Vrba - J.Věžník, Mušálek, Hanák, Prachař (70.Káňa) - Tesař (81.Hubr), K.Věžník, Posolda, Ryška - Lysko, Gejdoš
Nivnice: F.Hladiš - Holboj, Roubal (54.M.Hladiš), P.Hladiš, Stojaspal - Těthal (73.Ryšávka), Straňák, Máčalík (91.Bartoš) - Josefík, V.Velecký - J.Velecký
rozhodčí: Stodůlka - Nohavica, Františák
žk: J.Věžník, Tesař, K.Věžník - Roubal, V.Velecký, J.Velecký
diváci: 150
střely na branku: 5:6
rohy: 7:3
další utkání: Kunovice - Ořechov 2:3, Kvasice - Bojkovice 11:2, Buchlovice - Nedachlebice 0:2, Dolní Němčí - Žalkovice 2:0, Újezdec - Napajedla 3:1, Otrokovice B - Osvětimany 3:2

Strach ze zaspání nám ani pořádně nedovolil zamhouřit ze soboty na neděli oči a už tu bylo ranní kuropění a první nedělní povinnosti. Než jsme se totiž vůbec mohli vydat do chřibských luhů a hájů s košíkem na houby či na fotbal, museli jsme si projít dlouhou a strastiplnou cestou. Nejprve se bylo potřeba porozhlédnout co nového vydaly vetešníkům půdy a s čím vyrazili na naši burzu. Po kontrole pastorků, žárovek, ozubených koleček, mezírek do žebříků a hodinových ručiček jsme sbalili fidlátka, práskli do koní a vyšphali jsme se do okresního města, kde to v Mařaticích sehráli naši žáci. Většině z nich jsou ještě žákovské dresy veliké, ale jestli ty malé kluky něco velkého nesežere tak vám garantujeme, že o nich ještě uslyšíte a dá-li pán bůh tak o nich i my něco v budoucnosti sesmolíme. Teď jsme se trochu ztratili v čase a prostoru a pomalu je načase seřídit střelku (ta je uložena v kapalině) kompasu a upalovat do Koryčan. Nejprve byl na řadě předzápas dorostu a inspekce po blízkém okolí. Oboje přeskočíme neb jsme o tom psali při minulé návštěvě a navíc se nám oprávněně zdá, že hrajeme v Koryčanech každý měsíc a zbytečně bychom se opakovali. Je to teprve pár týdnů, co jsme se zde navždy loučili, neboť se po jarní prohře 2:3 zdálo, že se naše cesty navěky rozchází. Skutek utek a my jsme zase chtěli pohlédnout fotbalu v Koryčanech do očí. Listy o domácích necháme takřka nepopsané a to z důvodu, že místní sestava je neměnná a také trenér Bednařík je pod buchlovskými kopci odnepaměti. U nás se cosi koncem týdne hýbalo, jestli se tak dá nazvat odchod J.Mahdalíka, který jsa u nás nevyužit opět zatoužil po křídlech brodské Orelské jednoty, kterážto za něj nabídla několik doušků ohnivé vody, o níž se dá předpokládat, že se za týden na hody bude hodit, vydrží-li vůbec do té doby. O převelení k jiné jednotce požádal D.Chovanec, jenž dělal v naší rotě zatím jenom rajóny. Nejspíše pokluše do Březové (už se stalo), neb je naší milou povinností místnímu fotbalovému útvaru pomoct. Tím je však přihrádka odchodů uzavřena, nechtíc opakovat jarní trápení s úzkým kádrem, které budí  ze spánku kumpány z našeho představenstva i v práci po obědě. Trochu , ale opravdu jenom trochu překvapila absence D.Bumbalíka, jenž byl předán klubové disciplinárce. A finito nebo to ani do rána (večera) nedočtete...
  V úvodu utkání na nás domácí vletěli jako zloději na pumpu a trvalo asi devět a půl minuty než jsme vytáhli paty z našeho vápna. V tom období jsme chtěnechtě museli odvrátit pět po sobě jdoucích rohových kopů a další dvě standardky, které domácí kopali velice zdárně. Ani další chvilky nám nebyly nakloněné a psát jsme museli v 10.minutě střelu K.Věžníka z pětadvaceti metrů nad a hlavně první velkou šanci domácích. Po přihrávce Posoldy do vápna ji měl Mušálek, ale F.Hladiš náš poklad ustrážil. Teprve potom jsme ohleduplně domácím sdělili, že jsme přijeli bodovat a bylo by záhodno se tomu podřídit. A stalo se. V 15.minutě přišla naše první velmi rychlá akce vedená tvůrcem naší hry R.Straňákem, jenž rozdělil míč P.Těthalovi a na jeho centr domácí brankář Vrba na zadní tyčce nedosáhl podle svých představ a vrácený balon J.Máčalíkem před branku dorážel J.Velecký - 0:1. To bylo slávy! Úvodní tlak domácích byl minulostí a naši už rozparádili svou hru do vysokých otáček. Hned v 18.minutě poslal náš pohon R.Straňák míč mezi obránci na J.Máčalíka a až ve finále mu tu kouli od noh ukopl domácí bek. V 25.minutě jsme spatřili první chybu našich a zase budeme konkrétní. J.Roubal vypozoroval, že domácí mají málo míčů a tak se rozhodl, že ten, se kterým se hrálo nezakopne do lesů, ale vše vyřeší nějak líp. Nějak hezky. No, výsledek na sebe nenechal dlouho čekat a po ztrátě míče si vykoledoval žlutou kartu a pokárání trenéra. Štěstím nebo neuměním domácího Gejdoše jsme standardku přežili, neboť míč skončil v přilehlé firmě. Za malou chvilku