20.5.2018 TJ FS Napajedla - TJ Nivnice 3:1 (1:1)

neděle 20.května 16,30 - mistrovské utkání muži

branky: 18.Foral, 72.Plachý, 87.Koutník - 20.Těthal (PK)

Napajedla: Balážik - Koutník, Drga, Simerský, Holomek - Saibert, Foral, Laciga, Plachý (76.Leitner) - Bůžek, Brauner (58.Kozubík)
Nivnice: Lysoněk - Michalec, Stojaspal, P.Hladiš, Josefík - Holboj (78.Mahdalík), V.Velecký, Těthal (59.Sagula), Kostelník, Máčalík - J.Velecký
žk: Laciga, Simerský, Holomek - Těthal, J.Velecký, Stojaspal
diváci: 100
střely na branku: 11:3
rohové kopy: 11:4
další výsledky: Jaroslavice - Fryšták 1:2 PK, Žalkovice - Buchlovice 1:2, Osvětimany - Nedachlebice 10:2, Ořechov - Dolní Němčí 2:3 PK, Bojkovice - V.Otrokovice B 0:1, Koryčany- Skaštice 0:1 PK

Jakési falešné a plané naděje na záchranu soutěže trvaly po výhře s Jaroslavicemi tři minuty. Po nich  jsme zjistili,  že Fryšták nelenil a bral tři body také a že divizní trápení Brumova nebere konce (to má vliv na počet sestupujících). Takže naše agonie bude ještě trvat osmadvacet dnů a pět utkání a hned potom nás historie sfoukne o soutěž níž. 1.A třídu je však potřebné dohrát se ctí a dalším naším protivníkem byl ambiciózní tým Napajedel, které jsou bezesporu níž, než by si představovaly. Jejich cíl vrátit se do kraje už můžou splnit pouze za předpokladu, že skončí do čtvrtého místa a o postup nebude valný zájem nebo se z krajského přeboru bude někdo poroučet dobrovolně. Nějaká Nivnice, která sice dala o branku víc než Fatra, ale také jich inkasovala o 46 (!) víc, jim mohla ostříhat drábky jenom stěží. V naší sestavě jsme opět marně pátrali po brankáři F.Hladišovi (škola), zatímco v té domácí byl bývalý brankář V.Otrokovic J.Balážik, se kterým jsme, a teď už to prozradit můžeme, byli v létě domluveni na příchodu k nám. To jsme si nakonec rozmysleli a kyselé ovoce za to sklízíme celé jaro. Dnes však našim hráčům nebudeme vyčítat nic, jelikož na place nechali všechny síly. Že byla Fatra fotbalovější a herně lepší je holý fakt, se kterým se umíme smířit.
   První akci nám do zápisníku věnovali domácí v 5.minutě. Po faulu M.Holboje se ke standardce nachystal Foral, jenž si ještě podupal trávníček u míče, což jistě okoukal  v televizi a následně jsme si poznamenali, že se nic nestalo. Za minutu se nestalo také nic. Nivnický J.Máčalík se sice k velkolepému dílu chystal, ale místo křídelního útěku směrem k Topolné vymýšlel ze  čtyřiceti  metrů  lob, který  nakonec nepřeletěl  ani  nataženou deku. Ve 13.minutě se  nám zdálo o gólu,  ale  počínání   J.Veleckého k němu nevedlo. Od Simerského si půjčil (no ukradl mu ho) balon a ač ho měl na své silnější noze tak vyčkával na výhodnější pozici, kterážto se nedostavila a z jeho původně gólové situace se narodilo nic. Už třetí v utkání. V 16.minutě se k první ráně mezi tyče chlapsky postavil domácí Brauner, ale z dvaceti metrů jenom prověřil um našeho brankáře. V 18.minutě jsme na levé straně v poslední chvíli odvrátili míč tažený Lacigou, ale odražený kopačák přistál za vápnem, kde dlouho nevydržel. Foral se krásnou pumelicí trefil pod břevno - 1:0. Ve 20.minutě se, aniž víme jak a proč, dostal do vápna soupeře náš střední obránce P.Hladiš, jemuž věnoval přihrávku M.Holboj a po zákroku Simerského se ocitnul na zemi. Hlavní rozhodčí sice moc chuti k odpískání penalty neměl, ale mávajícího asistenta nešlo nevidět a chtěnechtě  přece jenom foukl do píšťalky. Tím nám způsobil nečekané starosti, jelikož jsme se s podobnou situací dlouho nesetkali a tudíž jsme na ni nebyli připraveni. Někteří kluci si sice o exekuci zahráli kámen-nůžky-papír, ale los trval dlouho a mezi tím poslal míč do sítě P.Těthal - 1:1. Pro pořádek uvedeme, že si golman na balon u pravé tyče šáhl, ale to bylo vše co zmohl. Ve 25.minutě poslal krásnou nahrávku do vápna Laciga na Plachého a o problémy bylo ihned postaráno. Vyřešily se ovšem za láskyplné spolupráce našeho brankáře P.Lysoňka a J.Michalce, který měl zrovna službu na brankové čáře. Půlhodinka hry byla odeslána do historie a zatím na trávníku dvaadvaceti bodový tabulkový rozdíl vidět nebyl. Ve 33.minutě jsme dokonce zahlédli velmi nepovedený signál po standardce domácích, který mohl skončit nebezpečím na opačné straně nebýt taktického faulu. Ze čtyři minuty se k rohu postavil Foral a po jeho centru jsme s úžasem spatřili ránu Braunera prosvištět mimo naši klícku. Ve 44.minutě přiletěli k vápnu domácích naši dravci a po přihrávce J.Veleckého na V.Veleckého