Lysoněk - Kašpárek, Stojaspal, Hladiš, Kostelník - Holboj, V.Velecký, Těthal (33,Ryšávka), Máčalík - Sagula, J.Velecký
Ořechov: Kuchař - Pavlíček, Sklenka, Malůš, Březina - Flašar (46.Zukič, 78.Mazúch), Kolařík, Váňa, Hlúpik (85.Omelka) - Kowalík (78.Krys), Trlida
žk: V.Velecký - Hlúpik, Mazúch
diváci: 150
střely na branku: 4:6
rohy: 1:3
další utkání: Jaroslavice - Bojkovice 1:2, Napajedla - Osvětimany 0:4, Otrokovice B - Skaštice 2:0, Nedachlebice - Žalkovice 2:4, Buchlovice - Koryčany 0:4, Fryšták - Dolní Němčí 2:1 PK
   Je to už přibližně hodně dlouho, co naši čutálisti naposledy vyhráli. A věřte, že to určitě nebylo letos. Z těchto důvodů jsme dostali nápad na spuštění nové anketní otázky ve spodní části našich stránek. Měla znít tak nějak: "kdy okusí naše první mužstvo nejbližší vítězství?". Mrkli jsme na rozpis a hned jsme tuto hloupost zavrhli. Napsat že v dubnu bychom ještě zvládli, ale s přibývajícími měsíci nám bylo hůř a hůř a při psaní slova říjen už nám do zpěvu nebylo. Navíc by se mohli škarohlídi spolu s realisty uklikat a to jsme si na triko vzít nechtěli. Takže tuto anabázi uzavřeme tvrzením, že naše výsledky jsou letos mizerné a v žádném ze sedmi duelů (včetně přáteláků) jsme nevyhráli. Jak bychom také mohli, když v žádném utkání jsme neinkasovali míň, než tři branky. Fotbal má však své zákonitosti a letošní tréninková píle se ve výsledcích plně odráží. Otázku zda pramení mraky našich zraněných hráčů z přetrénování si  odpovězte sami. Popojedeme dál a zmíníme, že do naší sestavy se na půlhodinu vrátil P.Těthal a na lavičku usedl F.Ryšávka se zatím nepoužitelným J.Michalcem. Hosté nepřekvapili žádnou změnou a ve zkušené sestavě jsme napočítali tři čtyřicátníky (Pavlíček, Kowalík, Malůš) a dalšího (Sklenka) čeká oslava příští rok. V naší jedenáctce byl nejstarším dvatřicetiletý Z.Kostelník a ostatní měli nejvýše sedmadvacet. Už je ale čas vběhnout na hřiště.
   První zděšení nám připravil už ve 4.minutě Trlida, jenž poslal hlavou míč do naší branky, ale praporek pomezního nás zatím infarktu ušetřil. V 8.minutě by přestřelil z pětadvaceti metrů i stodolu hostující Kolařík, ale zároveň dal vzpomenout na svůj dobrý výkon z podzimní vzájemné přestřelky. V 11.minutě střílel zatím zdravý P.Těthal z přiblině dvaadvaceti metrů a spolu s ostatními jsme jeho pokus vyhodnotili jako velmi nebezpečný, neboť míč míjel branku jen těsně. Ve 13.minutě centroval před branku hostí V.Velecký, ale krátký na něj byl jak J.Velecký tak i D.Sagula a ani jeden na uctívanou kouli nedoskočil. V 18.minutě se děj přesunul na naši půlku hřiště a to stačilo Malůšovi, aby z úhlu pálil vysoko a k tomu i vedle. Diváci však byli u vytržení a fotbal je tak strhl, že ani jeden z přítomných neměl čas a ani zájem zvednout zadek a podat alespoň jeden ze čtyř míčů, které krátce po sobě skončily za tribunou. No odtrhněte oči od divadla, za nějž jste zaplatili nekřesťanské vstupné plně vás pohltí. Ve 22.minutě se podruhé a naposledy prezentoval P.Těthal, který v podstatě zopakoval jíž zmíněné ohrožení branky z jedenácté minuty. Včetně vzdálenosti a bohužel i (ne)přesnosti. Ve 25.minutě se z nenápadné situace po standardní situaci a odraženém míči trefil z dálky do břevna Březina. Ve 30.minutě jsme na polovině hrubě podcenili protiútok hostující dvojice Trlida, Kowalík a před Kolaříkem, už se štelujícím zakončit, ukopl míč na roh P.Stojaspal a sklidil potlesk. Následovalo období řídké na události a zapsány jsou jenom další dva míče střílené z dálky. Ve 36.minutě na naší straně neb po příhře J.Veleckého byl u zteče M.Holboj, ale branka byla jako obvykle malá. Za minutu nevěděl co s balonem J.Máčalík a vědom si otřepaného "když nevíš co s balonem tak vystřel" to také udělal a míč pouštějící Kuchař (nikoliv kuchař Patrik u výčepu) byl asi překvapen, že balon orazítkoval tyč. My také, jelikož přes bludiště ve vápně bylo houby vidět. Blížila se přestávka a přítomní už