F.Hladiš - Holboj, V.Velecký, P.Hladiš, Stojaspal - Těthal (65.M.Hladiš), Bumbalík, Straňák, Máčalík (79.Bartoš)- J.Velecký, Kostelník (69.Ryšávka)
Nedachlebice: Mačuda - Lapčík, Pisklák, Hubáček (44.Vlček), Hána - Kadlčák, Šuranský, Brzica, Klvaňa - Kováč (84.Kuběna), Kafka
žk: Bumbalík - Hána, Kafka, Lapčík
diváci: 150
střely na branku: 9:3
rohy: 6:4
další utkání: Osvětimany - Kunovice 5:3, Bojkovice - Ořechov 4:2, Újezdec - Kvasice 0:7, Otrokovice B - Buchlovice 3:2, Žalkovice - Napajedla 2:3  PK, Dolní Němčí - Koryčany 3:0

Až na o parník odskočivší Kvasice je soutěž po deseti odehraných utkáních tak vyrovnaná až to není pěkné. To je zřejmě důvod toho, že jindy poklidné stojaté podzimní vody jsou minulostí a o každý uhraný bod se bojuje o to urputněji. A nebojme se toho a napišme, že už to překročilo i únosnou mez. Sem tam se něco semele ve čtvrté cenové skupině neboli ve fotbalovém pralese, ale aby se nedohrálo utkání A třídy, to už se musí opravdu něco dít. A dělo se minulý týden právě u našeho dnešního soupeře v Nedachlebicích. Spolu s podzimním listím tam totiž cosi (kdosi) sfouklo na trávu i asistenta rozhodčího. Není našim úkolem nebo dokonce cílem hledat pravdu, což z povzdálí ani nejde. Nivnický zpravodaj, který sleduje naše budoucí soupeře nám na přímý dotaz odpověděl, že by dění po třetím gólu domácích přirovnal k náletu vos na bonpari. Nezbylo nám, než otevřít encyklopedii hmyzu, kterou nedáme z ruk a vyhledat v řádu blanokřídlých. Za chvíli bylo jasno. Posuďte sami. Vosí jed může vést až k šoku nebo dokonce smrti. Naštěští se stalo spíše to první, čehož důkazem je další další delegace dotyčného sudího a my se oprávněně domníváme, mrtvého rozhodčího delegovat nelze. Co však lze, a my v to doufali, je obsadit další utkání Nedachlebic rozhodčími z Bojkovic. Pod tuto absurdní situaci svaz štempl nadal a místo toho dostal nápad a na středeční jednání pozval radu Vacátka, protože na hříšné lidi platí právě on. Toto téma do té doby můžeme opustit, ale než začne utkání zbývá ještě pár minut a my si dovolíme, byť už z křížkem po funuse, poradit dnes už bývalému reprezentačnámu trenérovi Slovenska. Čili jako "problémy" se životosprávou jsou všude. Že? Tak o tom žádná. U nás se řešení našlo už kdysi dávno. Je prosté. Vedení týmu, trenéra nevyjímaje, vyráží do ulic s fotbalisty. Mimo jiné odpadá pozorování návratu z hotelového okna a také ti, co si zdřímnou v putyce ušetří za nocležné v hotelu. Tím jsme omáčku uvařili a honem k dnešnímu utkání. Na rozcvičce jsme nenašli zraněného S.Josefíka a nemocné V.Borýska a J.Roubala, kteří mají tu smůlu, že je tím pádem dnes za nic nepochválíme. Doufáme, že jiný případ bude R.Straňák. Ten nastoupil slavnostně oděn ke svému stému utkání za Nivnici.
