góly: 61. Klimeš, 76. Salay - 46. Těthal
Chvojka - Klimeš, Síleš, Šumulikoski, Brhel - Čevelík (66. Pantič), Skřivan, Perůtka, Tomaštík - Salay, Zýbal

Nivnice: Popelka - P.Hladiš, Roubal, Velecký, Holboj - M.Hladiš (89. Bartoš) - Kelíšek, Těthal, Straňák, Josefík (67. Škrabal) - Máčalík
žk: Šumulikoski, Čevelík - Těthal, Holboj
diváci: 120
střely na branku: 9:5
rohy: 6:4
další utkání: Koryčany - Šumice 2:3 PK, Dolní Němčí - Otrokovice B 2:1, Fryšták - Zlechov 5:0, Nedachlebice - Hluk 3:1, Bojkovice - Buchlovice 6:2, Kunovice - Újezdec 2:1

V úvodnících před zápasy s Osvětimany už jsme nakousli leccos (prý se píšou dvě c, ale mohli jsme napsat ledasco a bylo by po problému) a přestože je opakování matka moudrosti tak my dáme mamce pokoj. Připomenout akorát musíme, že náš soupeř za sebou táhne na provázku patnáct (!) tříbodových výher v řadě. Z toho je nad sluníčko jasně patrné, že jejich tým tuhle soutěž přerostl, ale také je fakt, že ji navzdory svým možnostem nikdy nevyhrál (vítězové ročníků, ve kterých hrají Osvětimany A třídu : 2015 - Újezdec, 16 - Strání, 17 - Hluk, 18 - Skaštice, 19 - Kvasice) a z jiné pozice postupovat nikdy nechtěl. Pokud tedy má nastat situace, že v případě jejich prvenství soutěž opustí tak budeme první, kdo bude stát u cesty a křičet "hurá". Snad i nějaká kratší modlitba by stála za přeříkání. Ano, tak populární je to mužstvo. A našich deset proher v řadě s nimi nech vezne čert. Asi je jasné vám i nám, že jsme dnešní utkání odjeli tak nějak odehrát. V minulém týdnu padlo pár souvětí o termínu tohoto utkání, ale nakonec zůstalo u soboty. V tu se domácí museli obejít bez trenéra Němčického (s béčkem Slovácka v Hlučíně) a v neděli by jim pro změnu chyběl Šumulikoski. Tak když si to spočítáme tož trenéra nepotřebují, ale svého špílmachra ano. Počítáme to dobře? Co Nivničané? Dnes nás při odjezdu do Osvětiman, kde jsme měli k roli favorita blízko jak k nalezení čtyřlístku ve stodole plné sena, opět zamrzely předchozí ztráty. V obou předcházejících utkáních jsme herně vícenež obstáli, ale se dvěma body už to tak slavné není. Jak by se nám žilo se čtyřmi či pěti? Moc dobře, ale i ty brzy sklidíme a bude veselo. Neveselo bylo při pohledu na hlouček scházejících. Stejně jako minule v něm byli F.Hladiš a s Bojkovicemi se zranivší Z.Kostelník. S batůžkem na zádech jsme ještě zahlédli na dovolenou mířic D.Bumbalíka a V.Borýska. K nim z nezjištěných důvodů (nezvládl roli náhradníka ve Fryštáku?) řadíme J.Vítka, který nejspíše potvrdil, že investici do jeho nákupu lze přirovnat ke koupi zajíce v pytli.  Ten pytel byl ovšem hezký a može sa hodit. Ostatní (včetně navrátilců M.Holboje a F.Ryšávky) si vezli věci určené k  popravě, ale také k případnému zázraku. A protože je hrůza hodin a ráno nejdeme do práce, ale za tmy na burzu tak na to dnes kašleme. Nebo, že by přece... tak chvíli vydržte!
