neděle 18.března 14,00 přátelské utkání 1.mužstvo
TJ SOKOL ÚJEZDEC/TĚŠOV - TJ NIVNICE 3:3 (1:1)

branky: 28.Vacula, 55.F.Lekeš, 60.Kobzinek - 23.Holboj, 70.J.Velecký, 83.Máčalík
sestavy:
Újezdec:
Pochylý Jiří  (46. Zábranský Martin) - Šmíd Martin, Hruboš David, Kobzinek Miroslav - Indra Patrik, Uher Pavel, Smejkal Tomáš, Lekeš Jan (62. Pochylý Jiří), Vojtěch Vrba(46. Hlinský Jakub) - Lekeš Filip, Vacula Roman.

Ji.Pochylý (46.Zábranský) - Šmíd, Hruboš, Kobzinek - Indra, Uher, Smejkal, J.Lekeš (62.Ji.Pochylý), Vrba (46.Hlinský) - F.Lekeš, Vacula
Nivnice: Lysoněk - Michalec (46.M.Hladiš), Mahdalík, P.Hladiš, Stojaspal - Holboj, Kostelník, V.Velecký (46.Ryšávka), Jančář - J.Velecký, Máčalík
rozhodčí: Schnürmacher

V neděli jsme sehráli poslední přípravné utkání na půdě soupeře z Újezdce před ostrým startem na soutěží. S tímto tradičním sokem jsme se až do loňské sezóny potkávali v 1.A třídě, ale v letošní sezóně hraje soupeř níž a tak se musíme spokojit s  přáteláčky. Utkání se hrálo na těžkém terénu, což je v tomto období obvyklé, ale svádět všechny nepřesnosti na podloží by bylo laciné. V úvodu jsme toho mnoho přítomným nenabídli, ale do vedení jsme přesto šli. V 23. minutě po jedné z ojedinělých kombinací našich přenesl Z. Kostelník hru z pravé strany hřiště na levou, kde po rychlé kombinaci přišel takřka ideální centr na J.Veleckého, který stačil míč jenom prodloužit na ideálně postaveného M. Holboje, který míč u pravé tyče poslal bezpečně do odkryté brány - 0:1. O chvíli později, přesněji v 28.minutě, došlo ke ztrátě míče hluboko na půli našeho soupeře a ten se za přispění další série našich defenzivních chyb, rychlým brejkem dostal až k zakončení Vaculou do prázdné branky - 1:1. Do poločasu už více branek ke spatření nebylo. V 55. minutě se dostal po nedůrazu na pravé straně naší obrany do akce domácí M. Kobzinek a krásnou střelou z hranice šestnáctky na vzdálenější tyč zvýšil otočil stav na stranu domácích 2-1. Naše hra byla v této fázi zápasu žalostná, z čehož rezultoval další trest. Sice překvapivě, ale vzhledem k předvedené hře zaslouženě, skončila střela Lekeše v naší síti. Nutno podotknout, že mu pomohlo štěstí, kdy směr jeho nepříliš důrazné střely z vápna změnil nerovný terén až těsně před připraveným P. Lysoňkem - 3:1. To už bylo mírně řečeno na pováženou a naši přece jenom pozvolna probírali a od tohoto okamžiku jsme začali přidávat na obrátkách. V 70. minutě byl v jedné z brankových šancí ve vápně faulován J. Velecký. Sám postižený pak bezpečně penaltu proměnil - 3:2.  V 83. minutě se naposledy měnilo skóre, když po závaru před domácí brankou přihrával míč J. Velecky pod sebe na Z. Kostelníka, jehož pokus přešel přes domácího gólmana Zábranského, ale do sítě nedoskákal, neboť  obránci  brankovou čáru střežili pečlivě. S odkopem však nepochodili  a po dalším souboji dopravil míč do branky J. Máčalík - 3:3.

