16.9.TJN - Otrokovice 5:4pp (4:2)

neděle 16.září 16,00 - mistrovské utkání muži
TJ NIVNICE - FC VIKTORIA OTROKOVICE B 5:4 PK (4:2)

branky: 22. 29. J.Velecký, 12. Kostelník, 45. Straňák (PK) - 35., 41. Obiechina, 64. Kiška, 81. Daniel
penalty: F.Hladiš
o, Straňák o, J.Velecký x, Bumbalík o, V.Velecký o - Mlýnek x, Křivánek x, Kiška o, Obiechina o
sestavy:
Nivnice:
F.Hladiš - Holboj, Roubal, P.Hladiš, Stojaspal - Kostelník (61. Máčalík), Bumbalík, Straňák, V.Velecký - J.Velecký, Josefík (63.Borýsek)

Otrokovice B: Jelínek - Červenka (75. Daniel), Lendler, Fiala, Horák (45.Varous - brankář) - Marčík, Obiechina, Tichý (65. Hrnčiřík), Kiška - Mlýnek, Křivánek
rozhodčí: Doležal - Vlk, Večeřa
žk: 0 - Hrnčiřík
čk: 0 - Jelínek (44.)
diváci: 250
střely na branku: 6:8
rohy: 5:5
další utkání: Ořechov - Kvasice 0:3, Napajedla - Koryčany 2:0, Bojkovice - Osvětimany 3:2, Žalkovice - Újezdec 6:1, Nedachlebice - Dolní Němčí 3:1, Kunovice - Buchlovice 1:2

Tož minulý týden jsme zhruba v těchto místech prorokovali, že zkraje týdne nebude do zpěvu v Dolnímu Němčí, ale to se včera stalo vesnicí roku a zpívat tam můžou s povolením úřadů do aleluja. U nás jsou pocity opačné a naši tlupu trápí od minulé neděle břichabol.  Po pěkně prožitých prázdninách nastaly všední starosti školního roku a naši se ne a ne přeorientovat k plnění povinností. Zatím jsme na propadnutí ze střelby branek a ani pěkné známky z předváděné hry tuto bolest nezamaskují. Po příčinách problému se zatím intenzívně pátrá a k jeho nápravě brzy dojde a trápení skončí, protože naši školáci si jistě dají říct. Kdoví jestli jenom nedáváme v dotyčném předmětu pozor nebo se v něm flákáme, ale  každopádně zatím nevíme co ti naši kluci v tělocviku předvádějí. Realita je taková, že s nástupem měsíčku září jsme nejenomže nedali branku, ale ruku v ruce s tím ani nebodovali a tak alespoň doufáme, že si naší oblíbenci v úterý naladili obrazovky chtíc se inspirovat naší repre družinou, která docílila tak krásného gólu  proti Rusku. Škoda, že si toho nechtěla všimnout naše svazová generalita a nenechala čas a klid na další zkoušení dnes už bývalému trenérovi. No když už po(Š)ilhávají po novém tak se u nás mohli přeptat jak to chodí s tím odstupným. U nás jsme ho v létě vypláceli pětkrát, neboť se měnil vůdce u všech našich pěti celků. Dost bylo ovšem srandy, protože je jasné, že už toho máme dost i v naší redakci a pokud se nebude konat s Otrokovicemi gólová nebo bodová náprava tak zvážíme stávku. Příští sobotu se stejně jede do Osvětiman, což navíc časově koliduje s televizní pohádkou Čert a Káča a k tomu všemu bude pořád září. Kdo se tam bude chtít trmácet přes vše uvedené, dostane od nás návod kudy jet a k tomu pastelky a zápisník a večer si povíme co a jak. Dnes to ještě zůstane na našich bedrech a nějak to dáme do kupy my, jelikož by bylo škoda zahodit vše v týdnu vysledované. Při šmejdění v areálu jsme si mimo jiné všimli velmi pěkně na řetázek uzamčených přenosných branek pro nejmenší, což je pro jejich posun pro mistrák dosti nepraktické, ale na řešení takových oříšků už jsme za rok navyklí. Včíl jsme se kdesi zatoulali a co jsme to vlastně chtěli...? Aha, no že už jsme viděli pilovat koncovku i dříve se zranivší J.Roubala a P.Těthala a v pátek už to dokonce připomínalo boj o fleky a novou várku zelených dresů, ale nic se nebojte, na všechny se dostane. Hosté? Informace byly jasné. Viktoriáni cítí od posledního utkání loňské sezóny stále křivdu a dojedou posíleni o hráče "ačka", které hrálo dopoledne. Na jejich motivaci, um a počet jsme byli zvědaví, ale ani jedno jsme neuměli ovlivnit ani vyřešit. Z dopolední sestavy a zápisu jsme vyčetli, že si k nám přijelo spravit chuť šest fotbalistů.
