góly: 68. Bumbalík - 59. O.Červenka, 90. Zámorský
Popelka - P.Hladiš (46. Karlík) , Roubal (65. Ryšávka), Stojaspal, Otrusiník (46. Velecký) - Kostelník - Kelíšek, Bumbalík, Straňák (59. Kováčik), Konečný - Hrabalík  (46. Josefík)
Luhačovice: Švec -  Pešek, Pavlíček, Suchý, Kořenek - Polách (73. Hyžík),  O.Červenka, Popelka, Hruboš (68. Slobodian)  - Š.Červenka (80. Jelínek), Bykhovskyi (59. Zámorský)
žk: Stojaspal, Kelíšek - Kořenek
diváci: 155
střely na branku: 4:6
rohy: 1:8
další utkání: Jankovice - Kvasice 0:3 k, Těšnovice - Morkovice 2:1, Bojkovice - Boršice 9:2, Halenkov - Kateřinice odl., Velké Karlovice - Štítná 0:1, Fryšták - Baťov odl., Nevšová - Slušovice 1:2

Naši chlapci vzali středeční pohárové kolo dosti vážně a až na dlouhodobě nezvěstného P.Těthala přišli všichni. Někdo teda dříve a jiný později a právě z druhého důvodu byl mezi náhradníky V.Velecký, ale trenér dnes dal s výhledem na nedělní mistrák průchod různým experimentům. Velmi dobrá zpráva nás zastihla už dopoledne, kdy byl dotažen do konce náš dlouhodobý zájem o Pavla Konečného a Tomáše Kelíška z uherskobrodského ČSK. Když jsme se později dozvěděli, že se o ně velmi intenzivně zajímal i náš dnešní soupeř tak nám z toho bylo chvíli nevolno, ale sami kluci usoudili, že na pobyt v lázních mají čtyřicet let čas. Oba nováčci dostali šanci v základní sestavě (oproti víkendu byly změny tři) a svým výkonem si řekli o další trenérovu pozornost. Dobře však zahrálo celé mužstvo a favoritovi krajského přeboru i poháru roli hodně ztížili. Hráči hostí dokonce dostali od svého trenéra J.Jelínka takový céres (o přestávce i po utkání) jaký v Nivnici dlouho slyšet nebyl. Přesto nám to nestačilo ani na penaltový rozstřel, protože v době, kdy na světelné tabuli už svítila devadesátka hosté po rychlém kontru rozhodli o postupu, což pro změnu troch nasr.štvalo nás.
   V první desetiminutovce jsme s úctou hostitele pozorovali fotbalové dovednosti hostí, kterým není cizí vyhrát i vyšší třídu, než hrajeme my. Prostě náš protivník vstoupil do utkání aktivněji, sebevědoměji a my se teprve rozhlíželi co a jak. Přitom jsme spatřili první roh Luhačovic, které do doby, než byl vystřídán, kopal výhradně a skvěle Polách. Už ten první v 5.minutě přiletěl do vápna jak raketa a soupeřův Popelka ho trkl nad branku našeho Popelky. V 8.minutě jsme nestíhali náběh Bykhovskyiho a znotýrovali jsme se až po jeho pádu. Ke standardce z dvaceti metrů si stouplo několik zájemců z řad hostí, ale kopat mohl jen jeden a byl to O.Červenka. Náš golman A.Popelka se natáhl jak široký tak dlůhý a poslal balon na další roh. Z toho nebylo nic, kromě vyhlášené pohotovosti. Potom už bylo načase vystrčit tykadla a podívat se kdože to za hosty chytá. V 11.minutě vybojoval uprostřed balon novic P.Konečný a po nahrávce R.Straňáka měl první naši tutovku T.Kelíšek. Protože v ní pouze trefil brankáře Švece tak bude naší povinností dožadovat se od něj vysvětlení proč nedal gól. Ve 13.minutě jsme dobře zapresovali beky soupeře a další otázka bude na D.Hrabalíka a ptát se budeme proč si ve vyložené šanci před vápnem ukopl míč až k brankáři. Proč ve 20.minutě střílel z dvacítky metrů doprostřed po nahrávce Š.