ještě F.Hladiš vyrazil, ale na důraznou a pohotovou dorážku Kobzinka byli všichni naši krátcí - 2:2. Nikomu to neříkejte, ale byl to reálný obraz hry a my měli hloupé nápady, že by mohlo být i hůř, jelikož jsme byli u míče vždy druzí. Zmatky našich však skončily a konečně jsme si uvědomili, že nejlepší obranou bude útok. Začalo se hrát nahoru dolů a k vidění byl opravdu velmi zajímavý fotbal a to z obou stran. Oba celky se snažily o vítězný gól a dosáhnout ho mohly oba. Naši třeba v 84.minutě po cetru R.Straňáka. Nejvýš se vyšplhal oslavenec V.Velecký a hlavou trefil levou tyčku hostující branky. Za minutu poslal křížný balon do vápna S.Josefík a V.Velecký ho pustil na T.Kelíška, ale tomu nestačil ani prostor ani čas, přestože se mu obojího dostávalo a tak šance zůstala jenom šancí a my mohli počítat další šediny. Trest mohl přijít na scénu v devadesáté minutě. Ze třinácti metrů střílel Pilka z dobrého místa k tyči a nebýt pohotového obránce P.Hladiše, jenž balonu zatarasil cestu do sítě tak jsme plakali až do rána. Posledních pár vteřin už na výsledku nestačilo nic změnit a oba celky byly asi se závěrečným hvizdem smířené a spokojené. Jasné však bylo, že vyhrát nebo prohrát na penalty je obrovský rozdíl a naši kluci se o tom měli přesvědčit už počtvrté. Dopadlo to dobře a po dvou penaltových porážkách jsme se naučili zvládat i tyto dovednostní soutěže a podruhé jsme v nich uspěli. Než se natáhneme k televizi tak ještě zopakujeme, že se dnes před pěknou návštěvou hrál výborný a dramatický fotbal a postarala se o to obě mužstva. Škoda, že se nerozdává víc bodů. Každý by si o jeden víc zasloužil. Nivničané z posledních osmnácti rozdávaných bodů získali šestnáct a udrželi třetí místo.
neděle 13.října 10,15 - mistrovské utkání muži
  FC VIKTORIA OTROKOVICE B 3:2 TJ NIVNICE  
poločas: 2:0
góly: 24., 52. Minář, 39. Marčík - 57. Kostelník, 77. Bumbalík
sestavy:
Otrokovice:
Hrnčiřík - Khalil, Skopal, Frydrych, Marčík - O.Daniel (85. Mančík), Bahounek, Janča, Dnistrianskyi - Minář (72. Gábor), P.Daniel
Nivnice: F. Hladiš - P. Hladiš, Roubal, Velecký, Stojaspal - M. Hladiš (68. Borýsek) - Kelíšek (87. Ryšávka), Bumbalík, Straňák, Kostelník (74. Josefík) - Těthal
rozhodčí: Filgas - Kovářčík, Filípek
žk: 0 - Těthal
diváci: 120
   Naši muzikanti (říkame tak našim fotbalistům, protože pořád vyhrávají) odjeli na další štaci své koncertní šňůry a to do Otrokovic. Umíte si představit horší podmínky pro naše vystoupení? Nedělní dopoledne, neatraktivní, ale silný soupeř a prostředí, ve kterém se sice kope třetí liga, ovšem mnoho společného s ní nemá.  O hezkém areálu se totiž může mluvit jenom v nějakém opojení. Připomeneme, že jsme domácí už před drahnou dobou žádali o posunutí začátku na odpoledne, ale ti nás poslalali do..  chtěli jsme říct, že nám nevyhověli. Utkání nám kolidovalo s auto burzou, ale nezbylo, než odjet v původním termínu. Autobus bobíkspída (jestli to dnes nebyl jiný) proto obsadili jenom trenér s vedoucím a pochopitelně fotbalisté. Zvědaví však byli i někteří fanoušci, kteří mají ozubených koleček plnou fůru a hůru a hlavně je přilákaly výkony našich borců. Ti táhnou řadu šesti výher a samozřejmě v ní chtěli pokračovat nebo urvat alespoň remízový bod. Otrokovická Viktorka je dáma dvou tváří a tu hezkou nastavuje doma. Tam se pěkně vyšňoří a předvede se kompletní i s nějakým tím hráčem áčka, zato ven jede nenalíčená, nenastrojená a sotva se sleze a to sbírá po cestě několik dorostenců. Stejné to bylo i proti nám, ale do trenýrek jsme si z toho nadělat nechtěli. Náš kádr byl oslaben o dlouhodobě zraněného J.Máčalíka a nepodmíněně odsouzeného M.Holboje (samozřejmě máme na mysli dvouzápasový trest za červenou kartu) a kdesi jinde pobývající M.Škrabala a D.Bartoše. Struny si už v pátek naladil P.Stojaspal a ohlásil návrat do kapely. Tím by bylo na úvod řečeno vše, kdyby jsme nebyli hloupí a nevšímaví. Minulý týden jsme oslavili třístovku V.Veleckého, ale že ve stejném zápase dosáhl stého utkání v mužích i brankář F.Hladiš jsme opomenuli. Tímto se mu omlouváme a slibujeme, že na další kulatá výročí nezapomeneme. Příště u nás bude hrát posté Z.Kostelník, kdyby jsme zase dřímali tak to reklamujte. Poslední poznámku učiníme jenom proto, abyste věděli, že i my máme podíl na našich devatenácti vstřelených gólech. Kde jsme na to přišli? Ve čtvrtečním Sportu byl na titulce krátký úvodník a v něm, že se jeden reprezentant (jméno není podstatné) podílel na šesti našich gólech z devíti. Až po sem v pořádku, kdyby to nepokračovalo tím, že jeden dal na dalších se podepsal nahrávkou nebo zásadní myšlenkou. Pane jo, my jak tu sedíme jsme zásadně mysleli na všechny góly Nivnice a k tomu ještě asi na dalších dvanáct, ale ty naši kluci nedali.
  
