Jiřík - Jurák, Kunovský, I.Pilka, Valášek (58. Mach) - S.Pilka, Žampach, Pančocha, Moštěk (58. Zámečník) - Ondřej, M.Kelíšek
Nivnice: Popelka - P.Hladiš, Roubal, Těthal, Holboj - T.Kelíšek (90. Borýsek), Bumbalík, Straňák (93. Ryšávka), Josefík (76. M.Hladiš) - Máčalík
žk: Žampach, Pančocha, Zámečník - Roubal, Těthal, Bumbalík
diváci: 300
střely na branku: 6:3
rohy: 7:5
další utkání: Osvětimany - Zlechov 9:1, Kunovice - Hluk 1:2, Koryčany - Buchlovice 4:1, Bojkovice - Újezdec 4:3 PK, Nedachlebice - Dolní Němčí 2:1, Fryšták - Otrokovice B 2:3

Není Nivničana, který by nevěděl, kde je v Šumicích hřiště, ale také není Nivničana, který by z rukávu vysypal sezónu, ve které jsme naposledy hráli stejnou soutěž. A protože to nevíme ani my tak jsme se chtě-nechtě museli obrátit na povolané. Tedy kronikáře. Jako první se nabízel legendární Kosmas, ale ten už nějaký čas nic nenapsal a kde nějaké spisy jeho epigoni zašantročili také nikdo netuší. Mysleli jsme tedy, že půjdeme najisto a oslovíme toho našeho. Jenže ouha..! Pana Čecha, který nám vždy vyšel vstříct jsme vzbudili ve tři ráno v jiném časovém pásmu a jediné co jsme se dozvěděli ani nechtějte vědět :-). Ale nic netrvá věčně, natož dovolená a vše potřebné díky němu už včíl víme. Bylo to v sezóně 2000-01 v okresním přeboru a obě utkání jsme prohráli. V Šumicích dokonce 0:5 a doma 1:2. Jak z uvedého tušíte tak to samozrějmě pro dnešní opětovné shledání nemělo žádného významu. Naši odjeli ke svému soupeři s jedním dílčím cílem a tím bylo utéct z červených čísel v tabulce pravdy. Pro neznalé - doma jsme o bod víc ztratili, než z venku přivezli a to jsme chtěli trošku popravit. Na cesty už se s náma nevydal nemocný M.Škrabal a J.Vítek, o jehož hostování v Nezdenicích (tam začal červenou kartou) jsme referovali včera a nadále ani F.Hladiš a Z.Kostelník. Za citelnou ztrátu považujeme absenci V.Veleckého, který s J.Roubalem vytvořil spolehlivou stoperskou dvojici, ale momentálně tvoří V.Velecký dvojici s někým úplně jiným a mimo to se nachází na jihu Evropy. Východisko zvolil trenér jednoduché a do středu obrany vrátil P.Těthala a na jeho postě defenzivního záložníka nastoupil letos poprvé P.Stojaspal. A jelikož jsme minule nahryzli, že jsme u nás na fotbale potkali potencionálního nového sponzora a hráče tak zatím jenom povíme, že s tím sponzorem jsme podstatně dál, než s tím fotbalistou. Bude-li něco nového, budete to vědět hned po nás. Slušelo by se něco říct o našem soupeři, ovšem za předpokladu, že bychom něco věděli. Opakovat jeho výsledky velkou hodnotu nemá a tak snad jenom zmíníme, že inkasoval dvacet gólů během čtyř kol, ale dá se čekat, že se s tím už něco dělá. Stejně jako na nulovém bodovém zisku na domácím hřišti.