Červenky Polách je nám naopak úplně jedno. Také další dvě příležitosti jsou sepsány v náš prospěch a to už můžeme směle považovat hru za vyrovnanou. Ve 23.minutě přihrával D.Bumbalík doleva D.Hrabalíkovi, ale i tento na branku poslaný neposeda se odkutálel kamsi vedle tyče. Podobně to dopadlo za dvě minuty. Po uličce D.Hrabalíka ho R.Straňák  nabral nad spojnici dvou tyčí. Následující děj se opět spíše posunul k naší brance nebo lépe řečeno na naši polovinu a právě tam usrkávali diváci další zážitky. Ten první se však udál před jednou i druhou brankou. Ve 30.minutě jsme se nejprve třepali ze standardky hostí, ale po skvěle odhlavičkovaném míči J.Roubalem jsme do rychlého úprku přešli my a kdyby se někdo na zadní tyči lépe zorientoval po centru T.Kelíška tak mohlo být veselo. Tento zápisek  ale máme tak naškrabaný, že vůbec nevíme co je na něm pravdy a jestli to nakonec opravdu nebyl gól. Tak prý né.. A nebyl ani po rohu hostí ve 35.minutě. To už jsme si vzpomněli na začátek školního roku a další písmo je krásně úhledné. Proto víme, že další centr Polácha se pokusil dopravit na správnou adresu Pešek, ale balon zabloudil nad. Poslední dvě standardky hostí se ještě vlezly do první poloviny a ač byly nebezpečné tak dopadly k naší spokojenosti. Tu ze 40.minuty zahranou O.Červenkou popíšeme tak, že skončila nad a ta Polácha a hlavičce O.Červenky rovněž. Tolik první půlka.
   Do té druhé naši vyběhli se třemi (!) změnami, což asi málokdo pamatuje. Žádný blahý či neblahý vliv to na hru nemělo a změny byly výhradně v rámci zkoušení a šetření těch či oněch. Jeden z nově naskočivších S.Josefík rozjel první atak našich v 55.minutě, ale situaci tři na dva vyřešil nahrávkou jednomu z těch dvou. Čili jako nic k potěšení. Toho bylo v ještě míň v 59.minutě, když se stalo to, k čemuž se schylovalo celý zápas. Hostující Polách zahrál do malého vápna prudký roh a O.Červenka se konečně trefil - 0:1. Nebylo mnoho lidí, kteří by utkání nepovažovali za rozhodnuté, ale další vývoj ukázal, že naši nádobí nesložili. Natož kapitán D.Bumbalík, který hrál jak z partesu. V 68.minutě vypíchl soupeří míč a po samostatném brejku poslal balon podél brankáře k jeho levé tyči - 1:1. Naši po brance a dalších střídáních okysličili krev a hosté už s nožem na krku začali také oživovat svůj projev. Létalo se nahoru dolů a lidé museli být spokojeni. V 72.minutě mohli zatleskat ráně A.Kováčika, který ze třiceti metrů vyzkoušel pozornost Švece, jenž byl u tyče zavčasu. V 79.minutě procpal žlutomodrým houštím  kopačák F.Ryšávka na T.Kelíška, leč i tento pokus o změnu stavu ztroskotal na koncovce, jelikož balon prošuměl kolem tyče. V 80.minutě už se na své svěřence nemohl dívat hostující trenér Jelínek a vyrukoval na bitevní pole (pravdivější by bylo uvést, že šel do hry za zraněného hráče a jiná varianta střídání už nebyla). A za dvě minuty mohl rozhodnout, protože svojí techniku prokázal tím, že snad prvním dotykem posadil míč na břevno naší branky. S pomocí modliteb jsme přečkali i další roh Luhačovjanů a hlavu O.Červenky a pomalu jsme začínali snít o penaltovém (pravda, ty nám jdou..) postupu. Sen se mohl uskutečnit po přímáku A.Kováčika ze skoro pětatřiceti metrů, ale prudký balon poskočil o půl metru vedle my už hleděli po tabuli a časem. Když na ní naskočila devadesátka tak jsme byli přesvědčeni, že dojde na dovednostní úkoly. Nedošlo. Dlouhý a vysoký balon na levé křídlo hostí se volejbalovým způsobem pokusil zastavit P.Stojaspal, ale neuspěl a po jeho ruce byla hostům ponechána výhoda, kterou dotáhli až do vyvrcholení. Centr Jelínka z levé strany poslal mezi tyčky z malého vápna Zámorský - 1:2. Dva až tři naše nákopy do vápna už byly hrány stylem hop nebo trop, přičemž druhá varianta byla realitou. Samozřejmě, že nás porážka v nastaveném čase (v zápise je 90.minuta) mrzí, protože jsme i přes několik změn v sestavě i rozestavění dlouho šlapali hostům po kuřím oku a hráli jsme velmi dobře. Škoda, že se štěstí zase toulalo kdoví kde. V neděli ho pro jistotu bereme s sebou, ale pokud zahrajeme jako dnes tak ho potřebovat nebudeme.