Dá se začít tím, že nás v Kvítkovicích hned po příjezdu překvapil velmi měkký terén, který ještě ztížila dopolední rosa, ale mnohem více nás udivil náš výkon v prvním poločase. Dojdeme k tomu postupně, ale byla to jednoznačně první polovina, ve které jsme hráli falešně a pěkných pár not nám uteklo. Proto jsme po šesti kolech vyšli bodově naprázdno. Aniž bychom naše kluky chtěli omlouvat, tak dobře všichni víme, že každá série jednou skončí a také dnešní zklamáním postupně vyprchá, protože čas letí a neptá se. Nezbude tedy ani nám, než popsat i dnešní utkání a jít dál. To sotva začalo, tak bylo přerušeno ošetřováním. Hned po půl minutě se na zemi po souboji s naším R.Straňákem ocitnul domácí Frydrych a po návratu chvíli bojoval jak se soupeřem, tak s otisky kolíků na své noze.  Potom už se utkání konečně rozběhlo a prvních deset minut určitě nenasvědčovalo tomu, že budeme muset být v našem románu i zlí. Začali jsme totiž aktivně a hned ve 4.minutě nahrál P.Stojaspal do vápna Z.Kostelníkovi, ale ten si balon ukopl a brankář domácích Hrnčiřík ospalým dojmem nepůsobil a vyběhl včas. V 8.minutě spolupracovali před vápnem soupeře P.Hladiš a R.Straňák, ale výrobek těchto dvou poslal vedle tyčky P.Těthal. Deset minut hry tímto končilo a muselo se obejít bez přímé střely na branku.  V 11.mnutě nabídl balon domácí Dnistrianskyi Bahounkovi, ale ani tato pumelice cíl nenašla. Domácí však začali postupně přebírat režisérskou taktovku a žádné hlavní role nám nenabídli. Našich akcí ubývalo a když se mělo něco ze skořápky vyklubat, tak to ztroskotalo na špatné finální nahrávce. Z toho profitovali domácí a ve 22.minutě dlouho otálel s koncovkou P.Daniel až mu balon ve vápně zabavil V.Velecký. Byl nejvyšší čas. V další deseti minutách a to mezi dvacatou a třicátou už nebyli domácí o trochu, ale rovnou o třídu lepší. Naši skákali ze strany na stranu, jelikož na jedné nám motal palice O.Daniel a na druhé Dnistrianskyi. A ve 24.minutě padla právě z křídla první branka do naší sítě. Na levé straně si vyhověl P.Daniel s Dnistrianskyim a do vápna nabídnutý balon uklidil ke vzdálenější tyčce Minář - 1:0. Naši ani omylem nepřipomínali třetí tým tabulky a spíše než řešení hledali důvody proč to nejde. Domácím to šlo náramně a ve 29.minutě střílel Bahounek velmi povedeně k tyči, ale o ždibec minul. Ve 31.minutě jsme se dočkali pěkných věcí. Pokud za ně považujeme první naši střelu na branku a pohříchu jediné v první poločase. No ona to byla spíše dorážka po rohovém kopu R.Straňáka, ale to nic nemění na tom, že se jednalo o gólovou šanci. V.Velecký však trefil z malého vápna vyběhnuvšího brankáře Hrnčiříka a naši mohli nerušeně pokračovat v útlumu. V 33.minutě předvedl velmi dobrý zákrok F.Hladiš, jenž u tyče vystihl ránu Mináře. Ve 35.mnutě byl pohotový opět, když vyrážel střelecký pokus Dnistrianskyiho a následná dorážka Mináře skončila na náměstí ve Spytihněvi. Ve 39.minutě jsme ztratili desátý balon na naší polovině a domácí Marčík byl velmi rychlý a pohotový - 2:0. Napsat, že jsme vypili kalich hořkosti do dna by příliš originální nebylo, protože jste tento obrat stokrát slyšeli a navíc by to nebyla ani pravda. Jeden doušek byl totiž nachystán ještě na druhý poločas, ale hlavně naše produkce připomínala, že jsme před utkáním chlemtali kávu, která se dostala do rukou Maryše. Otráveni jsme byli herně, ale co je horší i psychicky. Moc chuti do druhé poloviny z naší strany nebylo, ale přece jenom jsme si jako chlapi v kabině pěkně povykládali, ale víc z nás nedostanete, protože to, co se tam řekne, to tam také zůstane. Bez mučení prozradíme jenom  změnu v našem rozestavení, když na hrot putoval V.Velecký a P.Těthal do stoperské dvojice. Výsledek se dostavil, ale ještě předtím přišel třetí gól v naší síti, kterému předcházely dvě situace před svatyní domácích. Nejprve to byla ve 46.minutě  pěkná střela M.Hladiše mezi tyče a za chvíli po centru R.Straňáka zakončoval V.Velecký v záklonu, ovšem míč se do prostoru tří tyčí nevešel. V 52.minutě nás klepli přes prsty domácí potřetí a naděje opouštěly i optimisty. Z pravé strany centroval O.Daniel po přihrávce Bahounka a z metru to domácí Minář nemohl popléct - 3:0. Třetí gól Viktorky už vidělo i vylézající slunce a byli to naši, kterým adresovalo první nedělní teplé paprsky. Domácího Khalila asi oslnilo v 57.minutě a Z.Kostelník uzmuvší mu míč zamířil přesně k tyči - 3:1. Naši zelení mužíci krátce zatleskali a hlavně začali připomínat starou dobrou nivnickou jedenáctku. Najednou nás bylo plné hřiště, jeden za druhého zaskočil a přibývalo naší bojovnosti a s tím spojených zisků míčů. Role se úplně obrátily, ale naše ztráta byla až příliš veliká. Po hodině mohla být daleko menší, ale přímku R.Straňáka do velkého čtverce V.Velecký nezužitkoval, když trefil brankáře. Řekneme si na rovinu, že to byla zahozená tutovka. Dalších pár krátkých fotbalových ukázek se promítalo před naší brankou a ta v minutě dvaašedesáté byla pro změnu tutovkou domácích. Přízemní centr Dnistrianskyiho poslal nad příliš nízkou branku Bahounek a připomněl sobotní produkci domácího áčka v Uherském Brodě. V 66.minutě musel do těžkého souboje náš D.Bumbalík s nejaktivnějším domácím fotbalistou Dnistrianskyim a byl z toho faul před naším pokutovým územím.  Z dvaceti metrů trefil cihly v naší zdi Bahounek a ještě bylo o co hrát. Tím spíše po 78.minutě. Rohový kop R.Straňáka našel na zadní tyči D.Bumbalík a tvrdou ranou snížil na rozdíl jediné branky - 3:2. Za tři minuty mohl být stejný fotbalista oslavován podruhé, leč nebyl. Jeho patrona byla slepá a ta jak známo cíl nenajde. Jestli je to složité tak pro zjednodušení uvedeme, že po přihrávce V.Veleckého mu balon u tyče vystihl Hrnčiřík. V 84.minutě vyletělo několik našich horních končetin do luftu (nebojte nic nevybuchlo a ruce zůstaly spojené s tělem), protože V.Velecký dostal míč do branky potřetí, ale protože byl máván ofsajd tak nemá cenu psát jak se to událo. To už se hrálo výhradně před vápnem domácích a jeden kopačák za druhým směřoval před branku Viktoriánů, ale jak z výsledku víte tak do sítě už žádný. Ale mohl. Třeba o deset centimetrů vedle letící střela R.Straňáka nebo přímý kop téhož hráče z dvaadvaceti metrů. O centrech ani nemluvě. Nic nepřinesl ani výlet našeho brankáře F.Hladiše do vápna domácích. Prostě jsme příliš mnoho času dnes promrhali a fotbalová spravedlnost to viděla. Jestli budeme hrát příští utkání s podobným nasazením a chutí jako ve druhé půli tak nám to vrátí. Uvidíte. Ač to nebývá zvykem tak konec bude patřit rozhodčímu. J.Filgas pískal opravdu skvěle a nechal fotbalisty hrát. 
 