došlo k uklování dvou obránců tímto hráčem, ale s koncovkou P.Těthala už to bylo horší a byli jsme vděční i za rohový kop. A ten nebyl vůbec marný, protože po jeho zahrání a centru M.Holboje se k hlavičce protlačil  P.Těthal, ale víc než ohrožení branky k mání nebylo. Podobně dopadla hlavička domácího Drgy, kterého oslovil Holomek. Následně skončily dvě věci. Jednak míč v rukou brankáře a hned také první poločas. Ten za stavu 1:1, což pro nás byl přijatelný stav, ale to nám nebylo cizí a už jsme několik takových stihli prohospodařit během pár minut toho druhého. Dnes jsme v tom druhém drželi krok nějakých patnáct minut, během nichž jsme se dostali ke dvěma příležitostem, o kterých si pozorně přečtěte, neboť jsou to až do příští neděle poslední. Začneme ale domácím Lacigou, který byl nejlepším hráčem na place a ve svých pětatřiceti letech naběhal víc, než několik mladíků okolo něj dohromady. Jeho osmapadesát ligových startů bylo prostě poznat a že byl u všeho rovněž nezamlčíme. Bylo tomu tak i v 52.minutě, když poslal přesnou nabídku Bůžkovi, který spatřil lépe postaveného Holomka na náměstí před velkým čtvercem našich. Tento ovšem koncovkou pohrdl a poslal smysl života do ochranné sítě. Potom přišly ony dvě šance našich. Po rozehrané standardce poslal Z.Kostelník míč k nohám J.Veleckého do vápna a následnou technickou střelu o metr či půl vedle sledovali nečinně všichni včetně golmana Balážika. Ještě větší naděje jsme vkládali do  příležitosti v minutě šedesáté. Centr J.Máčalíka přistál na zadní tyči u nohou před chvílí střídajícího a  nepokrytého D.Saguly. Tento jsa zaskočen, překvapen, nerozehrán a hlavně v záklonu pročesal ze dvou metrů vzduch nad břevnem domácích. Pak přijel stěhovací vůz a odvezl hru definitivně před naši branku, kde zůstala až do konce, poněvadž  už nikdo neměl síly ji odtud vyhnat. Kombinace domácích byly dostatečně pestré a množství jejich kouzel přibývalo. Na každém druhém kroku jsme narazili na hráče soupeře, který nám slušně řečeno překážel a jedinou nezodpovězenou otázkou bylo kdy příjde vítězná branka. V 62.minutě se tak ještě nestalo, protože povedený volej Plachého P.Lysoňka nevyplašil a golman ukryl míč u sebe. V 64.minutě se ke standardce poblíž rohového kopu postavil Holomek a Koutník zatím na gól chuť neměl a přehlavičkoval branku. V 65.minutě zahrával roh Foral a tady dojde k prvním rozporům a možná také k nepřesnostem. Důvod je prostý. Některý domácí fotbalista poslal hlavou míč na břevno a který to byl by věděl jenom dotyčný (snad Koutník). Slušivé dresy domácích totiž měly jedinou vadu a to tu, že se šetřilo bílou barvou na číslech, která byla k přečtení jenom zblízka. My jsme na oplátku odmítli běhat po hřišti s lupou a od návštěvy naproti stojícího zdravotního střediska nás odradil nedělní termín a zavřené oční oddělení. Tolik malá odbočka a už se zase hlásí domácí Laciga a to v minutě osmašedesáté, když se opřel do míče z třiceti metrů a jenom skvělý zákrok P.Lysoňka ještě držel naše naděje při životě. To bylo v období, kdy jsme udrželi míč na nohou nejdéle dvě vteřiny a dvě nahrávky v řadě byly maximem možného. K tomu začala po Moravě kroužit v pramici spravedlnost a pomalu se blížila ke stadionu Fatry. A v 72.minutě byla tady. První pokus Saiberta ještě beci tělem odvrátili, ale u všech čertů jenom k Plachému, jenž ze své levé strany křížnou střelou strhl vedení do spárů Napajedel - 2:1. V 74.minutě prošel přes čtyři naše hráče Foral až před brankáře P.Lysoňka, jenž mu žádnou kulišárnu už nespolkl a stejně si vedl i s dorážkou Kozubíka. V 81.mnutě přiostřil na našem vápně P.Stojaspal a uviděl oranžovou kartu a pískal se dvacátýpátý faul proti naší brance (23 jich bylo hvízdnuto po právu) za druhý poločas. Laciga uzmul míč pro sebe a poslal jej nad naše zařízení. V 86.minutě utekl vlevo Leitner a jelikož zakončení svěřil Holomkovi neudělal dobře. Teda pokud chtěl domácí obránce vystřelit doprostřed branky a vyprášit brankáři brnění tak ano, protože to se mu povedlo bezchybně. Za minutu se psal poslední popisek a byla to zmínka o vstřelené brance domácích harcovníků. Před vápnem nás o míč připravil Bůžek a povedenou uličku vydláždil pro Koutníka, jenž poslal tu kulatou bestii do naší branky potřetí - 3:1. O nějaké krátké shrnutí jsme se pokusili už v prvním odstavci a tak se nebudeme dlouze rozepisovat. Vítězství domácí Fatry bylo naprosto zasloužené a byť si naši sáhli na dno sil, nestačilo to.