neděle 9.září 15,30 - mistrovské utkání muži

R.Kadlček - Mikulec, Šmehlík, L.Kadlček, Tinka - M.Krchňáček (67.Světinský), Bída, R.Krchňáček (58.Ševčík), Machalík (83.Daněk) - P.Krchňáček (90.Cmol), T.Stojaspal
Nivnice: F.Hladiš - Holboj, P.Hladiš, P.Stojaspal - Bumbalík - Josefík (79.Ryšávka), Straňák, V.Velecký, Máčalík (66.Kostelník) - Borýsek (55.Bartoš), J.Velecký
žk: M.Krchňáček, Bída - Bumbalík, Máčalík, V.Velecký, J.Velecký
diváci: 307
střely na branku: 5:3
rohy: 3:3

další utkání: Kvasice - Nedachlebice 5:1, Osvětimany - Žalkovice 1:0, Buchlovice - Napajedla 2:0, Otrokovice B - Bojkovice 1:2 PK, Újezdec - Kunovice 2:5, Koryčany - Ořechov 0:1

Možná je to jenom zdání nebo přeháníme, k čemuž máme jisté sklony, ale v době reprezentační pauzy se na téhle planetě asi nehrálo zajímavější utkání než to, o kterém čtete (Korytná hrála v Přečkovicích - pozn. autora). Přestože se někteří naši fotbalisté z reprentačního srazu omluvili i tak jsme nebyli kompletní. Všelijaké zdravotní, fyzické i psychické neduhy nadále trápí i několik našich příznivců, ale my budeme přece jenom mluvit o fotbalistech. Jenom kvůli nim je zmíníme, ale víc plývat časem nemůžeme, protože už minulou neděli jsme byli dlouzí a v tiskárně brblali něco o pracovní době a uzávěrce a to jsme válčili doma. Proto jenom krátce vyslovíme, že M.Hladiš má kotník jak bambulu, J.Roubal stále není fit a patrání po P.Těthalovi bylo  bezvýsledné i pro cvičeného psa. Na pátečním tréninku už naopak hnětl trávu konečně i Z.Kostelník. Pro loňskou stálici byla na lavičce náhradníků nachystaná polstrovaná sesle, zatímco ostatní museli vzít za vděk obyčejnou štokrlí. Nahoře jsme nakousli, že se hrálo či mělo hrát zajímavé utkání či dokonce šlágr, ale pro to žádnou oporu nemajíc, musíme z toho vybruslit. Sousedské derby to sice bylo, ale to nemá žádné hluboko zapuštěné kořeny neb trávník domácích byl dlouhé roky nazýván divizním a i později se u našich sousedů hrála daleko vyšší soutěž než u řeky Nivničky (a né u Olšavy jak pořád dokola omýlají v DDK - např. 30.7.) Když k tomu připíšeme, že z Nivnice cesta do Říma přes Dolní Němčí nevede, napadá nás jestli se vůbec jedná o derby. Snad jenom čilý obchodní ruch na rozhraní obcí v podobě handlování sirupu s borovičkou za česnek a uzeniny toto naznačuje. Proč jsme teda do Dolněmčí putovali? Hned dva důvody k tomu byly. Ten první byl jasný a bylo to předání děkovné listiny za červnovou výhru domácích v Jaroslavicích. Nebýt toho tak mohli jsme dnes psát stať o chovu slepic v klecích nebo jiných kravinách, ale rozhodně ne o vzájemném utkání. A ten druhý důvod byl ještě jasnější. Všem je snad jasné, že jsme přijeli bodovat a domácím otrávit nejenom neděli, ale minimálně i polovinu příštího týdne. Proč se tak nestalo? Protože se fotbal rozhoduje ve vápnech a tam jsme neuspěli. Solidně jsme si to šolíchali jenom mezi nimi a to nestačilo.
   Do utkání jsme vletěli nadmíru aktivně a až na nic neříkající výjimky patřil první desetiminutovku míč nám. V 5.minutě jsme o něj usilovali dokonce tak vehementně, že nás to možná stálo vedoucí branku. Ve zmíněné minutě švihnul míč do vápna z pravé strany V.Borýsek na J.Veleckého a v okamžiku kdy se náš útočník chystal levačkou zakončit a celá lavička už byla v pozoru tak se do situace vložil i S.Josefík a milému Jirkovi  se zapletl pod nohama, načež bylo proti mysli poslat do sítě míč i S.Josefíka. Nám tak zbylo jenom oslavit, že se ani jeden nezranil. Jakoby to byla předzvěst našeho dalšího učinkování. Ve 13.minutě se přítomní něco dověděli i o domácích, kteří se teprve nesměle seznamovali s míčem. Bída vyvezl balon z vlastní poloviny a po jeho přihrávce vracel míč pod sebe P.Krchňáček, ale nenašel se nikdo z domácích, kdo by o něj stál. V 15.minutě už se opět hrálo na polovině domorodců a po dlouhém autu to zkoušel hlavičkou V.Borýsek, ale protože to bylo bez náběhu tak tomu chyběla razance i přesnost. Přesto z toho byl hrubý nákres toho jak by to mohlo vypadat. V 17.minutě si vybalil nádobíčko už i náš brankář, protože domácí