TJ NIVNICE - TJ NEDACHLEBICE 1:1 (1:0) PK 1:3

X, Bumbalík X, Straňák O, Kostelník X - Pisklák X, Sedlář X, Klvaňa O, Hájek O, Lapčík O
F.Hladiš (46. Popelka) - P.Hladiš, Velecký, Roubal, Holboj - Kostelník - Škrabal (57. M.Hladiš), Bumbalík, Straňák, Máčalík - Těthal (72. Vítek)
Nedachlebice: Hájek - Škrášek, Králík, Ryška, Pisklák - Kafka, Klvaňa, Kadlčák, Hubál - Sedlář, Kováč (46. Lapčík)
rozhodčí: Pospíšil - Korch, Večeřa
žk: P. Hladiš, Bumbalík - Kadlčák, Pisklák, Sedlář
diváci: 150
další utkání: St.Město - Kvasice 1:6, Slavkov - Boršice 1:4, Slušovice - Poličná 8:0, Uh.Ostroh - D. Němčí 3:4, Těšnovice - Morkovice 1:4, Kostelec - Štítná 0:2, Fryšták - Podlesí 5:1, Nedakonice - Baťov 0:7, Březnice - Luhačovice 0:5, Halenkov - Nevšová 1:5, Buchlovice - Kunovice 1:2, Lidečko - Provodov 1:7, Nedašov - V. Klobouky 1:0, Vlachovice - Kateřinice 2:4, Louky - Bystřice p. H. 3:2

Hosté se v Nivnici představili pod vedením nového trenéra Bednaříka a v jejich sestavě jsme našli i dva nové fotbalisty. Prvním byl navrátilec z ciziny Sedlář a druhým Králík z céčka Slovácka, čili z Derfle. Do naší sestavy se z nových či staronových hráčů vlezl J.Máčalík, M.Škrabal a v průběhu hry i brankář A.Popelka a J.Vítek. T.Kelíškovi se to "díky" zranění povést nemohlo. Zpočátku byli hosté aktivnější, protože náš motor vydával všelijaké podezřelé zvuky, ale ty jsme záhy doladili a postupem času jsme se probrali. Překonat obranu hostí se však dlouho zdálo nemožné, až se to povedlo v závěru poločasu po individuální akci R.Straňáka a koncovce J.Máčalíka. Protože ostatní šance zůstaly nevyužity museli jsme se smířit i s jednobrankovým vedením. Nedachlebičtí zahrozili v polovině první kapitoly Škráškem, ale ten vysoko přestřelil. Ve druhém poločase jsme byli přesnější a míč jsme laskali častěji než naši hosté, ale to nebylo vůbec nic platné. Ti vyčkávali na naši chybu a  dočkali se. Naši se v obranné fázi nedohodli kdo odvrátí jednoduchý míč a Sedlář v červeném dresu hostí tyto zmatky potrestal. Nivnická aktivita pravidelně troskotala na vápně hostí a kdyby Kafku chvilku před koncem skvěle nevychytal A.Popelka tak jsme se nedočkali ani penalt. A věru nic by se nestalo. Dvě šly nad branku a jednu nám chytil Hájek. Nedachlebice po dvou nezdarech další tři proměnily a to k postupu bohatě stačilo.

branky:

38. min. - průnik R.Straňáka po levé straně přes Škráška skončil přihrávkou pod sebe a J.Máčalík se z malého vápna nemýlil a umístil míč pod břevno - 1:0
72. min. - před vyběhnuvším brankářem A.Popelkou změnil směr míče V.Velecký a hostující Sedlář z dálky opuštěnou branku trefil, načemž dobíhající obránci nic nezměnili - 1:1

