Kuriál - Pavlíček, Rezek, Trlida, Flašar - Hlúpik, Váňa, Zukič, Sklenka (46. Kowalík) - Březina, Ferdan (79. Kuchař)
Nivnice: F.Hladiš - Holboj, V.Velecký, P.Hladiš, Stojaspal - Kostelník, Bumbalík, Straňák, Máčalík - J.Velecký, Borýsek (80. Bartoš)
žk: Březina, Rezek - Holboj, Kostelník, Straňák
čk: V.Velecký (78.)
diváci: 121 podle zápisu (ve skutečnosti 40)
rohy: 3:5
střely na branku: 5:8
další utkání: Napajedla - Bojkovice 3:0, Kvasice - Dolní Němčí 3:0, Kunovice - Žalkovice 3:1, Koryčany - Otrokovice B 2:0, Nedachlebice - Újezdec 3:0, Buchlovice - Osvětimany 0:2

Už v létě jsme zajásali nad termínovou listinou, která nás ve 13.kole posílala do Ořechova. Asi si zase ťukáte na čelo, ale hned vysvětlíme o co jde. Ne, nic zvláštního nás tam snad nepotká (doufáme!), ani nás tam nikdo nečeká ba ani jsme nedoufali, že tam uhrajeme první bod. Důvod byl ten, že se v Ořechově hraje v sobotu a zásadní je datum 27.října. Na druhý den totiž připadá sté výročí založení naší republiky a my chceme u těchto oslav všichni být. Máme tak spoustu času si vše zorganizovat a přestože jsme si cestu na hrad dnes ráno rozmysleli (jedou Osvětimanští) je stále dost přívětivých míst, kde se rádi uvidíme. My sami jsme jedno takové objevili po vysoké výhře s Nedachlebicemi. Je to šestý stupínek tabulky a jenom hrstka našich hráčů na něm v této třídě pobývala (pochopitelně v jiných týmech). A když už je to výročí a povolaní se ohlížejí do historie za významnými událostmi našeho státečku, uděláme to samé i s naším fotbalem. Je jenom o čtrnáct let mladší, ale událostí je v něm také požehnaně. Nebudeme však rozepisovat sezónu po sezóně, ale jelikož  nás k tomuto zpětnému pohledu vyprovokoval hezký pohled na tabulku tohoto ročníku, budeme se výhradně zabývat našim působením v A třídě. Nejlepší ročník jsme v ní odehráli v době, kdy prabáby našich otců byly ještě dětmi. Bylo to čtvrté místo v roce 61. No uvažte. Lepší to zatím nikdy nebylo, byť jsme ve stejné soutěži pobývali i deset sezón mezi lety 68-78. Maximem byla šestá příčka v roce 70 a vyjmenovat alespoň pět tehdejších soupeřů by svedl jenom erudovaný učitel dějepisu. Následující sezóny byly horší a horší ovšem tolik negace kolik je v dobových zápiscích (a netýká se to pouze uvedených sezón, ale mnoha dalších) svádí k myšlence jestli je nepsal třídní nepřítel. Pomyslným vrcholem byla sezóna končící v roce 78, která udělala tečku nebo chcete-li vykřičník za působením v nejvyšší soutěži jaká se u nás kdy kopala. Mnoho utkání musel odchytat některý z hráčů do pole, ve Slavičíně jsme rupli deset k nule a považte, že poslední dvě utkání se nás sešlo devět resp. deset. Je až k nevíře kolik současných kritiků jsme pod touto estrádou našli podepsaných. Všechny do jednoho. Naši fotbalisté v dnešní době nepřejícím loupí dobrými výkony argumenty a troufneme si říct, že v novodobé historii prožíváme jedno z nejlepších období, ale také nejsme hloupí a víme, že ve fotbale může být jestli ne za týden tak za čtrnáct dnů vše jinak. Příčiny našeho rozmachu nejsou tajné. Nedávno jsme marně pátrali po dorostencích, kteří v roce 15 vyhráli krajský přebor a dnes jich máme na soupisce 1.mužstva osm a devátý hostuje na Březové. Taková cesta se zdá býti nejrozumnější a v předposledním letošním utkání jsme ji chtěli potvrdit. Soupeřem byl celek Ořechova, jenž z posledních šesti utkání pět prohrál, ale taková čísla jsou jenom cár papíru a na trávníku nic neznamenají. Závěrečná utkání podzimu bývají poznamenány trampotami v podobě všelijakých absencí a bylo tomu tak i dnes. Na naší straně byli nezvěstní P.Těthal, J.Roubal, M.Hladiš a S.Josefík. Zřízence domácího šapita tak dobře neznáme, ale pod stanem jsme nenašli  Malůše, Kolaříka a Jüstela.
