Vrba - Hanák, Věžník, Mušálek, Bělohoubek - Hubr (82.Vrtal, 89.Kaňa), Posolda, Ryška, Tesař (80.Bábíček) - Lysko, Gejdoš
Nivnice: Lysoněk - Kašpárek, Stojaspal, Hladiš, Josefík - Holboj, V.Velecký, Kostelník, Máčalík - J.Velecký, Sagula
žk: Ryška, Hubr - J.Velecký
diváci: 212
střely na branku: 10:6
rohy: 5:4
  Při pohledu na tabulku si už pár týdnů zakrýváme oči hrůzou, ale teprve minulý týden tomu nasadil korunu. Po pádu na poslední příčku už nás obchází stařena s kosou na rameni, ale že by se mělo jednat o nějakou nejtemnější chvilku v naší historii to určitě ne. Nemusíme být ani velkými pamětníky či dennodenně listovat v kronice, abychom vzpoměli na sezónu 06/07, kdy nás jeden bod dělil od návštěvy základní třídy. No považte, co je proti tomu současné poslední místo v A třídě? V každém případě jsme před dnešním duelem čekali už čtyři kola na nějaký bodový vitamín a pohled na nejbližší rozlosování nám nahání husí kůži. Kdo tedy chtěl vidět bodovat Nivnici v Koryčanech tomu bylo doporučeno vyrazit už před obědem na předzápas dorostu. Tam totiž byla naděje na export bodů větší, ale záruky neskýtalo ani toto počínání. My jsme tak udělali a to i s vědomím, že odpoledne strávené v Koryčanech může být odporné. Pocit, že nestihneme oběd ani večeři a celodenní stravou bude klobáska nám také příliš k duhu nešel a napadaly nás myšlenky jestli to má cenu. Jistěže má.. Informace o našem celku jsme se v týdnu ani nepokoušeli sbírat, neboť co může být nového? Jedině Paka, koření nebo Jičín. Přesto se k nám doneslo, že se mezi zdravé vrátil Staňa Josefík. Ostatní marodi jsou zralí na invalidní důchod a jejich návrat do práce je nemyslitelný. Málem jsme zapoměli, že naší další štací jsou Koryčany, které vyhrály už čtyři utkání v řadě (byla tam i nějaká ta penaltová), ale to nám bylo jedno. My jedeme podle svých not. I tak ovšem zmíníme, že sestava místního FC je vlastně pořád stejná. Vrba, Věžník, Gejdoš, Lysko.... pouze starší Hubr kdysi prchl do Bzence.
   V hledišti byla na světoznámý celek z Nivnice zvědavá docela solidní návštěva a už ve čtvrté minutě mohly podávané pochutiny některým zaskočit. Z.Kostelník přišel o míč a před Lyskem musel rozfoukat dým P.Lysoněk. Prakticky z té samé akce se nakonec narodil přímý kop domácích a my vzpoměli na Gejdoše, který už nám jich několik do sítě poslal. Byli jsme rádi, že standardku z dvaadvaceti metrů a šesti centimetrů zahrával Posolda a ještě raději, že ji kopl vedle. Dlouho jsme se však čistým kontem nechlubili. Věžník zahrál standardní kop ze své poloviny do vápna na Lyska, který se s míčem chvíli polaskal a následně si za adresáta vybral nabízejícího se Tesaře. Ten si na malém vápně věděl rady a podél bezmocného brankáře pohl ukazatelem jako první - 1:0. V 17.minutě hlavičkoval nedůrazně Gejdoš zblízka a potom usoudili naši kluci, že by také mohli potěšit své příznivce. Fotopasti položené ve vápně domácích za prvních dvacet minut žádný kloudný výskyt našich nezaznamenaly, ale to se opravdu začalo s přibývajícími minutami měnit. Ve 24.minutě zahrál dobře roh D.Sagula a hlavičku J.Máčalíka škrábali obránci na roh vším, co jim na těle narostlo. A ve 29.minutě už jsme rozjeli nejpovedenější akci celého našeho jarního učinkování v soutěži. Na začátku byl velký fanda Liverpoolu T.Kašpárek a pak už to šlo poměrně rychle a některé fotbalisty zapojivší se do tohoto představení jsme museli dohledat na záznamu. Bylo to tak. Nahrávku T.Kašpárka přeposlal V.Velecký prvním dotykem na D.Sagulu a jeho finální příhra na J.Veleckého byla na chlup přesná, stejně jako koncovka J.Veleckého - 1:1. Vše se událo ve středu hřiště a během pár vteřin. Ve 31.minutě se ke sledování nabízelo nedorozumění či přímo zmatky v našem vápně, ale skončily netrefeným míčem domácího Gejdoše a