neděle 5.srpna 17,30 muži - pohár KFS Zlín - 2.kolo

branky: 40. J.Velecký, 64. Straňák (PK) - 32.Salay, 80. (PK), 83., 84. Zýbal
F.Hladiš - M.Hladiš (60.Máčalík), P.Hladiš, Stojaspal - Holboj, V.Velecký, Straňák, Bumbalík, Josefík - J.Velecký (83.Bartoš), Ryšávka (52.Borýsek)
Osvětimany: Chvojka - Ohnutek, Fišer, Žandovský (46.Klimeš), Švrček (46.Brhel), Perůtka, Šumulikoski, Skřivan, Pantič (46.Šmatelka), Salay, Zýbal
žk: Straňák - Brhel
diváci: 150
rohy: 5:7
střely: 6:9

další utkání 2.kola poháru: Buchlovice - Žalkovice 1:2, Šumice - Skaštice 3:4 PK, Fryšták - Kvasice 1:2, Choryně - Štítna 2:3 PK, Kateřinice - Nedašov 2:1 PK, Jaroslavice - Slušovice 0:1, Kunovice - Baťov 2:3 PK, Malenovice - Provodov 0:2, Podlesí - Nevšová 0:6, Příluky - Luhačovice 0:3, Slavkov p.H. - Bystřice p. H. 1:5, V.Klobouky - Brumov 0:3, Uh.Ostroh - D.Němčí 1:3, Veselá - Nedachlebice 2:3, Zdounky - Morkovice 0:6