   Aniž se koplo do míče tak první srandovní story už byla na světě. Posádka autubusu spoléhala na to, že R.Straňák sedí s někým v autě a upaluje do Osvětiman. Posádky aut spoléhaly, že R.Straňák sedí v autobuse a upaluje do Osvětiman. RS se Osvětimanech nenacházel a k mání nebyl ani klíč od nivnických kabin s jeho kopačkama. Nezbylo, než přijet pět minut před utkáním a vyskládat všechny zbylé boty našich fotbalistů a začalo zkoušení ala Popelka (nemyslíme našeho brankáře, ale pozdější princeznu). Jedny mu sedly a přesně v době nástupu obou mužstev přeskočil ze schodů potůček před lajnou a mohlo se začít. Je jenom věčná škoda, že zrovna průnik naší Popelky (myslíme RS) v 1.minutě  neskončil gólem, ale jenom prvním ohrožením branky, když míč těsně minul zadní tyčku domácí branky. Potom už hráli prim domácí, kteří jistě po dvou sedmibrankových výhrách chtěli mlsat i dnes, ale nakonec byli rádi, že naše sousto vůbec nějak spolkli. Přesto začali zhurta a už ve 3.minutě chtěl po nakrátko zahraném rohu překvapit Šumulikoski našeho brankáře T.Popelku, ale valného úspěchu nedožil. V 11.minutě byl tentýž hráč a ústřední postava domácích na začátku další povedené akce, ale jeho přesný pas Zýbal poslal nad našeho brankáře a k potěše Nivničanů (a jiných nám fandících národností) i nad konstrukcí stojící uprostřed kratší strany hřiště. I další kousky pečiva pekli domácí. Ve 13.minutě poslal jakýsi odražený preclík na naši branku domácí Salay, ale našemu brankáři chutnalo. A svačil i ve 20.minutě. Skřivan poslal přesný míč do vápna Čevelíkovi, ale naši už měli brankáře zahřátého, takže zkoušet jeho teplotu bylo toliko k ničemu. Nivničané na první střelby čekali v domnění, že není kam ponáhlat a míč se nadále kotoulel na naší polovině. Ve 23.minutě se dokonce seznámil i s našim břevnem, když ho tam hlavou po standardce Šumulikoskiho narval Síleš. Až poté jsme konečně jednu z našich výpadovek dotáhli až k ohrožení branky. Pokud nám šly přesně hodiny tak to bylo po půlhodině hry, když si nahrávku R.Straňáka narovnal na nohu P.Těthal a poslal balon i Chvojku k tyči. Domáccí brankář míč "jenom" vyškrábl ke kopačkám T.Kelíška, ale rychle zareagoval i na jeho dorážku zblízka a my museli vzít za vděk i rohovým kopem. Byl to však jasný signál, že padací most vedoucí na polovinu soupeře už je dole a můžeme tam častěji. Ale postupně. Ve 33.minutě míjela naši branku do protipohybu brankáře tečovaná střela Skřivana o metr a další nebezpečí bylo minulostí. Ve 38.minutě už jsme byli osmělení až až a jednu z našich standardek zahrávanou R.Straňákem hlavičkoval k tyčce V.Velecký. Brankář mu radost nedopřál. Ve 40.minutě zrychlil domácí hru po autovém vhazování Skřivan a jeho centrovaný míč v nepříliš lehké pozici nezužitkoval Tomaštík. A potom přišla 45.minuta a událost utkání. J.Máčalík se vysmekl poslednímu muži domácí sestavy Šumulikoskimu a ten jeho samostatný únik na brankáře Chvojku zastavil stažením na zem. Jasnější červenou nikde tento víkend nikdo nespatří, ale rozhodčí se z domácích prostě ... a vytáhl žlutou. Neměli jsme ani síly na zlost, protože jsme dobře  věděli, kde hrajeme a kdo fauloval. Z této standardky se stejně jako před sedmi minutami dostal hlavou k zakončení V.Velecký, ale dopadl úplně stejně jako u té předchozí, kterou mu chytil brankář domácích. Poločas tedy skončil tak jak skončil a přestože měli domácí jistojistě více ze hry a také více šancí tak jsme je drželi na uzdě. O přestávce se logicky nic většího nestalo ani v kabině