Zlechov:
Červinka - Štangl, Golian, Baliček, Trubačík - F.Kedra, (69. Hradil), L.Kedra (77. Malina), T.Vaněk, Velcr - H.Vaněk, Salinger (54. Mazůrek, 77. Daněk)
Nivnice: Popelka - Karlík, Roubal, Velecký, Otrusiník - Kostelník - Josefík, Bumbalík, Straňák, P.Hladiš - Kováčik (38. Ryšávka)
žk: 0 - Otrusiník, P.Hladiš, Ryšávka
rozhodčí: Konečný - Dostálek, Šmejkal
diváci: 150

další utkání: St.Město - Kvasice 1:4, Jankovice - Újezdec 2:1, Zdounky - Morkovice 1:5, Těšnovice - Bystřice p.H.  2:0, Malenovice - Luhačovice 0:7, Uh.Ostroh - Boršice 2:4, D.Němčí - Bojkovice 3:4 PK, Halenkov - Nedašov 2:1, Kelč - Kateřinice 0:3, Bylnice - Štítná 1:4, Vlachovice - V.Karlovice 3:4, Jaroslavice - Baťov 2:10, Fryšták - Nedachlebice 6:2 , Louky - Nevšová 1:4, Mladcová - Slušovice 0:1

Do Zlechova jsme určitě odjeli s postupovými plány, což jsme před nikým nemuseli tajit. Ostatně po minulých dvou vzájemných duelech (5:0 a 6:1) věděli všichni kdo je favorit. Nic na tom neměla změnit ani  situace okolo kádru, který se nám drolil už od pátku. Nejprve nám nevyšlo angažování dvou podivínu z ČSK a to J.Hulína a P.Valenty, jenž s náma odehráli nějaký ten přátelák, ale v konečné fázi byla jejich odpověď "já nevím" a tak nám došla trpělivost. Další trojice hráčů měla pracovní povinnosti, dovolenou nebo bolístky (D.Hrabalík, P.Těthal a P.Stojaspal) a tak se počet našich fotbalistů připravených do hry smrskl na pouhých tucet.  K tomu všemu musel ten dvanáctý do hry už v prvním poločase. I tak jsme se s tím poprali se ctí a postup si po mnoha letech přece jenom odvážíme. Protože je hrůza hodin a nejedná se o mistrák tak to dnes vezneme hopem. Pozdní nedělní začátek je pro hostující týmy opravdu "výborný", ale hrát dnes dříve opravdu nešlo, protože byla výheň jako ve sklářské peci. Přesto nás po cestě překvapila mokrá cesta před Hradištěm a dokonce i ve Zlechově byl trávník pokropený krátkou přeprškou. Než voda vyschla tak několik odpíchnutých poskoků fotbalisté obou stran předvedli, ale známky za to vysoké nebyly.
