neděle 2.září 16,30 - mistrovské utkání muži

F.Hladiš - Holboj, P.Hladiš, V.Velecký, Stojaspal - M.Hladiš, Bumbalík, Straňák, Josefík - J.Velecký, Bartoš (46.Ryšávka)
Kvasice: Stratil - Musil, Zapletal, Jergl, Šilinger - Pulkert, Lepša, Dutkevič (60.Moravec), Stojaník (13.Panák) - Ferko (77.Jánoštík), Vojtášek
rozhodčí: Mikulášek - Němec, Schnürmacher
žk: 0 - Dutkevič, Šilinger
diváci: 350
střely na branku: 4:4
rohy: 1:4
další utkání: Ořechov - Buchlovice 4:3 PK, Bojkovice - Dolní Němčí 5:2, Osvětimany - Újezdec 6:1, Napajedla - Kunovice 3:1, Žalkovice - Otrokovice B 1:0, Nedachlebice - Koryčany 2:4
   Mohli jsme včíl sedět u stolu a hodovat, jenomže vy jste řekli ne. Chceme číst! Tedy dobře, ale o stehno z kačeny se s váma nepodělíme, poněvadž je na kost ohlodané. Podělit se můžeme leda o zážitky a příběhy vytržené z knihy o nivnickém fotbale. Právě v ní jsme při listování zjistili, že jsme na hodovou neděli sem tam i vyhráli, ale tento dobrý pocit jsme už dva roky nezažili a když jsme zjistili, že právě v tomto období k nám cestovní kancelář přiveze tým z Kvasic spadla nám čelist až do polévky. Jestli budou vyjíždět z Kvasic nebylo jisté, protože Kvasičané jsou v týmu asi tak dva (zřejmě Zapletal a Musil, ale na matrice jsme nebyli a je možné, že se jedná o odchovance a ne přímo místní obyvatele). Kde hrál zbytek? Kroměříž, Hulín, Morkovice, Chropyně, Kozlovice, Otrokovice.. Proto je zajímavé, že všelijaké prognózy nevidící dál než na špičku vlastního nosu nás před sezónou informovaly o jiném a jediném favoritovi soutěže, ale my už jsme věděli své. A taky že ano. Celek z Kroměřížska má plný počet bodů za tři výhry a mančafty z loňského druhého až čtvrtého místa (Osvětimany, Napajedla a Žalkovice) a tím pádem spolufavorité dohromady jenom dvě tříbodové (před včerejškem). A co Nivničané? U nás řádila dobrá nálada po vkusném vstupu do nového ročníku asi do poloviny týdne. Potom začali chodit první zprávy z ordinace. J.Roubal nedohrál už v Koryčanech a důvod chceme kvůli soupeřům tajit. Absence P.Těthala už byla na spadnutí, neboť  odehrál tři utkání v řadě a to se mu naposledy podařilo ještě v době, kdy se hrálo s nafouknutým měchýřem a nedělní utkání bylo stošedesátésedmé, které nuceně vynechal. V tomto ohledu na jaře příštího roku překoná jednoho bývalého zaměstnance (pokud se i Anglii nehraje na živnostňák) Arsenalu, na jehož jméno si nemůžeme za nic na světě vzpomenout. U ostatních jsme se museli modlit, aby se jim vyhýbaly tradiční hodové neduhy. Tu se pod někým kvůli chybějící závlačce utrhne sedačka řetízkáče, tu někoho klovne kohout na výstavě a zaznamenáno je taktéž postřelené čelo od diabolky původně mířící na papírovou růži. A jelikož naše konůpky známe dokonale, bylo na místě se obávat nejenom soupeře. Že nebyly obavy liché jsme věděli v době, kdy jsme spatřili J.Máčalíka v obleku. Nevíme přesně z jakého důvodu scházel, ale snad ho zaměstnavatel alespoň potká v pondělí v práci. Jestli ještě čekáte na osud minule chybějícího D.Bumbalíka tak máte pravdu, že vám ho dlužíme. Klubový tribunál udělal bububu a hráč je zpět. Tak to má být a tak je to správně. David dnes hrál výborně.