neděle 11.března 16,00 přátelské utkání 1.mužstvo
TJ NIVNICE - FC SLUŠOVICE 3:3 (3:2)
(hráno na umělé trávě v Uherském Brodě)

branky: 10.Kostelník, 12.J.Velecký, 17.V.Velecký - 32.Zedníček, 36.Janků, 81.Kvasnica
sestavy:
Nivnice:
F.Hladiš (62.Lysoněk) - Michalec, Mahdalík, P.Hladiš, Kostelník - Josefík (70.Ryšávka), V.Velecký, Těthal (73.Sagula), J.Máčalík - J.Velecký, Sagula (46.Stojaspal)
Slušovice: Kučera - Povolný, Čuřík, Čunek, Janků, Bořuta, Dobeš, Zedníček, Zbranek, Kvasnica, Večeřa  střídali: Varga, Gajdůšek, Poslušný
rozhodčí: Jílková
   Poslední utkání jsme odehráli 11.února (následovalo soustředění, ples a také nevalný zájem o mrazivé utkání v Kunovicích) a přesně po měsíci jsme očekávali věci příští. Po dnešku to vypadá, že se situace lepší a akce poslední zhasne se odkládá. Neznamená to však, že by se vše šmahem přetíralo na růžovo. On totiž přístup našich fotbalistů k zimní přípravě je vskutku  originální (přestože jdou zvěsti, že jinde je to podobné) a horší docházku snad vykazují už jenom sudánští školáci a samozřejmě strůjce "slušovického zázraku" senátor Čuba. S nemalými obavami jsme proto před víkendem sondovali přihlášky k nedělnímu utkání s účastníkem stejné soutěže jakou hrají naši. Teprve po ujištění trenéra a vedení, že se hrát bude jsme vyrazili do Brodu. A to dokonce namlsaní, neboť se k nám doneslo, že do akce půjdou všechny nové tváře a zejména na tu nejčerstvější jsme zvědaví byli. Ano, na hrotu útoku se opravdu objevil Jiří Velecký, od něhož si posílení opravdu slibujeme a zejména spolupráce bývalých spoluhráčů z Újezdce Těthal  - J.Velecký nás bude zajímat. Úvodní stať zakončíme konstatováním, že neuvedeme ani jedno jméno chybějících a zajímat nás budou výhradně přítomní, jelikož to byli oni, kdo psali děj utkání.
   Popisek k samotnému zápasu se pokusíme zkrátit, neb si myslíme, že sáhodlouhé litanie o přátelském utkání nejsou na místě. Protože však padlo šest branek bude rozumné se zmínit alespoň o nich. Ještě než padl ten první už jsme měli zaznamenané dvě povedené situace na naší straně a jednu u našeho soupeře. U nás ve třetí minutě prosmýkl míč P.Těthal na J.Veleckého a hrát se za podobných teplot jaké byly minulý týden tak bychom psali, že brankář Kučera vyrazil míč betony. Dnes bylo tepleji a míč vyrazil na roh nohama. V 8.minutě jsme zjišťovali jméno hráče hostí se sedmičkou na zádech. Byl to Čuřík a zapsali jsme jeho střelu z velkého vápna, ale ta ke gólu neústila. Stejný konec měla i spolupráce trojky J.Máčalík, Z.Kostelník se zakončujícím J.Veleckým. Z této nebezpečné akce se vyklubal rohový kop a po jeho exekuci D.Sagulou střílel nepokrytý Z.Kostelník k tyči - 1:0. Dvě minuty na to padla druhá branka utkání. Ve 12.minutě si zahráli na jeden dotek J.Máčalík s D.Sagulou a první gól za Nivnici střílel J.Velecký - 2:0. V 17.minutě neměl D.Sagula asistencí ještě dost a standardní situací našel za vápnem V.Veleckého a po jeho střele jsme vedli už - 3:0. Utkání však rozhodnuto nebylo a fotbalisté Slušovic se začali postupně probouzet ze zimního spánku. Ve 20.minutě to jako jeden z prvních dokumentoval Zbranek, ale míč trknutý hlavou si cestu na branku nevyhledal. Slušovičtí, maje inkasovaných branek už dost, nedovolili ve 27.minutě S.Josefíkovi touhu po čtvrtém kuse proměnit v realitu a úspěšným byl brankář Kučera. Ve 32.minutě odpískala přesná sudí Jílková standardní situaci ve prospěch soupeře a protože se kopalo z hranice vápna byl vyhlášen nejvyšší stupeň nebezpečí. Nic to platné nebylo. První střelu Zedníčka zablokovala naše zeď, jenž se ale rozdrolila a opakovaný pokus téhož hráče skončil v síti - 3:1. Hosté ze Slušovic si asi vzali mustr od našich a také oni docílili slepených branek. Tu druhou od té první dělily také jenom nicotné minuty. V té 36. se ve vápně uvolnil Janků a využil času i poskytnutého prostoru dokonale. Náš brankář si na míč sice sáhl, ale tento byl vystřelen tak prudce, že do branky prošel - 3:2. Tečku za první polovinou udělala naše útočná dvojka D.Sagula J.Velecký, ale zahráli si jenom duet bez gólového efektu. Ve druhém poločase naše původní nadšení postupně opadávalo a je nasnadě napsat, že v něm byli hosté aktivnější. Režisér duelu nám svěřil už jenom pár štěků a i těmi jsme postupně opovrhli. Už v 51.minutě jsme inkasovali gól, ale ten zrušil hostující pomezní kvůli ofsajdu a hned z rozehrávky měl na noze dvoubrankové vedení J.Máčalík. Na levé straně hřiště předvedl sólo jako Maradona v šestaosmdesátém, ale v koncovce už připomněl sám sebe. Možná mohl zakončení svěřit číhajícímu J.Veleckému, jenž je v této činnosti o chlup dál, ale nestalo se. V 54.minutě si gólem posilněný Zedníček myslel, že by nemuselo zůstat u jednoho, ovšem branku vysoko přestřelil. Krátce před dovršením hodiny hry se po centrovaném balonu Z.Kostelníka natahoval J.Velecký a po jeho hlavičce se otřepalo břevno a po dorážce V.Veleckého zase boční síť. V 63.minutě si ještě nestačil osahat prostory vystřídavší brankář P.Lysoněk a už osahával míč. To se za naší obranou ocitnul Povolný. Ve vyložené šanci byl v 69.minutě soupeřův hráč Večeřa a poslední instancí byl S.Josefík, který mu míč uťal mimo hřiště. V 71.minutě jsme kvitovali dobře postavenou branku po břevně Zbranka. Teď tady máme třiasedmdesátou minutu a zjištění, že jsme to s těmi štěky asi trochu přehnali a naše role byla přece jenom významnější.  V oné minutě se totiž píše  o naší další šanci. Po srážce J.Veleckého s brankářem soupeře minul opuštěnou branku V.Velecký, jelikož ta byla příliš úzká. O dobře postavené brance již řeč byla a k potvrzení toho došlo v 74.minutě. Janků trefil znovu naši tyčku. V 81.minutě se už hostům vyrovnat podařilo. Paradoxně ze situace, která snad ani branková nebyla. Kvasnica dobře ví, že když neví co s míčem tak má vystřelit. Udělal to a několik tečí popletlo hlavy všem až míč skončil v brance - 3:3. Pět minut před koncem řešil hostující brankář těžkou situaci vyběhnutím mimo vápno, načež chtěl odkopnutý míč poslat do prázdné branky Z.Kostelník, ale byla z toho ideální přihrávka na D.Sagulu, kterého obránci v posledním okamžiku zpacifikovali. Čímž bychom to mohli uzavřít. Obě mužstva dnes předvedla své slabší i silnější stránky a k pilování závěrečného produktu zbývá  čtrnáct dnů.