    Dobré či spíše chvalitebné známky jsme si za první poločas zasloužili my. Byli jsme přesnější, měli jsme rychlejší přechod do útoku a tak dále. Prostě jsme byli lepší a proč to vlastně neříct? Měli jsme a máme lepší hráče jak domácí. Už ve třetí minutě střílel po nahrávce R.Straňáka S.Josefík, ale bylo to z úhlu a domácí brankář Červinka prostor u tyče utěsnil. V 6.minutě se po faulu J.Roubala na Salingera postavil ke standardní situaci domácí T.Vaněk, ale balon nenabral potřebnou vzletovou výšku a sebral ho první bránící hráč. Další minuty jsme domácí zlobili po křídlech a v 9.minutě to potvrzovala naše pravá letka. Dorostenec J.Karlík podnikl průzkum až na hraniční přechod do domácího vápna a po jeho uličce střílel S.Josefík, leč k našemu zděšení mimo. Také v 17.minutě jsme hrozili zprava. Prozatím největší šanci našich zařídli pro A.Kováčika J.Karlík s centrujícím R.Straňákem. Našemu forvardovi však v rozhodujícím okamžiku začal balon poskakovat na malém vápně příliš vysoko a také proto uspěl domácí golman. Naše převaha trvala a první tutovku si vypracovali i kluci na straně levé. Po dobrém presinku a kolmici R.Straňáka ji měl P.Hladiš, ale i tady je potřeba vyzvednou brankáře Červinku, jenž míč nohou vykopl. Tyto naše šance už volaly po gólu a z té další už jsme se dočkali. V pětadvacáté minutě zahrál R.Straňák do vápna rohový kop, který skončil po odrazech až téměř u protějšího praporku, od kterého ho eskortoval zpět S.Josefík a lopta si našla  hlavu toho pravého. První gól v Nivnici vstřelil kebulí J.Roubal a pomohlo mu k tomu kde co. Například břevno nebo záda golmana, ale na to se historie ani vy ptát nebudete - 0:1. Ještě nebyl kloudně popsán zásah první a byl tu druhý. Ve 26.minutě obral o míč domácí obránce P.Hladiš a nabídl šanci A.Kováčikovi. Ten se po kličce brankáři dostal do nešťastného úhlu a tak usoudil, že bude dobré porozhlédnout se po lépe postaveném spoluhráči. Nalezl ho v D.Bumbalíkovi a ten prostřelil ze šesti metrů to málo, co se motalo na brankové čáře - 0:2. Nebylo mnoho lidí, kteří by větřili, že to byl poslední gól utkání, ale měli by pravdu. Další příležitosti už do sitě nevklouzly. Ani ta domácích v 36.minutě. Popravdě ona to ani nebyla příležitost poloviční. Snad tak třetinová, ale něco napsat musíme i na druhé straně. Prostě se domácí Velcr dostal v našem vápně k míčí, ale koncovce chybělo vše potřebné. Namátkou přesnost či razance a tak se  A.Popelka podruhé míče dotknout nemusel. Ve 38.minutě do naší hry citelně zasáhlo svalové zranění A.Kováčika, které nás vyděsilo víc jak celá soupeřova jedenáctka za pětačtyřicet minut. Nivničané dohráli poločas v útlumu, ale Zlechovjané toho ani v tom nejmenším nevyužili a zbytek hrací doby se odehrál mezi šestnáctkama. Suma sumárum bylo naše dvoubrankové vedení naprosto zasloužené.
  Ve druhém poločase došlo k tomu, co se dalo předpokládat. Dvoubrankové vedení se zase ukázalo jako dvousečné a naši pod jeho dojmem polevili ve všech atributech. Ubylo pohybu, přehod do útoku označíme za kostrbatý a finální nahrávky povětšinou zabloudily po cestě do cílové adresy. Nebylo divu, že se k balonu konečně dostali i domácí. Ještě než k tomu došlo tak se dvěma (později došlo i na dvaapůltý) ostrými zákroky předvedl nažhavený F.Ryšávka a mnoho nechybělo aby od jeho jisker vznikl oheň. Rozhodčí ocenil kartou jenom jeden a buďme rádi. Včíl se vrátíme k tomu balonu, kterého se dočkali i domácí. V první patnáctiminutovce jsme si trochu koledovali o kontaktní gól, ale domácí v sestavě neměli žádného snajpra. Souzeno jim bylo hrozit toliko ze standardek T.Vaňka a