TJ NIVNICE - TJ SOKOL ŽALKOVICE  4:1 (1:1)

branky: 38. Bumbalík, 49., 75. J.Velecký, 81. V.Velecký - 21. Netopil
F.Hladiš - Holboj, P.Hladiš, Roubal, Stojaspal - Kostelník (59.Těthal), Bumbalík, Straňák, M.Hladiš (68.Máčalík) - V.Velecký (84.Bartoš), J.Velecký (87.Ryšávka)
Žalkovice: Svoboda - Navrátil (83.Strnad), Netopil, Urubek (77.Jetelina), Jankola -  P.Horák, Beneš, Pospíšil (67.Drápal), Janečka (66.Čevela) - Neubert, Bartušek
diváci: 170
rohy: 4:4
střely na branku
: 7:3
další utkání: Ořechov - Otrokovice B 2:0, Napajedla - Dolní Němčí 3:2 PK, Kunovice - Kvasice 1:0 PK, Bojkovice - Újezdec 2:3 PK, Buchlovice - Koryčany 3:0, Nedachlebice - Osvětimany 2:3

Ten příběh se stal 3.června v Žalkovicích, kde jsme rupli 2:4 a zárověň usedli na hrobníkovu lopatu, čekaje, že nás z ní vykotí rovnou o soutěž níž. Skleslá nálada panovala hlavně při odjezdu, kdy jsme se všichni naposledy ohlédli a pesimisté s realisty měli závažné a opodstatněné obavy, že je to naposledy.  Ne tedy, že by se naposledy ohlédli, ale samozřejmě myslíme, že to bylo naposledy, co vidí Žalkovice. Ti lépe naladění tvrdili, že se možná za rok, dva, tři..   vrátíme. Třetí skupina, čítajíc asi jednu osobu, věřila, že se se Žalkovicemi potkáme hned v další sezóně, což se po několika prožitých martýriích stalo skutečností a nebudeme si lhát nebo kecat nesmysly, ale je to také zásluhou dnešního soupeře. Hráči Sokola totiž na jaře máchali kosou tak vydatně, že to odnášel jeden sok za druhým a v závěru také nebohý Fryšták, což nám přišlo k duhu a naše uzdravování mohlo začít. Několik Nivničanů si našlo cestu zpět do našeho oděvu a na naší hře jsou patrné jisté rozdíly oproti jarnímu trápení. Bodů však v naší pokladničce není tolik kolik bysme (dejte pokoj s "bychom") chtěli a pro dalších pár (lépe tři) by se v ní jistě místo našlo. Náš protivník nás však udolal čtyřikrát v řadě a i proto se čekalo otevřené utkání bez jasného favorita. Kluci od Hulína jarní formu probendili v létě u moře, ale i tak je osm nastřádaných bodů pořád solidních a jediným hmatatelným problémem je jediný vstřelený gól na hřišti soupeře. Žalkovickým citelně dlouhodobě schází kanonýr Z.Horák a v sestavě nebyl ani R.Němec. My doufali, že se s koncovkou budou potýkat i u nás, přestože jsme asi byli ideálním soupeřem na nápravu, protože se za poslední dvě kola za naším brankářem houpala záclona devětkrát. Na zlepšení se v týdnu svátek nesvátek usilovně pracovalo a všeho se poctivě zúčastnil i V.Velecký, který kvůli tomu přerušil i volební kampaň do našeho zastupitelstva. Na tento zatím tenký led se nám příliš pouštět nechce, ale fakt je, že za poslení tři léta se v našem areálu investovalo více, než za předchozích devětapadesát. Důkazem také může být, že si v něm v létě podávalo ruku jedno ligové mužstvo za druhým a vyvrcholením bude mezistátní utkání dorostenců mezi Českem a Slovenskem. Jelikož tento bonbónek budeme cucat až 9.října tak se k němu vrátíme před příštím výjezdem do Bojkovic.