15. - 18. 2. 2018
SOUSTŘEDĚNÍ HORNÍ BEČVA
Po 4 letech jsme se vrátili na místo činu, na horský hotel MESIT v Horní Bečvě, kde jsme absolvovali 4 denní soustředění, kterého se kromě realizačního týmu, zúčastnilo hlavně 9 hráčů. V pátek i v sobotu naši hráči absolvovali 2 tréninky, v 10h kondiční trénink odpoledne od 15h pro změnu herní. Poté relaxace v sauně, bazénu či vířivce. V neděli byl pouze dopolední trénink a po obědě jsme se vydali na cestu domů.

KRÁTKÉ OHLASY HRÁČŮ PO SOUSTŘEDĚNÍ
Jan Máčalík
Soustředění bylo famózní. Krásně jsme stmelili partu, dali jsme to do pohody a co se týká tréninku, tak až na sobotní odpoledne to bylo super.  Jinak OK, lýtka mě bolí ještě teď. Kdo to bral zodpovědně, tak mu to dalo určitě hodně. Jo a trošku mně teda chyběl aspon jeden delší výběh kolem přehrady (pozn redakce: přehradu si dáš za rok individuálně pětkrát - kraulem ). Bylo to někdy až moc jen silové. Jinak supr.

Vlastimil Velecký

Se soustředěním jsem byl spokojený, tréninky byly náročné, možná se to mohlo rozdělit do více vykonnostních tříd, aby neběhali všichni stějně moc (pozn redakce: nebo všichni stějně málo ). Ale jinak to bylo dobře vymyšlené.