jedna dokonce z vrchní části přistála na břevně. Hned po ní se nacházel v dobré pozici uvnitř trestňáku náš S.Josefík, ale to se zrovna loučilo s dnešním dnem sluníčko a na své pouti mu posvítilo do kukadel a než si náš křídelník nasadil brýle byl míč fuč. V 61.minutě přesvědčil náš golman A.Popelka všechny přítomné, že ho nemáme v brance na párádu, byť právě v tomto momentu jednu předvedl. Dalekonosnou ránu H.Vaňka vyškrábl u tyče skoro zázračně. Evidentně se mu to zalíbilo a za minutu lovil balon u tyče druhé. Na gól měl chuť Velcr. V 68.minutě jsme se po chvilkové odmlce připomněli i my. Sérií nahravek se prezentovali J.Karlík s S.Josefíkem, ale na cenrovanou lahůdku o pohlavek nedoskočil F.Ryšávka. Za pět minut si to vlevo ťukl P.Hladiš s R.Straňákem, ale ten technické střele nezadal přesné souřadnice. A čas plynul a plynul a nejlépe by bylo kdyby  už uplynulo celých devadesát minut. Domácí se k dramatu neměli a naši už by raději také seděli u jednoho vychlazeného. Napřed museli ještě spolknout ohrožení od H.Vaňka, jelikož však mířilo přímo doprostřed tak vzruch nepřineslo. Povyk byl i v zárodku spolupráce, kterou postavili na nohy R.Straňák s F.Ryšávkou, ale utichl i ten, protože žblabuňka do cíle nedoskákala. To už se nalézáme skoro na konci neděle a to už náš trenér L.Matoušek bydlící ve Zlechově věděl, že se mezi své spoluobčany bude moci kdykoliv ukázat a ti se mu nebudou posmívat. Nic na tom nezměnil ani úplný závěr a další standardka Velcra. A.Popelka ji pokryl a to bylo úplně poslední co se na hřišti událo. Naši i v neúplném složení vyhráli a po mnoha letech přešli přes úvodního pohárového soupeře. Stačil nám k tomu dobrý první poločas a s určitostí víme, že ve středu 26.srpna by nám jenom jeden k postupu nestačil. FK Luhačovice budou supeřem z jiné kategorie, ale hrát se bude v Nivnici a ve sportu je možné leccos.
Původně zvažované obrácené pořadatelství se nakonec nekonalo a vše se vyřešilo využitím šaten ve sportovní hale. A tak mělo utkání  neobvyklý rámec spíše "díky" jiným atributům. Tím nejviditelnějším nebo lépe nejslyšitelnějším byla komorní atmosféra, což je velká škoda, protože dnešní derby by si zasloužilo obvyklé tři stovky fanoušků. Realita je však taková jaká je a tak jsme rozdali pětadvaceti pořadatelům tílka a bylo na fotbalistech jak se s tím porvou. Stejně jako s vědomím, že na další dva týdny je naplánovaná výluka a jestli se z ní nakonec nevyklube letošní konečná neví vůbec nikdo. Názory jestli by nebylo rozumnější zavřít dveře od bufetů než fotbalisty a kopat třeba i bez lidí se různí, ale na to máte jistě svůj pohled. Tolik stesků ohledně dočasného konce (snad) a další vyslovíme v průběhu první poloviny hry. A co samotný fotbal? Přes dušičkový klid se na hřišti neustále něco dělo a na nudu nebyl prostor. Utkání bylo oboustranně zajímavé a  jak už to bývá tak spokojen bývá většinou jen jeden ze soupeřů. Dnes to byli naši hosté, kteří už na začátku zadrželi Slintáka, jenž to přes zranění obětavě zkusil, ale bylo to marné. V nivnické jedenáctce scházel zraněný R.Otrusiník a když už jsme u sestav tak zmínímě, že na obou stranách bylo několik fotbalistů, kteří si u švadlen vyzkoušeli i dres soupeřův. Z výpravy Sokola oblékli nedávno náš trikot Ji.Pochylý, Vítek a v pravěku i Slinták a Vystrčil. Mezi přeběhlíky v našem jsme našli A.Popelku, P.Těthala a v mládeži hrál doma v Újezdci i T.Kelíšek. I proto to nemohlo být a také nebylo tuctové derby. Tak a tento kostrbatý odstavec nás stál hodinu života a jestli se tak povleče i zápis z utkání tak si zbytek dočtete zítra po pracovní době. Hrůza.