neděle 20.října 14,30 - mistrovské utkání muži
  TJ NIVNICE  4:1  TJ SPARTAK HLUK  
poločas: 2:0
góly: 9., 50. Bumbalík, 41. Těthal, 60. Straňák - 68. Zalubil (PK)
sestavy:
Nivnice:
Popelka - Holboj (73. M. Hladiš), Roubal, Velecký, Stojaspal - Těthal - Kelíšek (85. Škrabal), Straňák, Bumbalík, P. Hladiš (76. Borýsek) - Kostelník
Hluk: Rybnikář - Šimčík (46. Kročil), Zalubil, Galuška, Horníček - Horák - Martiš (73. Frühauf), Kukla, Zálešák, M. Machala (63. Kroupa) - Slaný
rozhodčí: Gloser - Vychodil, Zpěvák
žk: Těthal - Horák, Zalubil, Šimčík, Martiš, Kukla
diváci: 250
   Po čtvrtečním fotbalovém svátku v Nivnici, kdy k nám přijeli šestnáctiletí mladíci Česka a Slovenska se vracejí všední fotbalové dny (což je kravina, protože pro nás jsou naše mistráky svátkem, ale už to přepisovat nikdo nebude). Spokojení reprezentanti, diváci, skauti a další generalita odjeli a náš areál byl opět vyzdoben pro nivnické dravce. Ti si minule malinko pošramotili pověst, neboť otrokovická kořist nám unikla a v chřtánu, natož v žaludku, nebylo po nějakém soustu ani vidu ani slechu. Další příležitost jak ukojit hlad tu byla dnes a záměrně nepíšeme, že ideální. Ano, Hluk je tam kde je (mezi Kunovicemi a  D.Němčím), ale pořád to je Hluk, byť se nachází v přerodu, čímž máme na mysli, že prožívá slabší období. Dobře to ví i oni a v létě dobrovolně opustili krajský přebor, aby navýšili počet derby utkání v A.třídě. S vážnější tváří teď vstoupíme na tenký led a dovolíme si napsat, že mezi překvapení podzimu patří naše třetí místo a nejvíce zaostává za očekávíním právě náš soupeř, mající pouze šest bodů. A když už jsme na tom slaboučkém ledě tak tam zůstaneme a podíváme se na kádr našeho soupeře. Ten opustilo několik hráčů (na všechny si stejně nevzpomeneme tak řekněme alespoň Dohnal, Otrusiník, Hančík, A.Machala, David, Botek, Hanák nebo O.Machala) směrem z Hluku a několik zkušenějších do vlastního béčka, které by asi mělo sloužit jiným účelům, než je skladiště. Do áčka se tak posunulo opačným směrem několik mladých kluků a pro ně je to zatím těžká řehole. Tím jsme se dostali tam, kde jsme nechtěli, protože to poslední co tady chceme je radit nebo soudit jiné. Sami jsme si prošli v nedávné minulosti vším možným a prostě to Hlučané všechno překonají a brzy budou v pohodě. My doufali, že v ní budou nejdříve za týden, přestože jsme dobře věděli, že budou makat a nechají na hřišti duši, už také proto, že na naší lavičce bude bývalý dlouholetý trenér Hluku V. Uhlíř.
   Při pohledu na tabulku mělo dnešní utkání jasného favorita, ale naši kluci byli obezřetní a věděli, že Hluk herně napatří na dno tabulky a to se také potvrdilo. Hosté si svoji úlohu během utkání dělali sami horší a horší a kdyby se více věnovali hře samotné tak by utkání určitě nebylo rozhodnuté za hodinu. Ale to už jsme u šedesáté minuty a k ní teprve musíme nějak dojít. Začněme.  Po zahřívací pětiminutovce, která mohla být klidně vynechána, protože sluneční paprsky zahřály všechny dostatečně, se jako první přihlásil ke střele na branku Nivničan P.Hladiš. Ten nastoupil po velmi dlouhé době na kraji zálohy a tak toho po nahrávce D.Bumbalíka beze zbytku využil a v 6.minutě vyzkoušel Rybnikáře v brance hostí. Nic vážného, ale přece jenom první pokus mířící do oblasti branky. Potom vysunuly tykadla hosté a kdyby věděli jak to dopadne tak je zastrčí velmi rychle zpátky. V 9.minutě zahráli roh ještě celkem slušným způsoben, ale na velkém vápně přece jenom přišli o balon a T.Kelíšek ho vybojoval s Horníčkem pro R.Straňáka. V tu chvíli ovšem hostující hlídači půlky hřiště vystoupili příliš vysoko a přes hluckého Šimčíka poslal R.Straňák do samostatného úniku  D.Bumbalíka, který sám na brankáře od poloviny už také dlouho neběžel a byli jsme zvědaví jak si s nezvyklou situací poradí. Provedl to bezchybně a podél brankáře otevřel skóre - 1:0. Takže to bylo poprvé, co nám hosté sami foukli do plachet. Ve 12.minutě chtěli fouknout i do těch vlastních, ale střelecký pokus Zálešáka byl na překonání A.Popelky nedostatečný. V 19.minutě se před vápno hostí proháčkoval M.Holboj a po zákroku hostí se pískal přímý kop pro naše fotbalisty. Aby toho nebylo málo tak to dva defenzivní hráči hostí neunesli a každému byl do kapsičky zastrčen žlutý kartonek, což zrovna není ideální pro další průběh utkání, protože můžou nastat i důležitější okamžiky, kdy si bude potřeba poprosit o žlutou. Následující přímák R.Straňáka nejprve vyrazil Rybnikář před sebe a dorážku nedovolil pohotový Zalubil, jenž poslal balon téměř z brankové čáry na roh. Dalších patnáct minut a co patnáct, napišme klidně osmnáct, se toho opravdu příliš nedělo. Nebo se dělo to, co si zrovna myslíte. Jako bojovalo se, ale fotbalová krása asi byla na jiném utkání a po cestě se potkala s nervozitou a tu poslala do Nivnice. Za svou si ji přivlastnili víceméně hosté, kteří hledali nepřítele nejenom v našich, ale také v rozhodčích a co je nejméně pochopitelné tak se hašteřili i mezi sebou. Nemůže být divu, že jim například na levé straně uteklo mimo hřiště tolik míčů, že by na každých pět diváků jeden zbyl. A tak přibývalo jenom žlutých a to převážně u hostí. Naši byli ve větší pohodě, ale najít díru v hostujícím sýru také nebylo lehké a proto došlo jenom k pár pokusům o nemožné a tak to také dopadlo. Několik míčů míříc na golmana Rybnikáře téměř nikam nevedlo, nebudeme-li považovat za jejich cíl letecký prostor. Hlučané nám zatopili jenom v minutě třicátéosmé, když vrtící se kopačák po dlouhém autu nezkrotil T.Popelka napoprvé, ale přece jenom dostal druhý pokus a před Horníčkem uspěl. To bylo za pětačtyřicet minut opravdu málo, a aby se nemuseli stydět i naši tak jeden jedovatý šíp do hostujícího kožichu přidali. R.Straňák neboli Napoleon Bonaparte naší sestavy byl sestřelen poblíž výsostných vod hostí a sám si pro standardku připravil nábojnici, kterou bez váhání našel na malém vápně P.Těthala, jenž předvedl cirkusový kousek a přes hlavu zvýšil zblízka na 2:0. Klasický gól do šatny zvedl naši náladu a dnes nebudeme nic psát o tom, že nejhorší poločasový výsledek je vedení 2:0. Přesto nějaká dobrá duše v kabině tuto (ne)skutečnost znovu zmínila a vstup do druhé poloviny nasvědčoval tomu, že se nakonec může konat drama. Hlučané začali aktivnějí a my volili opět jenom osvobozující odkopy do nikam. Ve 49.minutě mohlo být "veselo" po úniku hostujícího Kukly, ale nabídku před branku ukradnul od kopaček Horníčka M.Holboj a stal se hrdinou okamžiku. Touto šancí hosté zaseli vítr a za dvě minuty sklidili bouři. Soupeře jsme totiž uštkli potřetí a včíl už víme, že to byl rozhodující okamžik utkání. Rohový kop R.Straňáka poslal hlavou na břevno V.Velecký a za dorážkou šel velmi důrazně kapitán D.Bumbalík a vyplatilo se - 3:0. Hosté nerezignovali a v 53.minutě čarovali před i vně našeho vápna, ale kombinace Slaného s Galuškou zůstala Zálešákem nevyužita, byť se jednalo o ránu jako z děla. A tak práskli do kočáru Nivničané. V 60.minutě našel krásně na levé straně P.Hladiš R.Straňáka, který si píchl míč podél Zalubila a upaloval sám na brankáře Rybnikáře, kterému nedal žádnou šanci a podél něho zvýšil na - 4:0. Za dvě minuty si brankář hostí Rybnikář spravil chuť, když špičkou boty vyrazil gólovku T.Kelíška po přihrávce R.Straňáka a potom už řechtání v naší maštali utichlo. Naši se spokojili s dostatečným vedením,  došlo k několika střídáním a tempo hry opadlo na obou stranách. Tento klid se vůbec nelíbil P.Stojaspalovi a v rohu pokutového území poblíž rohového praporu podvadil hostujícího Martiše, což rozhodčímu neuniklo a byla pískána penalta. Tento zákrok bývá spíše k vidění u malých děcek na pískovišti a nemůže nám nikdo zazlívat, že ho vyhodnotíme jako zbytečný a ještě ke všemu nám pokazil čisté konto. Zalubil se totiž nemýlil - 4:1. Jestli jsme už napsali, že tempo opadlo tak to můžeme potvrdit i po této penaltě a o brankových šancích už si můžeme nechat zdát, což jsme s radostí přivítali, protože se článek chýlí ke konci my musíme jít večer vinšovat. Tak to vezneme hopem a v řekneme, že v 82.minutě střílel z vápna nedůrazně hostující Frühauf, ale protože už měl T.Popelka čisté konto stejně v čudu tak bylo úplně jedno kde najdeme skončivší balon. V 87.minutě se do ataku hostí zapojilo půl sestavy, ale přece jenom naše přesné oko tři pachatele našlo. Kroupa - Kukla - Frühauf zní jejich přijmení a ten poslední škubl míč technicky na vzdálenější tyčku, ale ten ji olíznul z venkovní strany. A zazvonil zvonec a pohádky byl konec. Je odehráno jedenáct kol a naši borci mají jednadvacet bodů a to je o dva míň jak po minulém podzimu, kterýžto byl vyhodnocen jako velmi zdařilý. Letos máme dvě utkání na vyrovnání nebo dokonce překonání tohoto čísla. A protože jsme minule psali, že Z.Kostelník bude hrát posté v našem dresu a my to nezapomeneme zmínit tak to zmiňujeme.
 
