góly: 24., 52. Minář, 39. Marčík - 57. Kostelník, 77. Bumbalík
Hrnčiřík - Khalil, Skopal, Frydrych, Marčík - O.Daniel (85. Mančík), Bahounek, Janča, Dnistrianskyi - Minář (72. Gábor), P.Daniel
Nivnice: F. Hladiš - P. Hladiš, Roubal, Velecký, Stojaspal - M. Hladiš (68. Borýsek) - Kelíšek (87. Ryšávka), Bumbalík, Straňák, Kostelník (74. Josefík) - Těthal
žk: 0 - Těthal
diváci: 120
střely na branku: 6:7
rohy: 4:8
další utkání: Hluk - Šumice 2:3 PK, Fryšták - Bojkovice 1:2 PK, Zlechov - Nedachlebice 0:2, Kunovice - Osvětimany 1:4, Újezdec - Buchlovice 2:1, Dolní Němčí - Koryčany 4:5 PK
   Naši muzikanti (říkame tak našim fotbalistům, protože pořád vyhrávají) odjeli na další štaci své koncertní šňůry a to do Otrokovic. Umíte si představit horší podmínky pro naše vystoupení? Nedělní dopoledne, neatraktivní, ale silný soupeř a prostředí, ve kterém se sice kope třetí liga, ovšem mnoho společného s ní nemá.  O hezkém areálu se totiž může mluvit jenom v nějakém opojení. Připomeneme, že jsme domácí už před drahnou dobou žádali o posunutí začátku na odpoledne, ale ti nás poslalali do..  chtěli jsme říct, že nám nevyhověli. Utkání nám kolidovalo s auto burzou, ale nezbylo, než odjet v původním termínu. Autobus bobíkspída (jestli to dnes nebyl jiný) proto obsadili jenom trenér s vedoucím a pochopitelně fotbalisté. Zvědaví však byli i někteří fanoušci, kteří mají ozubených koleček plnou fůru a hůru a hlavně je přilákaly výkony našich borců. Ti táhnou řadu šesti výher a samozřejmě v ní chtěli pokračovat nebo urvat alespoň remízový bod. Otrokovická Viktorka je dáma dvou tváří a tu hezkou nastavuje doma. Tam se pěkně vyšňoří a předvede se kompletní i s nějakým tím hráčem áčka, zato ven jede nenalíčená, nenastrojená a sotva se sleze a to sbírá po cestě několik dorostenců. Stejné to bylo i proti nám, ale do trenýrek jsme si z toho nadělat nechtěli. Náš kádr byl oslaben o dlouhodobě zraněného J.Máčalíka a nepodmíněně odsouzeného M.Holboje (samozřejmě máme na mysli dvouzápasový trest za červenou kartu) a kdesi jinde pobývající M.Škrabala a D.Bartoše. Struny si už v pátek naladil P.Stojaspal a ohlásil návrat do kapely. Tím by bylo na úvod řečeno vše, kdyby jsme nebyli hloupí a nevšímaví. Minulý týden jsme oslavili třístovku V.Veleckého, ale že ve stejném zápase dosáhl stého utkání v mužích i brankář F.Hladiš jsme opomenuli. Tímto se mu omlouváme a slibujeme, že na další kulatá výročí nezapomeneme. Příště u nás bude hrát posté Z.Kostelník, kdyby jsme zase dřímali tak to reklamujte. Poslední poznámku učiníme jenom proto, abyste věděli, že i my máme podíl na našich devatenácti vstřelených gólech. Kde jsme na to přišli? Ve čtvrtečním Sportu byl na titulce krátký úvodník a v něm, že se jeden reprezentant (jméno není podstatné) podílel na šesti našich gólech z devíti. Až po sem v pořádku, kdyby to nepokračovalo tím, že jeden dal na dalších se podepsal nahrávkou nebo zásadní myšlenkou. Pane jo, my jak tu sedíme jsme zásadně mysleli na všechny góly Nivnice a k tomu ještě asi na dalších dvanáct, ale ty naši kluci nedali.

