11.5. od 17:00 Ostrožská Lhota - Nivnice 1:3

08.5. od 17:00 Nedakonice "B" - Kunovice 1:6

Fotbal Kunovice - Tj Nivnice  1:2  (0:1)
branky: Ligas L., Bartoš A.

žk: Lukeš P., Ligas P.
rozhodčí: Vlčnovský - Šimoník, Fišera

sestava: Koktavý - Michalec, P.Ligas, Velecký, Karlik - Straňák R. (90.Ryšávka), Boďa, Ligas L., Máčalík (87.Krajčovič Z.) - Lukeš (78. Bartoš), Bortel

Po celý první poločas se odehrávala taktická bitva. Kunovice se představily jako velmi dobrý tým. Naši hráči hrozili především z centrovaných míčů a "domácí" Kunovice ze standardních situací. Paradoxně však standardku využili naši hráči - v 44. minutě po faulu na P.Lukeše si míč postavil Straňák a ideálně ho posadil na hlavu L.Ligase - 1:0. Ve druhé půli pokračovaly taktické šachy bez vyložených šancí, až přišla 80. minuta -  Straňák zahrával rohový kop a odražený míč trefil nááádherně z voleje Bartoš a zvýšil na 2:0. Naše radost ale netrvala dlouho, protože v 85. minutě snížily Kunovice na 2:1 a postaraly se o zdramatizování zápasu. V samotném závěru jsme si ale vítězství již pohlídali. Mezi naše nejlepší hráče patřil Petr Ligas a Vlastimil Velecký.

FOTBAL KUNOVICE – TJ  NIVNICE 1:2 (0:1)

Podle předpokladů se do finále Poháru Okresního fotbalového svazu CGM Cupu probojovala mužstva, které slavila postupy v okresním přeboru a okresní soutěži už několik kol před koncem. Zkušeným fotbalistům Nivnice se postavil mladý a ambiciózní mančaft Kunovic Zápas začaly aktivněji podle zápisu domácí Kunovice, ale ze dvou rohových kopů v úvodu nic nevytěžily.

Po deseti minutách mohl skórovat hlavičkou nivnický Lukeš, ale v nadějné pozici mu k zakončení chyběl krok. Minutu před koncem poločasu luxusně provedený trestný kop poslal přímo na hlavičku Libora Ligase Radim Straňák a Nivnice vedla 0:1. „Perfektní balón od Radima, trefil to úplně přesně. S tím nešlo nic jiného dělat jako to uklidit do sítě,“ pochvaloval si gólovou přihrávku střelec úvodní branky Libor Ligas.

„První poločas byl vyrovnaný, měli jsme nějaké příležitosti, ale bohužel gól dal soupeř,“ postesk si, nad první pětačtyřicetiminutovkou, kouč Kunovic Dušan Klvaňa.

Stejně jako v první dějství také po změně stran byla hra vyrovnaná. Na obou stranách dominovaly pozorné obrany obou celků. Vyložených brankových šancí bylo pramálo. Dvacet minut před koncem mohly Kunovice srovnat, ale parádní střelu Kučery vytáhl gólman Koktavý na roh. Podobně si vedl na druhé straně Bortel, který pár metrů od brány pálil přímo do gólmana. Šest minut před koncem se překvapivě trefil z dobrých třiceti metrů střídající Bartoš, pro kterého to byl vůbec první kontakt s míčem – 0:2.

Pět minut před koncem vrátil Kunovice do zápasu Brim  - 1:2. V samotném závěru přes optickou převahu svěřenci Dušana Klvaňi na vytouženou remízu už nedosáhli. „Soupeře jsme v posledních deseti minutách dostali pod takový tlak, že nevěděli, kde mají stát. Citelně nám chyběl zraněný útočník Radim Polášek. Umí podržet míč a dát finální přihrávku. Takového hráče Nivnice nemá, myslím, že by zápas rozhodl sám.  Předpokládal jsem, že naše fyzická kondice je daleko lepší, to se v samém závěru potvrdilo,“ okomentoval závěr zápasu kouč Kunovic.

Asistent trenéra Nivnice Roman Pagáč věřil, že více jak dvouletá neporazitelnost Kunovic, skončí právě ve finále poháru. „Věděli jsme, že nás čeká kvalitní soupeře, ale mužstvo si věřilo. Chtěli jsme tu jejich dlouhou šňůru přetrhnou právě ve finále. Po našem druhém gólu jsem věřil, že se to podaří, ale závěr byl hektický, hrálo se snad šest minut přes čas,“ povídal ještě upocený Pagáč, který povede mužstvo v nové sezoně jako hlavní kouč.

Kunovice:  Uhlík- Kučera, Černý  (85. Abrhám) , Sklenář, Petřek – Baný, Lahodný, Remeš (58. Balaštík), David – Střelec, Brim. Trenér:D. Klvaňa

Nivnice: Koktavý – P. Ligas, L. Ligas, Máčalík (86. Máčalík), Michalec – Boďa, Bortel, Straňák (90. Ryšávka), Velecký – Lukeš (78. Lukeš), Karlík. Trenér. L. Kalina.

Branky: 85. Brim -  44. L. Ligas, 80. Bartoš.
Rozhodčí: Vlčnovský – Šimoník, Fišera.
Žluté karty: Kučera  - P. Ligas, Lukeš.