Víte vůbec někdo, že se Ronaldo vydal z Madridu do Turína? Čili jako né pěšky, ale z Realu do Juventusu. Nevíte? Nevadí, je to pochopitelné. Ono to totiž zůstalo zcela ve stínu přestupu Šumulikoskiho ze Slovácka do kancléřových Osvětiman, což nešlo nezaregistrovat a vy to jistě víte také. Jeho dresy jdou sice v tamním fanshopu na dračku, ale jestli to má smysl a perspektivu nechť si vyhodnotí sami Osvětimané (zní to divně, je to správně?). My máme jinou vizi a tu jsme chtěli naplňovat i v dnešním utkání, které nám sloužilo jako další poznávání kádru novým trenérem, jelikož se další a další kluci vracejí z dovolených. Absence jsme zaznamenali jenom dvě.
Z.Kostelník je na marodce a P.Těthal ještě střídá tréninky s výlety do cizích zemí. Tímto dnešní úvod ukončíme, protože se za týden rozbíhá nová sezóna a plýtvat tématy nemůžeme. Jo a ještě by vás mohlo zajímat, že nám Částkov nechce za žádnou cenu uvolnit stopera J.Roubala, jenž u nás pravidelně trénuje. Tento fotbalista do Částkova odešel letos ve volném okně z Napajedel a vyšetřovatelé tvrdí, že za dosud nevyjasněných okolností a je důvodné podezření, že podpis hráče není pravý (takže je levý nebo střední). No jestli se rozlobíme budeme zlí... A opravdu chcete znát výsledky posledních sedmi vzájemných utkání? Ach jo. 0:3, 1:6, 2:4, 0:1, 1:2, 1:5 a 0:6. Naposledy jsme s dnešním soupeřem uspěli v létě 2012 po výhře 1:0. Poslední otázkou zůstává jestli získá vlekař z Osvětiman dřív bezpečnostní prověrku nebo Nivničané skalp svého soupeře. V neděli se nestalo ani jedno.
   Kluci z "Osvětiman", kde je hledání odchovance nad lidské síly, začali utkání aktivněji a byl to Salay, kdo se jako první nachomýtl u naší branky. V první minutě si připsal přesný střelecký pokus a ve druhé vyprodukoval jakousi spirálu, jenž letěla ve výšce nízko proudových letadel. Obojí do historie nevejde. V 7.minutě se už dá hovořit o vyložené šanci. Skřivan poslal do vápna pěknou nabídku na kanonýra Zýbala, ale tomu zmenšil střelecký úhel F.Hladiš a byl prvním z našich, který sklízel potlesk Nivničanů. V 9.minutě mohl sklízet i J.Velecký, ale přihrávku F.Ryšávky do sítě nedostal, neboť také Chvojka umí vybíhat. V 17.minutě se přítomným představil exligový Šumulikoski a po jeho kolmici přestřelil jeden z hostujících klenotů Zýbal. Ve 20.minutě načechral do vápna standardku R.Straňák a J.Velecký se znovu utkal s golmanem Chvojkou, který mu zavřel branku před nosem. Po krátkém občerstvení kopali hosté Švrčkem roh a po pumelici Salaye z voleje byl hrdinou F.Hladiš. To už mělo utkání parádní spád a parametry. Naši pohybliví mladíci drželi s hosty krok a sami se začali tlačit před branku favorita. Ve 29.minutě to dokladovala akce započatá R.Straňákem a V.Veleckým, ale J.Velecký ji do cílové stanice nedovezl. Na osvětimanském nádraží ovšem vyplašil celé osazenstvo. Ve 32.minutě si laskavě žádal o přihrávku R.Straňák, ale M.Holboj jej nespatřil a o míč přišel, což by nevadilo, kdyby si jej do chřtánu nevzal Salay a potom už bylo pozdě honit bycha, natož rychlonohého forwarda