sobota 13.října 15,00 - mistrovské utkání muži
TJ NIVNICE - TJ SOKOL ÚJEZDEC/TĚŠOV 3:1 (2:1)

branky: 6., 16. Těthal, 60. J.Velecký - 34. Kobzinek
F.Hladiš - Holboj, P.Hladiš, Roubal (70. Kostelník), Stojaspal - Těthal (57. Máčalík), Bumbalík, V.Velecký, Josefík  (78. M.Hladiš) - J.Velecký (89. Borýsek), Straňák
Újezdec: Pochylý - Šmíd, Liška, Kobzinek, Gazdík (77. Kročil) - Jančář (46. F.Lekeš), Konečný, Červinka, J.Lekeš - Indra, Smejkal (80. Moravanský)

rozhodčí: Jílková - Kubíček, Toman  del. Vlčnovský
žk: 0 - Indra, Konečný, Šmíd, J.Lekeš
diváci: 252
rohy: 4:6
střely na branku: 7:4
další utkání:  Nedachlebice - Bojkovice 3:2 - NEDOHRÁNO, Buchlovice - Dolní Němčí 1:2, Ořechov - Žalkovice 2:4, Koryčany - Kvasice 1:2, Kunovice - Otrokovice B 4:5, Napajedla - Osvětimany 3:0
   Je sobota krátce před výkopem očekávaného derby a my se stále ne a ne pohnout z místa s naším úvodníčkem. Jako první nás napadá, že tak náročný týden jako tento jsme dlouho nezažili a asi jen tak druhý podobný nepříjde. Na podzim roku 2016 se u nás v areálu poprvé koplo do země a za rovné dva roky jsme v úterý přivítali reprezentační utkání, byť dorostenecké! Sice jsme minule lamentovali nad všemi možnými požadavky, ale dnes už můžeme s klidem povědět, že vše dopadlo na jedničku. Organizace i samotné utkání proběhlo bez závad a už včíl se mluví o dalším utkání u nás, kdy by měly přijet reprezentační výběry patnáctiletých. Možná si i na toto utkání najdou cestu skauti Juventusu, Arsenalu, Brugg, Manchesteru nebo Valencie jako tomu bylo v tomto týdnu. Možná znovu potkáme osobnosti naší fotbalové historie podobné těm, se kterými jsme mohli mluvit v naší klubovně. S L.Mikloškem o situaci ve Slovácku, R.Bejblem o Euru 1996, J.Stejskalem o jeho kandidatuře na starostu a D.Lafata nám dokonce věnoval čas na rozhovor pro naše stránky, který zveřejníme asi v úvodu příštího týdne. A stejná persona nám při rozloučení popřála úspěšnou sobotu a už jsme tam, kde potřebujeme. Můžeme proto obrátit list a začít mluvit o našem soupeři, který je sice papírovým nováčkem, ale v A třídě má odkopáno hromadu sezón (na jaře 2017 sestoupil na náš úkor). Ale co o něm říct? Vždyť nic nevíme. Leda tak to, že postupoval ze čtvrtého místa a soutěž hraje, a to trošku přeženeme, se školkou obklopenou kolem matadora a kapitána Mirka Kobzinka, jehož jsme kdysi lákali k nám. To ale bylo v pravěku, kdy jsme se ještě toulali ve fotbalovém pralese. Další, ač nepříliš vhodnou poznámkou může být inkasovaná desítka v Újezdci na jaře 2015, po které jsme si dlouho lízali rány (poslední mistráky jsme s Újezdcem hráli v sezóně 16/17 - doma 6:3 a venku 1:3). Tehdy nám šest (!) banánů naservíroval nějaký Jirka Velecký. Že by to byl současný útočník Nivnice? Samozřejmě, že je to on. Kdo by si to tehdy pomyslel, že? A v dnešních nominacích najdeme i jiné přeběhlíky. Epizodu v dresu soupeře má za sebou i  Z.Kostelník a posledním fotbalistou, jenž dal soupeři sbohem a přešel k nám je P.Těthal. Ze současného Sokola okusil opačnou stranu barikády brankář J.Pochylý a kdysi dávno i komár P.Bachůrek (ten ovšem dochází sporadicky). Výsledky našeho soupeře jsou jako den a noc a předvídat ten dnešní bylo velmi ošidné. Mezi zdařilé utkání Újezdce lze zařadit výhru na penalty v Bojkovicích a také domácí úspěchy s Fatrou Napajedla či proti Buchlovicím. Opačným příkladem jsou vysoké domácí ztráty s Koryčany (1:4), Ořechovem (1:3), Kunovicemi (2:5) a také debakl v Žalkovicích (1:6). Z výčtu je patrné, že problémy přetrvávají v defenzívě, čehož je důkazem nejvíce inkasovaných gólů (29). Nivničanům se zatím lépe daří doma a po porážce v Bojkovicích to chtěli potvrdit. Do signálů už se na tréninku zapojili i navrátilci P.Těthal a S.Josefík a celkově bylo možné vypozorovat, že se blíží nevšední utkání.