Málokdy se dá povědět, že se utkání lámalo už ve 4.minutě, ale dovolte nám být smělými. Po ťukesu D.Bumbalíka s R.Stráňákem utekl druhý jmenovaný po brankové čáře, která je nejblíže nivnické pálenici a zpětnou přihrávkou nalezl na malém vápně nepohlídaného T.Kelíška, který si, kdyby bylo potřeba, mohl i zívnout a teprve ve zbývajícím čase zasunout mičudu do sítě. Nestalo se ani jedno. Náš záložník se opřel do balonu a přestřelil. Kdosi poznamenal, že větší šanci už mít nebudeme a téměř mluvil pravdu. V 9.minutě se ke standardce hostí postavil Valenta, ale jeho hokus pokus nedoletěl ani po vápno, ale i tak mohl být nakonec spokojený, protože náš rychlý protiútok se kdesi po cestě utopil. V patnácté minutě přetlačil P.Konečný stopera hostí Hráčka, ale jeho pumelice byla příliš vysoká. V 17.minutě se za obranou soupeře zjevil jak lasička S.Josefík, ale k čemu to, když finální nahrávka nemířila na žádného žlutého "motýle". Tak jsme si místo zapsání gólu alespoň poznamenali, že jsme převzali režii nad utkáním. V 19.minutě jsme to podtrhli. R.Straňák výhrál vzdušný souboj a po jeho nahrávce střílel D.Bumbalík tam, kam všichni před ním. Mimo. Ve 22.minutě si na naší pravé straně dělali co chtěli R.Straňák s P.Konečným, leč nahrávka do malého vápna sice vedla pěkně, ale jaksi o ni nebyl zájem. Ve 25.minutě se stalo skoro totéž. Znovu jsme soupeře přelstili na pravé straně velkého čtverce a konkrétně to byli R.Straňák s P.Těthalem, ale na zadní tyči na balon nedošáhl P.Hladiš. A kopačky nás tlačily v koncovce i nadále. Ve 28.minutě obral o balon R.Straňák Valentu, v němž by bývalého ligového fotbalistu nikdo nehledal, a po posunutí míče mezi obránce byl S.Josefík ve stejné nebo i lepší tutovce jak T.Kelíšek v minutě čtvrté. Tento tryler skončil nastřeleným břevnem. Za další dvě minuty jsme kopali náš jediný (jestli se o jeden nepleteme) roh a u rohlíčku R.Straňáka byl jako první V.Velecký, jehož trkanec byl prvním našim pokusem, který se vlezl mezi tyče. Byl to jistě výrazný pokrok v našem snažení, ale balon letěl přímo do náruče Pochylého a my mohli leda odprejsknout do obranného postavení. Bylo to potřeba neboť hned z protiútoku se bleskovým výpadem prezentovali i Sokolíci. Z pravého křídla si to po čáře velkého vápna štrádoval Indra, ale jestli to náhodou není vyhlášený kanonýr jsme ani zjistit nemohli, protože mu zatrhl tipec P.Stojaspal a uspal ho svými bloky. Na internet se ještě může hodit šance ze 40.minuty. Po nádherné a rychlé spolupráci T.Kelíška s R.Straňákem se tento kopáč dostal až dovnitř vápna ke střelecké pozici a toho k ní také využil. Balon se seznámil se zadní tyčkou, s čímž u ní nikdo z našich vůbec nepočítal a ani nejblíž postavený V.Velecký nezareagoval dostatečně rychle a jiskra porozumění nepřeskočila. Jedna věc se tím přece jenom vyjasnila. Už nemohlo být nejmenších pochyb o tom, kdo dá první gól. Ve 42.minutě ještě vedl rozhovor se svými spoluhráči T.Kelíšek, ale ani toho ve vápně neslyšel ani jeden z pěti přítomných a tak se do toho vmísili obránci hostí, kteří nám myšlenky na cokoliv vyhnali z hlav. Tím se pomalu můžeme dostat k tomu prvnímu gólu utkání, jenž byl po našich komediích v koncovce logickým vyústěním situace. Ve 44.minutě se hosté dočkali prvního ohrožení naší brankové konstrukce, když ji měl na svědomí po příhře Valenty Pilka, ale blembák zatím nikdo nesmekal. To až za šedesát sekund. Náš obránce P.Konečný odvrátil hlavou balon směřující mimo travnatý porost zpět na malé vápno a jak se to kope do sítě předvedl Pilka - 0:1. Poměrně jednoduché. Následovala poločasová přestávka, kterou jsme celou