5.5.2018 SK SV Bojkovice - TJN 9:1 (5:1)

sobota 5.května 16,30 - mistrovské utkání muži
SK SV BOJKOVICE - TJ NIVNICE 9:1 (5:1)

branky: 6.,33.Naňák, 16.,37.Gago, 39.Holík, 75.Jančařík, 77.Michalec (vlastní), 80.Dolina, 89.Vacula - 41.V.Velecký
sestavy:

Bojkovice: Polášek - Jančařík, Křižka (71.Krpálek), Kúdela, Holík - Dolina, Vacula, Miča (58.Koželuha), Slavíček - Gago (65.Vavrečka), Naňák
Nivnice: Mahdalík - Kašpárek (84.Chovanec), Stojaspal, Hladiš, Kostelník - Josefík, V.Velecký, J.Velecký, Sagula, Michalec - Ryšávka (81.Mudrák)
rozhodčí: Dorotík - Tomanec, Zámorský
žk: 0 - Kašpárek
diváci: 100
střely na branku: 15:5
rohy: 4:4
další utkání: Osvětimany - Fryšták 4:1, Jaroslavice - Buchlovice 2:3, Dolní Němčí - Skaštice 0:2, Koryčany - V.Otrokovice B 2:1, Žalkovice - Napajedla 2:0, Ořechov - Nedachlebice 3:1
   Jestliže jsme minule hlásali, že jsme Osvětimany neporazili šest let, tak Bojkovice snad nikdy (přátelák vyjímaje). A listovat v naší posvátné klubové kronice kvůli tomuto údaji nehodláme, protože by to byla činnost zdlouhavá a neřkuli i zbytečná. Navíc kdoví jestli tam nebudeme muset brzy nakouknout znovu za účelem hledání zase nějaké rekordní prohry. Pojďme se tedy zabývat současností, která není bůhví jaká (slušně formulováno) a minulé kolo naše starosti ještě rozšířilo. Brankář P.Lysoněk strávil půl týdne v nemocnici a jelikož je přestupové okno uzavřené (platí i pro rok a více nečinné hráče - o jednom brankáři se koncem týdne mluvilo) musel do branky J.Mahdalík. Klubový ortoped nepustil do hry M.Holboje a ani J.Máčalíka a  pro náš úzký kádr to byly citelné rány, které jsme  si jenom velmi složitě  zafačovali. Domácí Slovácká Viktorka se spoléhá na své odchovance, které tahá ze své líhně a na rozdíl od těch našich tam pokračují i v dospělém věku. U nás je tomu trochu jinak, neboť naše drůbež se po vykrmení rozlétne po okolních farmách a to povětšinou bez valných ambicí a jakékoliv vidiny zlepšení se. O tomhle tématu však můžeme klábosit jindy, protože už to zase začíná být dlouhé a jedinou útěchou je, že máme sobotu. Takže zpět k našemu jarnímu turné pořádaného u příležitosti loučení se s A třídou. Dnes nám na věnec toužily přispět Bojkovice, které vyšly z kabiny bez zraněného Vargy a na hokeji pobývajících Kaliny a Hankeho.
  Naše snění o zázraku nebo o pomoci nějakých fotbalových andělů trvalo asi pět minut. Potom domácí zapnuli kolotoč a my se vydrželi točit hodinu a půl. Vše začal domácí obránce Holík, který se prohnal kolem T.Kašpárka po své levé straně a jeho centr uklízel hlavou na zadní tyčce nikým neobtěžovaný Naňák - 1:0. V 8.minutě poslal na domácí branku Z.Kostelník míč po odvrácené standardce a my si po střele metr vedle ještě bláhově mysleli, že nemusí být tak zle. Bylo brzy a hodně. Ve 12.minutě prchl pro změnu po opačné straně Dolina, ale ten ještě míč mezi tyčku a našeho brankáře nedostal. Nevíme přesně co v 15.minutě zamýšlel Naňák, ale víme, že jeho cosi (centr, střela) cinklo o vzdálenější tyčku. Za minutu už necinklo nic, nepočítaje sklenice po přípitku na počest druhého gólu domácích. Vacula poslal kopačák za naši obranu na Gaga a ... 2:0. Poptávku po nějakých našich dobrodružných výletech chtěl uspokojit S.Josefík přihrávkou na J.Veleckého, ale domácí golman přerušil opalování se a byl u balonu dřív. Od 33.minuty následovala naše šestiminutová poprava, během které nás domácí žraloci doslova sežrali zaživa. Ve zmíněné minutě chytil míč do rukou od P.Stojaspala náš brankář a po malé prodlevě odpískal rozhodčí malou domů. Zahrávala se z brankové čáry na půl cestě mezi malým a velkým vápnem, což by nemuselo být tragédií, kdyby... kdyby se po přihrávce Gaga Naňákovi nerozdrolila naše učni postavená zeď napadrť. Míč šel skrz ni do sítě 3:0. Za čtyři minuty posunul míč hrající trenér domácích Vacula na Gaga do našeho vápna a ten měl čas i um na kličku a rozklížená obrana našeho cirkusu nestačila reagovat - 4:0. Ve 39.minutě mohly naše slabší povahy domů. Holík ve žlutém overalu domácích vystřelil z dobrých osmadvaceti metrů a snad nám promine, když uvedeme, že tento pokus neměl gólové parametry. V naší kisni ovšem zrovna rozjímal o večerní oslavě J.Mahdalík a balon zaznamenal až letíc do sítě vedle něj - 5:0. Ke cti našich