   Výborné utkání, výborná návštěva a mrzutost z porážky. To jsou první dojmy z očekávaného utkání. Kvasice minulý týden vyprovodily Bojkovice vysokým výpraskem a to bylo celotýdenní téma i v Nivnici. Pesimisté a nepřející očekáváli náš debakl, ale nic takového se nekonalo, protože Nivnice je jiná, než v minulé sezóně. Naši kluci zachytili úvod utkání a s přibývajícími minutami stále víc a víc zjišťovali, že je soupeř  z masa a kostí. Prvních deset minut se odehrálo ve vysokém tempu, ale o vyložené šanci se začalo povídat až v minutě jedenácté. Hostující Ferko se po vzoru užovky protáhl trávou a naší obranou linií, ale po sérii kliček v zakončení selhal a doslova budeme citovat ze zápisků "střela nestála za nic". Takže asi tak. Hostující ofenzívě se u našeho vápna evidentně líbilo, ale Dutkeviče s Ferkem odtud svinským krokem vyhnal D.Bumbalík ve 13.minutě a uhasil plápolající ohýnek. V 18.minutě zmatkovali hosté ve svém vápně. Malá domů měla asi končit u brankáře Stratila, ale dostal ji k nohám náš D.Bartoš, který demonstroval rčení, že nejhorší smrt je z vyplašení. Po zisku míče mu srdce začalo bušit tak, že jsme měli pocit, že vydechne naposledy. To vše se událo na malém vápně a my dobře věděli, že podobných šancí nám tak kvalitní soupeř mnoho nenabídne. Ve 25.minutě jsme poprvé odtrhli oči od hry a při pohledu do našeho zápisníčku nás jímala hrůza a stud, protože jsme pro vás neměli žádnou potravu. Tři poznámky za pětadvacet minut a přitom se hrálo nadstandardní utkání! Pravda je však taková, že na obou stranách kralovali golmani a obrany a o vyložených šancích nebylo vyřčeno ani písmenko, natož slovo. Až před koncem poločasu jsme rozepli poprvé aktovku, neboť jsme z pouzdra potřebovali vytáhnout pero k poznámkám. Ve 36.minutě postupoval vysoký Ferko se svými komplici na naši branku, ovšem nikdo ze spoluhráčů jeho myšlenky nepochopil a míč skončil v pivním stanu. Ve 40.minutě získal na pravé straně hřiště balon M.Hladiš a vědom si síly J.Veleckého v koncovce mu ho předložil k zakončení. Následná bomba pravou nohou možná zacloumala celou brankou a zcela určitě rozdrolila beton u nastřelené levé tyčky Stratila. V samém závěru ještě přehnal svůj důraz Dutkevíč a jsa u míče pozdě nakopl našeho golmana pod koleno. Protože se vše událo v poslední minutě mohl být rád za žlutou, protože diváci si mysleli, že by zasloužil pár facek, ale nakonec použili ruce k potlesku za první díl dnešního seriálu. Do toho druhého to bylo povzbuzení a hned v jeho zárodku nám pěkných pár poznámek přibylo. Dá se klidně napsat, že jak první poločas skončil tak i začal. Ne tedy fackami, ale pěkným sprintem M.Hladiše pod tribunou a o jeho předložený míč svedli souboj golman Stratil a náš J.Velecký. O pověstný chloupek na dlani vyhrál Stratil, jelikož mohl hrát rukama. Za minutu vyzval ke střele R.Straňák opět J.Veleckého, ale míč letící do protipohybu brankáře tento i tak chytil. Ve 49.minutě centroval M.Holboj na kštici V.Veleckého, ale ani ten hlavou nepochodil a z ní mu vyzobl balon brankář hostí. Za minutu poslal dlouhý míč za obranu na J.Veleckého P.Stojaspal a po vyražené ráně byl před opuštěnou brankou obránce dřív než F.Ryšávka. V této pětiminutovce jsme prohospodařili čtyři velmi dobré šance a po té poslední prohodil asistent rozhodčho štiplavou poznámku "aby vás to nemrzelo". A just. V 53.minutě z nic neříkající akce hostí udeřilo. Po centru hostujícího Panáka přeletěla lopta nad všemi obránci i brankářem a na zadní tyči zůstal Dutkevič na vše sám. Uspěl - 0:1. To jsme ještě něvěděli, že tato situace sfoukne naše naděje jako vítr cirkus. Smířiti se s porážkou žádný z našich nehodlal a sám R.Straňák předvedl několik tajuplných náběhů do šestnácky, ale všechny zpětné nahrávky vyřešili nájemní fotbalisté v oděvu Kvasic. V 66. minutě pohrozili rozhodnutím utkání hosté. Lepša poslal balon Pulkertovi, který ještě nalezl Vojtáška na jedenástce, ale s koncovkou to nedopadlo dobře. Vojtášek totiž poslal kožený poklad nad branku. Krátce po sedmdesáté minutě zahrávali Kvasičtí dvě standardky a tu nebezpečnější vám nabídneme. Kopal ji z dvaceti metrů Ferko, ale branka mu  byla nízká. To byl pro nás signál ke zteči a k té byl povolán i stoper V.Velecký, jenžto nechal P.Hladiše v defenzívě napospas, ale ten vše ukočíroval. Kdo by před utkáním čekal, že se hosté budou obávat o výsledek a v závěru zdržovat ten by měl pravdu. Přestože jsme vzadu hráli na riziko tak toho hosté nedokázali využít, ale stejné to s využitím šancí bylo i na druhé straně. Naši naráželi na pevné hradby a nešlo to pozemnímu vojsku ani letectvu, přestože jsme na polovině soupeře neustále divočili. Obránci všechno nebezpečí zkonfiskovali a zůstala jediná naděje. Přímý kop R.Straňáka z dvaadvaceti metrů v 87.minutě. Polostřela polocentr utřel čelo J.Veleckému těsně před brankářem a tomu doslova přistál balon náručí aniž věděl jak. Mít Jirka delší vlasy nebo paruku bylo srovnáno. Ani jedno nemá a na nic víc nezbyl čas. Dobrý výkon ocenili naši příznivci potleskem, ale bodově jsme si nepolepšili. Snad jsme se alespoň před přítomnými Dolněmčany představili v dobrém světle a donutili je v týdnu na tréninku zabrat.