neděle 27.října 14,00 - mistrovské utkání muži
  FK DOLNÍ NĚMČÍ 2:1 TJ NIVNICE  
poločas: 0:1
góly: 49. Richtr, 67. Bída - 36. Bumbalík
sestavy:
D.Němčí:
Bobčík - Mikulec (73. Cmol), Kadlček, Šmehlík, Ježek (52. Hlaváček) - Richtr, Bída (90. Machalík), M. Krchňáček, Tinka - P. Krchňáček (88. R. Krchňáček), T. Stojaspal
Nivnice: Popelka - Holboj, Roubal, Velecký, Stojaspal (68. Josefík) - Těthal (63. M. Hladiš) - Kelíšek, Straňák, Bumbalík, P. Hladiš - Kostelník
rozhodčí: Kotačka - Dobiáš, Dostálek
žk: Tinka - Těthal, Stojaspal, P. Hladiš, Roubal, Bumbalík, Straňák
diváci: 360
   Přišla další neděle a my jako obvykle nevíme z které do které. V takových případech bývá hojně využívaným řešením začít plantat o počasí a ono se z toho třeba něco vyvrbí a nějaký oslí můstek se najde. Zkusíme to i dnes. Takže venku je počasí, které bývá většinou na startu fotbalového ročníku, ale kdeže tomu je konec. Nejenom, že je kvas tam, kde má být, ale stromy se zbavují už i listí a to je neklamný proces blížícího se konce prvního pololetí a bilancování. V naší spižírně už je pod celofánem ukryto před osycháním jednadvacet bodů a ty se nám budou na jaře moc hodit. A kdyby jsme k nim ještě ... No uvidíme, nepředbíhejme. Dnes jsme podnikli poslední letošní výlet a cesta to byla velmi krátká, ba přímo ta nejkratší možná, protože jsme  mohli doslova odejít na nejbližší cizí hřiště v naší soutěži, což je to v Dolním Němčí. Na prstech nohou vodních ptáků by se daly spočítat zápasy, ve kterých nebyli favoritem Dolněmčané a stejně bychom došli k závěru, že jím byli vždy. Co dnes? Dnes máme o pár bodů víc a s tím je spojené postavení v tabulce, v níž jsme na tom lépe. Proto jsme se mohli domácím postavit jako rovný rovnému. Vycítili to i naši příznivci a celý týdem probírali kdo s kým, jak a čím pojede. Dojel jich houf, protože je táhly dobré výkony a výsledky našich kluků a navíc se hrálo derby utkání, které se však jako derby teprve učíme nazývat. Důvod je takový, že Nivničané měli vždy spády spíše na druhou světovou stranu a od doby, kdy do světa putujeme po obchvatu Brodu nepotřebujeme Dolní Němčí vůbec k ničemu (aha, bereme tu klobásky na fotbal). K tomu hrál soupeř léta páně vyšší třídu a rivalita neměla potřebné podhoubí. Možná proto v hledišti panovala spíše přátelská  družba a mnozí Nivničané (a nejen oni) se v podvečer vraceli ve stavu carských důstojníků (na zasedacím pořádku už nezáleželo), nemaje valného ponětí o konečném výsledku. Právě jim věnujeme dnešní článek, aby jsme je ušetřili potupného zjišťování výsledku od těch s lepší pamětí. Omáčka je zamíchána a rádi bychom do ní přidali i něco z fotbalu, ale tam není nic nového. Nivničané trénují v hojném počtu a ani brzká tma jim v tom nebrání. Mezi neuschopněné stále řadíme J.Máčalíka a nově i V.Borýska. Zbytek byl připraven.
   Utkání pro nás příliš velkolepě nezačalo a bez první scénky v něm bychom se rádi obešli. Náš golman A.Popelka si v 5.mnutě navedl míč mimo velké vápno a po chvilce váhání se ho snažil poslat na některého spoluhráče, leč zůstalo u chtění. Po odkopu mu vyletěly křusky až nad hlavu a míč poslal na překvapeného T.Stojaspala, jenž ještě nebyl na takové věci nachystaný a šourající se míč z pětadvaceti metrů sotva doletěl po branku a navíc mířil spíše k praporku, než  do opuštěné branky. V 8.minutě hřmělo na druhé straně a naši zahodili první velkou příležitost. Na pravé straně využil své rychlosti R.Straňák, jehož přihrávku eskortoval chtě či nechtě na zadní tyčku Z.Kostelník, kde si bohužel T.Kelíšek příliš dlouho rovnal nohy k zakončení a až byl rozhodnut, kterou do míče kopne tak míč poslal stejně vedle. V 15.minutě se hnali domácí do přečíslení, ale po nahrávce M.Krchňáčka nedostal balon z křídla před branku T.Stojaspal a sám vrazil klín do snah svého týmu. Ve 23.minutě se prosmýkl za domácí obranu rychlonohý T.Kelíšek znovu a po tvrdém ataku zezadu jsme nevytěžili ani faul ani roh, přestože jsme o tom druhém byli přesvědčeni. V 28.minutě jsme dvakrát zvedli pokos a druhý střet P.Těthala už neprošel, ale kartu za ten předchozí dostal J.Roubal, přestože po jeho zákroku nebyla signalizovaná ani výhoda. Přímák domácího Šmehlíka z pětadvaceti metrů odskákala naše zeď, ale újmy na životech hlášeny nejsou. Další minuty se hrálo mezi vápny, neb se oba celky soustředily spíše na obranu ve snaze neudělat nějaký kopanec. Ve 34.minutě se okénko našlo v domácí obraně a v mužném souboji na hraně vápna složil padesátikilový Z.Kostelník domácího těžkotonážního brankáře Bobčíka. To byl názor rozhodčího, který se neshodoval s tím naším, ale opuštěná branka domácích a míč u našich kopaček nevěstil nic dobrého a bylo potřeba přerušit hru. Šrouby však naši utahovali i nadále a ve 36.minutě jsme se už zaslouženě dočkali. Z levé strany se do vápna protáhl R.Straňák a po jeho střlené přihrávce se vydal P.Hladiš, který míč přepustil na D.Bumbalíka a moment překvapení zafungoval dokonale. Náš kapitán na zadní tyči využil své samoty a otevřel skóre - 0:1. Ve 41.minutě nám mohlo být veseleji, když poslal Z.Kostelník míč do běhu na P.Hladiše, který u něj byl dříve jak vyběhnuvší brankář Bobčík, ale před prázdnou brankou domácích nenašel ani jednoho z nabíhajících spoluhráčů, nýbrž  domácího Mikulce, což nám bylo prd platné. Závěr první půlky patřil domácímu Stojaspalovi, jehož standardku z boku nechali bez povšimnutí domácí i naši a balon mohl nerušeně opustit hrací plochu. Hned po něm tak mohli učinit i všichni aktéři a nebylo sporu, že těmi spokojenějšími byli Nivničané a my netušili, že všeho dočasu. Do druhé půle vletěl jako uragán opět T.Kelíšek, ale ani on neměl ostré kopí  a domácí obránci mu míč ve skvělé příležitosti míč protečovali na roh. A odpověď domácích byla blesková. Ve 47.minutě jsme na levé straně neuhlídali sérii přihrávek Dolněmčanů a už vůbec ne na zadní tyčce hlídkujícího Richtra, který dostal od naší pravé části sestavy dost času i prostoru ke zpracování míče a  poslal ho přesně ke vzdálenější  tyčce - 1:1. Naši působili zmateným dojmem, čehož zářným příkladem byla v 51.minutě pumelice P.Stojaspala na branku, ale považte tu naši! Naštěstí nemířil přesně a zasáhl do prsou V.Veleckého, který mu nestihl ani poděkovat. V 56.minutě už byl V.Velecký u míče znovu a tentokrát to bylo v prostoru správném. Centrovaný balon R.Straňáka domácí podběhli a na malém vápně si  ho nárokoval V.Velecký, kterého u  tyče skvěle vychytal domácí  Bobčík. Při vší skromnosti uvedeme, že se jednalo o třetí promrhanou tutovku. V 58.minutě jsme k nim přidali čtvrtou. Po nahrávce D.Bumbalíka mezi stopery ji měl P.Těthal, kterému vyběhl pod nohy brankář Bobčík a víc dělat nemusel, protože náš fotbalista dostal smyk a trefil golmana přesně do hrudi. Zatímco my jsme zahazovali i nemožné tak domácí dali v 67.minutě gól i ze situace, která vyloženou šancí nebyla. Po rohovém kopu prošel míč kolem přední tyčky přes chumel hráčů až do sítě a autorem branky je podle zápisu Bída, ale očití svědkové mluví o vlastní brance P.Stojaspala - 2:1. Inu když se daří tak.. Každopádně to bída byla. Rozkouskovaná hra pokračovala něčím fotbalovým až v 77.minutě, kdy po finální přihrávce M.Krchňáčka vletěl do našeho vápna P.Krchňáček, před kterým se naši obránci běželi strachy schovat až do vlastní branky, nikdo nevědíc proč. Jako první se znotýroval M.Holboj a balon otálejícímu domácímu hráči zavčasu sebral od nohou, aniž by došlo k ohrožení změny stavu. Olej na rozpálené kamna přilil v 79.minutě D.Bumbalík a jeho faul, po kterém se strhla strkanice jak u východu z hospody páté cenové. Každý se toužil polaskat s každým a to také nějaký čas zabere. Zabralo. Rázem bylo pět minut "hry" pryč a přesně to jsme nepotřebovali. O nějakém našem tlaku nemůže být ani řeč a využívány byly toliko dlouhé míče nevedouc ovšem nikam. Hra byla přerušena každých patnáct sekund a naši sbírali jednu žlutou za druhou a příčiny pitvat nebudeme, protože i stěny mají uši. V 89.minutě se dokonce chvíli hrálo a prudkou střelu domácího Richtra musel krýt T.Popelka, po jehož dlouhém nákopu se za vyrovnáním hnal za obranou opomenutý V.Velecký, ale ani samostatný únik k vyrovnání nevedl a  míč mu domácí v okamžiku rozhodnutí dloubli na roh. Po něm byl konec všeho a avízované tři minuty nastavení se smrskly na minimum, ale naše potíže s koncovkou by nevyřešilo ani dvacet minut přesčasu. Rozdíl mezi produktivitou domácích a našich měl hlavní podíl na konečném výsledku a proto se vracíme zklamaní a smutní. Když se však pro výhru udělá maximum tak není ostuda ani prohrát. A proto jsme se vrátili s hlavou nahoře.
 