tento úsek byl spíše humornou vložkou, než fotbalovou akcí. Ve 38.minutě navedl navrátilec S.Josefík, který sehrál výborné utkání, míč na J.Máčalíka a jelikož ten patří k nejlepším střelcům týmu tak nelenil a vypustil raketu na branku domácích. Ta mířila o metr vedle a mířila dál do vesmíru. Ve 42.minutě měl ještě cosi za lubem domácí Posolda, ovšem jeho střelu z dvaceti metrů polapil do koše P.Lysoněk. Nebylo divu, protože naši obránci na něm viseli jako Tarzan na liáně. Krátce před cílem poločasu se hrálo ve vápně domácích a naši měli opět smůlu. Dlouhý aut postupně hlavou prodlužoval J.Velecký a po něm i J.Máčalík a posledním, kdo balonem orazítkoval břevno byl V.Velecký. Samozřejmě hlavou. Ani to nebyla poslední věc první poloviny. Ta přišla ve 45.minutě na levé straně, když další přesný centr D.Saguly ukradl nabíhajícímu Z.Kostelníkovi M.Holboj a tento týpek v záklonu nepochodil. Půl přestávky se nemluvilo o ničem jiném, než o lepším vstupu do druhé poloviny jako tomu bylo minule, předminule, předpředminule... Výsledek? 47.minuta, ztráta míče na půlící čáře, kde nás o něj oloupil Věžník a neslaná nemastná střela Posoldy z osmnácti metrů, která přeskočila u tyče ruce brankáře P.Lysoňka - 2:1. Žádné hlavy dolů se však nekonaly a tuto nepříjemnou událost jsme se snažili vyhnat z hlav aktivním počínáním. Zdravě agresivní hrou jsme si brzy vypracovali možnosti na vyrovnání, ale k tomu vedla cesta spletitá. V 50.minutě nezužitkoval centr Z.Kostelníka J.Velecký a po zakončení se kopal se jenom roh. To v 54.minutě se podávalo jiné menu. Stoper P.Hladiš obešel šest hráčů a kdyby potřeboval tak i obsluhu u špekáčků a když se napravo nabídl D.Sagula nebylo co řešit. Dostal nahrávku do běhu i koncovky, ale uspěl brankář Vrba a odkopem před brankovou čarou vše jistili beci. Za dvě minuty vystřelil na naši branku z pětadvaceti metrů  jedovatý šíp Ryška a vzali jsme za vděk, že pachatel zasáhl jenom ochrannou síť. Po hodině hry hledal a našel z dálky ve vápně Z.Kostelník D.Sagulu a toho, mířícího z voleje, vychytal robinsonádou Vrba. A potom už jsme opravdu vyrovnali a to zaslouženě, protože jsme dnes nebyli opravdu horším mužstvem. V 67.minutě zatáhl neúnavný J.Máčalík míč na levé straně na J.Veleckého, který se zbavil obránce a našel nekrytého D.Sagulu na malém vápně - 2:2. Radost jsme v sobě dusili 120 sekund. Pak jsme kleli. Na centr Posoldy si v 69.minutě naskočil neobtěžován Gejdoš a našemu brankáři zahrál hlavou na housličky 3:2. To nám na klidu nepřidalo a za čtyři minuty se podobná situace opakovala. Centroval Lysko a tentokrát P.Lysoněk uspěl a zklamaným byl Gejdoš. Když mu nevyšlo zakončení tak se tentýž hráč pokusil na gól nahrát, ale to by musel Tesař prostřelit P.Lysoňka, což se nestalo patnáct minut před koncem. Kyselé hrozny jsme trhali v 81.minutě, když jsme viděli prosvištět Z.Kostelníka do vápna. Tento průnik se nám zdál vícenež nadějný do doby, kdy začal míč poskakovat jako smyslů zbavený a nakonec byli všichni spokojeni, že o něj nezapackovali. Naše naděje se nám pomalu roztekly po trávníku a nic na tom bohužel nezměnily ani závěrečné minuty. Nivničané centrovali jeden balon za druhým do vápna, ale tam bylo lehčí bořit a kopat balon kamkoli, než s ním něco udělat. Neřkuli ho poslat do sítě. A to se nezdařilo ve dvou případech ani domácímu dorostenci Kaňovi. V 90.minutě nejdříve nastřelil břevno a za minutu předvedl hbitý úprk do zcela otevřené obrany Gejdoš, ale jeho přihrávku nervózní Kaňa poslal vedle branky a to bylo chtěnechtě vše. Takže dnes opět bez bodu, ale zase zlepšený výkon. Bývá to klišé, ale s klidem můžeme napsat, že domácí dnes byli šťastnější. Pro nás to byl nemilý konec pěkné neděle. Další utkání hrajeme proti Osvětimanům a budeme doufat, že příjde i kouzelník.