Jestli se mnohdy čeká na něco kloudného půl hodiny tak dnes kapal inkoust od samého začátku. Už ve 3.minutě prchnul na levé straně S.Josefík, jehož přihrávku přeposílal na penaltový puntík R.Straňák, ale J.Máčalíkovi chyběl k míči decimetr nebo lepší načasování. V 6.minutě zahrával jednu ze svých specialit hostující Vacula, ale standardní situace byla zahrávaná z boku hřiště a centr spolehlivě chytil A.Popelka. A v 7.minutě se prosadil znovu S.Josefík a vyběhnuvší Urbánek byl zasažen přímo do hrudníku, ale k průstřelu nedošlo a my jenom zaznamenali první zahozenou šanci. V 15.minutě jsme dostali výhodu po žlutém faulu Miči na R.Straňíka, ale přečíslení čtyři na dva skončilo špatnou finální nahrávkou T.Kelíška. Takže opět nic. V 16.minutě jsme do soupeřova vosího hnízda vletěli potřetí a zase to bylo po rychlé kombinaci před velkým vápnem. M.Hladiš hrající na pozici defenzivního záložníka vybídl k centru S.Josefíka a ten ke koncovce T.Kelíška. Balon si uzmul zas a znova Urbánek. V 18.minutě musel Urbánek úřadovat opět, protože naše letka s posádkou M.Hladiš - D.Bumbalík nachystala kopačák pro J.Máčalíka, ale tomu ho i kopačkama ukradl zmíněný brankář. Ve 20.minutě už i optimisté pochopili, že v našem zakončení je několik součástek zralých na vyhození. To když R.Straňák vyzval ke střele T.Kelíška. Včíl už se balon nevlezl ani mezi tyče. Ve 23.minutě jsme si všimli, že přijeli i hosté. Voj. Dolina byl první z hostů, který mířil mezi tři tyčky, ale do míst kde pobýval A.Popelka. To jsme jako varování nebrali, ale asi jsme měli. V 27.minutě jsme podcenili nic neříkající akci na levé straně Viktorky a po přihrávce Vita Doliny na vápno k nohám Vaculy už bylo pozdě. Technická střela skončila ve víku naší branky a tak už to na světě chodí. Tři či čtyři zahozené tutovky potrestali hosté hned z prvního náznaku šance - 0:1. Ve 34.minutě jsme opět zkoušeli jestli by pod hosty přece jenom nepraskla větev, ale po centru D.Bumbalíka na malé vápno na zcela osamoceného P.Těthala si to míč po jeho hlavičce namířil rovnou do náruče brankáře. Ve 37.minutě málem většině Nivničanů praskla cévka, protože jediným kdo neviděl faul ve vápně na T.Kelíška byl sudí, ale byl to právě on kdo tyhle věci posuzuje. Přestože se poločas nachyloval k závěrečné děkovačce tak naše příležitosti neustávaly. Ve 42.minutě hrál náš orchestr ve složení S.Josefík - M.Škrabal a R.Straňák parádní skladbu, ale posledně jmenovanému zahodil noty Urbánek a bylo dovrzáno. Lepší hodnocení prvního poločasu než jsme zaslechli při telefoním hovoru na chodbě před hostující šatnou nevymyslíme. "No vedeme jedna nula, ale kdyby sme prohrávali čtyři jedna tak ani necekneme". Druhá půlka začala dlouhým nákopem Miče na kapitána Víta Dolinu a kdyby neměl A.Popelka nachystané cvičky a nebyl u balonu dřív tak bylo po nás jak po žabě. V 54.minutě už se zase hrálo tam kde mělo, ale opět to neskončilo tam kde mělo. D.Bumbalík posunul míč mezi obránce na T.Kelíška, ovšem naši chlapci na zadní tyčce těmto dvěma asi nevěřili a s nabídkou spolupráce přispěchali až byl balon na cestě k rohovému praporku. V 56.minutě stanovali ve vápně hostí zase T.Kelíšek s R.Straňákem, který se vydal mezi obránce a po pádu jsme jeho tělo našli na zemi. Přísná penalta pro nás. Sám faulovaný (dejte si to sami do uvozovek, po nás to nechtějte) mířil na opačnou světovou stranu jako brankář a my konečně slavili gól - 1:1. V 67.minutě jsme poprvé zjistili, že za hosty hraje i jeden z nejlepších střelců loňského ročníku Gago. Nebylo to však v našem vápně u míče, ale přímo pod tribunou, když sestřelil S.Josefíka až tomu vystřelily kopýtka k obloze. Byla to už pátá žlutá karta hostí a ti tak potvrzovali, že v tomto oboru patří ke špičce soutěže už pár ročníků. Z našich si  podobnou odměnu vysloužil D.Bumbalík, kterému nezbývalo než zbavit rovnováhy jednoho uprchlíka z tábora hostí a až po tomto hlavy ochladly. V polovině druhého poločasu už jsme netrpělivě vyhlíželi také něco od hostí, protože nebylo lze očekávat, že náš brankář odejde ze hřiště čistý. A dočkali jsme se. Přímý kop Vaculy z dálky přistál na hlavě Martince a že nepřístál i v síti byl také malý div. Hlavou líznutému míči chyběl kousek přesnosti a A.Popelka by ho v náručí neměl. Také další tři akce převedl hostující Martinec. S tou první mu pomohl Voj. Dolina, ale v poslední chvíli nenašli pochopení u našeho M.Hladiše, který jim loupil zboží v poslední chvíli před brankovým uzemím. V 73.minutě předvedl Martinec sólo, které by horko těžko popsal i takový Šejkspír, natož my. No zkusme to. Z vlastní půlky hřiště se vydal s balonem až do našeho vápna a tam za přihlížení všech vystřelil k zadní tyčce. Někteří naši měli při jeho výpadu tendenci i zatleskat, ale všichni následně mručeli spokojeností, že je z toho jenom roh. Brzy mohlo být po spokojenosti, protože po jeho zahrání Vaculou se k odrazce dostal znovu Martinec (při jeho střídání měl trenér hostí šťastnou ruku) a rána z voleje prosvištěla tak blízko břevna, že byli i takoví, kteří si mysleli, že padl gól. Ještě to tak. Z toho je však patrné, že hra už byla vyrovnaná a nebezpečí číhalo na každém kroku hřiště. V 82.minutě u branky hostí. Jako první smočil nohy v další hostující patálii náš R.Straňák a T.Kelíšek míč obratem eskortoval do prostorů u vzdálenější tyčky, ale tam se motal J.Máčalík jak tchoř v parfumérii a balon nabral rychlost couvající želvy suchozemské, což se pochopitelně obešlo bez následků. Za dvě minuty to vypadalo fotbalověji, ale po krásné ráně D.Bumbalíka k tyči dostal vyznamenání za zásluhy o výstavbu golman Urbánek. V 88.minutě si ustlal na našem vápně Voj. Dolina, ale rozhodčí tohle přešel mlčíc. Hosté sice povykovali, ale také marně. Uspěli až s reklamací naší ruky před vápnem. V kombinaci s devadesátou minutou a dobrou pozicí se o slabší nátury pokouše infark. Míč si postavil Vacula a my se jenom třepali jak to dopadne. Hostující špílmachr svoje umění ponechal v tajnosti a kožené slunce mířilo za tím opravdovým. Tím byl poskládán poslední kamínek do mozaiky běžné hrací doby a následovaly penalty. Stejně jako v poháru s Nedachlebicemi a ve Fryštáku jsem v nich zase nepochodili. Vzhledem k vývoji hry je to pro nás další nevhodná ztráta, ale za předvedenou hru se stydět nemusíme. V ní rosteme zápas od zápasu.