neděle 12.srpna 10,15 - mistrovské utkání muži

Vyorálek - Flek (78.Hubál) , Jakůbek, Uhlíř, Chaloupka  (90.Krček) - Huráb, Skovajsík, Náplava, Kaňovský - Kříž, Brim
Nivnice: F.Hladiš - Holboj (81.Borýsek), Roubal, P.Hladiš, Stojaspal - V.Velecký, Bumbalík, Straňák, Josefík (62.Máčalík) - Ryšávka (46.Těthal), J.Velecký
žk: Skovajsík - 0
diváci: 315
střely na branku: 6:6
rohy: 6:10
další utkání: Napajedla - Nedachlebice 2:1, Buchlovice - Bojkovice 2:1, Újezdec - Ořechov 1:3, Kvasice - Osvětimany 1:0, Dolní Němčí - Otrokovice B 5:0, Koryčany - Žalkovice 1:2 PK
   Brzy ráno nás společnými silami probudilo slunce a očekávání nové sezóny, od které si slibujeme víc, než od těch předešlých, protože se  nám v létě přihlásilo do služby několik nových hráčů a toho posledního (Jirku Roubala) jsme honili po Částkově ještě v pátek večer. Zatím široký kádr (v Kunovicích nám scházeli Z.Kostelník, D.Bartoš a D.Chovanec) si vyžádal nákup nových dresů v klubových barvách, neboť těch stávajících je nedostatečný počet. Tomu by asi na startu jarní části věřil jenom šílenec, protože v tom období nám jich hodně zůstávalo ležet bez ladu a skladu. O tom všem se chtěli přesvědčit i naši fanoušci a na periferii Hradiště zorganizovali výjezd. Na místní Bělinku odjela polovina Nivnice a ta druhá se šla v nedělním dopoledni za naše chlapce pomodlit. Obojí však už kolem oběda lapali zklamáním po dechu, protože čekali víc. Mnohem víc.
   Do utkání jsme vstoupili bez ostychu a už ve druhé minutě jsme předvedli fotbalové krmivo, ale bez následků. R.Straňák nabízel míč J.Veleckému, jenž se ho po chvíli váhání zmocnil, ale levým kopytem minul o metr branku. Nivničané pojali podezření, že to půjde samo a bez obtíží, ale velmi brzy nás z toho domácí probudili. Nejprve ve 4.minutě přihrál Chaloupka míč Kaňovskému do křídla, ale jeho přízemní centr kopíroval čáru malého vápna bez valného zájmu přítomných. V 5.minutě mohl spustit domácí fanklub oslavný chorál poprvé. Tvrdou střelu Kříže náš brankář vyrazil před malé vápno a po otočce se dorážkou prosadil Brim - 1:0. Ve 13.minutě míč taktéž vyrážel brankář F.Hladiš a tentokrát už na rohový kop, s nímž si naši kluci nevěděli rady a po obrovských zmatcích poletoval balon ve vápně jak kulový blesk po cimře až skončil po dorážce zblízka v síti - 2:0. Autorem branky byl Kříž. Teprve po těchto dvou gólech a dotazech našich diváků, co jsme celý týden dělali, přestali naši vést klidný a spokojený život a začali se zajímat  o další vývoj utkání. Tím spíš, že je přesně po půlhodině hry ještě stihl postrašit po centru Uhlíře hlavou Brim, ale naštěstí o kousek minul. Naši chlapečci zatím neměli čím ozdobit utkání a až ve 31.minutě po pěkné kolmé přihrávce D.Bumbalíka k nohám R.Straňáka jsme měli příležitost snížit, ale náš záložník si levou nohou ve vápně nevěřil a přiběhnuvší obránci udělali nebezpečí přítrž. Také další dvě akce vyšly z naší fotbalové školy. Ve 34.minutě se jakžtakž a poprvé zapsal do utkání V.Velecký a po jeho přihrávce a střele R.Straňáka měl domácí Vyorálek plné chapadla práce a míč vyrazil. Ve 38.minutě zleva centroval J.Velecký na V.Veleckého, ale ten si formu do Kunovic nepřivezl a obránci jeho pokus na branku nepustili. Ve 43.minutě lákala naši pozornost rána domácího Skovajsíka ze čtyřiceti metrů, ale mezi tyčky se nevešla. A tak poslední věc prvního poločasu spustili naši. S.Josefík vybojoval rohový kop (těch jsme měli dnes spoustu) a po centru R.Straňáka hlavičkoval právě S.Josefík, o němž říct, že je čahoun by byla pitomost. Možná právě proto na něj domácí zapomněli a jeho hlavička doslova trefila na brankové čáře hlavu jednoho z bránících hráčů. Když jsme ani tuto přehlídku svého umění nazakončili gólem byl čas odejít do šaten. Tam jsme hledali klimatizaci a recept do druhého poločasu. To první marně a to druhé soudě dle výsledku také. Přesto se náš výkon rapidně zvedl a domácí ve druhé polovině přebrodili půlící čáru jenom výjimečně, ale téměř vždy se sebou vzali nebezpečnou munici, jelikož naši s přibývajícím časem museli do rizika. Pojďme však postupně. V 54.minutě věnoval šanci D.Bumbalík V.Veleckému, ale toho pravděpodobně v souladu s učebnicí pravidel vzali do kleští domácí obránci ještě před vápnem a koncovkou. Naši i nadále bloudili po polovině soupeře, ale jedna nepřesnost nás stála míč a po sólu Brima v 58.minutě mohlo být rozhodnuto (včíl už víme, že stejně bylo). Původně jsme pracovali s podezřením, že domácí kapitán hodlá vstřelit gól, ale tento neznaje rozměry branky ji ve vyložené šanci minul. Po této gólové příležitosti a jedním z rohových kopů zůstali domácí na naší polovině a šmahem ohrozili naši branku podruhé. Po kombinaci Náplavy s Hurábem orazítkoval druhý jmenovaný zvenku tyčku a hra se opět přemístila na polovinu domácích. V 68.minutě zatarasil cestu R.Straňákovi do vápna Skovajsík a domů si za to odnese žlutou kartu. Následující standardní situaci realizovall dobře P.Stojaspal, ale vysoký Vyorálek vytlačil míč na další roh. Po něm vykopli domácí obránci míč zase z brankové čáry a čekání na náš gól se začínalo zdáti marné. Zvláště když přesnosti pod tlakem času ubývalo. Naši museli otevřít zadní vrátka a právě těmi vklouzl na náš dvorek Náplava a povedenou střelou seznámil míč z horní částí břevna, což byla v 72.minutě poslední veřejná produkce domácích. Naši toho přes převahu také mnoho nestihli předvést. Hra byla neustále kouskovaná všelijakýma standardkama, přestávkama na občerstvenení, ošetřováním, střídáním a kde by se mezi tím našel čas na fotbal? O snížení se naši asi třikrát vynasnažili, ale z naší touhy už mnoho nezbývalo. V 83.minutě střídající V.Borýsek (stejně jako P.Těthal a J.Máčalík naši hru oživil) nabídl míč V.Veleckému, ale toho zbavil iluzí Vyorálek. Tento domácí zázrak po další standardní situaci D.Bumbalíka nohou vychytal J.Veleckého a pomalu se mohlo k obědu. Prostírat mohl J.Máčalík, který byl jako poslední v brankové příležitosti, ale míč poslal na Panský dvůr. Tím pádem bylo po nadějích ne snad na bod, ale na gólovou radost. Reparát se bude skládat příští týden na domácím hřišti a běda vám jestli ...