   Na první události utkání se dnes věru dlouho čekat nemuselo. Prvních pár přihrávek na naší polovině jsme zapsali u hostů, ale hned po pěti minutách přišel dlouhý míč do jejich vápna, který obránci s jistými obtížemi vrátili za velký obdélník k již vzpomínanému P.Těthalovi a ten s mírnou tečí otevřel skóre - 1:0. Nivničanům se tak splnilo dílčí přání v podobě rychlé branky a jistého uklidnění, jehož se nám v minulých zápasech nedostávalo a nadále z toho hodlali těžit a žít.  Proto naše aktivita neustávala a v 7.minutě se do další příležitosti drali opět. Na levé straně uplatnil svoje přednosti R.Straňák, ale u jeho nabídky J.Veleckému byl dříve Gazdík a míč uklidil do spižírny. V 15.minutě se ke standardní situaci dostali hosté a byl to Šmíd, jemuž jsme přiznali první pokus mezi naše tyče. Brankář F.Hladiš nadzvedl balon nad branku a série standardek hostí pokračovala. Jenže jenom na chvíli. Naši levou stranu jsme vyhodnotili jako průchodčí té pravé a J.Velecký toho využil v 16.minutě k přetaženému centru na osamoceného P.Těthala a ten se z rohu malého vápna trefil podruhé - 2:0. Lepší vstup do utkání nebyl k promítání ani ve snu a dva šťavnaté fotbalové ždibky byly velmi chutné. Dařily se křídelní průniky R.Straňáka a po dalším takovém byl na vápně u míče V.Velecký, ale koho ještě kdesi hledal jsme se po utkání zapoměli zeptat. Ve 25.minutě jsme poprvé a naposledy zvedli obočí nad výrokem jinak přesné rozhodčí. Nám se zdálo, že předčasně odpískala na polovině ruku hostí a samostatný brejk J.Veleckého tak utla v zárodku. Už se stalo a hra plynula dál. Hosté z Újezdce-Těšova ani zdaleka nerezignovali a sem tam pobývali v lokalitě před naší brankou, kde zlobili především ze standardek, kterých si na náš vkus vytvářeli až příliš mnoho a některé byly nad rámec chápání. V 31.mnutě to byl například zbytečný roh, před kterým jsme s míčem nakládali tak nevhodně až jsme byli rádi, že skončil alespoň za brankou. Po tomto rohovém kopu střílel Kobzinek a nezablokovat cestu míči V.Veleckým tak nevíme, kde by tak asi skončil. Také ve 35.minutě jsme zděšeně sledovali hlavičku P.Stojaspala mimo branku. Zděšeně proto, že ta branka byla vlastní. Pochopitelně z toho rezultoval roh zahrávaný Červinkou a po něm o jeden kopačák svedlo souboj pět párů noh. Vyhrála jedna z Kobzinkových - 2:1. Pokud bylo naším záměrem si utkání ztížit tak záměr vyšel dokonale. Kdo by si myslel, že hosté po této brance ožijí byl vedle. I přes několik nepřesností byl závěr poločasu v naší režii, ale například ve 42.minutě jsme nedotáhli nádherný fotbalový kus do konce. Mladé pušky v naší sestavě D.Bumbalík a R.Straňák navázaly spolupráci a připravily balon pro S.Josefíka až před nehlídanou zadní tyčku, ale náš krajní záložník branku ze dvou metrů překopl a stav neaktualizoval. Aktualizovat budeme muset kartonovou krabici na míče v kabině. Trenéra R.Leitnera inkasovaný gól ze standardky o přestávce natolik rozvášnil, že nebohá krychle dostala tvar koule. Jinak se nic zvláštního nestalo. Do druhého poločasu hosté poslali do hry mladého útočníka F.Lekeše a byl to on, kdo jako první hledal řešení jak s míčem do sítě. Ve 48.minutě zasekl míč do protisměru a po zdánlivě lehkém míči brankáři do koše jsme odvrátili zrak. A to předčasně, neboť následný šum nás vrátil do reality. Míč našemu brankáři propadl pod tělem, ale včas ho uchmatl podruhé a definitivně. Toto