Mikel - Valášek, Sklenář, Hubáček, Bednařík - Petráš (63. Naňák), Manďák, Kučera, Hřebačka - Vavruša, Chudý
Nivnice: F.Hladiš (46. Popelka) - P.Hladiš, Roubal, Velecký, Holboj - Kostelník - Škrabal (46. Kelíšek), Straňák, Bumbalík, Máčalík (86. Borýsek) - Těthal (68. Josefík)
žk: Valášek, Chudý, Vavruša, Hřebačka, Naňák - Kostelník, Straňák
diváci: 120
střely na branku: 1:4
rohy: 5:3

Krátká fotbalová pauza je u konce a ani se nenadějeme a léto nám brzy zamává, čehož neklamnou předzvěstí je start nového ročníku krajských soutěží. O všem co se u nás v létě šustlo jsme se vás snažili pravidelně informovat a myslíme, že víte všechno. Teda skoro... Návštěvníci našeho areálu asi postřehli, že za vzdálenější brankou stavíme pro naše fotbalisty nové domy, ale že  pro jejich děti přibude ve školce nová třída ví jenom věci znalí. Také v legendární Besedě, kde se slavilo nejedno vítězství, zazní znovu oslavné chorály. A věřili byste, že na nové Rajčovně bylo kdysi fotbalové hřiště? Věřte! V patře nad kabinama (dojde-li i na jejich rekonstrukci budeme přešťastni)  je téměř hotové Relax centrum a nové cesty u nás přibývají skoro rychleji než body do tabulky. Další změny už jsou zase ku prospěchu jiné skupiny občanů a proto je přejdeme bez povšimnutí. Takže tuto naši vzkvétající obec jsme dnes odjeli reprezentovat do Fryštáku, kterýžto se v novinách kasal postupovým přáním. Naši mají daleko skromnější ambice a středem tabulky by jistě nepohrdli. Dopomoci k tomu má širší kádr, než kterým jsme disponovali na jaro, ale změny v něm si vyhledejte níže sami, jelikož to potřetí opakovat nebudeme. Už jenom kvůli pozdnímu návratu. Zmínit však musíme poslední naše vzájemné utkání, které se odehrálo ve Fryštáku na konci sezóny 17-18. V poločase jsme byli za stavu 0:2 oběma nohama v B třídě, ale po neskutečné bouři v kabině jsme ve druhém poločase utkání obrátili (4:2) a padali domácí. Tolik emocí dnešní první zápas sezóny nabídnout nemohl, ale nudu jsme také nečekali.
    Na první zápis do bílých listů toho utkání se čekalo do sedmé minuty a příčinu k němu zavdali domácí fotbalisté. Na svojí levé straně vycítil příležitost Kučera po přihrávce Petráše, ale toliko vyprášil síťku z boku. Nic víc nic míň. Naši to zkusili daleko jednodušeji a to úplně přesně v desáté minutě a dokažte, že lžeme. Za dlouhým výkopem brankáře F.Hladiše se vydal stoper Hubáček a brankář Mikel, ale když viděl J.Máčalík jejich nerozhodnost tak mezi ně vlétl jak liška do kurníku a špičkou své křusky poslal balon kousek vedle kovové konstrukce. Ve 13.minutě si klestili cestu na pravém křídle M.Škrabal a D.Bumbalík a po polocentru polostřele (vyberte si sami) R.Straňáka to v hledišti solidně zašumělo, poněvadž balon téměř líbal zadní tyčku. Nivnickou aktivitu dokážeme ještě střelou P.Hladiše po nabídce Z.Kostelníka v 19.minutě. Kdyby byly... kdyby byla bývala branka měřlla 8,32 na šířku tak jsme jedna nula vedli. Neměří. Tyto naše eskapády sem tam domácí  přerušili nějakým tím centrem, které nám do vápna posílal zejména Hřebačka, ale o jejich přesnosti si myslete co chcete. My pro domalování uvedeme, že byly převážně přetažené. To se zhruba nacházíme krátce po dvacáté minutě a v této vesměs hluché chvíli zmíníme tradičně vysoký trávník a přestávku na pití. Čili jako pro vás nic zajímavého. Ve 23.minutě se připomněl domácí kapitán Sklenář ( pozn. - známe ho mimo jiné z působení v Uh.Brodě a hrál velmi dobře) pumelicí z pětadvaceti metrů, ale výsledek byl jediný. Náš šofér raději s autubusem poodjel o dvacet metrů dál. V následující desetiminutovce jsme žádnou větší poznámku nepsali a nebylo to naší leností. Prostě mezi pětadvacátou a pětatřicátou minutou létal po hřišti (a mnohdy i mimo) balon a chlapi za ním. Když na tuto pasáž zapomeneme tak uděláme nejlíp jak můžeme. Z pochrupování nás probral až roh R.Straňáka ve 36.minutě a zejména následná hlavička V.Veleckého, jenžto prolétla k našemu zděšení mimo pravou tyčku o centimetry. Ve 42.minutě jsme se nervačili znovu zbytečně. Po standardce R.Straňáka poslal nepříliš prudkou