   V jedné fotbalové příručce se píše, že se dvakrát po sobě doma nevyhrává a protože čteme, tak jsme si toho byli vědomí. Řeči se však mluví a naši hráči toho nedbaje vstoupili do utkání líp. Můžeme sice napsat pravdu a uvést, že už ve 4.minutě byl Šuranský prvním střelcem na branku. Pravdou však zůstane, že se jednalo o míč směřující doprostřed a tyto jednohubky snídá náš brankář F.Hladiš den co den. Mezi tuto střelu a tu další, o kteréžto se zmíníme se vklínily dva rohy našich, ale ty nevedly vůbec nikam. A tak můžeme k té druhé střele hostí. Na pravé straně plochy ji připravil pro Kováče Kadlčák, ovšem také tady nemohlo být o změně stavu ani zmínky. Nebezpečná věc se potom semlela na opačné straně hřiště před brankou (no spíše za ní) Nedachlebic. Věci neznalá paní za brankou hostí uspávala dítě v kočárku a zrovna v té chvíli si náš oslavenec R.Straňák usmyslel, že ohrozí branku hostí. Už asi víte koho ohrozil. Náš záložník překopl i ochrannou síť a že malé dítko neprobudil považujme za největší div prvních minut utkání. Ale stejně to bylo škoda, protože za malou chviličku a to v minutě devatenácté i ono mohlo vidět první gól utkání. Na pravé postranní čáře hřiště vybojoval míč P.Těthal a ten něveda co dál ho eskortoval na v útoku hrajícího Z.Kostelníka, který už ví komu nabídnout balon v koncovce. Ano, přihrál ho mezi stopery na J.Veleckého, pro něhož je souboj s brankářem libůstkou - 1:0. Za minutu jsme se třepali zimou i strachem a příčinou byl průnik hostujího Klvani, kterého poslal k zemi V.Velecký na hranici velkého vápna a právě tam si postavil míč ke standardce Šuranský. Výsledkem všeho byla oloupaná omítka na naší zdi. Zcela prostá fotbalová situace nastala ve 23.minutě. Míč si k banálnímu rohovému kopu postavil Nivničan D.Bumbalík a po prudké hlavičce V.Veleckého k tyči jsme vedli - 2:0. Stejně jako minulý týden jsme měli výborný vstup do utkání a z toho jsme vycházeli do dalších minut. Hosté ve své výbavě hledali výstražný trojúhelník, ale kde nic tu nic, jelikož sváděli boj sami se sebou. Naše žihadla jim v prostředku plochy kradla jeden balon za druhým a prim v tomto hrál defenzivní záložník a jenom odborníky doceněný D.Bumbalík. Primáš naší muziky R.Straňák nabídl ve 31.minutě balon ke skórování pro P.Těthala a ten, přestože si zamotal obě nohy do vánočky minul víko branky jenom o decimetr. Nebo dva? Nevíme. Ve 34.minutě nahrál zprava Kadlčák na Brzicu a jeho pumelice z dobrých pětadvaceti metrů vyplašila našeho brankáře do té míry, že jsme vzali všichni zavděk rohem soupeře. Ve 36.minutě znovu loupil míč P.Těthal a jeho zásluhou jsme šli do přečíslení dva na jednoho. Tím druhým komplicem a vlastně i autorem finální nahrávky byl Z.Kostelník, ale do kříže mířící míč zmínivšího P.Těthala se mezi tyče nevtěsnal. Úkoly do blížícího se závěru poločasu byly jasně dané, ale i tak mohli hosté dosáhnout kontakní branky, o níž jsme právě nestáli. Informační šum mezi R.Straňákem a V.Veleckým toužil potrestat rychlonohý Kafka, ale jestli střílel nebo centroval už se nikdy nedozvíme. Víme však, že mohl s míčem postupovat blíž k brance. Tam se mu asi příliš nechtělo a šetřil kroky. Zbytečně, protože Vendelín měl svátek včera. Pospíchat už tak mohl jedině do kabin, protože k tomu byl nejvyšší čas. A ten je také k malému hodnocení prvního poločasu. Tomu udaly směr naše rychlé