hostí. Osvětimanský útočník nabral rychlost a trefil se náramně přesně - 0:1. Ve 34.minutě se do vápna hostí řítil uřícený R.Straňák a až na lajně mu nedovolenou závoru postavili hostující barikádníci. Exekutorem standardní situace byl sám postižený, ale nectil základní pravidlo a to trefit branku. Ve 40.minutě už bylo na Starém Bělidle veselo a Hynek, Vilém i Jarmila se mohli radovat z našeho vyrovnání. F.Ryšávka obral o míč liknavé hosty a tentokrát už J.Velecký svou akci ke zdaru dotáhl. Středem vápna se prodral mezi stopery a levačkou ke vzdálenější  tyči vyrovnal - 1:1. Druhý poločas vyšel pro změnu lépe našim a byli to oni u nichž jsme psali první pohledné akce. V 55.minutě utekli po levé straně D.Bumbalík s V.Veleckým a hned vyzkoušeli střídajícího V.Borýska hrajícího pod přezdívkou "Bóra". Ten hoden svého uměleckého jména míč pěkně zpracoval a také zblízka pěkně napral vracejícího se obránce do těla. Tomu samému hráči za tři minuty přihrál R.Straňák a V.Borýsek z osmnácti metrů o ždibeček minul. V 62.minutě zahrozili Osvětimanští ze standardní situace, ale Klimeš míč dobře netrefil, ba co víc netrefil ho ve finále vůbec. Naši divočáci létali jak z řetazu urvaní a v 63.minutě to byl konkrétně R.Straňák jenž hodlal vyzpovídat obránce Fišera. Zpověď dopadla tak, že náš záložník vletěl do vápna jak stíhačka na Dálný východ a hostující bek ho v rozporu s úmluvou sestřelil. Arbitr, nemajíc k dispozici video, neváhal a odpískal penaltu. K ní se odhodlal sám faulovaný R.Straňák a poslal Nivničany do vedení - 2:1. V 71.minutě orazítkoval naši tyčku po akrobatickém zákroku Zýbal a odražený míč pochytil do náruče náš brankář. Zatím jsme si oddechli, ale dobře jsme věděli, že tento slavný lovec Pampalini dovede polapit kořist kdykoliv a kdekoliv. A to se k našemu zděšení stalo od 80.minuty do 84. hned třikrát. Ano, tato pětiminutovka vyhnala postup z našich rukou, neboť jsme během ní přišli o vše. Nejprve v 80.minutě fauloval zmíněného lovce V.Borýsek a Zýbal z penalty vyrovnal - 2:2. V 83.minutě jsme ještě probírali chyby u vyrovnávací branky a Salay nás svým úprkem vlákal do pasti. Po jeho cenru dorážel ze dvou metrů balon do sítě Zýbal a hosté během pár minut zcela otočili výsledek - 2:3. Legendární Slovenský komentátor Karol Polák blahé paměti by řekl " inu, chudobnému aj z hrnca vykypí". A mal by pravdu. Za další minutu šmejdil v našem vápně opět  kanonýr Zýbal a nevšímajíc si nikoho ze spoluhráčů  úspěšně ukončil střelou z deseti metrů své představení - 2:4. I přes tuto naši dílčí nesrovnalost a zlomená srdce na tribuně však označíme náš výkon za dobrý (to minimálně) a vidíme v něm příslib do následující sezóny. Teď jsme se pustili do hodnocení a ono se ještě hrálo  před vápnem hostí. V poslední minutě se po příhře D.Bumbalíka do kožené koule opřel R.Straňák z dvacetipěti yardů (1 yard se rovná 91,44 centimetrů) a o 91 centimetrů minul branku. Potom teprve následoval konec a v hledišti byli i takoví, kteří náš výkon ocenili potleskem. Zaslouženě, protože na dnešním výkonu se bude stavět.