střelu D.Bumbalík sedícímu brankáři Mikelovi do náruče a nás spíše zaujal následný brejk domácích. To sbalil pytlík s kopačkama a míčem domácí Hřebačka a shledajíc levou polovinu hřiště průchodnější vydal se po ní. Nebezpečí však včas pochopil náš R.Straňák a vydaje se po jeho stopách mu nakonec veškeré náčiní zabavil, aniž by došlo ke střelbě. Slunce prvního poločasu už se sklánělo za obzor, když došlo k poslední zaznamenáníhodné situaci. Obešli bychom se bez ní, protože došlo ke zranění našeho brankáře F.Hladiše. Melu, která nastala před naší brankou ve 45.minutě nelze opravdu popsat líp, než klasickým spojením trma-vrma a v tomto chumlu se střetl s jedním domácím hráčem a výsledkem byl vykloubený prst a střídání. Do druhého poločasu vběhl do branky A.Popelka a právě on odstartoval první akci naší jedenáctky ve druhé polovině. Ve 49.minutě po jeho dlouhém výkopu převzal balon R.Straňák a po jeho stříleném centru zasahoval na malém vápně J.Máčalík ovšem do míče dloubl špičkou tak, že míč rotoval ven z branky. Škoda, že si o přestávce neobul boty naruby. Střelecký zmar jsme naplno rozpoutali v 50.minutě po standardce J.Roubala z poloviny hřiště. J.Máčalík poslal hlavou merunu z rohu velkého brankového území na zadní tyčku a tam ji nadvakrát né-li natřikrát tlačil do sítě P.Těthal, ale nejlepší z pokusů mířil jenom do břevna. V 51.minutě jsme se konečně dočkali, ale pomalu ani nebylo koho objímat. Křídelní výpad střídajícího T.Kelíška skončil centrovaným balonem zblízka před branku a po celé sérii skluzů si zavezl kouli do své branky domácí Sklenář - 0:1. A toho jak jistě uznáte nebylo v dané chvíli vhodné hladit a radovat se s ním. Po úvodní trefě utkání domácí znervózněli, pootevřeli obranu a svoje nepřesnosti sváděli na kde koho na hrací ploše. Jenže naši místo pojistky v podobě druhé branky předvedli fesťák zahozených šancí. V 59.minutě například po průniku D.Bumbalíka zakončoval R.Straňák, ale střelou doprostřed slávu této akci nevydobyl. V 63.minutě přihráli domácí na našemu D.Bumbalíkovi, který napřáhl z dvaadvaceti metrů a my jenom čekali jestli se síť zatřepe či nikoliv. Pochopitelně, že nikoliv. V 65.minutě přihrál P.Těthal opět R.Straňákovi, ale tento míč byl zahraný na dlouhou nohu a koncovka zbyla jenom na bodlo, což také nebylo ideální. Další příležitosti ukončené na vápně špatnou finální přihrávkou ani nemá cenu uvádět. Pochopitelně po takových příležitostech příchází trest a domácím se poštěstilo hned z první střely na branku. Co na tom, že přišla až v 67.minutě? Naši manipulovali s míčem u středového kruhu tak neobratně až o něj přišli úplně a to Fryštáčané potrestali. Jejich lup putoval po ose Sklenář - Manďák (nová posila z Veselé) a z vápna vše propálil  Chudý - 1:1. To by ještě nebyla tragédie, kdyby se z toho Nivničané posbírali, ale oni spíše ulehli k odpočinku. Na hrotě už jsme neudrželi jediný míč déle, než tři vteřiny a to bylo velmi málo. Domácí byli bezesporu aktivnější, ale věřte, že už další přímou střelu na branku nevyprodukovali. Topili nás však jak koťata. Jeden centr za druhým mířil do našeho chrámu, ale najít domácí tutovku jsme dlouho nemohli. Nebezpečný byl jenom roh Valáška na hlavu Vavruši(e), leč míč mířil daleko vedle. To už se hrálo výhradně na naší polovině a v 82.minutě si domácí vypracovali jedinou a hned mimořádnou příležitost rozhodnout, ale pohrdli jí. Do našeho článku se přihlásil Manďák přihrávkou na nepokrytého Chudého a ten na penaltovém puntíku natolik zpanikařil, že byl rád za trefený míč. O zasáhu branky nemohla být ani řeč a o gólu už vůbec ne. Co poznamenat o závěrečných minutách? Snad jenom tolik, že jsme je přežili a dočkali se penalt. O tom, že nám nejdou už týden víme, což mírně (no spíše dosti) devalvuje solidní remízu ze soupeřova hřiště. Hodnocení utkání záleží na úhlu pohledu, jelikož jak naši tak i domácí mohli vyhrát. Nivničané za předpokladu, že by dotáhli nějaký brejk za stavu 1:0 pro ně a domácí v době závěrečného tlaku také mohl míč párkrát poslechnout lépe. Nestalo se ani jedno a body se dělily.