poprvé ohrozili naši branku a to po centrovaném míči P.Krchňáčka. Jeho vysoký balon F.Hladiš konečky prstů prodloužil až do oblasti kde číhal Tinka, ale ten jsouce v záklonu vysoko překopl. Ve 20.minutě se prakticky opakovala předchozí situace. Režisér jenom poupravil obsazení rolí. Centroval Dolněmčan Stojaspal a do mraků pálil Bída. Ve 23.minutě se po nepříliš jistě odvráceném odkopu od naší branky ocitnul za obranou J.Máčalík, ale přesnost jsme ani se svíčkou nenašli a vzali jsme za vděk i rohovým kopem po zákroku brankáře Kadlčka. Ve 26.minutě se po přihrávce Stojaspala připomenul i domácí Machalík křížnou střelou, ale trefil spíše rigól než aby dal gól. To už naše uvodní převaha pominula a hrálo ponejvíce mezi velkými čtverci. Cestu do branky však marně hledali jedni i druzí a když na jedné straně nepochodil Stojaspal (na té domácí) a na té naší Josefík zdálo, se nám něco o poklidném dohrání poločasu. Kamarádi, to jsme se však velmi spletli.  Nenápadnou akci, kterážto také skončila odvráceným míčem z našeho vápna nepovažoval domácí R.Krchňáček za uzavřenou a z dobrých pětadvaceti metrů z voleje nám vrátil kouli rovnou k tyči - 1:0. Nebylo zbytí, než tuto skutečnost přijmout a nejlépe se toho ujal J.Velecký, jenž už za necelou minutu brázdil domácí vápno s míčem u nohy ovšem ohrožení domácí kraksny asi zamezil nějaký krtek svými tlapkami, protože balon k brance sotva doskotačil. Tím jsme odpískali poločas a za zvuků smutečního marše jsme pelášili do podzemních katakomb pod tribunou.  Nástup do druhého poločasu lépe vyšel domácím, byť jsme jim k tomu dvakrát významně přispěli. Po naší zkažené přihrávce se prezentoval P.Krchňáček, ale střelecký prach zasmrádl nad naší brankou. Druhý pokus po akci Bídy dopadl navlas stejně. Nivničané? Stále dokola vířili prach na polovině domácích, snažili se, hráli s nasazením, hýřili aktivitou  ovšem to vše jenom po větší z obou bílých obdélníků. V 63.minutě ke štiplavé střele napřáhl z dálky čutálista D.Bumbalík, ale míříc metr a půl vedle vnesl zmatek jenom do houfu poletujícího hmyzu. Přestože do konce scházelo stále hodně času tu a tam už jsme v našem žlutém dresu spatřili i nervozitu a to povětšinou nebývá dobrý spoluhráč, což jsme viděli v i 75.minutě, kdy jsme v přemíře snahy poněkolikáté zastavili domácí protiútok zbytečným faulem a prostor ke standardní situaci si vykolíkoval domácí ranař Šmehlík. Dopadlo to vyprášeným kožichem našeho brankáře a dalším návratem na polovinu domácích. A právě tam jsme v 78.minutě spatřili naši největší šanci. R.Straňák poslal kolmou přihrávku na J.Veleckého, který v zoufalé tísni protlačil míč přes tři protihráče a až ten čtvrtý ukopl míč přímo na malé vápno k V.Veleckému, který místo toho, aby technicky umístil darovaný drahokam do sítě tak vytloukl pánu bohu okna v předsíni. V 80.minutě dostal míč na levačku od D.Bumbalíka na velkém vápně opětovně J.Velecký a po šlápnutí na míč tento propučil. Za pár sekund to z dvacítky metrů a sebe vzal D.Bartoš a nebudeme daleko od pravdy když řekneme, že zhruba o těch dvacet také minul. Naše smutnění už bylo v plném rozpuku a v 81.minutě mohla být v tomtéž i domácí radost, kdyby ovšem po přihrávce P.Krchňáčka Stojaspal neminul branku. Minul a nám pár chvil naděje zbývalo. Třeba v 83.minutě, kdy hlavičkoval nad J.Velecký po povedeném centru M.Holboje. V době kdy jsme podepisovali rezignaci tak se M.Holboj pokusil o vlastní gól, ale akrobatickým a nohejbalovým zákrokem mu v tom zabránil brankář F.Hladiš. Z následného rohu domácích jsme nastartovali poslední protivpád do domácího hnízda a vybojovali závěrečnou standardní situaci. Ze smrtelné lože už jsme však nestanuli. Skončila jako ty předchozí.  Ochotou dát do toho ve před brankou domácích víc a porvat se  o míč. Utkání bylo u samého konce a stejně jako to naše minulé skončilo mrzutou porážkou 0:1. Nezbylo než vyslechnout vlídné slova domácího trenéra o tom, že jsme hráli h...., seřadit se do trojstupu a vydat se nejkratší cestou domů. Dorazili jsme v pořádku a ani to dnes není málo.