pátek 27.července 18,00 - přátelské utkání muži
FC BÁNOV - TJ NIVNICE  4:7 (2:3)

branky: 39., 74., 85. (PK) Solár, 28. Mahdalíček - 30., 48., 90. Ryšávka, 33., 71. Straňák, 45. V.Velecký, 54. Borýsek
sestava: F.Hladiš (80.Ryšávka - do hry) - Kostelník (35.Lysoněk - do branky, 46. Smítal), Roubal, P.Hladiš, Mudrák (55.Mahdalík) - M.Hladiš, Bumbalík, V.Velecký, Straňák - Ryšávka (66.Lysoněk), Borýsek
Před nedělním pohárovým startem sezóny jsme v rámci tréninku odehráli přátelské utkání v Bánově, hrajícím okresní přebor. Mnoho nechybělo a utkání bylo zrušeno, neboť omluvenku přineslo hned 9 (!) našich hráčů ze soupisky ( J.Velecký, P.Stojaspal, S.Josefík, J.Máčalík, P.Těthal, M.Holboj, T.Kašpárek, D.Bartoš a D.Chovanec). Nebylo tedy zbytí, než zastavit krvácení  P.Mudrákem, J.Mahdalíkem a z Březové J.Smítalem. Novou tváří byl v naší sestavě na stoperu Jirka Roubal z Napajedel, o jehož přestup budeme ještě do neděle usilovat. Poprvé po nějaké době do naší jedenácky naklusaly naše mladé pušky (R.Straňák, D.Bumbalík a V.Borýsek) a byl to pěkný pohled. Z utkání opět zmíníme jenom branky a řekneme, že jsme mnoho kombinací překombinovali na úkor koncovky. Domácí využili z minima maximum. Dvě branky nám dali z přímých kopů z dálky a jednu ze zbytečné penalty. Pro nás je samozřejmě událostí číslo jedna nástup nového trenéra Romana Leitnera.
jak padly branky:
28.minuta - V utkání padlo jedenáct branek a ač je to skoro neuvěřitelné tak ta první až ve zmíněné osmadvacáté minutě. Po několika zahozených šancích našich nás potrestali domácí. Z uctivé vzdálenosti se do míče opřel Mahdalíček a krásnou ranou od břevna do sítě otevřel účet - 1:0.
30.minuta - Vedení domácím dlouho nevydrželo. R.Straňák přihrál mezi obránce F.Ryšávkovi a tomu se podařilo prostřelit brankáře - 1:1.
33.minuta - Za dalších pár vteřin jsme otočili stav. Kombinaci V.Borýska s D.Bumbalíkem zakončil z malého vápna k tyči R.Straňák - 1:2.
39.minuta - Standardní situace domácích nebyla na první pohled až tak nebezpečná, protože se kopala z úhlu, ale domácí Solár P.Lysoňka prostřelil  - 2:2.
45.minuta - Ještě do poločasu jsme znovu vedli. D.Bumbalík před vápnem prostrčil balon na V.Veleckého, který vyběhnutému brankáři poslal míč kolem nohou do sítě - 2:3.
48.minuta - Hrubá chyba domácí obrany, když jeden z obránců přihrával nazpět, kde však číhal F.Ryšávka a ten samostatný únik vyšperkoval kličkou brankáři. Chtěl sice ještě protrhnout síť, ale to se nezdařilo - 2:4.

54.minuta - Parádní akce na jeden dotek po ose D.Bumbalík - R.Straňák se zakončením V.Borýska - 2:5.
71. minuta - V.Borýsek přihrál na v té době v útoku hrajícího F.Hladiše, který trefil břevno a z dorážky uspěl R.Straňák - 2:6.
74.minuta - Další standardní situace domácího M.Solára. Z pětadvaceti metrů podruhé překvapil P.Lysoňka - 3:6.
85.minuta -  Zbytečný faul výborně hrajícího M.Hladiše v rohu vápna znamenal penaltu pro domácí. Hattrick dokončil Solár - 4:6.
90.minuta - Když hattrick tak hattrick. Rychlou souhru D.Bumbalíka s R.Straňákem zakončil pořetí F.Ryšávka  - 4:7.

neděle 22.července 17,00 - přátelské utkání muži
TJ NIVNICE - SK ZLECHOV 2:5  (0:2)

branky: 63. Josefík, 85. F.Hladiš - 77., 90. Velcr, 16. Machala, 40. Kremr, 66. Salinger
sestava: F.Hladiš (46.Lysoněk) - Holboj, Stojaspal, P.Hladiš, Josefík - A.Wolzenburg (46.W.Wolzenburg), M.Hladiš, V.Velecký, Straňák - Bartoš (80.F.Hladiš), J.Velecký (46.Ryšávka)
rozhodčí: Svoboda
V našem prvním přátelském utkání, hraného za deště, jsme v naší hře nenašli hlavu ani patu, ale hledat tyto aspekty v úvodu přípravy je nesmyslné. Do hry se zapojilo několik nových hráčů a ještě více jich scházelo (např. Z.Kostelník, P.Těthal, J.Máčalík, V.Borýsek, T.Kašpárek..). Z nových tváří se představil R.Straňák, M.Hladiš příšedčí z dorostu a D.Bartoš, který je zatím hráčem S.Loze. Některým fotbalistům se teprve nejvhodnější posty hledají a noviny by napsaly, že utkání neslo všechny znaky úvodu přípravy. Měly by pravdu. My popíšeme jak padly jednotlivé branky a dění v klubu se budeme věnovat samostatným článkem v následujícím týdnu. Abychom předešli nechápavým pohledům tak jenom zmíníme, že bratři Wolzenburgovi tráví v Nivnici dovolenou a s naším mužstvem se připravují na novou sezónu. Tito dorostenci se ovšem brzy vracejí domů do Německa.
16.minuta - Hostující Kremr ukázal na pravém křídle všem záda a zpětným balonem našel nekrytého Machalu, který  se z dvanácti metrů nemýlil - 0:1.
40.minuta - Dlouhá standardní situace přistála ve vápně u Omelky a ten nabídl míč nepokrytému Kremrovi, jenž mířil přesně k tyči - 0:2.
63.minuta - S.Josefík využil přesnou nahrávku W.Wolzenburga a z úhlu snížil - 1:2.
66.minuta - Po faulu na našeho stopera P.Stojaspala získal míč Salinger a rychlý výpad zakončil střelou ze šestnácky - 1:3.
77.minuta - Náš brankář P.Lysoněk se pustil ve vápně do kličkování  a dopadlo to jak muselo. Míč mu sebral Velcr a trefil opuštěnou branku - 1:4.
85.minuta - R.Strańák obešel na levé straně několik hráčů a jeho centr poslal hlavou do sítě hrající brankář F.Hladiš - 2:4.
90.minuta - Na tuto akci se nejvíce hodí rčení "Když nevíš, co s míčem, dej gól". Z nějakých 22 metrů to zkusil Velcr a uspěl - 2:5.