   Utkání plné emocí je za námi. Během něho jsme zestárli o pětadevadesát minut hry (pozn. první poločas nastaven o dvě minuty a druhý o tři) a dalších patnáct si účtujeme za přestávku. Pocitově to však odhadujeme na rok života. Než se pustíme do jednotlivých sekvencí hry tak vám s chutí oznámíme, že jsme doslova proje..li deset tutových šancí a mnoho nechybělo, aby se nám to vymstilo. Hrát dnes proti kvalitnějšímu celku, než jsou Ořechovští tak jsme za to tvrdě zaplatili. Naštěstí dnes byla přítomná spravedlnost a body zaslouženě odjely do Nivnice. Pasáž plná našich šancí začala psát svou historii už v 1.minutě. Na prostředku hřiště nabral míč a rychlost R.Straňák a z dvaceti metrů poprvé natáhl domácího Kuriála až k bočnímu železu a místní akrobat míč vyrazil k v ofsajdu stojivšímu V.Borýskovi a dorážka tak byla k ničemu. Ve 4.minutě se mylně Z.Kostelník domníval, že nejjistějším počinem bude zpětná nahrávka. Rozhodně nebyla, neboť na číhané se nacházel Březina, ale marně hledáme proč to tady máme, když nedošlo ani ke střele. Asi jenom proto, abyste si nemysleli, že se na naší polovině nehrálo. V 11.minutě už se Z.Kostelník prezentoval v jiném světle a to mu zůstalo až do konce hry. Na pravé straně kraloval a nebylo zbytí, než zjistit příčinu. Náš záložník se asi obával, že by z blízkého lesa mohl vystrčit čenich toulající se medvěd a proto na sebe upozorňoval rychlým pohybem a též halasem (žk ve 20.min) a tímto plašil mimo zvěř i domácí obránce. Ve zmíněné minutě se mu to zdařilo úctyhodně, ale v posledním možném okamžiku mu míč od nohy eskortoval na roh Trlida.  V 16.minutě zhodnotili svůj potenciál naši mladí střední záložníci R.Straňák a D.Bumbalík a z jejich spolupráce měl  profitovat J.Velecký, leč nestalo se. Tvrdá rána ze dvanácti metrů prolétla do školní zahrady. V 18.minutě jsme po rohu domácích doslova prosvištěli hřištěm na druhou stranu a po příhře J.Máčalíka o půl metru netrefil zařízení J.Velecký. Ve 21.minutě byl za obranou zcela sám J.Velecký snad po ponechané výhodě, ale opět neomylně zamířil přímo do rukou stoicky klidného Kuriála. Ve 24.minutě se dostalo náčiní po centru levým palečkem P.Stojaspala až do vápna ke Z.Kostelníkovi, jenž s ním stihl  i obrat, ale po letmé teči domácího brankáře zbyl ze všeho jenom náš nářek a kop od praporku. Za minutu nám hrál na city J.Velecký zase, ale z prostoru mezi malým obdélníkem a penaltou trefil jenom vyběhnuvšího Kuriála a psal se další rožek. K tomu se postavil R.Straňák a po hlavičce V.Veleckého jsme střelecké trápení alespoň na chvíli odehnali - 0:1. Naše radost ještě ani nedozněla a ve 27.minutě poprvé hřmělo před naší brankou. První standardní situaci jsme ještě za složitou nepovažovali, ale jelikož míč trefil ve zdi naši ruku tak se celá standardka posunula o devět metrů blíž a to už byla jiná káva. Ve vzdálenosti dvacet metrů od naší posvátné cimry si míč hladil Sklenka a teprve ve chvíli, kdy minul o třicet centimetrů se nás  zmocnilo blaho. Ve 34.minutě měl poněkolikáté příležitost skórovat J.Velecký, ale jsa zdeptán předchozími neúspěchy nahrával z malého vápna ještě Z.Kostelníkovi. Tomu před brankovou čárou míč domácí obránce vykopl a nám už ani nestálo za to sundávat ruce z hlavy a za tu jsme se drželi až do konce první poloviny. Ořechovští se k ohrožení branky u kabin odhodlali před odchodem právě tam. Ve 36.minutě zahrál z boku standardku Sklenka ovšem pozorný F.Hladiš odvrátil míč na roh a další zajímavá situace přišla právě po něm. Na velkém vápně si převzal odvrácený balon Váňa a hlavou ohrozil naši branku asi nejvýrazněji z celé první poloviny hry. Bravurní zákrok F.Hladiše změnu stavu nepřipustil. Ve 42.minutě se po dlouhé standardní situaci P.Stojaspala dočkali naši kluci další vyložené šance a zase v tom měl hlavu Z.Kostelník. Kuriál se však vydrápal vysoko a konečky prstů balon vytlačil na roh. Parádní zákrok. O následné přestávce se nic výrazného nestalo a jenom pár fotbalistů vycházelo z kabin s nataženou dlaní, což jsme vyhodnotili jako obvyklé počínání lidí, kteří zkouší jestli prší. Ano, pršelo dál a nejinak tomu bylo až do konce. Rozpory jestli se nám podaří vstřelit druhý gól nebo spíše povede cyklostezka Svatovítskou