neděle 3.listopadu 13,30 - mistrovské utkání muži
  TJ NIVNICE  3:1  FK KUNOVICE  
poločas: 2:0
góly: 39., 42. Velecký, 54. Stojaspal - 59. Kříž
sestavy:
Nivnice:
Popelka - Holboj (80. Škrabal), Roubal, Velecký, Stojaspal - Těthal (33. Máčalík) - Kelíšek (85. Ryšávka), Straňák, Bumbalík, Josefík (70. P. Hladiš) - Kostelník (74. M. Hladiš)
Kunovice: Pěgřim - Kaňovský, Uhlíř, Dobrozemský, Skovajsík - Masařík (79. Marovič), Kříž, Chaloupka, Flek (82. Krček)- Ondica, Šašinka (77. Střelec)
rozhodčí: Jílková - Zpěvák, Filípek
žk: Kelíšek - Chaloupka, Skovajsík, Marovič
čk: 43. Uhlíř (Kunovice)
diváci: 213
   Už je to týden, co jsme se vrátili zklamaní z Dolního Němčí, ale se zadostiučiněním, že s výjimkou Nivničanů si všichni (ještě jednou - všichni) na trávníku přítomní museli šáhnout na dno sil, aby tři body zůstaly doma. Nic však není staršího jak včerejší den a proto budeme žít tím dnešním dnem, kdy nás čekal poslední letošní mistrák. Ten si soudě dle tréninkové docházky nechtěl nechat ujít ani J.Máčalík, který ohlásil návrat ze "špitálu".  Na lavičce zůstal pro mnohé překvapivě P.Hladiš (místo něj hrál S.Josefík), kterého tam asi posadila již zmíněná docházka a to byla jediná změna v naší sestavě. Není potřeba připomínat, že jsme chtěli podzim zakončit jakoukoliv (i dvoubodovou) výhrou a tím se vrátit na třetí místo, se kterým na startovním roštu soutěže nekalkuloval ani ten největší snílek. A kdyby to nevyšlo? Nevadí, jednadvacet bodů a páté místo by bylo furt pěkným počinem, přestože by se jistě za dlouhých zimních večerech říkalo škoda, že jsme poslední dvě kola zpackali. Do dnešního tradičního dušičkového větrna proti nám vyběhl celek Kunovic, mající o dělbě bodů opačný názor jak naši kluci. A to zhruba takový jaký se udál na jaře, kdy jsme s Kunovicemi letošní rok otvírali a svému soupeři jsme doma 24.března podlehli 2:3. Fotbalisté Kunovic ovšem mají svých starostí plný pytel a už přes měsíc hledají bývalou formu. Start do soutěže měli famózní a po čtyřech odehraných kolech měli plný počet bodů a i přes několik dílčích ztrát v následujícím období se ještě po osmi odehraných zápasech drželi na druhé příčce tabulky. Dnes už je situace trošku jiná, neb Kunovjané nebodovali pět utkání v řadě a v tabulce už žuchli na desáté místo. V čase výkopu to byly bezcenné statistiky a který tým předvede laskovou fotbalovější tvář se mělo ukázat na trávníku. Kdo z domácí sestavy hrál  u nás naposledy se ukáže o něco později. O některých se hovoří, ale nebojte se. Na jaře nás v prvním utkání nastoupí jedenáct. V úvodu utkání fotbalisté na nic nevyčkávali a s letošním podzimem se chtěli rozloučit jak se na fotbalisty A třídy sluší a patří. Hra nekončila před vápny jak tomu bývá mnohdy zvykem a oba brankáři museli zpozornět velmi brzy. A tím prvním byl ten náš. Jeho provozní teplotu zkoušel už ve druhé minutě přímým kopem Chaloupka, ale jednalo se pokus z dálky a takové maliny hltají golmani na jedno polknutí. V 7.minutě už to měl náš brankář složitější. Chaloupka vletěl ze své levé strany do našeho vápna a po jeho nabídce měl Flek na noze první branku. Včasným vyběhnutím mu to brankář Tonda Popelka rozmluvil a stav se neměnil. V 8.minutě to byli opět hosté, kdo se potuloval na cizí polovině a po faulu J.Roubala na Ondicu a následném přímém kopu jsme museli rozezvučet sirénu. Přímák Dobrozemského mířil do víka naší branky, ale protože se střílelo z pětadvaceti metrů tak měl náš golman čas si pro míč dojít. Až ve 14.minutě došlo ke složitější situaci i před brankou hostí a na její popsání jedna věta stačit nebude, jelikož se jednalo o souběh několika událostí. Jako spouštěče všeho označíme D.Uhlíře, který ve snaze odkopnout míč předvedl ukázkovou svíci mířící na vlastní malé vápno, kde nastal problém číslo dva. Brankář Pěgřim nevěda zdá má míč chytat zubama, nohama či rukama předvedl něco mezi tím a poslal balon na vápno na hlavu našeho Z.Kostelníka, který hlavičkoval na hostující branku, ale vrátivší se Uhlíř míč zase dostal zpět do hry. Tady už mohl kabaret skončit, kdyby o balon na malém vápně nesvedl bitvu T.Kelíšek s hostujícím obráncem, ale kupodivu mu byl odpískán faul, který jestli byl, tak spíše opačný. Takže ani po tomto závaru se neudálo nic, co by pohlo s čísly na světelné tabuli. Po pětiminutovém mlčení přišla dvacátá minuta a v ní zahrál standardní situaci R.Straňák na V.Veleckého, který předvedl riskantní toulky po vápně hostí, ale nakonec byl zbaven toho nejcenějšího. Fotbalového míče. Ve 25.minutě už jsme měli na kahánku jako svatomartinská husa, které se bude kroutit krkem co nevidět. Roh Ondice našel hlavu Uhlíře a překonaného golmana A.Popelku zastupoval na brankové čáře S.Josefík. Ve 28.minutě machroval s míčem u nohy P.Těthal tak dlouho až musel faulovat, což bylo zralé na pár facek. Míč si na penaltovém puntíku našel Ondica a z voleje ho poslal mezi podzimní papírové draky. Ve 34.minutě nás hosté týrali znovu. Matný výkon našich vrcholil a dalším fotbalistou ohrozivším naši kisňu byl Kříž, ale ani jeho v zárodku pozitivní akce gól nepřinesla. To bylo v první polovině z fotbalových věcí hostí vše. Ve 39.minutě byl přibližně na polovině faulován J.Máčalík a centrovaný balon R.Straňáka poslal hlavou do sítě V.Velecký - 1:0. Jednoduché