   Na první rádoby fotbalové akce se dlouho nečekalo, ale o ohrožení branky šlo jenom v náznacích. Nejprve se ve třetí minutě ostýchal vlítnout do naší komfortní zóny Navrátil a zřejmě proto zvolil z boku polostřelu polocentr a jenom rozpoutal debatu jestli tento balon považovat za střelu či nikoliv. Po minutové debatě bylo rozhodnuto o první střelecké čárce v kolonce hostí. Sotva byla zaznamenána tak se naši hroťáci domluvili na první spolupráci, ale po centru J.Veleckého jeho jmenovec V.Velecký ničeho nedosáhl, neboť beci hostí mu na malém obdélníku balon zablokovali. Úplně stejná divadelní hra se hrála v 9.minutě na druhé straně. Střílel Bartušek a bloky stavěl P.Stojaspal. Další poznámky příliš kladné nejsou. Kolem patnácté minuty naše zápisky hovoří o tom, že všechny odražené míče sesbírali hosté a povětšinou se hrálo na naší polovině. Nebylo divu, že o pohledné akci se nám mohlo leda tak zdát. Snad jenom v 19.minutě zvedl prokřehlé diváky R.Straňák, ale branku minul a mohlo se znovu do sedící polohy. Domácí poté nadále tápali a hosté toho bezezbytku využili. Ve 21.minutě si to středem hřiště k objektu zájmu štrádoval Beneš s kapitánem Netopilem a po přihrávce prvního ten druhý  ze čtrnácti metrů přeloboval našeho brankáře - 0:1. Až do 24.minuty jsme čekali na první zásah do oblasti branky hostí a pomoct nám k tomu musela standardní situace. Ta se chystala po faulu na Z.Kostelníka z dvaadvaceti metrů a tradičním exekutorem byl R.Straňák. Nekopl ji vůbec špatně, ale pěkný mrštný zákrok předvedl Svoboda a míč flágl na roh. Ve 26.minutě si už plival do rukavic náš brankář, ale na střelu Urubka z voleje by nedosáhl ani ze štaflí. Tak  vysoko totiž letěla. Ve 30.minutě jsme se pomaličku museli začít osmělovat, ale do standardního výkonu jsme měli velice daleko. Přesto jsme oslavili první fotbalovější akci naší party. Šanci vynalezli J.Velecký s D.Bumbalíkem, ale koncovka R.Straňáka měla opačnou faleš než bylo potřeba. Ve 34.minutě žhavili cvičky od Batě hosté, když to po úniku P.Horáka zkoušel Neubert. Ani on po branku nedostřelil a kopačák odvrátil na roh náš stoper J.Roubal. To už si oprávněně naši fanoušci mysleli, že by bylo nanejvýš vhodné něco spatřit i v našem podání a dočkali se ještě do poločasu. Napřed dobýval hostující hradby Z.Kostelník, ale náruč brankáře neprostřelil a prvním golmanem v historii, kterému prošel míč skrz hruď se Svoboda nestal. A teď se budete divit, ale navzdory špatnému výkonu jsme do poločasu stačili vyrovnat, ale o tom zda zaslouženě polemizovat nehodláme.  Raději povíme jak se tato nečekaná událost seběhla. Ve 38.minutě zahrával z půlící čáry standardní situaci P.Stojaspal na R.Straňáka, který se ze sevření hostů poblíž rohového praporku vymanil a nabídl míč na D.Bumbalíka, jenž už nehledal nikoho a z úhlu poslal střemhlav míč mezi tyč a brankáře - 1:1. Tím jsme mohli poločas uzavřít a teprve při odchodu do kabin nás čekalo překvapení, jelikož jsme si všimli, že mezi učinkujícími byli i někteří Nivničané, o kterých jsme dosud nevěděli zda nastoupili. Diváctvo i přes vyrovnání brblalo  v řadě u klobás a to ještě nevěděli, že v kabině hřímá trenér a nalévá se soda. A byli i takoví co pozřeli tvrdou čočku. Vše mělo smysl a lidé pochybujíc o zdárném výsledku nestačili po odpočinku valit bulvy. V našich dresech ne jakoby, ale opravdu