zahráli domácí další standardní situaci Posoldou ze čtyřiceti metrů a po jemné teči na malém čtverci jsme funěli ještě minutu po tomto aktu. Na opačné straně se hrálo také a také naši si vysloužili přímý kop. R.Straňák shledaje, že je to spíše na centr našel J.Roubala, který hrál se sebezapřením, ale náš obránce zpětnou přihrávku z dobré pozice před branku nepropasíroval. Naši svoji kuráž zdokumentovali i ve 37.minutě, když načančaný míč pro P.Těthala balil J.Velecký s S.Josefíkem, ale prvně jmenovaný trefil suchou poušť na tréninkovém place. Ve 40.minutě už nám pomalu hořela koudel u zadku, když se dva domácí legionáři rozhodli srovnat stav. Dvojice domácích stálic Lysko a K.Věžník už se dobývali do naší klece, když přiskočil strážce M.Holboj a oba rázně bičem odehnal. Přesto to byl domácí Lysko, kdo toužil po posledním slově první poloviny. V nastavené minutce už napřahoval ke zteči, ale včíl to byl ten správný moment pro našeho kapitána P.Hladiše, který byl do této hodnosti povýšen v létě. Ten se vrhl nepříteli do rány a svého bratra v brance ušetřil zranění nebo hašení situace. Jinak je načase říct, že brášci hráli výborně a snad bude čas pochválit i ostatní, kteří také přispěli k vyhrané bitvě. A než začne druhý poločas tak stihneme jedno orosené, jelikož se začíná moudřit i počasí a vylézá slunce. Pozdě, ale přece. A zpět na plac. Důrazný apel na naše chlapce ohledně dobrého vstupu do druhého dějství byl slyšet i mimo prostory areálu, ale realita vydržela pět minut. V 51.minutě jsme zahrávali nebo vhazovali aut u naší střídačky tak šikovně, že za sedm vteřil napochodoval s míčem u nohy do naší chráněné dílny Lysko a technickým obstřelem ke vzdálenější tyčce srovnal - 1:1. Nejste asi žádní blbci a psát vám, že byli domácí na koni by bylo nošením míčů na hřiště. Přesto pro některé - domácí výrazně ožili a náš pobyt na soupeřově polovině byl zredukován jenom na nezbytně dlouhou dobu. To trvalo zhruba deset nebo snad tucet minut a vše vyvrcholilo únikem po pravé straně prchajícího Lyska. Byla to hraniční (ne)ofsajdová situace a jestli to bylo tak či onak se neshodli ani naši příznivci, ale už to řešit není třeba, jelikož balon do sítě nešplouchl. Kolem šedesáté minuty o které je stále řeč jsme už také měli za sebou několik výběhu z lavičky náhradníků, protože bylo nutné hlavnímu sudímu připomenout, že už máme žlutých karet až nad hlavu (v zápise jsou tři, v reálu se nám zdálo o pěti) a večer budeme mít s čím hrát i mariáš. Než jsme domnělou křivdu vstřebali byl k vidění fotbalový moment s velkým krásným F. Předvedli ho Nivničané. V 67.minutě přinesl krásný dárek R.Straňák střídajímu M.Hladišovi a ač se jeho pozice zdála složitá tento předvedl kouzelnické číslo a po zbavení se obránce naservíroval míč na malé vápno S.Josefíkovi, kterého ovšem akrobaticky vychytal domácí Vrba, což však bylo domácím málo platné, neboť číhající J.Velecký dorážku zvládl - 1:2. Z opařených domácích ještě sálala pára, když za dvě minuty zahrával standardku R.Straňák a J.Máčalík překopával ze tří metrů branku. Dění na hřišti se rapidně obrátilo a nervozita se převlékla do domácích dresů. Koryčanští hráči zvolili jednoduché nákopy k našemu vápnu, ale tam hlídali vstup naši a mezi chválené zařadíme také M.Holboje, P.Stojaspala a kralujícího P.Hladiše. Pro jednoho se čas vlekl a pro druhého pádil a z té euforie ani nevíme jak to bylo pro koho. Tak pro nás se prý vlekl. Díky. Co však víme, že jsme se ke zdárnému výsledku museli prokousat přes dvě dobré příleležitosti domácích. Bereme zpět. Ta jedna byla jenom obyčejnou střelou, ale pro nás byl nebezpečný jakýkoliv pobyt cizího vojska v našem týle. Co se tedy dělo? Domácí okupace začala v 83.minutě střelou J.Věžníka, kteroužto F.Hladiš pochytil nadvakrát a to byla ta nebezpečnější. V 86.minutě pustil míč od nohou Lysko (ano, opět on a je s podivem, že obávaný Gejdoš nebyl prakticky u ničeho) a když netrefil bylo nám příjemně. A mohlo být i do skoku. R.Straňák hrál velké divadlo a když obešel všechny domácí a některé i dvakrát v 89.minutě a navíc přesně pod sebe oslovil J.Veleckého už jsme viděli hattrick, ale prdlajs. Náše hrotová sbíječka trefila v zákopech ležícího obránce a žádnou škodu domácím nenapáchal. Poslední minutu jsme stihli otčenáš a mocní naše modlení vyslyšeli. Vezeme tři body po výborném kolektivním výkonu všech přítomných. Příště náš čeká vedoucí mančaft tabulky suverénní Kvasice. Na hodovou neděli naši připravili skvělou fotbalovou pozvánku.