a účelné. Našim chasníkům se ulevilo a pobyt před brankou soupeře si prodloužili o další minuty. Ve 42.minutě servíroval Z.Kostelník míč na T.Kelíška, který do toho z osmnácti metrů praštil a před golmanem hostí míč tečoval k opačné tyčce V.Velecký - 2:0. Tato událost se stala následně předmětem debat ...no debat je opravdu velmi mírné slovo. Nejprve vystartovali na asistenta rozhodčího hostující Skovajsík a Uhlíř a to takovým způsobem, že bylo zázrakem, že jeden z nich utkání dohrál. Jejich slovník byl totiž strašidelný. Žlutou uviděl prvně jmenovaný a pro syna našeho trenéra utkání skončilo. Následující zárodek potyčky v hledišti, kdy hosté křičeli, pískali a mlátili vším možným už přijela bleskově řešit policie a na pámatku zesnulých k nim naštěstí žádný další nepřibyl, ale v hrobě jistě mnozí obraceli. Ke zmíněnému ofsajdu-neofsajdu nemůžeme říct ani popel, protože z našeho pohledu by se jednalo o "myslím že" a na inkriminovaném místě stál málokdo, jestli vůbec někdo. Za zvýšené agresivity se dohrály poslední dvě minuty poločasu a v tom druhém už byl ochozech klid, nepočítáme-li závěrečnou pyro šou hostujících fans.  To jsme trochu přeskočili a vrátíme se na start druhé poloviny. Vzpomínat na to, že dvoubrankové vedení nemusí nic znamenat nebudeme, jelikož dnes to bylo jiné v tom, že hosté hráli o desíti, a to už by bylo přece jenom nechutné kafe přijít o výhru. Pochyby o úspěšném výsledku jsme přenechali hostům a během prvních pěti minut druhého poločasu jsme si dvaašedesátkrát v řadě přihráli a v 49.minutě toto divadlo ukončil hostující Šašinka úpkem po pravé straně, ale o této "šanci" žádné dlouhé řeči vést nebudeme, protože skončila tak jak začala. Ztrátou míče. V 50.minutě zkoumal jestli přišel hostující brankář z kabin R.Straňák a jeho technický obstřel pěkně pokryl právě Pěgřim. V 52.minutě ochutnal J.Máčalík po přihrávce S.Josefíka co udělalo s jeho koncovkou zranění  a zjistil, že se nic nezměnilo. Trefil v dobré pozici brankáře. V 54.minutě jsme hostům vydláždili cestu do pekel a zatrhli jim pomýšlet na bod. Ve nepřehledné skrumáži na malém vápně toužili procedit míč do sítě R.Straňák a po něm i J.Máčalík, ale dírky v cedidle byly malinké a nakonec balon vyplaval na levém křídle u kopaček S.Josefíka, jehož centr donesl na břiše do branky sváteční střelec P.Stojaspal - 3:0. Třígolové vedení vydrželo toliko pár minut. V 59.minutě zahrál do našeho vápna z dálky přímák Dobrozemský a Kříž měl tolik času až to nebylo pěkné. Napřed si míč v našem malém vápně zpracoval, potom si ho narazil o břevno a třetím dotykem už mířil do branky - 3:1. Našim se to zalíbilo a za dvě minuty sledovali dění v našem vápně zase duchem nepřítomni. Centrovaný balon Dobrozemského poslal hlavou na zadní tyčku Kříž a nikým neobtěžovaný Masařík s ním klepl  znovu o spojnici tyče s břevnem. V 67.minutě nachystali naši hráči V.Veleckému hetrik, ale pochopení nenašli u Chaloupky, který našemu obránci vykopl balon z brankové čáry. Míč se tam dostal po přihrávce R.Straňáka do křídla a centru T.Kelíška, ale jak jest výše zmíněno koncovku uťal hostující stoper. To už mělo utkání parádní spád a hrálo se nahoru dolů za občasného jiskření, které ale  nevybočilo z běžně vídaného normálu. V 72.minutě došlo k události, která už zůstane navždy neobjasněna, přestože policajti stále dleli v areálu. Po křídelním představení R.Straňáka dostal nebo spíše dotlačil balon do sítě vším možným J.Máčalík, který přetlačil hostujícího brankáře a my čekali jestli bude uznán gól nebo se bude kopat od branky hostí. Rozuzlení všeho vzal na své bedra asistent rozhodčí a ukázal na rohový kop. Jedným vysvětlením může být to, že R.Straňák sbíral míč už za autovou čarou, ale i toto pokulhává. Na pozápasovém brífingu jsme se o tom také nic kloudného nedozvěděli. Jo a z toho rohu nic nebylo. Hosté nic nevzdávali a běhali jako srnky i v desíti lidech a v 75.minutě jsme jednu museli plašit před naším vápnem. Z dvaadvaceti metrů mířil Flek, ale nepochodil. Za tři minuty vypadal Ondicův lob líp, ale míč lapil T.Popelka a zákrok ještě patřičně efektně prodal. Dobrý no. V 82.minutě ve svém živlu poletující J.Máčalík přichystal ochutnávku pro T.Kelíška, který z malého vápna napral balon do břicha vyběhnuvšího Pěgřima, který se chvíli svíjel bolestí, což sudí, domnívajíc se, že náš záložník trefil brankáře nohou ocenila žlutou kartou. V 86.minutě jsme hosty pozvali do našeho vápna naposledy a ti si to chtěli dosyta užít. Rohový kop Chaloupky spadl na hlavu Kříže a až na druhý pohled jsme si byli jistí tím, že balon rozvlnil tu zadní síť. Za minutu běžel po přihrávce M.Škrabala sám z boku J.Máčalík, ale protože to byla jeho teprve čtvrtá šance tak jsme ještě gól čekat nemohli. V 89.minutě se z té druhé strany hřiště prosmýkl mezi obránci jak lasička R.Straňák a od čtvrté branky hosty zachránil golman Pěgřim, který balon vytáhl špičkou nohy mimo. To už jsme o úspěšném podzimu neměli stejně žádné pochyby a tak nás to tolik mrzet nemuselo. Po posledním hvizdu se zdálo, že už není co řešit, ale fanoušci a fotbalisté diskutují před bufetem o fotbalovém podzimu asi ještě včíl. Už v klidu. Na podzimní hodnocení bude více času jindy, ale o tom, že byl v našem podání vynikající se shodnou všichni.
 