Jan Michalec

Celkově hodnotím soustředění jako zdařilé. Všichni pochopili, že je to sportovní akce a na trénincích to bylo znát. Nasazení a odhodlání bylo 100%. Když tak přemýšlím, tak mě nic nenapadá co bych vytknul. Myslím, že se velmi dobře utužila vnitřní síla našeho mužstva, kterou budeme potřebovat v bojích o záchranu (pozn. redakce: máš to pěkně učesané - v pondělí se hlas v redakci  ).

Petr Těthal

Ve čtvrtek kolem 17 hodiny odpoledne jsme se začali scházet na hotelu, kde jsme měli na 19h připravenou večeři a pak volný program (pozn redakce: Ježíši Kriste!). V pátek v 10 jsme měli první 90minutový trénink, který byl na zlepšení fyzické kondice a odpoledne v 15 byl druhý trénink, který byl naopak herní. Od 17 do 18 jsme měli regeneraci v podobě sauny, vířivky a bazénu. V pátek večer stmelovaní kolektivu a sobota pokračovala stejně jako pátek (pozn redakce: čili zase stmelování? Kolik jste vezli tmelu? ). Ráno kondiční a odpoledne herní trénink, pak opět regenerace a stmelovaní kolektivu. V neděli jsem se posledního tréninku nemohl účastnit kvůli svalovým potížím (pozn redakce: už nemohl ). Soustředění hodnotím velmi dobře, nejvíc se mi asi líbilo to stmelovaní kolektivu. Celkově probíhala velmi dobrá nálada.

Zdeněk Kostelník

Když pomineme slabší účast, která snad byla způsobená objektivními příčinami nezúčastněných jednotlivců, mělo soustředění velmi dobrou úroveň. A to jak z hlediska fyzické přípravy, která byla zajištěna kvalitními dvoufázovými tréninky a večerní regenerací, tak z hlediska stmelení kolektivu, kde se dobrá nálada a celková pohoda týmu přenášela i do tréninků. Z mého pohledu bych pochválil všechny zúčastněné za zodpovědný přístup, a to ve všem (pozn redakce:  tak určitě ). Nelze zapomenout také pochválit prostředí konání soustředění. Teď už jen doufat, že se podobná pohoda přenese i do jarních mistrovských bojů a hlavně po nich….

Michal Holboj

Tréninkové dávky jsme úspěšně zvládli (pozn redakce: tož to sa nám nechnce věřit - že by trenér nebyl tak náročný? ), i když jsem si parkrát (pozn redakce: byl na dně pořád ) sáhl na dno svých sil a trenér věděl co dělá a byl připravený na každý trénink a hlavně treninky dávaly smysl, partie byla super a moc jsme se nasmáli.

Stanislav Josefík

Soustředění v Horní Bečvě bylo bomba. Sice jsem chvilku váhal, zda jet nebo ne, ale nakonec jsem rád, že jsem to absolvoval. Jednou už jsem tam byl s brodským dorostem, tak jsem věděl, co mě tam může čekat za kopečky. Tréninky byly super, většinou jsme si mákli, ale bylo to i ve stylu zábavy, jak to náš trenér umí :) I když někdy ty ranní tréninky byly náročnější (pozn. redakce: důvod? ). Ubytování se mi líbilo. Po tréninku byla vždy sauna a bazény, klidně bych si to zopakoval znovu v létě bez sněhu (pozn redakce: a co v létě se sněhem - to byla prča ).

neděle 11.února 11,30 Luhačovice - přátelské utkání muži
TJ NIVNICE - TJ SP. VALAŠSKÉ KLOBOUKY 2:4 (1:2)
branky: 14.Velecký, 68.Josefík - 36.,66.Dubčák, 39.Kocourek, 79.Mikulčík
sestava: Lysoněk - Nguntual Thun Thang, Mahdalík (46.Stojaspal), P.Hladiš, Michalec - Holboj, M.Hladiš, Velecký, Těthal, Smítal - Vacula (46.Josefík)

