neděle 27.července 17,00 - přátelské utkání muži
TJ NIVNICE - JISKRA STARÉ MĚSTO 6:1 (3:0)

branky: 3.Velecký, 16. Škrabal, 19. Těthal, 82. Straňák, 84. Bumbalík, 87. M.Hladiš - 57. Matoušek
naše sestava: A.Popelka - P.Hladiš, Roubal, Velecký, Holboj (56. Vítek) - Kostelník (70. Těthal) - Kelíšek (56. Ryšávka), Straňák, Bumbalík, Škrabal (46. M.Hladiš)- Těthal (56. Pešík)
žk: Vítek - 0
rozhodčí:
Kotačka

Poslední přípravný zápas jsme odehráli s ambiciózní Jiskrou Staré Město (minulý týden porazila Osvětimany), o které si bez ohledu na výsledek myslíme, že bude patřit k favoritům B třídy. A protože vás asi první zase zajímá kdo byl ten či onen tak alespoň krátce k tomuto tématu, protože inventuru v kádru provedeme na našich stránkách zítra navečer. V brance nastoupil Tonda Popelka (hráč Strání - naposledy v Podolí), jelikož jeden náš brankář je zraněný a druhý touží po odchodu. Na levé straně zálohy hrál Marek Škrabal, který se na rok stal hráčem Nivnice. Na opačné straně běhal Tomáš Kelíšek, jenž opět  zaujal natolik, že ho prostě u nás chceme. Na levém beku odehrál poločas Jakub Vítek a také jemu bude náš dres slušet. Čtvrtým do party je útočník Erik Pešík z O. Lhoty. Postrádali jsme Staňu Josefíka, Jendu Máčalíka a další tři hráče, kteří už se s prvníma dvěma nerýmují. Byli to Dominik Bartoš, Vojta Borýsek a Filip Hladiš. Protože jsou oba celky ještě ve fázi zkoušení tak k samotné hře jenom stručně.
   Do zápasu jsme stejně jako minulý týden vletěli způsobem, o kterém v novinách píší jako o velké vodě. Sice jsme už ve dvacáté minutě vedli o tři góly, ale ještě jsme minimálně dvě šance proměnit odmítli a třetí skončila na tyčce. Teprve po půlhodince začali hosté s prověřováním kvalit našeho brankáře a když jim pochytil dvě dobré šance tak už také věděli na čem jsou. Tím chtěl básník naznačit, že v závěru poločasu už byla hra vyrovnaná. Ve druhém jsme začali vymýšlet věci dávno vymyšlené a pár nebezpečných situací se odehrálo i před naší brankou. Rychlonozí a mladí Staroměšťáci se dostali také ke vstřelenému gólu na 3:1 a když u nás vzápětí zazvonila tyčka byl to signál k další ofenzívě. Pár pěkných fotbalových věcí nám ještě spolkla špatná finální nahrávka či koncovka, ale posledních deset (spíše osm, neboť na tabuli běžela osmdesátá osmá, když se pískal konec) minut bylo pro Jiskru velmi nepovedených. Nivničané jejich obranu rozebrali do posledního dílku a přidali jim na cestu tři branky.

jak padly góly:

3.min. - rohový kop R.Straňáka dotlačil nohou zblízka do sítě V.Velecký - 1:0
16.min - Z.Kostelník poslal do sólové akce M.Škrabala, který přeloboval vyběhnutého brankáře - 2:0
19.min - P.Těthal dostal přihrávku od D.Bumbalíka mezi obránce a stihl i kličku brankáři - 3:1
57.min - po přihrávce Horáka do velkého vápna se prosadil osamocený Matoušek - 3:1
82. - D.Bumbalík našel nabíhajícího R.Straňáka a ten se, byť nadvakrát, prosadil - 4:1
84. - oba jmenování se rozběhli sami na brankáře hostí a z pravé strany přihrával pod sebe R.Straňák na D.Bumbalíka, kterému první střelu vyrazil golman zpět k nohám a na druhý pokus dopadlo vše jak mělo - 5:1
87. - D.Bumbalík si připsal ještě jeden "kanadský" bod za přihrávku a tu poslal do sítě M.Hladiš - 6:1

neděle 21.července 17,30 - přátelské utkání muži
TJ NIVNICE - TJ TATRAN HAVŘICE 1:1 (1:1)

góly: 2. Straňák - 22. T. Rachůnek
naše sestava: F.Hladiš - Ryšávka (68. Josefík), P.Hladiš, Velecký, Josefík (46. Vítek) - Kelíšek, Bumbalík, Škrabal, J.Máčalík (35. Hulín) - Straňák, Pešík (46. Bartoš, 56. Pešík, 67. Kostelník)
rozhodčí:
Zpěvák

Oba mančafty nastoupily k prvnímu přáteláku pod vedením nových trenérů. U hostí nahradil V.Zámečníka Lumír Maršálek a náš tým vedl nově Václav Uhlíř. Ten se sice musel obejít bez několika fotbalistů (J.Roubal, M.Holboj, P.Těthal, M.Hladiš), ale naopak pár hráčů oproti jarní části přibylo. Z Korytné se vrátil J.Máčalík, z brodského dorostu se představili T.Kelíšek, J.Hulín a J.Vítek, z Ostr. Lhoty E.Pešík a už v týdnu vzpomínaný M.Škrabal z Napajedel. Kdo z nich u nás zakotví je zatím nejasné, ale někteří si o to řekli. V samotném utkání jsme byli lepším mužstvem, ale žalostná koncovka nám přidělala několik vrásek. V prvním poločase nám ke skórování nestačily ani samostatné úniky ani výhodné pozice uvnitř brankového prostoru a ve druhém jsme vše do puntíku zopakovali a přidali k tomu i pár nepřesných hlaviček z malého vápna a přestřelenou branku z metrové vzdálenosti. Hosté se dostávali k naší brance výhradně po dlouhých míčích za obranu a také oni mohli vstřelit více než jeden gól.

góly:
2. téměř z poloviny hřiště přihrál D.Bumbalík balon mezi stopery a krajního obránce na R.Straňáka a ten si s vyběhnuvším brankářem z pravé strany poradil - 1:0
22. naše ztráta míče na vápně soupeře znamenala rychlé přenesení hry na naši polovinu a tam si se situací dva na dva poradil individuálně T.Rachůnek, který falšovanou střelou ke vzdálenější tyčce vyrovnal na konečných - 1:1