ZIMNÍ PŘÍPRAVA
neděle 8.března 16,00 - UT Staré Město
  1.FC SLOVÁCKO U18  4:0  TJ NIVNICE  
 
poločas: 1:0
góly: 14. Knotek, 60. Salami, 80. Raisigl, 86. Andris
sestavy:
Nivnice:
Popelka - M.Hladiš, Roubal (65. Soukeník), Velecký, Stojaspal - Škrabal (52.Karlík) - Kostelník, Bumbalík, Straňák, Josefík (55. Ryšávka) - Máčalík
Slovácko: Andres - Porč, Janás, Prokeš, Nedorostek - Andris, Salami, Pogba, Raisigl, Absolon - Knotek

Naši odehráli další utkání přípravy proti velmi kvalitním mladíkům z akademie Slovácka a po celé utkání bylo poznat, že se jedná o nadstandardní fotbalisty ve své věkové kategorii a počet jejich tréninkových jednotek je nesrovnatelný s celkem 1.A třídy. Nivničané opět nehráli v plné síle, přestože se několik fotbalistů vrátilo nebo dokonce objevilo poprvé (J.Roubal, Z.Kostelník, D.Bumbalík, S.Josefík, V.Soukeník). Obejít jsme se museli bez P.Hladiše, R.Otrusiníka, P.Těthala, M.Holboje, P.Lysoňka, D.Bartoše a T.Slámy. I přes kvalitu soupeře jsme první dvě příležitosti spálili my. Hned ve druhé minutě přihrál do samostatného úniku balon Z.Kostelník rychlému J.Máčalíkovi, ale tomu překážel vyběhnuvší brankář a náš útočník ho trefil do nohou. V 6.minutě poslal do křídla P.Stojaspal J.Máčalíka a po jeho zpětné přihrávce na vápno měl na své kopačce úvodní branku R.Straňák, ale Andres byl u tyče včas a předvedl povedený zákrok. Domácí poté poslali do naší šestnáctky dva ostré rohy, které jsme odvraceli s vypětím všech sil. Další míč jsme do vápna poslali ve 14.minutě, ovšem bohužel do vlastního, kde si ho vyzvedl domácí Knotek a zcela osamocen prostřelil našeho brankáře - 1:0. Ve 27.minutě přišel vniveč rychlý brejk J.Máčalíka po pravé lajně, když zpětnou přihrávku v poslední chvíli ukradl domácí obránce s brankářem. Podobná akce byla k vidění za dalších pár minut. To míč dotáhl do vápna D.Bumbalík, ale vše dopadlo podobně. Dorostenci Slovácka byli častěji na míči a v jejich prospěch hrála fyzická připravenost i fotbalové dovednosti, které ve druhé polovině prvního poločasu končily před naším vápnem. Dílem to bylo pozorným výkonem našich obránců a dílem po nepřesnostech ve finální části.  V záverečné pětiminutovce úvodního poločasu to proto zkusili individuálně Bartošek a Raisigl, ale obě střely pokryl T.Popelka a proto další gól nepadl. Druhá polovina začala navlas podobně jako první, když se po střele k tyčce opět vyznamenal A.Popelka. V 51.minutě jsme mohli srovnat průběžný výsledek S.Josefíkem, jenže tomu se ve vyložené šanci přehodit padajícího brankáře přehodit nepovedlo a trefil jenom jeho rukavice. Po hodině hry se domácím povedlo vstřelit druhý gól a prsty v něm měla štěstěna, protože těčovaný míč si to zamířil k opačné tyči než původně směřoval a kam se také vydal náš brankář. Z dvaadvaceti metrů střílel hráč tmavé pleti Salami - 2:0. Naši využívali k ohrožení domácí branky výhradně rychlé protiútoky a po jednom z nich poslal prudký centr do vápna J.Karlík, ale hlavička J.Máčalíka šla přes břevno. Jednu z našich největších příležitostí měl patnáct minut před koncem F.Ryšávka, k němuž se míč odrazil po souboji brankáře Andrese s D.Bumbalíkem. Náš záložník ovšem branku zblízka vysoko přestřelil a místo kontaktního gólu jsme v poslední desetiminutivce přišli o přijatelný výsledek. Nejdříve si osmnáct metrů od naší branky připravil balon ke střele Raisigl a trefil se náramně - 3:0. Poslední gól utkání padl v samém závěru po křídelní akci Bartoška a koncovce z východu pocházejícího Andrise - 4:0. Pro naše to bylo fyzicky velmi náročné utkání, protože nám nezbývalo než běhat se soupeřem povětšinou bez míče a takové zápasy moc nebaví. Přesto jsme zápas v rámci možností zvládli a jenom ztěží potkáme v naší soutěži tak kvalitní jedenáctku. Mezi dobré zprávy patří návrat několika marodů do sestavy, protože se start druhé části sezóny nezadržitelně blíží a za čtrnáct dnů už to vypukne.
 
neděle 23.února 12,00 - umělá tráva Luhačovice
  TJ NIVNICE  3:3  FC SLUŠOVICE  
 
poločas: 0:1
góly: 60., 80. Máčalík, 55. Straňák (PK) - 47., 71. Smilek, 45. Večeřa
sestava: Popelka (46.Lysoněk) - P.Hladiš, Stojaspal, Velecký, Holboj - Ryšávka (46.Bartoš, 70. Karlík), Škrabal, Otrusiník, Karlík (46.M.Hladiš) - Straňák - Máčalík

Za všelijakého a ve druhém poločase i děštivého počasí vyběhli konečně k prvnímu přáteláku i naši kluci. Nejdříve jsme jako každé utkání počítali nějaké ztráty až nás samotné zaskočilo jak vysoké bylo číslo absentujících. Překvapeni jsme byli z důvodu toho, že nás přesto bylo dost a ani naši hru to nijak zvláště nepoznamenalo a s mančaftem hrajícím krajský přebor jsme odehráli vyrovnané a dost dobré utkání. A ten výčet chybějících? J.Roubal, Z.Kostelník (ten byl jako vždy přítomen, ikdyž do hry nezasáhl), D.Bumbalík, S.Josefík a P.Těthal. Tyto chlapce nově nahradil již mnohokrát zmíněný Radim Otrusiník a z dorostu Josef Karlík. Oba si počínali dobře.
  Samotný zápas jsme začali aktivněji my, přestože "hosté" už mají dvě utkání za sebou (Šumice 6:0, Zlín "18" 1:2), ale na první pobyt ve vápně Slušovic a také jakoutakou střelu jsme trpělivě čekali do desáté minuty. V ní jsme zahráli od rohového praporku standardku R.Straňákem a po hlavičce P.Hladiše zasahoval golman soupeře. Ten si za minutu připsal i druhý zákrok po nepříliš nebezpečné ráně J.Máčalíka. Po čtvrthodince se probudili i hosté a v 17.minutě po křídelním průniku zahodili velmi dobrou šanci, když z deseti metrů přestřelili branku. Ve 26.minutě zahrozily Slušovice po rozehraném nepřímém kopu, ale A.Popelka tento pokus do sítě nepustil. Po půlhodině jsme viděli první letošní míč v síti, ale J.Máčalík ho tam poslal po předchozím ofsajdu a samostatný brejk i s koncovkou už byl tím pádem navíc. Od další podobné situace ho to neodradilo a za dvě minuty běžel znovu sám a znovu za asistence zdviženého praporku. Ve 44.minutě jsme snad poprvé udělali na vlastní polovině chybu a po srážce dvou našich jsme situaci odvrátili alespoň na rohový kop, ale hosté z něj otevřeli skóre utkání. Po několika dorážkách dostal balon do sítě z malého vápna Večeřa - 0:1. Tak jak skončil první poločas jsme začali i druhý a centrovaný balon z pravé strany uklidil hlavou do protipohybu našeho brankáře Smilek (na podzim hrál za FC Vsetín) - 0:2. Na slušovické fotbalisty přišla slabší chvilka v 55.minutě, když jim rozehrávku ukradl R.Straňák a hosté ho povalili na zem až ve vápně. Samotný postižený penaltu využil - 1:2. Za pět minut už bylo vyrovnáno. Samostatný útěk J.Máčalíka na golmana vyvrcholil kličkou a do opuštěné branky se balon s přehledem vlezl - 2:2. Následovala klidnější pasáž se střelami z dálky a tu přežili brankáři bez úhony. Rána do našeho kožichu přišla v 72.minutě. Hosté kopli do vápna prudký střílený centr a nejlepší orientaci a start na míč předvedl znovu Smilek - 2:3. Ten samý fotbalista mohl i rozhodnout, ale v 75.minutě ho vychytal P.Lysoněk a naši vycítili šanci ještě něco vymyslet. Podařilo se to deset minut před koncem. R.Straňák nabídl rychlou přihrávku do křídla J.Karlíkovi a po jeho centru svedl tvrdší souboj s golmanem hostí J.Máčalík. Náš hráč byl důraznější a po jeho hlavičce zapadl míč do sítě - 3:3. Názory na tento atak se různily, ale rozhodčí ukázal na středový kruh a brzy bylo po emocích. V závěrečné desetiminutovce už došlo jenom k několika standardkám, leč ty nevyšly podle představ ani jednomu týmu a stejný výsledek z loňské zimy se zrodil i v roce letošním. Obě mužstva předvedla, že fotbal hrát umí a až na několik mušek se hrál vcelku zajímavý zápas s několika pohlednými akcemi a zaujalo také pár individuálních výkonů na obou stranách. Na začátek přípravy dobré utkání.
 