SOUPEŘE JSME PŘEHRÁLI VE DRUHÉ POLOVINĚ
neděle 29.července 17,30 - pohár KFS 1.kolo

SK BŘEZOLUPY - TJ NIVNICE 1:4 (0:0)

branky: 90. Popelka - 49., 76., 77., V.Velecký, 80. Bumbalík (PK)
sestavy:
Březolupy:
P.Hromeček - Michálek, Soška, Burša, Blaha (75.Řezník), Popelka, Blizňák, Mastil, Stašek (80.Mikel), Zelík, Chaloupka
Nivnice: F.Hladiš - M.Hladiš, P.Hladiš, Stojaspal - Borýsek, V.Velecký, Bumbalík, Josefík - Straňák - Ryšávka (80.Mahdalík), J.Velecký
rozhodčí: Schnürmacher - Kotačka, Polášek
žk: Stašek, Burša - 0
rohy: 4:4
střely na branku: 4:8

Po třech letech jsme naskočili na pohárový kolotoč a důvod není vůbec tajný. Vítěz krajského poháru postupuje do celostátního a z tama už je jenom krůček do pohárové Evropy. Takže v duchu citátu "malý ten, kdo zná jen malých cílů" jsme odjeli doprostřed plochodrážního oválu. Oproti pátečnímu výsledkově divokému přáteláku v Bánově jsme už do vyvolené jedenáctky mohli nacpat J.Veleckého, S.Josefíka a P.Stojaspala, což nám několik vrásek vyhladilo. Z nových fotbalistů navíc nastoupili R.Straňák, V.Borýsek, D.Bumbalík a po dorostu M.Hladiš. Jiní jim pochopitelně museli cestu na trávník uvolnit a byli to ti, kteří se bohužel (bohudík?) nacházejí na Tajuplném ostrově, jiní podnikají Cestu kolem světa za 80 dní a o některých si můžeme myslet, že jim začaly Dva roky prázdnin. Tak nezbývalo, než doufat, že neuvidíme Zmatek nad zmatek. Před výkopem nás ještě napadlo nahlédnout na sestavu z posledního mistráku a narátali jsme neuvěřitelných 7 změn.
   V prvním poločase jsme pětkrát obešli celé hřiště dokola, ale za celou dobu nás nenapadlo o čem budeme psát. Prvních patnáct minut uspalo všechny, kteří zpočátku jenom zívali a dalších patnáct už úplně všechny. Jedna akce vedle druhé končila před jedním nebo druhým vápnem a další třešničkou byla co třicet vteřin přerušená hra. Mnohdy bezdůvodně, nebudeme-li za něj považovat horké počasí. Domácí táhli akce přes nestárnoucího S.Popelku, ale opravdu jenom k našim obráncům, kde vše končilo. Nivničané hráli první polovinu pomaleji než měli v úmyslu a tím pádem nám domácí rychlostně stačili a když k tomu přidali důraz tak jsme se potýkali s problémy. Všeho všudy jsme si poznamenali tři akce z úvodní pětačtyřicetiminutovky. V 15.minutě utekl po pravém křídle R.Straňák, ale centr přišel dřív než měl a navíc skončil v náručí brankáře Hromečka. Ve 25.minutě se o něco podobného pokusil domácí Stašek, ale ten se přes M.Hladiše ani k tomu centru nedostal. Tak považte jak záživná se podávala strava. Až 34.minuta by za normálních okolností zasloužila zapsat do notýsku. Na pravé straně poslal míč mezi obránci M.Hladiš na R.Straňáka na jehož nabídku na malém vápně nedošáhl J.Velecký o stopu. Poprvé se tleskalo a následovalo desetiminutové čekání na poločas. Fotbalových věcí prostý poločas neslavně skončil a jedinou omluvou aktérům může být, že se čistého času hrálo kolem patnácti minut. Druhá polovina to v podání Nivničanů vše vynahradila. Kluci začali hrát podle trenérových představ a spolu s míčem už se do pohybu dali i naši fotbalisté. Rozjížďku obstaral ve 47.minutě standardní situací R.Straňák a hlavičku J.Veleckého ještě Hromeček zpacifikoval. Ve 49.minutě už jsme donutili obsluhu světelné tabule k činům. Dlouhý křížný balon D.Bumbalíka od střídaček přeletěl obránce a přistál u nohou V.Veleckého, který se s míčem pomazlil, udělal kličku i brankáři a šupl ho do prázdné - 0:1. V 56.minutě se v domácím vápně nacházela samá ruka samá  noha a hlavně proto neprošla z malého vápna střela V.Borýska. V 60.minutě vystřelil z pětadvaceti metrů D.Bumbalík, ale míč skončil ve výsostných vodách Milíka, Sajfutdinova nebo Pedersena čili na plochodrážním oválu. Naši už v té chvilce byli pohyblivější a svěžejší svého soupeře a nic na tom nezměnil střelecký pokus domácího Blizňáka, který jistě zapracuje na přesnosti a příště už náruč brankáře netrefí. To samé udělá i náš R.Straňák, protože se mu v 66.minutě zdařilo to samé. V 71.minutě kopali Březolupané standardku Zelíkem, ale hlavička Chaloupky se mezi tyčky nevešla. A potom začalo naše řádění. V 73.minutě jsme ještě nepochodili, neboť F.Ryšávka zapoměl střelecké kopačky v Bánově, jelikož ideální nahrávku R.Straňáka poslal metr vedle tyčky. V 76.minutě už to dopadlo jak dětská duše snila. P.Stojaspal poslal míč J.Veleckému až do vápna a ten po kličce brankáři přichystal lahůdku pro jmenovce V.Veleckého, který opět dorážel do prázdné klece - 0:2. A když se daří tak se daří. Za minutu srazil před vápnem míč J.Velecký do běhu S.Josefíkovi a ač to původně to vypadalo na střelu, míč obdržel lépe postavený V.Velecký, jenž trefil co? Správně! Odkrytou branku - 0:3. V 80.minutě zamotal domácí obránce R.Straňák a Burša jako poslední mu před koncovkou zahákl nohu, což bylo oceněno jak kartou tak i penaltou. K té se mnoho lidí nehrnulo, ale nakonec se pro zápisné rozhodl D.Bumbalík a proměnil - 0:4. V 85.minutě z přímého kopu protáhl S.Popelka F.Hladiše, který gól  útěchy nedopustil. V 88.minutě jsme byli svědky rychlého vpádu S.Josefíka do vápna a nabízely se dvě možnosti. Za A) S.Josefík protrhne síť a za B) přestřelí i Šarovy. Nestalo se ani jediné a z původně zamýšleného se zrodila ideální nahrávka na J.Mahdalíka, který vytáhl kouzelnou hůlku a začal čarovat. Nejprve posadil na zadek jednoho obránce potom druhého a teprve když ležel i brankář tak se rozhodl dloubnout míč do branky. Bohužel mu u toho kouzla upadla hůlka a trefil tyčku. A trest se dostavil hned z protiútoku. Faulu P.Hladiše před vápnem si všiml i rozhodčí a přímák S.Popelky skončil po teči u tyče, přestože si na něj F.Hladiš sáhl - 1:4. Druhá polovina v podání našich dala zapomenout na slabší odvar z té první a do dalšího kola postupujeme zaslouženě.