Situace v našem týmu připomínala v týdnu přesýpací hodiny. Složení týmu ke druhému přáteláku se měnilo ze dne na den a v pátek to dokonce vypadalo na  zrušení (soupeř o tom uvažoval také). Zatím tedy toho přáteláku a nikoliv týmu. Naši manažeři však podobný lapsus odmítli a proto bylo v našem dresu možno spatřit několik zajímavých fotbalistů. J.Smítal je náš odchovanec hrající za Březovou a jeho zrovna představovat nemusíme. Podobné je to i s Nguntualem Thun Thangem z Hluku, jenž za nás kopal i v minulém týdnu a přítomní ho již bezpečně poznali. Dorostenci P.Stojaspal, D.Vacula, P.Lysoněk a M.Hladiš nám rovněž odpustí, že je za neznámé považovat odmítneme. Zvláštní odstavec si ovšem bezesporu zaslouží J. Mahdalík. Tento chlapec už v našem dresu hrál, ale považte, že v minulém století! Tehdy neměl snad ani dvacet a nějakou tou brankovou situací naše diváky obšťastnil. To byly doby..  Potom se toulal po Brodě, Viganticích, Napajedlích, Bojkovicích, barech, Hluku, Slavkově, Újezdci, Bánově a nakonec skončil jako jeden z mladých a perspektivních hráčů brodského Orla. No a přes oslí můstek už se dostáváme k dnešku. Neuvědomujíc si, že věkový průměr fotbalistů Orla je padesát let jsme požádali o nějakou mladou krev a v balíčku přišel právě Jenda. Abychom tuto story nějak zakončili tak doplníme, že odehrál na postu stopera poločas a předvedl dobrou rozehrávku, přehled a také vůdčí schopnosti. A tím jsme nevědomky vyčerpali i dnešní kladné stránky utkání, protože jinak můžeme konstatovat jediné. Šlak aby to dnešní utkání vzal. A to ani ne kvůli několika chybějícím (Z.Kostelník, J.Máčalík, F.Hladiš, F.Májek, F.Ryšávka, D.Sagula, T.Kašpárek), ale k celkově  vyprodukovanému představení.  Zjednodušeně řečeno, nedostavil se ani výsledek ani kvalita hry.
   Začátek utkání, stejně jako minule, přitom žádnému propadáku nenasvědčoval. Už ve třetí minutě měl na noze gól J.Smítal, když pěknou fotbalovou zábavu přichystala trojice D.Vacula, M.Holboj a V.Velecký. J.Smítal byl míčem zaskočen a nás to samé postihlo v  hledišti. Ještě jsme tomu nevěnovali žádnou větší pozornost, neboť se psala teprve třetí minuta. Zbystřili jsme "až" v 5.minutě, když z dobré pozice minula nová akvizice P.Těthal. V 7.minutě, přeživší nedůraz hostujícího Fojtů ve vápně, jsme se postupně otřepali a sledujíc naši první branku jsme pojali podezření, že vše bude růžové. Ve 14.minutě zahrál ze strany standardní situaci Nguntual do vápna, kde si míč našel V.Velecký a do protipohybu golmana otevřel skóre - 1:0. Následné dvě střely soupeře můžeme směle považovat za bezvýznamné a bohužel stejného názoru byli naši fotbalisté. Netušíc, že se můžou zahozené šance neblaze promítnout do výsledku, pokračovali v jejich usilovném a velmi úspěšném zahazování. Posledním nivnickým fotbalistou, který nedostřelil z osmi metrů po branku byl až do dneška jeden chlapec z předpřípravky, ale po dnešku už má jednoho kamaráda. Jmenuje se J.Smítal a podobný kousek předvedl ve 23.minutě, když jeho střelecký pokus ze zmíněné vzdálenosti pětkrát (!) dopadl na zem, než doskotačil alespoň po brankáře Důbravu. Ve 25.minutě byl poctěn nahrávkou P.Hladiše D.Vacula a v koncovce se plně vyrovnal všem ostatním, když trefil jenom brankáře. Galapředstavení zmařených šancí nebralo konce, a když postupovali tři naši na jednoho obránce hostí, mysleli jsme že už se dostavil pomyslný vrchol, ale kdeže! Co se stalo v oné 30.minutě? P.Těthal upaloval s míčem u nohy k brance soupeře, ale nabízející se D.Vacula a ani V.Velecký se na jeho adresu nemohli dotlouct a o míč žádali marně. Ne tak brankář Valašských Klobouk, kterému míč  skončil v náručí. Předzvěstí blížící se fotbalové pohromy  byla 33.minuta. To ještě pozičně dobře uhasil nebezpečí před naší brankou P.Hladiš, ale ve 36.minutě už Valaši vyrovnali. Po naší levé lajně pláchl Fojtů a po přihrávce Dubčákovi