TĚLOVÝCHOVNÁ  JEDNOTA  NIVNICE  z.s. FOTBAL 

1.mužstvo - 1.A třída    dorost- krajská soutěž   žáci- okresní přebor   přípravky- okresní přebor

neděle 4.srpna 17,30 - 2.kolo poháru KFS
TJ NIVNICE - TJ NEDACHLEBICE 1:1 (1:0) PK 1:3

góly:
38. Máčalík - 72. Sedlář
penalty: Máčalík
X, Bumbalík X, Straňák O, Kostelník X - Pisklák X, Sedlář X, Klvaňa O, Hájek O, Lapčík O
sestavy:
Nivnice:
F.Hladiš (46. Popelka) - P.Hladiš, Velecký, Roubal, Holboj - Kostelník - Škrabal (57. M.Hladiš), Bumbalík, Straňák, Máčalík - Těthal (72. Vítek)
Nedachlebice: Hájek - Škrášek, Králík, Ryška, Pisklák - Kafka, Klvaňa, Kadlčák, Hubál - Sedlář, Kováč (46. Lapčík)
rozhodčí: Pospíšil - Korch, Večeřa
žk: P. Hladiš, Bumbalík - Kadlčák, Pisklák, Sedlář
diváci: 150
další utkání: St.Město - Kvasice 1:6, Slavkov - Boršice 1:4, Slušovice - Poličná 8:0, Uh.Ostroh - D. Němčí 3:4, Těšnovice - Morkovice 1:4, Kostelec - Štítná 0:2, Fryšták - Podlesí 5:1, Nedakonice - Baťov 0:7, Březnice - Luhačovice 0:5, Halenkov - Nevšová 1:5, Buchlovice - Kunovice 1:2, Lidečko - Provodov 1:7, Nedašov - V. Klobouky 1:0, Vlachovice - Kateřinice 2:4, Louky - Bystřice p. H. 3:2

   Hosté se v Nivnici představili pod vedením nového trenéra Bednaříka a v jejich sestavě jsme našli i dva nové fotbalisty. Prvním byl navrátilec z ciziny Sedlář a druhým Králík z céčka Slovácka, čili z Derfle. Do naší sestavy se z nových či staronových hráčů vlezl J.Máčalík, M.Škrabal a v průběhu hry i brankář A.Popelka a J.Vítek. T.Kelíškovi se to "díky" zranění povést nemohlo. Zpočátku byli hosté aktivnější, protože náš motor vydával všelijaké podezřelé zvuky, ale ty jsme záhy doladili a postupem času jsme se probrali. Překonat obranu hostí se však dlouho zdálo nemožné, až se to povedlo v závěru poločasu po individuální akci R.Straňáka a koncovce J.Máčalíka. Protože ostatní šance zůstaly nevyužity museli jsme se smířit i s jednobrankovým vedením. Nedachlebičtí zahrozili v polovině první kapitoly Škráškem, ale ten vysoko přestřelil. Ve druhém poločase jsme byli přesnější a míč jsme laskali častěji než naši hosté, ale to nebylo vůbec nic platné. Ti vyčkávali na naši chybu a  dočkali se. Naši se v obranné fázi nedohodli kdo odvrátí jednoduchý míč a Sedlář v červeném dresu hostí tyto zmatky potrestal. Nivnická aktivita pravidelně troskotala na vápně hostí a kdyby Kafku chvilku před koncem skvěle nevychytal A.Popelka tak jsme se nedočkali ani penalt. A věru nic by se nestalo. Dvě šly nad branku a jednu nám chytil Hájek. Nedachlebice po dvou nezdarech další tři proměnily a to k postupu bohatě stačilo.

branky:

38. min. - průnik R.Straňáka po levé straně přes Škráška skončil přihrávkou pod sebe a J.Máčalík se z malého vápna nemýlil a umístil míč pod břevno - 1:0
72. min. - před vyběhnuvším brankářem A.Popelkou změnil směr míče V.Velecký a hostující Sedlář z dálky opuštěnou branku trefil, načemž dobíhající obránci nic nezměnili - 1:1.