Dá se začít tím, že nás v Kvítkovicích hned po příjezdu překvapil velmi měkký terén, který ještě ztížila dopolední rosa, ale mnohem více nás udivil náš výkon v prvním poločase. Dojdeme k tomu postupně, ale byla to jednoznačně první polovina, ve které jsme hráli falešně a pěkných pár not nám uteklo. Proto jsme po šesti kolech vyšli bodově naprázdno. Aniž bychom naše kluky chtěli omlouvat, tak dobře všichni víme, že každá série jednou skončí a také dnešní zklamáním postupně vyprchá, protože čas letí a neptá se. Nezbude tedy ani nám, než popsat i dnešní utkání a jít dál. To sotva začalo, tak bylo přerušeno ošetřováním. Hned po půl minutě se na zemi po souboji s naším R.Straňákem ocitnul domácí Frydrych a po návratu chvíli bojoval jak se soupeřem, tak s otisky kolíků na své noze.  Potom už se utkání konečně rozběhlo a prvních deset minut určitě nenasvědčovalo tomu, že budeme muset být v našem románu i zlí. Začali jsme totiž aktivně a hned ve 4.minutě nahrál P.Stojaspal do vápna Z.Kostelníkovi, ale ten si balon ukopl a brankář domácích Hrnčiřík ospalým dojmem nepůsobil a vyběhl včas. V 8.minutě spolupracovali před vápnem soupeře P.Hladiš a R.Straňák, ale výrobek těchto dvou poslal vedle tyčky P.Těthal. Deset minut hry tímto končilo a muselo se obejít bez přímé střely na branku.  V 11.mnutě nabídl balon domácí Dnistrianskyi Bahounkovi, ale ani tato pumelice cíl nenašla. Domácí však začali postupně přebírat režisérskou taktovku a žádné hlavní role nám nenabídli. Našich akcí ubývalo a když se mělo něco ze skořápky vyklubat, tak to ztroskotalo na špatné finální nahrávce. Z toho profitovali domácí a ve 22.minutě dlouho otálel s koncovkou P.Daniel až mu balon ve vápně zabavil V.Velecký. Byl nejvyšší čas. V další deseti minutách a to mezi dvacatou a třicátou už nebyli domácí o trochu, ale rovnou o třídu lepší. Naši skákali ze strany na stranu, jelikož na jedné nám motal palice O.Daniel a na druhé Dnistrianskyi. A ve 24.minutě padla právě z křídla první branka do naší sítě. Na levé straně si vyhověl P.Daniel s Dnistrianskyim a do vápna nabídnutý balon uklidil ke vzdálenější tyčce Minář - 1:0. Naši ani omylem nepřipomínali třetí tým tabulky a spíše než řešení hledali důvody proč to nejde. Domácím to šlo náramně a ve 29.minutě střílel Bahounek velmi povedeně k tyči, ale o ždibec minul. Ve 31.minutě jsme se dočkali pěkných věcí. Pokud za ně považujeme první naši střelu na branku a pohříchu jediné v první poločase. No ona to byla spíše dorážka po rohovém kopu R.Straňáka, ale to nic nemění na tom, že se jednalo o gólovou šanci. V.Velecký však trefil z malého vápna vyběhnuvšího brankáře Hrnčiříka a naši mohli nerušeně pokračovat v útlumu. V 33.minutě předvedl velmi dobrý zákrok F.Hladiš, jenž u tyče vystihl ránu Mináře. Ve 35.mnutě byl pohotový opět, když vyrážel střelecký pokus Dnistrianskyiho a následná dorážka Mináře skončila na náměstí ve Spytihněvi. Ve 39.minutě jsme ztratili desátý balon na naší polovině a domácí Marčík byl velmi rychlý a pohotový - 2:0. Napsat, že jsme vypili kalich hořkosti do dna by příliš originální nebylo, protože jste tento obrat stokrát slyšeli a navíc by to nebyla ani pravda. Jeden doušek byl totiž nachystán ještě na druhý poločas, ale hlavně naše produkce připomínala, že jsme před utkáním chlemtali kávu, která