jsme zjistili, že jsme u míče až druzí. Není to špatné umístění, ale také nemůže být divu, že balon skončil z malého vápna v místě určení - 1:1. Ve 38.minutě pálil z dobré pozice na hranici velkého vápna opět  kapitán P.Těthal, ale nebraje si mustr od našich biatlonistů, netrefil zařízení ani napotřetí. Mohli jsme alespoň spekulovat, že mu stačí platit zápisné za první start, kapitánskou pásku a je již přes hranu cpát do kasy i za první gól. Chápeme. A nic jiné nezbylo také ve 39.minutě. To přišel výchovný pohlavek za zahozené šance. Na hranici velkého obdélníku byl sražen Fojtů (nebo Fojtík, těžko se v tom vyznat neb hosté hráli v rozliškách bez čísel, i když nám pár informací ochotně sdělili) a Kocourek ze sedmnácti metrů standardní situací nezneužil a povedeným pokusem otočil skóre 1:2. Psát, že měl vyrovnání na kopačce ve 40.minutě P.Těthal, ale branku netrefil ani napopáté nebudeme. Pokud to včíl vypadá, že za viníka špatného stavu považujeme P.Těthala tak musíme vše uvést na pravou míru. Naší posile se dnes nevedlo jenom v koncovce, ale jinak patřil k našim nejlepším hráčům, nebyl-li vůbec nejlepší. Tolik na dokreslení vzniklého. V 50.minutě dostal přesnou dalekonosnou přihrávku od P.Hladiše V.Velecký, ale když ho mimo vápno vyběhnuvší Důbravka vyrušil, bylo po přesné koncovce a uklidnilo nás až zjištění, že v mistráku dopadne vše naopak. Pomyslný a vzpomínaný zmar v naší beznadějné koncovce jsme spatřili v 53.minutě. Centrovaný míč M.Holboje přizvedl P.Těthal k noze V.Veleckého a ten ze dvou metrů přestřelil prázdnou branku soupeře. Chytání se přítomných za hlavu už bylo nad rámec celé akce, ale plně dokreslilo děj. Naši nepohodu se dvakrát úspěšně podařilo dokumentovat jinak v pohodě chytajícímu P.Lysoňkovi. Když v 59.minutě a za šedesát sekund znovu nahrál soupeři před vápno bylo nám všelijak. Klobouckým asi také, protože opisovali od nás a balon umístili všude možně jenom do sítě ne. V 62.minutě už jsme na vstřelení branky rezignovali a opět nezbylo nic jiného, než kousnout do kyselých hroznů. Po tlačenici všech možných hráčů totiž trefil břevno S.Josefík. V 64.minutě měl šanci obránce J.Michalec, což se stává jednou za čtyři sezóny. Nemůžeme mu vyčítat, že s něčím podobným vůbec nepočítal a hlavičkou branku minul. V 66.minutě se na autové čáře nevyznamenal krajní záložník J.Smítal, který zastavil míč pro soupeře, aby sám odběhl mimo dění a Dubčák měl už ve vápně snadnou úlohu - 1:3. Jak jednoduché. V 68.minutě jsme se úspěšně snažili o nemožné. Vstřelili jsme kontaktní gól a stejně jako první padl po standardce ze strany. Zdánlivě přetažený balon Nguntuala si na vzdálenější tyčce našel S.Josefík a konečně ho dopravil do branky - 2:3. Optimisté začali větřit šanci na remízu, ale naši borci hledajíc cestu k brance hostí složitě to tak jednoduše neviděli. Kolikrát se naši proklestili k vápnu hostí, aby se během spletité cesty ztratili a marně hledali stezku k návratu! Kolikrát jsme nadějnou herní situaci doslova prošvihli špatnou finální přihrávkou a kolikrát jsme branku minuli z více než dobré pozice. Podobně jako P.Těthal v 78.minutě po učebnicové uličce Nguntuala. K tomu všemu zahájila naše defenzíva den otevřených dveří a první návštěvníci tady byli cobydup. V 79.minutě  poslal příliš dobrodružnou a nejistou trajektorií míč na své spoluhráče J.Michalec, ale předmětem doličným neobjevil nikoho ze známých spoluhráčů  a  bylo zaděláno na čtvrtý úspěch soupeře. Balonu se ochotně ujal cizí útočník Mikulčík a mohl nám předčítat z kapitoly "jak se proměňuje branková příležitost" - 2:4. Jestli jsme četli pozorně zjistíme v budoucnosti. S blížícím se koncem už toho začínaly mít obě jedenáctky dost a po zaznamenání posledních dvou střel Procházky a Fojtů jsme zaklapli blok a šli dožít neděli do tepla. S největší pravděpodobností toto utkání do historie nevejde, leč kdoví.