Už je to týden, co jsme se vrátili zklamaní z Dolního Němčí, ale se zadostiučiněním, že s výjimkou Nivničanů si všichni (ještě jednou - všichni) na trávníku přítomní museli šáhnout na dno sil, aby tři body zůstaly doma. Nic však není staršího jak včerejší den a proto budeme žít tím dnešním, kdy nás čekal poslední letošní mistrák. Ten si soudě dle tréninkové docházky nechtěl nechat ujít ani J.Máčalík, který ohlásil návrat ze "špitálu".  Pro mnohé překvapivě zůstal na lavičce P.Hladiš, kterého tam asi posadila již zmíněná docházka a to byla jediná změna v naší sestavě (místo něj hrál S.Josefík). Není potřeba připomínat, že jsme chtěli podzim zakončit jakoukoliv (i dvoubodovou) výhrou a tím se vrátit na třetí místo, se kterým na startovním roštu soutěže nekalkuloval ani ten největší snílek. A kdyby to nevyšlo? Nevadí, jednadvacet bodů a páté místo by bylo furt pěkným počinem, přestože by se jistě za dlouhých zimních večerech říkalo škoda, že jsme poslední dvě kola zpackali. Do dnešního tradičního dušičkového větrna proti nám vyběhl celek Kunovic, mající o dělbě bodů opačný názor jak naši kluci. A to zhruba takový jaký se udál na jaře, kdy jsme s Kunovicama letošní rok otvírali a svému soupeři jsme doma 24.března podlehli 2:3. Fotbalisté Kunovic ovšem mají svých starostí plný pytel a už přes měsíc hledají bývalou formu. Start do soutěže měli famózní a po čtyřech odehraných kolech měli plný počet bodů a i přes několik dílčích ztrát v následujícím období se ještě po osmi odehraných zápasech drželi na druhé příčce tabulky. Dnes už je situace trošku jiná, neb Kunovjané nebodovali pět utkání v řadě a v tabulce už žuchli na desáté místo. V čase výkopu to byly bezcenné statistiky a kdo předvede laskovou fotbalovější tvář se mělo ukázat na trávníku. Kdo z domácí sestavy hrál  u nás naposledy se ukáže později. O některých se hovoří, ale nebojte se. Na jaře nás v prvním utkání nastoupí jedenáct.

Původně se další série turnajů  měla odehrát až 29.února, ale protože to je termín začátku jarních prázdnin a tím se dá očekávat odliv mladých fotbalistů všude možně, tak jsme využili možnosti hrát v Nivnici už druhou únorovou sobotu. Bláhově jsme se domnívali, že je problém vyřešen. Nebyl, jelikož jsme předcházející neděli objevili, že na sobotu jsou naplánovány do haly nejenom fotbalové turnaje dětí, ale i volejbalové dvojutkání našich volejbalistů. Ti nakonec ustoupili a zaslouží si poděkování za přeložení svého mistráku. Když už jsme u děkování tak u něho zůstaneme a poděkujeme všem rodičům našich nadějí, kteří nám výrazně pomohli s organizací obou turnajů a sobotu strávili od rána ve sportovní hale. Bez nich by to prostě nešlo. Stoprocentně nám vyšla nejenom stránka organizační, ale také sportovní a u obou kategorií platilo známé "můj dům, můj hrad". Nivničtí fotbalisté vyhráli všech osm odehraných utkání a jak starší přípravka tak i žáci svoje turnaje vyhráli. Při vší skromnosti uvedeme, že vítězství žáků překvapením není, protože už první dva turnaje (Havřice, Drslavice) vyhráli bez ztráty bodu. Ač jsme na palubovku nenastoupili v nejsilnější možné sestavě tak i tento výběr byl nad síly ostatních a jediný problém nastal v posledním utkání s Hradčovicemi. Naši už měli vítězství v turnaji jisté a asi i proto v závěru polevili a když soupeř snížil gólu tak se začali třepat o výsledek a přišel strach z první zimní ztráty. Soupeři už však vyrovnat nedovolili a také dvanácté utkání v řadě vyhráli. Naši žáci mají před závěrečnýma dvěma turnaji náskok čtrnácti bodů a pokud nás nezkosí chřipka tak se můžeme těšit na krásný pohár pro celkového vítěze. Za skvělý přístup našich k zimním tréninkům si ho zaslouží. Starší přípravka odehrála oproti původnímu plánu o jedno utkání méně, protože den předem se omluvil celek Havřic a proto se každé utkání mohlo hrát dvacet minut. Naši ztráceli na zatím bezkonkurenční Hradčovice před domácím kláním šest bodů a asi nikdo nepředpokládal, že manko za dopoledne smažou, ale stalo se. Dílem našeho parádního představení a částečně také tím, že soupeř prostě neměl svůj den a utrpěl debakl nejen od nás (1:6), ale i od brodských Orlíků (2:7). Zatímco situace u žáků je víceméně tak u přípravek se čelo tabulky vyrovnalo a každý bod z dalších zápasů bude rozhodovat o celkovém vítězství. Ale ať už to vyhraje kdo chce tak radost kluků a holek z fotbalu jim nikdo vzít nemůže. Alespoň v Nivnici to tak vypadalo.

 

logo.JPG

barvy
Z.RADOCH

 


MITES s.r.o.
  
    
RI - STAVBY.CZ 

ANKETA

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one