neděle 9.srpna 2019 17,30 - 2.kolo poháru KFSneděle 9.srpna 17,30 - 2.kolo poháru KFS Zlín
SK ZLECHOV  0:2  TJ NIVNICE
poločas: 0:2
góly: 25. Roubal, 26. Bumbalík
sestavy:
Zlechov:
Červinka - Štangl, Golian, Baliček, Trubačík - F.Kedra, (69. Hradil), L.Kedra (77. Malina), T.Vaněk, Velcr - H.Vaněk, Salinger (54. Mazůrek, 77. Daněk)
Nivnice: Popelka - Karlík, Roubal, Velecký, Otrusiník - Kostelník - Josefík, Bumbalík, Straňák, P.Hladiš - Kováčik (38. Ryšávka)
žk: 0 - Otrusiník, P.Hladiš, Ryšávka
rozhodčí: Konečný - Dostálek, Šmejkal
diváci: 150

další utkání: St.Město - Kvasice 1:4, Jankovice - Újezdec 2:1, Zdounky - Morkovice 1:5, Těšnovice - Bystřice p.H.  2:0, Malenovice - Luhačovice 0:7, Uh.Ostroh - Boršice 2:4, D.Němčí - Bojkovice 3:4 PK, Halenkov - Nedašov 2:1, Kelč - Kateřinice 0:3, Bylnice - Štítná 1:4, Vlachovice - V.Karlovice 3:4, Jaroslavice - Baťov 2:10, Fryšták - Nedachlebice 6:2 , Louky - Nevšová 1:4, Mladcová - Slušovice 0:1

Do Zlechova jsme určitě odjeli s postupovými plány, což jsme před nikým nemuseli tajit. Ostatně po minulých dvou vzájemných duelech (5:0 a 6:1) věděli všichni kdo je favorit. Nic na tom neměla změnit ani  situace okolo kádru, který se nám drolil už od pátku. Nejprve nám nevyšlo angažování dvou podivínu z ČSK a to J.Hulína a P.Valenty, jenž s náma odehráli nějaký ten přátelák, ale v konečné fázi byla jejich odpověď "já nevím" a tak nám došla trpělivost. Další trojice hráčů měla pracovní povinnosti, dovolenou nebo bolístky (D.Hrabalík, P.Těthal a P.Stojaspal) a tak se počet našich fotbalistů připravených do hry smrskl na pouhých tucet.  K tomu všemu musel ten dvanáctý do hry už v prvním poločase. I tak jsme se s tím poprali se ctí a postup si po mnoha letech přece jenom odvážíme. Protože je hrůza hodin a nejedná se o mistrák tak to dnes vezneme hopem. Pozdní nedělní začátek je pro hostující týmy opravdu "výborný", ale hrát dnes dříve opravdu nešlo, protože byla výheň jako ve sklářské peci. Přesto nás po cestě překvapila mokrá cesta před Hradištěm a dokonce i ve Zlechově byl trávník pokropený krátkou přeprškou. Než voda vyschla tak několik odpíchnutých poskoků fotbalisté obou stran předvedli, ale známky za to vysoké nebyly.
    Dobré či spíše chvalitebné známky jsme si za první poločas zasloužili my. Byli jsme přesnější, měli jsme rychlejší přechod do útoku a tak dále. Prostě jsme byli lepší a proč to vlastně neříct? Měli jsme a máme lepší hráče jak domácí. Už ve třetí minutě střílel po nahrávce R.Straňáka S.Josefík, ale bylo to z úhlu a domácí brankář Červinka prostor u tyče utěsnil. V 6.minutě se po faulu J.Roubala na Salingera postavil ke standardní situaci domácí T.Vaněk, ale balon nenabral potřebnou vzletovou výšku a sebral ho první bránící hráč. Další minuty jsme domácí zlobili po křídlech a v 9.minutě to potvrzovala naše pravá letka. Dorostenec J.Karlík podnikl průzkum až na hraniční přechod do domácího vápna a po jeho uličce střílel S.Josefík, leč k našemu zděšení mimo. Také v 17.minutě jsme hrozili zprava. Prozatím největší šanci našich zařídli pro A.Kováčika J.Karlík s centrujícím R.Straňákem. Našemu forvardovi však v rozhodujícím okamžiku začal balon poskakovat na malém vápně příliš vysoko a také proto uspěl domácí golman. Naše převaha trvala a první tutovku si vypracovali i kluci na straně levé. Po dobrém presinku a kolmici R.Straňáka ji měl P.Hladiš, ale i tady je potřeba vyzvednou brankáře Červinku, jenž míč nohou vykopl. Tyto naše šance už volaly po gólu a z té další už jsme se dočkali. V pětadvacáté minutě zahrál R.Straňák do vápna rohový kop, který skončil po odrazech až téměř u protějšího praporku, od kterého ho eskortoval zpět S.Josefík a lopta si našla  hlavu toho pravého. První gól v Nivnici vstřelil kebulí J.Roubal a pomohlo mu k tomu kde co. Například břevno nebo záda golmana, ale na to se historie