   Před pěknou návštěvou jsme lépe do utkání vstoupili my a hned ve třetí minutě jsme domácí obranu v čele s golmanem Jiříkem donutili k hrubce, ale J.Máčalík opuštěnou branku netrefil, neb rotace míče byla z úhlu opačná a navíc ho těčoval dobíhající obránce na rohový kop. Ten se zahrával ve 3.minutě a další zmatky nastaly po jeho zahraní R.Straňákem. Přetažený míč poslal po kličce S.Josefík před brankouvou čáru a kdoví kam ho poslal P.Stojaspal. Ten spolu s hlavním rozhodčím ho viděl za brankouvou čarou, ale do věci se vložil druhý asistent a přesvědčil všechny, že brankovou čáru nepřešel. Naši oslavu jsme narychlo odvolali a hosty poslali domů. Tedy stále 0:0. Ve 12.minutě měl na svědomí další křídelní výpad našich P.Hladiš s D.Bumbalíkem, ale centrující T.Kelíšek nedodržel technologický postup a domácí vytáhli v poslední možné chvíli hasičák. Ve 14.minutě poprvé stříleli domácí, kteří se do té doby prezentovali toliko nakopávanými balony, ale ve zmíněné minutě pálil prudce z úhlu M.Kelíšek. Leč T. (jako Tonda) Popelka vše jistil. V 18.minutě už náš gól platil a nebylo důvodu, aby tomu bylo naopak. Rychlou akci načal uprostřed hřiště R.Straňák, po jehož nahrávce poslal před branku přízemní centr P.Hladiš a nabíhající J.Máčalík ho napral zblízka pod břevno - 0:1. Málokdo v tu chvíli pomyslel, že se bude jednat o gól poslední. Ale postupně. Jako další zahrozily na naší střídačce sídlící včely či vosy. S nima udělal rázný zákrok náhradník V.Borýsek, který vyloudil ze zadní části těla takový rachot, že zmíněný hmyz už nikdo nespatřil a kdyby jsme tam nemuseli být my tak jsme prchli také. Tolik závažná odbočka a můžeme se navrátit do hry. Ve 22.minutě byl velmi důrazně na vápně střežel a osaháván S.Josefík, ale pískána byla jeho odplata. Ve 23.minutě doplatil na bohorovnost svého stoperského kolegy J.Roubal, který zaváhání P.Těthala musel zastavit za cenu žluté karty. Potrerstán však byl přece jenom i P.Těthal, který následnou standardku Ondřeje ze třiceti metrů koupil zepředu do trenýrek a chvíli si užíval. V 26.minutě zvolili Šumičani zase jenom nákop, který měli na práci Kunovský s Jurákem, ovšem centrované balony na A.Popelku neplatily. V osmadvacáté minutě přihrál M.Holboj do vápna na nástupní ostrůvek T.Kelíškovi, ale brankář Jiřík zavřel dveře dostavníku těsně před naším záložníkem. Ve 33.minutě jsme nadále hráli prim a po křídelním  úprku R.Straňáka přes tři protihráče zakončoval J.Máčalík, ale domácí mu do střely vložili všechny možné části těla a balon k brance nedosvištěl. Až v samotném závěru první poloviny jsme začali zapisovat i perné situace před naší brankou. Ve 38.minutě poslal do našeho brankového území přímý kop Ondřej a v nelehké pozici hlavičkoval na kolotoče za brankou Žampach. Za dvě minuty odvracel z brankové čáry domácí roh J.Roubal, ale ta nejtěžší chvilka teprve měla přijít. A přišla. Ve 42.minutě se ve vápně Nivničanů uvolnil Ondřej, ale A.Popelka nám včasným vyběhnutím zachránil dobrou náladu. Po následujícím rohu ještě střílel podél celé brankové čáry domácí M.Kelíšek, ale mezi tyče se nevešel. O krůček blíže k vítězství jsme mohli být ve 44.minutě, ale jenom mohli. D.Bumbalík přenesl hru z pravé strany na levou, kde se uvolnil S.Josefík a jeho nabídku na zadní tyč přispěchal využít J.Máčalík, ale balon neomylně zasáhl  domácí břevno. Až dozněl jeho zvuk tak se šlo do kabin. V první polovině hodového utkání jsme byli fotbalovější, ale bolest s proměňováním