Nivnice:
Filip Hladiš (66.Lysoněk) - Nguntual Thun Thang, Michalec, Petr Hladiš (70.Josefík), Kostelník (75.Filip Hladiš) - Holboj, Martin Hladiš, Velecký, Sagula - Josefík (65.Kuchař), Máčalík. trenér F.Ondrůšek
Nevšová: Hyžík - Vašička, Gabko, Pastorek, Stratený, Foltýn, Münster, Dubec, Kuric, Tomšů, Andrs. střídali: Juriga, Toman, Vlachynský. trenér V.Durďa
   Po devadesátišesti dnech nečinnosti jsme se konečně k naší radosti probudili do fotbalového dne D, ale než jsme protřeli oči, bylo potřeba se zbavit starostí se sestavou. Stejně jako se v zimě mnoho hostů nehrne na lázeňskou kolonádu tak ani u nás  žádné procesí chlapců na první přátelák nemířilo. Neúčast nemocných nebo zraněných (F.Ryšávka, D.Chovanec, P.Stojaspal) se chápe snadno. Rovněž jako absence v  zahraničí pobývající posily P.Těthala. Zvykli jsme si také na pracovní výmluvy T.Kašpárka, ale proč ještě v únoru F.Májek sbírá z koberce vánoční ozdoby a jehličí už pochopit nedokážeme. Mezi mínusy připočteme i kariéru ukončivší P.Ligase a P.Lukeše a za této situace je malým zázrakem, že jsme na lavičce mimo trenéra viděli i náhradníky. Utkání přivábilo několik našich příznivců a ti v sestavě museli vstřebat i jim méně známé fotbalisty. Do této množiny patří hlucký David Sagula, který v Nivnici od začátku přípravy pravidelně trénuje a na utkání se svolením mateřského Spartaku Hluk zapůjčený Nguntual Thun Thang alias Aty. Pro cizí byl velmi příjemným překvapením střední záložník Martin Hladiš, ale pro nás odborníky nikoliv, ježto ho známe jako kapitána dorostu. Neznámou byl taktéž tým soupeře z Nevšové. Jedná se o vedoucí celek valašské skupiny 1.A třídy a v jeho řadách působí brankář D.Konečný (dnes v hledišti) a trenér Vladimír Durďa.
   Pro vás, co jste na utkání nebyli, jsme sepsali pár řádků, abyste se něco dozvěděli. A klidně začneme tím, že kdo umí vidět tak viděl bezesporu zajímavé utkání s obrovským množstvím šancí. Naši omlazení predátoři si zejména v prvním poločase svou usilovnou činností a kreativním potenciálem vytvořili hodně gólovek, ale na koncovce se teprve bude pracovat. J.Máčalík byl v šanci už ve třetí minutě, ale toho ještě v přípravě čeká kapitola nazvaná zpracování míče. Takže vlastně jeho akce do kolonky šancí nespadá, pročež si míč ukopl. Taková je tedy pravda. Za dvě minuty jsme poprvé viděli zahrávat standardní situaci našeho soupeře a po centru Pastorka můžeme všem říct, že tento hráč by byl ozdobou u našich standardek. Kope je výborně, ale v dresu soupeře je nám to houby platné. Solidně se v 6.minutě prezentovali i naši, když M.Holboj, který zahrál rohový kop na chváleného dorostence M.Hladiše, ale ten hlavou o pár decimetrů kisňu minul. M.Holboj rozděloval na pravé straně i nadále přesné míče a po jednom takovém minul J.Máčalík levačkou znovu jen minimálně. V 18.minutě jsme konečně viděli představení obávaného kanonýra Tomšů. Standardku mu na hlavu načechral Pastorek a F.Hladiš hlavičku Tomšů vychytal. Ve dvacáté minutě mohl dát J.Máčalík třetí branku. Kdyby ovšem dal dvě předchozí šance a využil i této třetí. Nic z toho se však nestalo a pro další osud fotbalu budeme navrhovat, aby se do zápisů o utkání vepsal i odstavec "kdyby". Kdyby totiž Jenda zblízka nevyprášil rukavice mladého Hyžíka, ale dal gól mohl být slavný. Vodopád příležitostí se ne a ne zastavit a sotva jsme dopsali jednu už tu byla druhá, třetí čtvrtá atd. Ve 21.minutě vletěl do vápna