se dostala do rukou Maryše. Otráveni jsme byli herně, ale co je horší i psychicky. Moc chuti do druhé poloviny z naší strany nebylo, ale přece jenom jsme si jako chlapi v kabině pěkně povykládali, ale víc z nás nedostanete, protože to, co se tam řekne, to tam také zůstane. Bez mučení prozradíme jenom  změnu v našem rozestavení, když na hrot putoval V.Velecký a P.Těthal do stoperské dvojice. Výsledek se dostavil, ale ještě předtím přišel třetí gól v naší síti, kterému předcházely dvě situace před svatyní domácích. Nejprve to byla ve 46.minutě  pěkná střela M.Hladiše mezi tyče a za chvíli po centru R.Straňáka zakončoval V.Velecký v záklonu, ovšem míč se do prostoru tří tyčí nevešel. V 52.minutě nás klepli přes prsty domácí potřetí a naděje opouštěly i optimisty. Z pravé strany centroval O.Daniel po přihrávce Bahounka a z metru to domácí Minář nemohl popléct - 3:0. Třetí gól Viktorky už vidělo i vylézající slunce a byli to naši, kterým adresovalo první nedělní teplé paprsky. Domácího Khalila asi oslnilo v 57.minutě a Z.Kostelník uzmuvší mu míč zamířil přesně k tyči - 3:1. Naši zelení mužíci krátce zatleskali a hlavně začali připomínat starou dobrou nivnickou jedenáctku. Najednou nás bylo plné hřiště, jeden za druhého zaskočil a přibývalo naší bojovnosti a s tím spojených zisků míčů. Role se úplně obrátily, ale naše ztráta byla až příliš veliká. Po hodině mohla být daleko menší, ale přímku R.Straňáka do velkého čtverce V.Velecký nezužitkoval, když trefil brankáře. Řekneme si na rovinu, že to byla zahozená tutovka. Dalších pár krátkých fotbalových ukázek se promítalo před naší brankou a ta v minutě dvaašedesáté byla pro změnu tutovkou domácích. Přízemní centr Dnistrianskyiho poslal nad příliš nízkou branku Bahounek a připomněl sobotní produkci domácího áčka v Uherském Brodě. V 66.minutě musel do těžkého souboje náš D.Bumbalík s nejaktivnějším domácím fotbalistou Dnistrianskyim a byl z toho faul před naším pokutovým územím.  Z dvaceti metrů trefil cihly v naší zdi Bahounek a ještě bylo o co hrát. Tím spíše po 78.minutě. Rohový kop R.Straňáka našel na zadní tyči D.Bumbalík a tvrdou ranou snížil na rozdíl jediné branky - 3:2. Za tři minuty mohl být stejný fotbalista oslavován podruhé, leč nebyl. Jeho patrona byla slepá a ta jak známo cíl nenajde. Jestli je to složité tak pro zjednodušení uvedeme, že po přihrávce V.Veleckého mu balon u tyče vystihl Hrnčiřík. V 84.minutě vyletělo několik našich horních končetin do luftu (nebojte nic nevybuchlo a ruce zůstaly spojené s tělem), protože V.Velecký dostal míč do branky potřetí, ale protože byl máván ofsajd tak nemá cenu psát jak se to událo. To už se hrálo výhradně před vápnem domácích a jeden kopačák za druhým směřoval před branku Viktoriánů, ale jak z výsledku víte tak do sítě už žádný. Ale mohl. Třeba o deset centimetrů vedle letící střela R.Straňáka nebo přímý kop téhož hráče z dvaadvaceti metrů. O centrech ani nemluvě. Nic nepřinesl ani výlet našeho brankáře F.Hladiše do vápna domácích. Prostě jsme příliš mnoho času dnes promrhali a fotbalová spravedlnost to viděla. Jestli budeme hrát příští utkání s podobným nasazením a chutí jako ve druhé půli tak nám to vrátí. Uvidíte. Ač to nebývá zvykem tak konec bude patřit rozhodčímu. J.Filgas pískal opravdu skvěle a nechal fotbalisty hrát.