od prvního poločasu mnoho neočekávali. Mýlili se. Ve 44.minutě dostal od J.Máčalíka nabídku na křídlo M.Holboj, kterého označíme za velitele celé akce, ale také zmíníme, že podíl na všem měl i hostující Březina. Toho zradilo podloží i myšlenky a teprve po jeho zaškobrtnutí měl míč pod kontrolou náš záložník, který trefil předbrankový prostor, kde byl na brankové čáře nejdůraznější F.Ryšávka - 1:0. Teprve teď to  bylo z první půlky vše. A ta druhá začala jako naše předchozí. Stejně jako v Nedachlebicích, Dolním Němčí, ale také doma se Skašticemi jsme první čtvrthodinku prochrápali. Nejprve bylo naší povinností sledovat první a také poslední přímý kop Kowalíka. Kopal ho z třiceti metrů a přímo do náruče P.Lysoňka. Kdyby byl exekutorem někdo jiný tak jsme tuto událost přešli bez povšimnutí, ale přece jenom kopal bývalý ligista a vyhlášený kanonýr. Ve 49.minutě se čerstvého vzduchu před vápnem hostí běžel nadýchat J.Máčalík a vzal s sebou i míč. Když už ho měl plné zuby tak ho poslal na branku, ale s opačnou rotací uspět nemohl. V 50.minutě centroval Kolařík před naši branku na Kowalíka, ale tomu míč ukradl Zukič a technicky ho z malého vápna usměrnil vedle. V 51.minutě chtěl na velkém vápně řešit nebezpečí V.Velecký konstruktivně a nikoliv prásknout bezmyšlenkovitě míč pryč. Včíl už ví, že správná byla druhá varianta. Nahrávku zachytil Trlida a ač byl do té doby nepříliš viditelný vystřelil přesně k tyčce - 1:1. Naše slzy ještě nedopadly na zem a hosté už byli v euforii podruhé. Pět minut po vyrovnání sklepl na lajně velkého čtverce míč Trlida pro Váňu a ten se trefil klasickým angličanem (pro děcka - to je gól od tyčky nebo břevna), když se balon otřel o břevno a šup rovnou na zem a do branky - 1:2. Po tomto krásném gólu už chybělo jenom pukrle pro hostující příznivce. Trlida a spol. ožili a jmenovaného kapitána musel vychytat P.Lysoněk a míč vyrazit na břevno. A to považte v 58.minutě. Kdoví jak bychom trávili třetí facku za sedm minut. Nivničané museli ven z obranné ulity a v 64.minutě mohli srovnat.  J.Máčalíka odstěhoval hru mimo naši polovinu a po jeho úprku zakončoval bez odporu okolí M.Holboj z pravé strany, ale toho zradila buzola a trefil jenom tyčku. Po této smutné události tu byla další v 70.minutě a dopadla taktéž. Dvorní náhrávač našeho celku J.Máčalík oslovil tentokrát V.Veleckého, ale ten se zjevivší sám ve vápně polekal vyběhnuvšího brankáře Kuchaře a zasáhl ho míčem do srdce. Tato morbidní akce měla skončit gólem po dorážce F.Ryšávky do odkryté branky, ale ten už měl brankově splněno a míč řachl o dobré čtyři metry vedle. Následovala situace, po které dáme hostům za pravdu a rozhodčí pošleme dostudovat pravidla. Po odkopu od branky hostí byl odmáván ofsajd Kowalíkovi, přestože v pravidlu 11 se píše, že hráč nebude potrestán za ofsajd pokud dostane míč přímo z kopu od branky. Ořechovským se dostalo vysvětlení, že byl balon tečován. Ovšem leda tak pánem Bohem deset metrů nad zemí. Tolik na vysvětlenou. V 78.minutě přilétl další poměrně solidní centr do vápna hostí, ale míč puštěný V.Veleckým na D.Sagulu druhého překvapil a odskočil do pryč. V 81.minutě skotačil přetažený roh hostí u Malůše, který nehamounil a nabídl koncovku lépe postavenému Kolaříkovi, načež ten minul zařízení. Za minutu ještě chlapci z Ořechova vyprášili rukavice P.Lysoňka  a proti nám už hrálo vše. Ubíhající čas, nepřesnosti, ubívající síly a další aspekty na které si teď nemůžeme pod časovým presem vzpomenout. Už to navíc nemá cenu protahovat a jestli tak můžeme jenom říct, že posledním protaženým byl brankář Kuchař. Ten se natáhl po standardní situaci P.Stojaspala a lapíc ji do rukavic nám sebral vše o čem jsme dnes snili. Na jiné ofenzívní choutky už nebyl čas a vyškemrat si vyrovnání nebylo od koho. Po závěrečném hvizdu se někteří naši poskládali na zem a my jim nemůžeme dnes vyčítat špatné nasazení nebo přístup. Kluci dřeli a hráli to, na co měli.