varování jsme přijali za své a dalších událostí před naší brankou na dlouhou dobu ubylo. V 56.minutě střílel razantně ze standardky R.Straňák a ač zná i vhodnější místa k zahrávání tak po jeho střele bylo potřeba zatleskat, byť šla o kousíček nad. V 58.minutě se za obranou hostí nachomýtl střídající J.Máčalík a jeho lob tlačilo mnoho očí do branky, ale nepodařilo se a pomalý míč dostihlo na brankové čáře hned několik vrátivších se hostů. Pokud čekáte nějakou zmínku o kvalitě představení tak vás o ni neochudíme. Nehrálo se kdoví jak pěkné utkání a spíše se bojovalo o každý náznak šance. Naši měli zejména ve druhém poločase častěji míč pod kontrolou, ale i oni už mají v této sezóně za sebou lepší vystoupení. V 61.minutě jsme vstřelili gól, který výše napsané věty potvrdí. P.Stojaspal na půlící čáře odvracel míč od kopaček soupeře zpět na periferii hostí a nakonec se z toho povedla původně vůbec nezamýšlená finální nahrávka na J.Veleckého. Ten dovede mnohdy vstřelit gól i z ničeho a to byl i tento případ. Mnoho dotyků s míčem nepotřeboval a koníkem ho od zemi z dvanácti metrů poslal do branky hostí - 3:1. Zajímavé je, že i třetí naši branku vsítil bývalý hráč Újezdce, ale tak už to chodí. Co na to hosté? Ti se k ohrožení naší konstrukce  propracovali v 64.minutě po vzájemné spolupráci Jana a Filipa Lekeše, ale před dotírajícím Smejkalem sebral míč do náruče golman F.Hladiš. Přenesení hry před druhou branku netrvalo ani šedesát vteřin a po nahrávce J.Veleckého měl na noze hlubokou myšlenku J.Máčalík, ale provedení zůstalo o decimetr plytké. Co se vlastně stalo? Jenda zkoušel z voleje přehodit vyběhnuvšího brankáře Pochylého a ač se mu to pěkně povedlo tak jádro problému spočínalo v netrefení branky. V 70.minutě jsme po pádu J.Roubala sháněli kněze, protože to vypadalo na poslední okamžiky života našeho stopera, ale s radostí oznamujeme, že se živ a zdráv zůčastnil pozápasového veselí. Teď sepíšeme vše podstatné, co se událo od této politováníhodné události až do nějaké pětaosmdesáté minuty. Zhola nic. Tak a tím máme za sebou všechny zaznamenání hodné situace a můžeme se vrhnout na poslední pětiminutovku, kterážto nabídla víc, než  předchozích patnáct minut dohromady. Nejdříve jsme vyslechli první sprosté slovo utkání z břitkého jazyka J.Lekeše, jenž bylo oceněno žlutou kartou od rozhodčí Jílkové a za minutu už se hosté rehabilitovali fotbalovou podívanou, kterou zakončil Červinka prudkou, ovšem hodně nepovedenou střelou vedle. Pokud zmiňujeme i tento rádoby střelecký pokus tak asi tušíte, že si toho hosté v Nivnici moc nevypracovali a žádnou vyloženou šanci nenabídli. S blížícím se závěrem už o vítězi utkání  nepochybovali ani příznivci hostí a i přes nedostatek času i oni viděli ještě pár pěkných věcí z dílny Nivničanů. Zmínit musíme přímý kop R.Straňáka z dvaadvaceti metrů a asi nejpovedenější brankářský zákrok dne, jenž následně vystrojil divákům Pochylý. V samém závěru nastartoval svižnou křídelní akci R.Straňák a když už obešel všechny tak vyzval ke skórování před branku naběhnuvšího V.Borýska. Ten na míč nedošáhl žádnou končetinou a ani psí oči na brankáře nestačily. Na dělbu bodů už tento pohledný výpad neměl žádný vliv a my můžeme přepočítat získané body. Po dnešním zaslouženém vítězství jsme zisk o tři navýšili, ale k ulehnutí a zimnímu spánku ještě tři utkání schází a věříme, že součet bude po podzimu jiný.