Z.Kostelník a nabízený balon na zadní tyči V.Velecký usměrnil právě do ní. Ve 23.minutě se tváří v tvář setkali na našem malém čtverci F.Hladiš s "hostujícím" Vašičkou a lepší vysvědčení si odnesl náš brankář. Ten měl za pouhou minutku i dílek štěstí, neboť kroucený centr  Strateného lízal vzdálenější tyčku konstrukce. Ve 31.minutě se potvrdily zvěsti o nenápadnosti Tomšů, ale též o jeho nebezpečnosti uvnitř vápna. Centrovaný balon Strateného usměrnil naštěstí mimo. A tato dvojice hrála v dresu soupeře nadstandard i nadále. Jeden přihrál (Stratený) a druhý (Tomšů) střílel po teči do boční sítě. Tato situace byla spouštěcím momentem nejhezčí situace v prvním poločase. Stratený našel po rohovém kopu Pastorka míč přímo na svém nartu a z osmnácti metrů jej z voleje pustil k tyči, ale pro nás z té vhodnější strany. Před odchodem na čaj ještě přistavil míč J.Máčalík Nguntualovi a ten rozezvučel ze šestnáctky tyčku. Opravdu velký div, že ani deset šancí nevedlo v prvním poločase k rozvlnění sítě. Fotbal se však hrál vícenež zajímavý. Jaký byl druhý poločas? Asi také dobrý, protože i přes vlezlou zimu setrvali diváci až do konce a odměněni byli konečně i góly. Vytrpět si však museli napřed po jedné zahozené šanci na každé straně. V 53.minutě ulehl náš čapák F.Hladiš pod nohy Gabkovi právě včas, protože tento ho chtěl z levé strany obelstít, leč marně. V 57.minutě hodlal využít své každodenní práce s míčem V.Velecký, ale nebýt ochranné sítě za brankou tak jeho dělovka z pětadvaceti metrů skončila v Alexandrii. V 65.minutě se poprvé měnilo skóre a to ve prospěch našeho soupeře. Tomšů dostal míč mezi naše stopery a zjevivší se sám před golmanem jej prostřelil - 0:1. A nezůstalo jenom u této pohromy, poněvadž už v 72.minutě se přepisoval stav znovu. Asistenci si připsal Tomšů a o tyčku skóroval Gabko - 0:2. To už naši svatyni chránil premiérově dorostenec Pavel Lysoněk. Tomu předcházelo otřepané nedáš dostaneš, protože před touhle akcí Nevšové měl vyrovnání na noze D.Sagula, ale špička boty Hyžíka byla proti. Popravdě je potřeba popsat, že naše hra se pomalu stávala více živelnější, než by bylo zdrávo a organizace hry byla na ústupu. Důvodem bylo několik zásahů do sestavy a to povětšinou za přispění menších zdravotních indispozic nebo běžným střídáním a s tím spojeným přeskupením řad. Zejména nucené střídání obránců se postupem času projevilo neblaze. Prvního gólu v letošním roce jsme se ovšem dočkali i my. Nejednalo se o žádnou zapamatováníhodnou událost, ale o prostý únik D.Saguly po pravé straně umělky a na malém vápně pohotovou dorážku číhajícího V.Veleckého - 1:2. Nivničané, pomýšlejíc na srovnání, se začali tlačit více k soupeřově brance, ale ke kvalitní finální nahrávce se propracovat nedokázali a sólové průniky nevedly zhola nikam, přestože nás stávající stav trápil. Ke všemu ještě jeden míč zabloudil do naší branky a k dalšímu nebylo daleko. Nejdřív zvýšil pět minut před koncem hlavou Tomšů po centru Jurigy na 3:1 a otočka téhož hráče před brankou v předposlední minutě byla sice efektní, ale balon už netrefil ideálně a ten prolétl vedle. Asi si byl dobře vědom, že čtvrtý míč v naší síti by vůbec neodpovídal ději na hřišti a hodlaje se spokojit se současným stavem zabalil střelecké nádobíčko. První přátelák tak byl odpískán a až na několik závěrečných pasáží jsme zanechali dobrý dojem. Pokud se popasujem s koncovku tak by dokonce mohlo být i líp.