neděle 1.března 12,00 - umělá tráva Luhačovice
  TJ NIVNICE  4:2  TJ SOKOL NEVŠOVÁ  
poločas: 1:0
góly: 27., 53. Straňák, 50. Stojaspal, 89. Ryšávka - 57. 68. Tomšů
sestavy:
Nivnice: Popelka - M.Hladiš, Stojaspal, Velecký, P.Hladiš - Škrabal - Ryšávka (46. Bartoš), Straňák, Otrusiník (70.Ryšávka), Kejkrt (46. Sláma, 82. Otrusiník) - Máčalík
Nevšová: Křížek - Solařík, Kuric, Adriano, Kvěťák, Krčma, Vašička, Toman, Stratený, Hladík, Tomšů, střídal: Fuksa

Když jsme v sobotu před utkáním posčítali omluvenky tak měly slabší povahy tendenci odpadnout nebo alespoň utkání odvolat, protože jsme došli k neuvěřitelnému číslu devět (P.Těthal, Z.Kostelník, M.Holboj, S.Josefík, J.Roubal, J.Karlík, P.Lysoněk, D.Bumbalík, V.Soukeník) a k tomu byl dlouho dopředu omluven i trenér V.Uhlíř, kterého nahradil J.Mahdalík. Ve spojitosti s výsledky Nevšové ze zimní přípravy (V.Příkazy 10:2, Nová Dubnica 5:3, Újezdec 7:0, Wetzeldorf 8:2) už bylo načase přemýšlet jak fotbalové veřejnosti vysvětlíme případný hrubý nezdar z našeho vzájemného utkání. Teď už víme, že obavy byly zbytečné. Fotbalistů bylo dost (pomohl D.Kejkrt z Korytné, který u nás dříve působil) a výsledek také není špatný. Je dokonce výborný.
   Přesto nebo právě proto měli lepší vstup do ukání "hosté" z Nevšové (také nekompletní, ikdyž jejich hvězdy hrály) hrající krajský přebor. První čtvrthodina se odehrála v jejich režii a míč lépe poslouchal jejich fotbalisty. Už v 5.minutě nám po odpískané penaltě pro soupeře nebylo nejlíp, ale hostující Vašička se přiznal, že si pád zavinil sám a nám nezbývá než zatleskat. Do úvodního náporu našeho soupeře se z naší strany vlezla akce M.Škrabala, ale ten, ač osamocen na vápně váhal se střelou až nakonec nahrál komusi hůře postavenému. Následovala zajímavá šance hostí, ale Tomana vychytal T.Popelka a otevřít skóre mohl (měl) i Hladík ale branka byla o dva metry užší. Potom už se do hry dostávali i naši borci a začali vyrovnávat hru až se jim to s přibývajícím  průběhem podařilo docela. Ve 22.minutě přehazoval Křížka v brance F.Ryšávka, leč nepřehodil. Z úhlu se neprosadil ani J.Máčalík, jenž sice síť vyprášil, jenže jenom z venkovní strany. To bylo asi ve 26.minutě a za další dvě se skóre už měnilo. Před vápnem našeho soupeře sebral obráncům míč J.Máčalík, aby ho přihrál R.Straňákovi a jeho slalom už známe. Náš záložník přes tři hráče prošel a sám před golmanem už také nejednou byl - 1:0. Stejná dvojice spolupracovala ve stejném prostoru za další krátký úsek znovu, ale v koncovce se J.Máčalík nevyznamenal. Nebo napišme, že se vyznamenal brankář Křížek včasným vyběhnutím. Ve 40.minutě se po rohu Nevšové prosadil k hlavičce Toman a T.Popelka musel předvést skvělý reflex na brankové čáře. Tím také můžeme první poločas uzavřít. Do toho druhého jsme daleko lépe vstoupili my a zúročili jsme to i gólově. V 50.minutě všichni očekávali, že R.Straňák pošle míč ze standardní situace do vápna, ale ten zvolil nahrávku na P.Hladiše na kraj hřiště a jeho prudký střílený centr poslal zblízka do sítě P.Stojaspal - 2:0. Za tři minuty se do naší ofenzívy zapojilo hned několik hráčů a ikdyž se vše jevilo jako překombinované tak přece jenom gól padl. Přetažený centr M.Hladiše našel ve vápně R.Otrusiník a když se po jeho nahrávce ke střele neodhodlal ani J.Máčalík tak musel vzít odpovědnost na sebe R.Straňák a levou nohou trefil přesně - 3:0. V ten moment už trenéra hostů přestal výkon jeho svěřenců bavit a tak jim po pěkně pověděl. K něčemu to asi bylo, protože po nahrávce Hladíka za chvíli snížil kanonýr Tomšů a hra Nevšové se přece jenom zlepšila - 3:1. Utnout jejich snahu o drama mohl J.Máčalík se střídajícím T.Slámou, ale ten branku netrefil a kontaktní gól přece jenom přišel. A zbytečně. Po "faulu-nefaulu" na R.Otrusiníka jsme přestali věnovat pozornost soupeři a nedostatečně atakovaný Tomšů snížil na rozdíl jediné branky - 3:2. V rozletu hosty zastavilo v 79.minutě střídání brankáře Křížka po špatném došlápnutí a naši opět ožili. Střídající brankář (hráč z pole) nabídl špatným odkopem šanci pro J.Máčalíka, ale ten střílel do opuštěné branky až za půl minuty a to branka už dávno opuštěná nebyla a proto z toho byla zpětná přihrávka brankáři. V 81.minutě mohl dát po přihrávce R.Straňáka gól znovu J.Máčalík, ale po samostatném úniku branku netrefil a míč rotoval opačně. Hosté se dostávali v závěru už jenom k rohovým kopům, po kterých zpravidla následoval náš rychlý protiútok a po jednom takovém byl zcela sám před brankářem R.Otrusiník, ale v polovině všeho kličku na golmana utnul v zárodku a přihrál do strany hřiště odkud góly padají jenom zřídka. Trest pro naše ještě chystal Fuksa, ale nepochodil ani on a jak se to má dělat nakonec předvedl F.Ryšávka. Ten využil svého zrychlení a přes dva hráče vlétl do vápna, kde už zbývala maličkost. Trefit branku, což se povedlo - 4:2. Jestli jsme minulý týden naše kluky chválili tak v tom budeme pokračovat i tentokrát. I přes četné absence jsme proti výš hrajícímu celku předvedli další pohledný výkon.
 
25.05.2020 10:59:25
overcome
logo.JPG
 
Lignodom s.r. o.
barvy
Z.RADOCH

 


MITES s.r.o.


K - INSTALACE

 

 

   
RI - STAVBY.CZ 

ANKETA

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one