ani na obsypané stráni a jenom pozdní příchod rozhodčích sklidil pár všelijakých poznámek. Nedočkaví Nivničané si hned po startovním výstřelu vykoledovali faul na polovině na J.Máčalíka a jak už je obvyklé tak se k jeho provedení postavil R.Straňák. Ten na levé hraně brankového území našel V.Veleckého, jenž na té druhé hraně někoho tušil a hlavou mu poslal prvním dotykem míč k nohám. Ten někdo byl P.Těthal a ani on nepotřeboval žádný dotyk navíc a balon poslal tvrdě pod břevno - 0:1. Tato rychlá fotbalová paráda mířila rovnou ze hřiště do Národního muzea. Skóre mělo rázem překvapivou podobu, ale pohled na ukazatel a hlavně na (ne)uběhnuté minuty měl ještě k nějaké euforii daleko. V 53.minutě ji chtěl utnout Šumulikoski z přímáku po faulu V.Veleckého, ale z dvadvaceti metrů oloupal jenom naší omítku ve zdi. V 59.minutě jsme zaznamenali, že i domácí mají pár svých fanoušků, kteří berou ty cizáky za své. Po přihrávce Zýbala na Klimeše tento odcentroval do luhů a hájů a pár nespokojených remcalů propuklo v hlasitý halas. Ale už ne na dlouho. Pozlobit je sice ještě chtěl J.Máčalík po výpadu obránce P.Hladiše, ale brankář mu zmenšil střelecký úhel a náš hroťák žádnou díru do branky, natož do světa,  nenalezl. V 61.minutě jsme za to byli trestáni. Domácí Tomaštík nalezl mezi našimi dobře hrajícími obránci škvíru a protlačil skrze ní míč na Klimeše, který prudkou ranou na zadní tyč srovnal - 1:1. Pak jsme deset minut viděli oživší domácí, ale ani jednu z pološancí či poloakcí nedotáhli ke zdaru. A tak jsme do toho mohli třísknout my. Po odpískaném přímém kopu z boku hřiště zmerčil R.Straňák nepokrytého J.Máčalíka a zkoprnělí domácí toliko pozorovali následný děj. Osamocený útočník Nivnice se vydal ke zteči zcela sám, ale podél vyběhnuvšího brankáře o decimetr minul branku. Toť ve zkratce jeden z rozhodujících okamžiků utkání. Klepnout přes prsty nás mohl Salay prakticky hned po rozehrávce. Naštěstí mu A.Popelka skočil pod kecky a našel u nich i míč. V 76.minutě už jsme byli sťati, když Šumulikoski našel nivnickou kuchyni opuštěnou a krásným centrem objevil na malém vápně  Salaye, jehož hlavička pod břevno měla parádní parametry - 2:1. I u další přehlídky domácích byl tento mladý útočník, který pro nás byl nebezpečnější než sniper Zýbal. V 78.minutě mu před branku poslal přesný pas Klimeš, ale Salaye A.Popelka vychytal. Naši už mnoho příležitostí ke skórování neměli, tedy přesněji vůbec žádnou. K brance domácích sice pár balonu zabloudilo, ale veskrze se jednalo o zdvořilostní návštěvy bez výrazného promluvení do dělby bodů. V 84.minutě byl nejvyšší čas, aby domácí kanonýr Zýbal skóroval popatnácté v řadě, ale u tyče ležel A.Popelka zavčasu. Za tři minuty ho k trestnému kopu z dvacetimetrů nepustil Šumulikoski, aniž by sám něco zdárného vymyslel. A v nastavení to přišlo. Centr z naší levé strany zatlouk přece jenom Zýbal hlavou do branky, ale co to...? Rozhodčí branku neuznal kvůli střelcově ruce. Nebylo mnoho lidí, kteří ji viděli také. My viděli hlavně další marný boj našich o větší příděl bodů. Zase se můžeme opakovat, že jsme z naší strany pozorovali velmi dobrý a zodpovědný výkon a tak popravdě uvést, že domácí byli lepší. Při troše střeleckého kumštu jsme však mohli jít za stavu jedna jedna do vedení a kdoví jak by to vypadalo potom. Nebo kdyby byl v pětačtyřicáté minutě potrestán domácí obránce v souladu s pravidly fotbalu. Kdyby, kdyby, kdyby....  Příští týden začínáme bodovat naplno. Buďte u toho! Tak jak tak budou hody.