góly: 49. Richtr, 67. Bída - 36. Bumbalík
Bobčík - Mikulec (73. Cmol), Kadlček, Šmehlík, Ježek (52. Hlaváček) - Richtr, Bída (90. Machalík), M. Krchňáček, Tinka - P. Krchňáček (88. R. Krchňáček), T. Stojaspal
Nivnice: Popelka - Holboj, Roubal, Velecký, Stojaspal (68. Josefík) - Těthal (63. M. Hladiš) - Kelíšek, Straňák, Bumbalík, P. Hladiš - Kostelník
žk: Tinka - Těthal, Stojaspal, P. Hladiš, Roubal, Bumbalík, Straňák
diváci: 360
střely na branku: 5:4
rohy: 8:4
další utkání: Hluk - Buchlovice 5:0, Bojkovice - Osvětimany 2:1, Fryšták - Koryčany 1:4, Kunovice - Šumice 1:2, Újezdec - Nedachlebice 3:4, Otrokovice B - Zlechov 2:3
   Přišla další neděle a my jako obvykle nevíme z které do které. V takových případech bývá hojně využívaným řešením začít plantat o počasí a ono se z toho třeba něco vyvrbí a nějaký oslí můstek se najde. Zkusíme to i dnes. Takže venku je počasí, které bývá většinou na startu fotbalového ročníku, ale kdeže tomu je konec. Nejenom, že je kvas tam, kde má být, ale stromy se zbavují už i listí a to je neklamný proces blížícího se konce prvního pololetí a bilancování. V naší spižírně už je pod celofánem ukryto před osycháním jednadvacet bodů a ty se nám budou na jaře moc hodit. A kdyby jsme k nim ještě ... No uvidíme, nepředbíhejme. Dnes jsme podnikli poslední letošní výlet a cesta to byla velmi krátká, ba přímo ta nejkratší možná, protože jsme  mohli doslova odejít na nejbližší cizí hřiště v naší soutěži, což je to v Dolním Němčí. Na prstech nohou vodních ptáků by se daly spočítat zápasy, ve kterých nebyli favoritem Dolněmčané a stejně bychom došli k závěru, že jím byli vždy. Co dnes? Dnes máme o pár bodů víc a s tím je spojené postavení v tabulce, v níž jsme na tom lépe. Proto jsme se mohli domácím postavit jako rovný rovnému. Vycítili to i naši příznivci a celý týdem probírali kdo s kým, jak a čím pojede. Dojel jich houf, protože je táhly dobré výkony a výsledky našich kluků a navíc se hrálo derby utkání, které se však jako derby teprve učíme nazývat. Důvod je takový, že Nivničané měli vždy spády spíše na druhou světovou stranu a od doby, kdy do světa putujeme po obchvatu Brodu nepotřebujeme Dolní Němčí vůbec k ničemu (aha, bereme tu klobásky na fotbal). K tomu hrál soupeř léta páně vyšší třídu a rivalita neměla potřebné podhoubí. Možná proto v hledišti panovala spíše přátelská  družba a mnozí Nivničané (a nejen oni) se v podvečer vraceli ve stavu carských důstojníků (na zasedacím pořádku už nezáleželo), nemaje valného ponětí o konečném výsledku. Právě jim věnujeme dnešní článek, aby jsme je ušetřili potupného zjišťování výsledku od těch s lepší pamětí. Omáčka je zamíchána a rádi bychom do ní přidali i něco z fotbalu, ale tam není nic nového. Nivničané trénují v hojném počtu a ani brzká tma jim v tom nebrání. Mezi neuschopněné stále řadíme J.Máčalíka a nově i V.Borýska. Zbytek byl připraven.
   Utkání pro nás příliš velkolepě nezačalo a bez první scénky v něm bychom se rádi obešli. Náš golman A.Popelka si v 5.mnutě navedl míč mimo velké vápno a po chvilce váhání se ho snažil poslat na některého spoluhráče, leč zůstalo u chtění. Po odkopu mu vyletěly křusky až nad hlavu a míč poslal na překvapeného T.Stojaspala, jenž ještě nebyl na takové věci nachystaný a šourající se míč z pětadvaceti metrů sotva doletěl po branku a navíc mířil spíše k praporku, než  do opuštěné branky. V 8.minutě hřmělo na druhé straně a naši zahodili první velkou příležitost. Na pravé straně využil své rychlosti R.Straňák, jehož přihrávku eskortoval chtě či nechtě na zadní tyčku Z.Kostelník, kde si bohužel T.Kelíšek příliš dlouho rovnal nohy k zakončení a až byl rozhodnut, kterou do míče kopne tak míč poslal stejně vedle. V 15.minutě se hnali domácí do přečíslení, ale po nahrávce M.Krchňáčka nedostal balon z křídla před branku T.Stojaspal a sám vrazil klín do snah svého týmu. Ve 23.minutě se prosmýkl za domácí obranu rychlonohý T.Kelíšek znovu a po tvrdém ataku zezadu jsme nevytěžili ani faul ani roh, přestože jsme o tom druhém byli přesvědčeni. V 28.minutě jsme dvakrát zvedli pokos a druhý střet P.Těthala už neprošel, ale kartu za ten předchozí dostal J.Roubal, přestože po jeho zákroku nebyla signalizovaná ani výhoda. Přímák domácího Šmehlíka z pětadvaceti metrů odskákala naše zeď, ale újmy na životech hlášeny nejsou. Další