šancí nás neopustila. Domácí hráli jednoduchý fotbal s množstvím nakopnutých balonů do vápna a naši obránci musí mít z množství hlaviček hlavy jako dýně. Druhý poločas začal rohovým kopem domácích a jakoby tím chtěli Šumičané předznamenat, co nás čeká. Perná šichta trvající slabých padesát minut. Sem tam jsme se z ní ulili a zašívali jsme se u vápna domácích, ale trvalejší pobyt tam zaznamenán nemáme. Období do nějaké šedesáté minuty máme nazváno jako soutěž. O co v ní šlo? Kdo pokazí víc nahrávek je vítězem a zájemců o ceny bylo velmi mnoho. Oba mančafty nenabídly nic a opravdu až po hodině hry bylo zase o čem mluvit. V 60.minutě štípl balon domácím P.Stojaspal, který usoudil, že koncovku svěří J.Máčalíkovi, ale po jeho střele nad branku si to příště dvakrát rozmyslí. V 61.minutě výtahl fantastickou robinzonádou A.Popelka míč ze šibenice a vysloužil si potlesk početného publika. Pravděpodobně střílel Kunovský, ale tady si vůbec nejsme jisti. V 63.minutě jsme neproměnili další příležitost a počínala se vkrádat myšlenka, že pokud chceme tři body tak nesmíme inkasovat, neboť vstřelil gól už bude nad naše síly. Ve zmíněné chvíli poslal z křídla nahrávku pod sebe J.Máčalík a D.Bumbalík zvolil zakončení z prvního doteku a to se na kvalitě podepsalo nemalou měrou. Míč skončil mezi náhrobky a cinkot váz s květinama byl slyšet ještě chvíli poté. V 65.minutě byl v našem vápně težko k odstavení střídající Zámečník a po střele z otočky jsme byli velmi rádi, že netrefil. Nechceme sýčkovat, ale v 71.minutě už jsme nevěděli kam dřív skočit a převaha domácích nabírala na obrátkách. Přitížilo nám ještě, že od této chvíle hráli oba naši stopeři se žlutým kartonkem a to po hokejovém zákroku P.Těthala, když domácí záložník mohl být rád, že druhou nekoupil o mantinel. Potom se přihlásil i druhý domácí střídající hráč Mach a ten pro změnu po samostatné akci mířil do náruče našeho brankáře. Úplně stejně dopadl Žampach v minutě 73. V 79.minutě hlavičkoval domácí M.Kelíšek po standardce a opět nás od zármutku ochránil Tonda Popelka. Když už nezmohl nic ani on tak přletěli a pomohli andělé. Po rohovém kopu domácích se v 81.minutě usmívala na domácího stopera Kunovského celá opuštěná brána, ale hned vzápětí se mu škodolibě posmívala, když ho spatřila trefíc břevno. To už jsme z našeho vápna vytahovali paty jenom zřídka jako například v 88.minutě po útěku R.Straňáka, ale na zadní tyči nikdo o míč jevící zájem nebyl. A tak se zájem přítomných zase přenesl k naší brance, kde se v první minutě nastavení hrál poslední divadelná kus. P.Těthal stáhl tělo S.Pilky na trávu a takový přímý kop ze sedmnácti metrů byl teprve nápor na nervy. Zoufalí domácí zkusili namluvit rozhodčímu, že ke všemu došlo v pokutovém území, ale správně nepochodili. Míč si za vápnem načepýřil Žampach, ale ač trefil branku tak gól nedal. V ní totiž stál A.Popelka a míč poslal na roh. Za to jsme mu v pondělí chtěli začít stavět sochu před novým Relax centrem, ale všichni víme jak to vypadá s maršálem Koněvem a tak zůstane jenom u nápadu. Poslední rohový kop domácích už jsme po této standardce považovali za bezvýznamný a tak také dopadl. Po jeho odvrácení jsme si mohutně vydechli a mohli začít sčítat body. Vezeme je všechny, přestože si domácí za druhý poločas nějaký zasloužili. Ale za pár dnů už si na to nikdo nevzpomene. Na naše druhé čisté konto v řadě, ale ano. Že by naši obránci a golman vzali brigádu na Spartě?
TJ ŠUMICE  0:1  TJ NIVNICE