   Během první desetiminutovky jsme s úžasem sledovali oboustranně rychlý fotbal s jedinou vadou a tou byla nezaměstnanost obou brankářů. V rachotě by na tom nebylo nic divné, neboť přece jenom byla neděle, ale u fotbalu se golmanům sem tam nějaký ten melouch naskytne i o víkendu. Nestalo se tak ani v minutě desáté a to jenom díky Mlýnkovi, který po centru Červenky nezvládl volej z malého vápna a tyto základní fotbalové krůčky se ještě doučí. V 11.minutě se ve fotbalové abecedě ztratili hned dva fotbalisté. Nejdřív ze sebe udělal nemotoru brankář Jelínek, který sice přihrál  nekrytému hráči, ale tím byl náš S.Josefík, který samostatný únik také zpackal. Trefil jenom vyběhnuvšího brankáře a byl z toho jenom kop od praporku. Ten si dle scénaře vzal na starost R.Straňák a po jeho centru rozvlnil hlavou síť Z.Kostelník - 1:0. Za pár okamžiků se o cosi překvapivého pokusil Marčík, ale jeho střelu doprostřed naší branky zaznamenáme jenom z důvodu, že byla první mezi tyče. V 17.minutě už mířil hostující Červenka přesně, ale do rány postavil svou dolní končetinu náš kapitán P.Hladiš a další let míče byl u konce. Ve 22.minutě dostali Nivničané další dávku radosti. J.Velecký s hostujícím stoperem Lendlerem svedli souboj, který bývá k vidění v úpolových sportech a protože ho vyhrál náš robustnější útočník tak mohl předvést poezii pohybu a zjevivše se sám před brankářem nezaváhal, přestože si golman Jelínek na balon sáhl - 2:0. Ve 28.minutě jsme stále oplývali aktivitou a po kšeftovvání obou Veleckých s míčem to byl S.Josefík, jenž střílel z osmnácti metrů. Jeho míč letěl nad a není divu, že žádné příznivce nenašel. Za minutu už bylo vše jinak. Opět jsme hosty věznili u velkého vápna a za odměnu se  podával další roh R.Straňáka. Na jeho balon naskočil J.Velecký a po jeho hlavičce jsme vedli o tři branky - 3:0. Písala se 29.minuta a pomalu nám začalo docházet palivo. Hosté začali kmitat sem a tam a nejviditelnější to bylo u Kišky a Obiechiny. První piloval levou lajnu jak se mu zachtělo a někteří protihráči vedle něj vypadali jako sportovci na rotopedu. Druhý jmenovaný je bývalý hráč Strání a Znojma a ten byl naprosto všude a jít na záchod tak ho snad potkáme i tam. Pěkně si s ním dnes zaběhal náš D.Bumbalík a toho pochválíme také neb to zvládl s grácií. Ve 31.minutě přišla první dávka emocí, ale trvala pět vteřin. V rožku velkého vápna svedl souboj náš golman F.Hladiš s hostujícím Křivánkem, který si poté ustlal na trávníku, ale píšťalka ho neprobudila a musel na nohy sám. Hosté sice významně pokukovali po sudím, ale ten jejich předpoklady nenaplnil. Ve 35.minutě už si hosté poradili sami a pomaloučku polehoučku se vraceli do utkání. Nenápadná akce před naším čtvercem končila finální nahrávkou Červenky mezi obránce a na pětce číhající Obiechina píchl špičkou míč do sítě - 3:1. Ve 37.minutě pustil pěknou pumelici na naši konstrukci několikrát vzpomínaný Červenka a jenom obrovské štěstí pavouků sídlících ve víku jim zachránilo život. Pomalu se blížil poločas, ale řeči o klidu nečekejte. Včíl houkají kdesi hasiči...aha doma asi ostatala zapnutá žehlička.. tak to dopíšeme někdy jindy. Uff je to dobré, byl to planý poplach. Zpět na hřiště. Na ukazateli svítí 41.minuta a je tady to, co nikdo z našich nechtěl. Kiška na levém křídle obelstil M.Holboje a zpětnou přihrávku si čile vyhledal Obiechina a z malého vápna snížil