minuty se hrálo mezi vápny, neb se oba celky soustředily spíše na obranu ve snaze neudělat nějaký kopanec. Ve 34.minutě se okénko našlo v domácí obraně a v mužném souboji na hraně vápna složil padesátikilový Z.Kostelník domácího těžkotonážního brankáře Bobčíka. To byl názor rozhodčího, který se neshodoval s tím naším, ale opuštěná branka domácích a míč u našich kopaček nevěstil nic dobrého a bylo potřeba přerušit hru. Šrouby však naši utahovali i nadále a ve 36.minutě jsme se už zaslouženě dočkali. Z levé strany se do vápna protáhl R.Straňák a po jeho střlené přihrávce se vydal P.Hladiš, který míč přepustil na D.Bumbalíka a moment překvapení zafungoval dokonale. Náš kapitán na zadní tyči využil své samoty a otevřel skóre - 0:1. Ve 41.minutě nám mohlo být veseleji, když poslal Z.Kostelník míč do běhu na P.Hladiše, který u něj byl dříve jak vyběhnuvší brankář Bobčík, ale před prázdnou brankou domácích nenašel ani jednoho z nabíhajících spoluhráčů, nýbrž  domácího Mikulce, což nám bylo prd platné. Závěr první půlky patřil domácímu Stojaspalovi, jehož standardku z boku nechali bez povšimnutí domácí i naši a balon mohl nerušeně opustit hrací plochu. Hned po něm tak mohli učinit i všichni aktéři a nebylo sporu, že těmi spokojenějšími byli Nivničané a my netušili, že všeho dočasu. Do druhé půle vletěl jako uragán opět T.Kelíšek, ale ani on neměl ostré kopí  a domácí obránci mu míč ve skvělé příležitosti míč protečovali na roh. A odpověď domácích byla blesková. Ve 47.minutě jsme na levé straně neuhlídali sérii přihrávek Dolněmčanů a už vůbec ne na zadní tyčce hlídkujícího Richtra, který dostal od naší pravé části sestavy dost času i prostoru ke zpracování míče a  poslal ho přesně ke vzdálenější  tyčce - 1:1. Naši působili zmateným dojmem, čehož zářným příkladem byla v 51.minutě pumelice P.Stojaspala na branku, ale považte tu naši! Naštěstí nemířil přesně a zasáhl do prsou V.Veleckého, který mu nestihl ani poděkovat. V 56.minutě už byl V.Velecký u míče znovu a tentokrát to bylo v prostoru správném. Centrovaný balon R.Straňáka domácí podběhli a na malém vápně si  ho nárokoval V.Velecký, kterého u  tyče skvěle vychytal domácí  Bobčík. Při vší skromnosti uvedeme, že se jednalo o třetí promrhanou tutovku. V 58.minutě jsme k nim přidali čtvrtou. Po nahrávce D.Bumbalíka mezi stopery ji měl P.Těthal, kterému vyběhl pod nohy brankář Bobčík a víc dělat nemusel, protože náš fotbalista dostal smyk a trefil golmana přesně do hrudi. Zatímco my jsme zahazovali i nemožné tak domácí dali v 67.minutě gól i ze situace, která vyloženou šancí nebyla. Po rohovém kopu prošel míč kolem přední tyčky přes chumel hráčů až do sítě a autorem branky je podle zápisu Bída, ale očití svědkové mluví o vlastní brance P.Stojaspala - 2:1. Inu když se daří tak.. Každopádně to bída byla. Rozkouskovaná hra pokračovala něčím fotbalovým až v 77.minutě, kdy po finální přihrávce M.Krchňáčka vletěl do našeho vápna P.Krchňáček, před kterým se naši obránci běželi strachy schovat až do vlastní branky, nikdo nevědíc proč. Jako první se znotýroval M.Holboj a balon otálejícímu domácímu hráči zavčasu sebral od nohou, aniž by došlo k ohrožení změny stavu. Olej na rozpálené kamna přilil v 79.minutě D.Bumbalík a jeho faul, po kterém se strhla strkanice jak u východu z hospody páté cenové. Každý se toužil polaskat s každým a to také nějaký čas zabere. Zabralo. Rázem bylo pět minut "hry" pryč a přesně to jsme nepotřebovali. O nějakém našem tlaku nemůže být ani řeč a využívány byly toliko dlouhé míče nevedouc ovšem nikam. Hra byla přerušena každých patnáct sekund a naši sbírali jednu žlutou za druhou a příčiny pitvat nebudeme, protože i stěny mají uši. V 89.minutě se dokonce chvíli hrálo a prudkou střelu domácího Richtra musel krýt T.Popelka, po jehož dlouhém nákopu se za vyrovnáním hnal za obranou opomenutý V.Velecký, ale ani samostatný únik k vyrovnání nevedl a  míč mu domácí v okamžiku rozhodnutí dloubli na roh. Po něm byl konec všeho a avízované tři minuty nastavení se smrskly na minimum, ale naše potíže s koncovkou by nevyřešilo ani dvacet minut přesčasu. Rozdíl mezi produktivitou domácích a našich měl hlavní podíl na konečném výsledku a proto se vracíme zklamaní a smutní. Když se však pro výhru udělá maximum tak není ostuda ani prohrát. A proto jsme se vrátili s hlavou nahoře.