využili ke kroucení hlav. Zatím těch svých. Výsledkem bylo ujednání, že gól bychom nedali ani kdyby poločas trval týden. Hosté o přestávce plány na pouhé udržení hubeného vedení nespřádali a chtěli být aktivnější než v první polovině. To byla  vcelku jednoduchá úloha, protože v prvním poločase nepředvedli vůbec nic, přestože ho o gól vyhráli. Nebudeme zdržovat a hned povíme, že druhá polovina už byla jiná té první. Újezdec jestli nebyl o něco lepší tak hru minimálně vyrovnal. Už v 51.minutě zakončoval kombinaci z levé strany Pilka, ale ke své smůle vedle. Tentýž hráč asi něco dobrého pozřel z automatu v útrobách haly, protože za deset minut druhé poloviny toho předvedl víc jako za celou předchozí směnu. V 53.minutě mu nachystali brankovou příležitost Indra s Vítkem, ovšem P.Stojaspal nastavil do rány své tělo a kopačák nabral jiný směr. Nášeho stopera pochválíme nejenom za tuhle obětavost, ale za výkon v celém utkání a vyhlásíme ho naším nejlepším hráčem. To pro pořádek. V 54.minutě jsme hrozili ze standardní situace, ale zůstalo jenom u " ty ty ty". Na centrovaný balon nedosáhl o kštici V.Velecký a tak ho v náruči našel Jiří Pochylý. Jestliže hosté vyrovnali hru tak naši v 55.minutě skóre. R.Straňák našel z hloubi pole na vápně stopera V.Veleckého (co tam dělal nevíme, protože se o standardku nejednalo), který srazil balon na pravou stranu na T.Kelíška, jenž dal zapomenout na všechna předchozí příkoří a pustil na branku takovou ránu, že někteří ani nepostřehli její dráhu. Jasné jsou dvě věci. Tou první je, že se míč otřel o tyč a skončil v brance - 1:1. A tou druhou, že tyč propučel a to je další důvod zimní výměny našich branek (měnit se budou opravdu, ten důlek je blbost). Mysleli jsme si, že po této příjemné události ožijeme, ale to se nestalo. Na plyn šlápli hosté, obávajíc se nejhoršího. Naši nabyli dojmu, že by to asi mělo jít samo. Ale chlapci se spletli.. V 60.minutě si v našem vápně kopl do balonu prakticky kdo měl zájem a ten měli převážně  hostující hráči, ale šanci z toho měli větší naši. Zůstalo u ní. Rychlý kontr vedli D.Bumbalík s R.Straňákem, ale skulinu v obraně hostí nenašli a mohli leda sprásknout ruce. Ty spráskl v 63.minutě i náš brankář A.Popelka po chycené hlavičce F.Lekeše. To za šanci ke skórování považujte. V 70.minutě sbalil na levé straně pytlík s kopačkama Vystrčil až nalezl Jana Pochylého, nalézajícího se před naší brankou, ale nad zakončením darmo mluvit (nad). I nadále byli hosté aktivnější a v 78.minutě hrozili po faulu D.Bumbalíka standardkou Valenty.  Zahrávala se baj očko z dvaadvaceti metrů, ale proč se o ní zmiňujeme nám známo není. Nebýt  zemské přitažlivosti tak se balon vrátí ráno z druhé strany hřiště. V 80.minutě podcenili hosté dlouhý výkop A.Popelky, který poslal míč až do blízkosti vápna k nohám R.Straňáka, který zvolil přímou cestu do jeho útrob. Jeho zpětná nahrávka z hranice malého vápna k našim botám neprošla a tím jsme nad našimi možnostmi zlomili kříž, nepočítajíc mezi ně dvě standardky zahrané z poloviny do vápna. Hosté ještě cosi měli a chtěli. Za prvé došlo v 86.minutě k určitému napětí, když se různily názory na zákrok uvnitř našeho vápna na F.Lekeše, ale dobře slyšitelný rozhodčí měl jasno "po takovém zákroku do tohoto utkání nebudu vstupovat penaltou". My už do toho také vstupovat nebudeme. Byť je tu 89.minuta a další standardní situace Valenty z dálky. Stav nezměněný. Penalty? Už naše tradičně slabší stránka a nevyšly nám ani dnes. Měli jsme při nich dokonce "měčbol", ale T.Kelíšek ho neproměnil. Body jsme ovšem ztratili už v prvním poločase, kdy jsme zahodili i nemožné.