na 3:2. To už nás počínal skřipot v našem soukolí škrábat v uších, ale na samém konci poločasu to zahaprovalo i mezi kolečky hostí. Vše začalo rohovým kopem R.Straňáka a po vráceném balonu V.Veleckého se hnal P.Stojaspal, ale jsa sražen skončila jeho pouť dřív, než mohla začít. Rozhodčí ukázal na penaltu a  brankář Jelínek vypustil saze, které v něm bouchly. Jenom dobré vychování a přítomnost dětí za počítačem nám brání vypsat vyjmenované slova, jenž se z hrdla brankáře hostí drala mezi ostatní. K přečtení jsou v zápise a my jenom suše sdělíme, že udělená karta už nemohla být červenější. Následnou penaltu R.Straňák proměnil s přehledem - 4:2. Teprve teď mohl být odhoukán poločas a také byl. Ani ten nebyl prostý událostí. Ředitel zeměkoule a snad sportovní  manažer hostí D.Černaj odmítal své chlapce poslat do druhé poloviny a teprve rozumní fotbalisté tuto blamáž odmítli. Udělali dobře. Domnělé příkoří a nepříznivý stav je nabudil do takových otáček, že jsme na ně chvílemi hleděli jak v deset hodin do ledničky. Prvních několik a řekněme, že asi takových deset minut se nic rozumného nestalo pokud v to nechcete uvést dva rohy Viktorky. V 64.minutě už Viktoriáni svoje obrátky využili a po centru před naši branku se nejlépe zorientoval Kiška a z bezprostřední blízkosti snížil na 4:3. Uveďme ve sportovním duchu, že zaslouženě. Nikdo z lidí, kteří by se do areálu zatoulali až po vyloučení by nehádal, že je hostí míň. Naopak. Skutečně to místy vypadalo na přesilovku hostí, ale ti měli sestavu vyšperkovanou enklávou hráčů z MSFL a to je přece jenom o něco vyšší level. Za pár minut se po technické střele hostí (tady budeme tápat kdo to byl - Fiala?) rozhoupalo naše břevínko a minuty se vlekly až hrůza. V 75.minutě jsme táhli do boje i my a po standardní situaci R.Straňáka měl na čele balon J.Máčalík, ale oslněn úspěchem nepochodil a branku přehlavičkoval. V 80.minutě se po nabídce M.Holboje dostal za obránce hostí V.Borýsek ovšem jeho střelu najdete v historii v oddělení nepřesných. Tato akce však zcela zanikla v dalším dění. V 81.minutě připravil finálku do vápna Obiechina pro střídavšího Daniela a jeho střela křížem šla přesně do protějšího horního koutu - 4:4. Nic naplat byl to reálný obraz hry a protože druhá polovina patřila hostům tak bylo vyrovnání spravedlivé. Nicméně nemusel to být zdaleka výsledek konečný. Nejdříve mohl v síti skončit lob J.Veleckého po dlouhém nákopu našeho brankáře F.Hladiše, ale nový adidas branku přeplachtil. A potom při nás stáli všichni svatí a když nestačili ani oni tak vytáhl parádní robinzonádu F.Hladiš. Stalo se tak V 86.minutě, kdy Kiškovi pěkně vydláždili cestu spoluhráči až k vápnu a jeho povedenou umístěnou trajektorii vydlábl na roh F.Hladiš. Tak to byl první infarkt a druhý přišel v nastaveném čase. Poslední standardku hostí vykopl z brankové čáry P.Stojaspal a bylo vymalováno. Penalty. Něž k nim dojde tak tady pochválíme naše fotbalisty. Ano, ztratili tříbrankové vedení. Ano, hráli poločas přesilovku. Ale v dresu soupeře poletovali placení fotbalisté ze třetí ligy a naši hrabali jako motorové myšky a s jarními výkony se současná produkce nedá srovnat. Naši dnes podali další dobrý výkon a opět se to projevilo na pěkné návštěvě. Jen tak dále. A k těm penaltám? F.Hladiš si první dva pokusy soupeře zastrčil za gumu trenírek a bonusový bod zůstal v Nivnici. Dva body bereme.