ani vy ptát nebudete - 0:1. Ještě nebyl kloudně popsán zásah první a byl tu druhý. Ve 26.minutě obral o míč domácí obránce P.Hladiš a nabídl šanci A.Kováčikovi. Ten se po kličce brankáři dostal do nešťastného úhlu a tak usoudil, že bude dobré porozhlédnout se po lépe postaveném spoluhráči. Nalezl ho v D.Bumbalíkovi a ten prostřelil ze šesti metrů to málo, co se motalo na brankové čáře - 0:2. Nebylo mnoho lidí, kteří by větřili, že to byl poslední gól utkání, ale měli by pravdu. Další příležitosti už do sitě nevklouzly. Ani ta domácích v 36.minutě. Popravdě ona to ani nebyla příležitost poloviční. Snad tak třetinová, ale něco napsat musíme i na druhé straně. Prostě se domácí Velcr dostal v našem vápně k míčí, ale koncovce chybělo vše potřebné. Namátkou přesnost či razance a tak se  A.Popelka podruhé míče dotknout nemusel. Ve 38.minutě do naší hry citelně zasáhlo svalové zranění A.Kováčika, které nás vyděsilo víc jak celá soupeřova jedenáctka za pětačtyřicet minut. Nivničané dohráli poločas v útlumu, ale Zlechovjané toho ani v tom nejmenším nevyužili a zbytek hrací doby se odehrál mezi šestnáctkama. Suma sumárum bylo naše dvoubrankové vedení naprosto zasloužené.
  Ve druhém poločase došlo k tomu, co se dalo předpokládat. Dvoubrankové vedení se zase ukázalo jako dvousečné a naši pod jeho dojmem polevili ve všech atributech. Ubylo pohybu, přehod do útoku označíme za kostrbatý a finální nahrávky povětšinou zabloudily po cestě do cílové adresy. Nebylo divu, že se k balonu konečně dostali i domácí. Ještě než k tomu došlo tak se dvěma (později došlo i na dvaapůltý) ostrými zákroky předvedl nažhavený F.Ryšávka a mnoho nechybělo aby od jeho jisker vznikl oheň. Rozhodčí ocenil kartou jenom jeden a buďme rádi. Včíl se vrátíme k tomu balonu, kterého se dočkali i domácí. V první patnáctiminutovce jsme si trochu koledovali o kontaktní gól, ale domácí v sestavě neměli žádného snajpra. Souzeno jim bylo hrozit toliko ze standardek T.Vaňka a jedna dokonce z vrchní části přistála na břevně. Hned po ní se nacházel v dobré pozici uvnitř trestňáku náš S.Josefík, ale to se zrovna loučilo s dnešním dnem sluníčko a na své pouti mu posvítilo do kukadel a než si náš křídelník nasadil brýle byl míč fuč. V 61.minutě přesvědčil náš golman A.Popelka všechny přítomné, že ho nemáme v brance na párádu, byť právě v tomto momentu jednu předvedl. Dalekonosnou ránu H.Vaňka vyškrábl u tyče skoro zázračně. Evidentně se mu to zalíbilo a za minutu lovil balon u tyče druhé. Na gól měl chuť Velcr. V 68.minutě jsme se po chvilkové odmlce připomněli i my. Sérií nahravek se prezentovali J.Karlík s S.Josefíkem, ale na cenrovanou lahůdku o pohlavek nedoskočil F.Ryšávka. Za pět minut si to vlevo ťukl P.Hladiš s R.Straňákem, ale ten technické střele nezadal přesné souřadnice. A čas plynul a plynul a nejlépe by bylo kdyby  už uplynulo celých devadesát minut. Domácí se k dramatu neměli a naši už by raději také seděli u jednoho vychlazeného. Napřed museli ještě spolknout ohrožení od H.Vaňka, jelikož však mířilo přímo doprostřed tak vzruch nepřineslo. Povyk byl i v zárodku spolupráce, kterou postavili na nohy R.Straňák s F.Ryšávkou, ale utichl i ten, protože žblabuňka do cíle nedoskákala. To už se nalézáme skoro na konci neděle a to už náš trenér L.Matoušek bydlící ve Zlechově věděl, že se mezi své spoluobčany bude moci kdykoliv ukázat a ti se mu nebudou posmívat. Nic na tom nezměnil ani úplný závěr a další standardka Velcra. A.Popelka ji pokryl a to bylo úplně poslední co se na hřišti událo. Naši i v neúplném složení vyhráli a po mnoha letech přešli přes úvodního pohárového soupeře. Stačil nám k tomu dobrý první poločas a s určitostí víme, že ve středu 26.srpna by nám jenom jeden k postupu nestačil. FK Luhačovice budou supeřem z jiné kategorie, ale hrát se bude v Nivnici a ve sportu je možné leccos.