góly a proto bylo jasné, že pohoda hrála s námi. Hosté byli všude pozdě a výsledek byl reálným obrazem předváděného. Naši si na startu druhé polovičky mysleli, že bude klid a pohoda pokračovat a ze spánku je vzbudil až balon Kováče ze sedmnácti metrů mířící o vlas mimo naši branku. No nebudeme spekulovat co by kdyby. Obzvláště ne potom, co se přihodilo ve 49.minutě. Na levé straně nakopl vrtulku J.Máčalík a svůj kontr podpořil i pěknou nahrávkou na J.Veleckého, který na sebe navázal tři protihráče a poté přihrál zcela volnému Z.Kostelníkovi na malé vápno - 3:0. A dál už se dnes není o čem bavit. I ty nejmenší pochybnosti o dělbě bodů byly vyřešeny v 55.minutě. Další z parádních fotbalových kousků načal Z.Kostelník a po nahrávce R.Straňáka třepal sítí zblízka J.Velecký - 4:0. Nebudeme však hostům upírat snahu a mezi ty, kteří ještě utkání nezabalili uvedeme Kadlčáka létajícího na pravé straně hřiště. V 61.minutě sice poslal nahrávku Kováče svým centrem za branku a dokonce to zopakoval i v 67.minutě, ale opravdu jako jeden z mála nepolevil a jestli jsme o někoho museli pečovat tak to byl on. Ostatní, snad s výjimkou Kafky, postupně skláněli hlavy a s přibývajícíma minutama je měli až pod ramenama. Věřte nevěřte, ale od sedmdesáté minuty už nemáme zaznamenaný žádný pěkný fotbalový moment hostí. Viníkem však nejsme my. Fotbal už zákonitě bavil jenom naše a v 71.minutě nám to předváděl R.Straňák, jehož technický kop si zasloužil lepší dráhu letu, než metr mimo branku. V 73.minutě nám hostující defenzíva připomínala špínu v kýblu, protože se stejně tak motala od ničeho k ničemu a naši dva střídající hráči se mohli státi slavnými. M.Hladiš přistavil kožené slunce pro F.Ryšávku, ale toho Mačuda vychytal a připsal si první úspěšný zákrok. M.Hladiš nabízel zákusky i pro ostatní a jeden ochutnal v 74.minutě i R.Straňák. Obránce hostí mu ho na malém vápně odtrhl od pusy a bylo po šmaku. Když to našemu špílmachrovi nešlo v koncovce tak se rozhodl připsat si alespoň kanadský bod za nahrávku. V 75.minutě dostal míč od J.Veleckého do křídla a protože není lakomý,  tak ho J.Veleckému vrátil na hlavu do ideálních předbrankových míst - 5:0. Této akci by musel zatleskat i ministr školství a tělovýchovy, ale nám stačil potlesk starosty. Demolice byla na samém konci, ale vysvětlujte to nabuzeným psům. V 78.minutě chtěl gólovou nahrávku J.Velecký R.Straňákovi vrátit, ale ten znovu branku o ždibec minul. Nevedlo se ani v 80.minutě lobu F.Ryšávky, který skončil na horní síti (ten lob). V 83.minutě vychytal  v koncovce se trápícího R.Straňáka Mačuda a ten samý hráč trefil z dobré standardky jenom zeď. A včíl je nejvyšší čas pochválit i naši obranu. Ta odehrála jeden z nejpodařenějšících zápasů a mimo skvělou činnost v defenzívě dovedla i založit nespočet útoků našeho mančaftu. Tím by byl účet uzavřený, kdybychom v 88.minutě nespatřili málo vídanou situaci pět na dva. R.Straňák shledal, že nejlíp je do koncovky naštelovaný F.Ryšávka a jestliže opravdu byl tak ten vše zazdil otálením a jeden ze dvou vrátivších se hráčů uspěl s bloky. Se stavem už se tak nehýbalo a nebylo mnoho lidí, které by to mrzelo. Potlesku si po utkání všimli i naši fotbalisté a byli za něj rádi. Zasloužili si ho. Na podzim tak už po několikáté odcházeli naši fans se zašmouranou pusou od laskomin servírovaných našimi hráči. Bravo.