katedrálou ještě neutichly a už jsme měli za sebou další spálenou loženku. Ve 46.minutě mířil do protipohybu brankáře J.Velecký, ovšem Kuriál spodní končetinou míč vyrazil a následně ho toužil vrátit do odkryté branky R.Straňák, ale přestřelil ji a s přítomnými Nivničany si jenom zalaškoval. Ve 47.minutě přihrál V.Borýsek z kraje hřiště míč na D.Bumbalíka a ten v sobě pohledal špetku střeleckého prachu a z dobrých osmadvacetimetrů utřel dešťové kapky z víka domácí branky. Přestože si na míč asi Kuriál sáhl bylo to vše, co zmohl - 0:2. V 54.minutě poslal míč mezi obránce Z.Kostelník, aby si ho tam vyzvedl R.Straňák, ale ta koncovka! Vybíhající a znovu skvělý brankář Kuriál míč srazil na roh. V 57.minutě byl před našim vápnem u míče bývalý ligista J.Kowalík, který už díky svému věku připomíná spíše cvalíka, ale ten kumšt tam furt je. Tento vášnivý kuřák našel krásně na levé straně Ferdana, jenže  tomu na brankové čáře ukončil počínající radost V.Velecký. Za dvě minuty mohlo být po utkání, ale nakonec měla naše akce blíže k zástavě srdce, než ke třígólovému vedení. Myslivec J.Máčalík ulovil na kraji křoví balon na domácích obráncích a zcela nezištně ho nahrál před prázdnou branku V.Borýskovi, za což  požadoval jediné. Gól. V.Borýsek měl sice dvacet sekund času, ale zvolil opět opačné řešení a prvním dotykem lízl tyč z venkovní strany. Čili jako další zbytečné vzrušení. Stejné to bylo i po pokusu Z.Kostelníka trefit prázdnou branku z téměř poloviny hřiště. Událo se tak zhruba v pětašedesáté minutě a začínal se nám vléct čas. V 70.minutě bylo po klidu se vším všudy. Dostavilo se přesně to, o čem jsme týden mluvili. Při každé naší návštěvě Ořechova čelíme penaltě a nebylo tomu jinak ani dnes. Ve zmíněné minutě přistál míč na ruce P.Stojaspala a k penaltě se postavil kapitán Trlida. Míč letící po pravé straně našeho golmana byl očekáván právě tam a F.Hladiš mu cestu do sítě nepovolil! V 74.minutě vystřelil Trlida, vysunuvší se do útoku, vysoko nad a my pojali klamné podezření, že už to zvládneme. Na chvíli. V 76.minutě se za naší obranou (nám se zdálo, že v ofsajdu, neboť představa, že by přesprintoval V.Veleckého je děsivá a nepředstavitelná) objevil Kowalík a po souboji s naším stoperem byla nařízená druhá penalta. Aby toho nebylo málo tak následovala i červená karta, kterou naši fanoušci doprovodili ostrou kritikou rozhodčího a o některých názvoslovích, kterými ho počastovali jsme ani nevěděli, že existují a doteď nevíme, co znamenají. Červená to byla přísná! Včíl už se k penaltě postavil Březina a uspěl - 1:2. Jestli jsme si mysleli před pár minutama, že poslední čtvrthodinka proteče jako voda bojlerem tak jsme z toho byli vyléčeni v cukuletu. Na stopera se posunul D.Bumbalík a mohlo se dohrávat závěrečných patnáct minut. V 76.minutě jsme odposlechli z úst hlavního rozhodčího neslýchanou věc, když  na V.Borýska vystartoval se slovy "drž tlamu", což neodpovídá slovníku rozumného člověka, ale snad se jednalo jen o emoce. Nivničanům mohlo být i hůř a to tak, že v 82.minutě. Střídající Kuchař se, ani nevíme jak, ocitnul na malém vápně sám samotinký, ale míč poslal tak vysoko, že se o něj začala zajímat NASA a my ho omluvíme  tím, že je to brankář a jakýsi herní deficit tam prostě je. Ze zoufalého náporu domácích celkem pochopitelně vyplývala otevřenější obrana a do jedné díry v ní se v 88.minutě nacpal R.Straňák se svou samostatnou akcí. Koncovku však prošvihl a vzal za vděk spoluprací s D.Bumbalíkem, který mu nakonec míč na malé vápno vrátil, ale R.Straňák branku netrefil, protože ta je příliš úzká. Neskutečné. Trestuhodné. Do nebe volající. Hned z protiútoku mohl trestat Kowalík, ale asi chtěl, abychom to utkání přežili ve zdraví. F.Hladiš mu šanci sebral do rukou. V následující minutě poslal opět mokrý kopačák na naši branku Kuchař a ten se otřel o břevno, byť z vrchu. V 90.minutě utekl nepolapitelný R.Straňák zase, ale proč přihrál do ofsajdu (?) J.Máčalíkovi nám nesdělil. Na tuhle desátou tutovku jsme si ani nestačili udělat názor a míč už znovu tancoval v našem vápně. Naše hvězdy však tančily také a míče střílely vysokým obloukem ven z nebezpečných míst a když uběhly i tři nastavené minuty bylo po všem. Amen.