musíme uvést, že jejich výkony jsou konstatní a nastavenou vodováhu drží v rovině už několik kol. Tu pět, tu šest, tu čtyři (jestli nevíte o čem je řeč tak prozradíme, že o inkasovaných banánech za první či druhý poločas). No a nějaký ten gól také vstřelit umíme a stalo se tomu i v Bojkách. Ve 41.minutě jsme zahráli roh D.Sagulou vícenež dobře a V.Velecký zatřepal po hlavičce sítí - 5:1. To asi rozlítilo domácího Gaga a ihned po uvedení míče do oběhu chtěl uvést věci na pravou míru, ale z voleje dorážel mimo centrum. V poslední minutě, když už byly v přesýpacích hodinách poslední zrníčka, zavezl D.Sagula do koncovky J.Veleckého, ale pozorný Kúdela si moment ke střele vyčíhal a jedovku našeho snajpra zablokoval. O poločase už byla každá rada drahá a zastavit domácí velkolepý projekt už bylo pozdě. Zmíníme jenom, že už v průběhu první poloviny jsme přehazovali hráče jako Rubikovu kostku, ale i tu složit bylo snadnější než najít nejrozumnější variantu naší sestavy. V nástupu do druhého dějství nás svěžím vánkem ovanul rychlý Dolina, ale jeho pobídku pod sebe Gago nezužitkoval. Ve 48.minutě jsme vstřelili gól a mnozí už jsme viděli, že výsledek obrátíme. Branka V.Veleckého však pro ofsajd nebyla prohlášena za platnou a to byl rozhodující moment. Po této anabázi už jsme na vyrovnání přestali myslet a následovaly hluché minuty, poněvadž ani domácí v estrádě nepokračovali a dokonce jim několik (mnoho) míčů uniklo do zámezí. Zmíníme alespoň pár hloupostí jako například centr Slavíčka na Holíka a hlavičku nad v 65.minutě. Dále se povídalo o nahrávce našeho Z.Kostelníka na V.Veleckého, ale po kličce na vápně se asi s Vlasťou shodneme, že to konec konců k chlubení nebylo. V 71.minutě trefil naši branku domácí Slavíček, ale hruď J.Mahdalíka neprostřelil. Tajně jsme doufali, že domácí nabaženi náskokem už kousat nebudou, ale nééééé...  Následovala 75.minuta a chvilka (trvala 20 vteřin) slávy našeho brankáře. Nejprve vyrazil balon po pokusu zblízka pálícího Naňáka a stejně tak i dorážku Slavíčka. Ještě ho spoluhráči plácali po zádech, když se z pětadvaceti metrů do meruny opřel Jančařík a bylo doplácané - 6:1. Dlouhých stodvacet vteřin se nic nedělo a následoval náš gól. Vlastní. V 77.minutě jsme rychlostně nestačili ani na dorostence Koželuha a jeho zpětnou nahrávku na velké vápno dostal k nohám Vacula, jenž by asi branku minul, ale k dovršení našeho díla míč mezi tyče nasměřoval J.Michalec - 7:1. 80.minuta a my tlučeni jako žito, vytahovali balon ze sítě poosmé. Další křídelní akci dokončil Dolina pobývajíc vdo opuštěném areálu před naší brankou - 8:1. Ve vzduchu smrděla desítka a k odvrácení této potupy byl čas odstěhovat se alespoň na chvíli na druhou stranu hřiště. Naši měli nějaké střelivo pošetřeno a nechtíc ho tahat domů tak ho vystříleli hned na místě. Bylo načase, neb běžela 83.minuta. Po pěkné kombinaci Z.Kostelníka s T.Kašpárkem střílel z voleje V.Velecký a už poněkolikáté balon na branku nepustili blokaři domácích. Z následného rohu se stejně (ne)vedlo J.Veleckému. V 86.minutě vykopl míč na brankové čáře po technickém čarování Vaculy P.Hladiš a my oznámíme, že posledních pět minut rezignovala na bránění i obrana domácích. V 87.minutě bychom rádi napsali, že napravo utekl P.Mudrák, ale .. prostě tam byl a ani přes bohaté zkušenosti neprostřelil pár osamělých lidí žijících před brankou domácích. Z této původně zamýšlené střely se stala přesná přihrávka na V.Veleckého a jeho dorážka si cestu do sítě našla. Rozhodčí na lajně pod tribunou byl však na nás přísný nebo dbal  pravidel a kontaktní gól na 8:2 opět pro ofsajd neposvětil. Nemůžem se proto divit, že naši rozčíleni nepřízní osudu nepokryli vlastní roh a po brejku domácích zaznamenali jenom dusot kopaček a inkasovali podeváté. Utekly známé firmy, ikdyž o tom, že utekl Vacula také můžeme polemizovat. Ten spíše dřímal na naší polovině a počkal na únik Doliny, který mu míč přivezl až do kuchyně a pro domácího trenéra už bylo jednoduché zakončit - 9:1. Po regulérním gólu mocně toužící V.Velecký trefil v samém závěru nohy brankáře Poláška a hodný hlavní rozhodčí nenastavil naštěstí ani vteřinku. Příští kolo dojde k souboji titánů. Naši (7 proher v řadě) hostí Jaroslavice (10 utkání bez bodu). Bude vyprodáno?