nastoupilo jiných jedenáct mužů a ti společně pohnuli kormidlem ku prospěchu našich záležitostí. Nivničané létali po hřišti jak podzimní draci a třískali na vrata soupeřovy obrany co chvílu. Brzký vedoucí gól byl příjemným bonusem. Balon roztřepal síť v Žalkovické brance už ve 49.minutě po dlouhém odkopu F.Hladiše od naší branky. Do dráhy míče se zamontoval i V.Velecký a právě jemu bude přičtena asistence, když hlavou prodloužil míč na J.Veleckého. Toho zachytávat v náběhu není snadné a oba stopeři soupeře už to ví. Oba J.Velecký obelstil a svou  silnější levou nohou ze dvanácti metrů do protipohybu brankáře otočil stav v náš prospěch - 2:1. S nastalou situací se chtěl po svém vyrovnat rychlonohý hráč v modrém dresu soupeře Bartušek a po otočce v našem vápně jsme balon tlačili mimo div nám guma v trenkách nepraskla. To byla 59.minuta a byla to předposlední kapitola psaná před naší brankou. Fotbalovým zápisníkem i nadále listovali živou vodou polití Nivničané. V 61.minutě poslal proběhnout se R.Straňáka J.Velecký a po centru prvně jmenovaného svedli souboj na malém vápně hned tři naši hráči a jistě vás správně napadlo, že si spíše překáželi. Máte samozřejmě pravdu a pro pořádek uvedeme, že v nedobré poloze zakončoval J.Velecký a za ním dřímali na čekané M.Hladiš a D.Bumbalík. Na hostech se už plně projevovala únava z cestování a po dlouhém autu M.Hladiše to byli opět oni, kdo byl přistižen v klidovém režimu. J.Veleckého obránci s nasazením všech pomůcek k bráně nepustili, ale tento po gólech nadále hladový fotbalista se po následném rohu mohl dočkat, ale nesměl by ze tří kroků trefit obláčky. V 68.minutě jsme naposledy přistihli drzé hostující veverky v našem vápně. Po standardní situaci Drápala se jich tam vynořilo tolik, že bylo nutno vyhlásit stav ohrožení. K našemu štěstí si míč cestu do branky nenašel a těsně před ní byl poslán do Prčic. Tím veškeré nebezpečí na naší polovině skončilo. Míč byl zaslán na druhou stranu a už tam zůstal až do konce. V 69.minutě o něj projevil enormní zájem J.Velecký po centru R.Straňáka, ale o hlavu menší Navrátil  právě o tu hlavu našeho hromotluka přehlavičkoval. Jednobrankové vedení se nezdálo dostatečné a klidu nám bylo dodáno až po povedených standardkách v závěrečné patnáctiminutovce. V 75.minutě si k jedné takové postavil balon na drneček R.Straňák a jeho bochánek uklidil do branky zblízka nohou J.Velecký - 3:1. Zdálo se rozhodnuto a také bylo. Nivničané hýřili pohybem, aktivitou a vším možným co jsme v prvním poločase postrádali. Jedinou nenaplněnou tužbou byl vstup J.Veleckého do síně slávy za vstřelený hattrick, ale to vem čert. Přesto se jeden "hattrick" urodil, budeme-li za něj považovat třetí gólovou asistenci R.Straňáka. Byla to běžná fotbalová akce jakých bývá každé utkání pěkných pár, ale kolik přinesla radosti. R.Straňák zahrál rohový kop přímo na palici V.Veleckého a ten trkl do míče jako muflon - 4:1. Závěrečných pár minut bylo odehráno opravdu jenom z důvodu naplnění regulí. Obě mužstva přesně věděla, že jsou body rozděleny a na hřišti zavládl klid zcela prostý faulů a jiných výstřelků. Důležité tři body zůstaly u nás, přestože by o poločase tip na tříbrankové vítězství  zněl jako pěkně velká hovadina. Hrálo se však klasické utkání dvou rozdílných poločasů a naši svou převahu v tom druhém dokázali podpořit i góly.